Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186077 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.01.2015. u 19:34 - pre 112 meseci
Citat:
Harz:Ucenje ubrzanim tempom gde svaki dan nista drugo ne radis sem ucenja nemackog jezika je mnogo efikasnije od "klasicnih" kurseva 2-3 puta nedeljno po 1-2 casa. Razlog je prost. Primran si celi dan da komuniciras na nemackom, ili da pises domace zadatke, kojih nema malo. Svaki dan se mora najmanje 3 sata odvojiti za rad kod kuce. Da je tako kao sto ti mislis onda ovi kursevi ne bi imali smisla i davno bi bili ukinuti zbog male prolaznosti. Ako si mislio da se polaznicima ovakvih kurseva gleda kroz prste, gresis. Polaganja se obavljaju po najstrozijim kriterijumima, a nakon odslusanog C1 polaze se zvanicni DSH (ovaj test ne osmisljavaju predavaci skole koja organizuje test vec se to obavlja na nivou Nemacke za sve sertifikovane skole nemackog jezika u celom svetu) da bi se mogao upisati fakultet. Naravno moze se polagati i C1 ali bez DSH nema upisa na fakultet. Kandidat se moze i bez odslusanih kurseva prijaviti na polaganje ispta i pri tome placa samo cenu ispita. Ako je sam uspeo da savlada gradivo, moze proloziti i bez odslusanih kurseva.

i OK, koliko onda vremena treba nekome ko štreba ceo dan da položi C1?

ne sumljam u to da može da se ispredaje jedan modul za 1 mesec, ne sumljam u to da neko može da odsluša 1 modul za 1 mesec, ALI ljudski mozak nije hard-disk pa da samo snimaš na njega. ne bih sad da ulazim u neke rasprave, ali neke stvari jednostavno ne idu! ne može niko da me ubedi u to da je moguće npr. posle položenog B2 spremiti C1 ispit za mesec-dva i slične stvari! Taj ko to kaže nema pojma šta predstavljaju ti nivoi i koliko je to ozbiljan ispit.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.01.2015. u 20:38 - pre 112 meseci
Citat:
član:
Citat:
Harz:Ucenje ubrzanim tempom gde svaki dan nista drugo ne radis sem ucenja nemackog jezika je mnogo efikasnije od "klasicnih" kurseva 2-3 puta nedeljno po 1-2 casa. Razlog je prost. Primran si celi dan da komuniciras na nemackom, ili da pises domace zadatke, kojih nema malo. Svaki dan se mora najmanje 3 sata odvojiti za rad kod kuce. Da je tako kao sto ti mislis onda ovi kursevi ne bi imali smisla i davno bi bili ukinuti zbog male prolaznosti. Ako si mislio da se polaznicima ovakvih kurseva gleda kroz prste, gresis. Polaganja se obavljaju po najstrozijim kriterijumima, a nakon odslusanog C1 polaze se zvanicni DSH (ovaj test ne osmisljavaju predavaci skole koja organizuje test vec se to obavlja na nivou Nemacke za sve sertifikovane skole nemackog jezika u celom svetu) da bi se mogao upisati fakultet. Naravno moze se polagati i C1 ali bez DSH nema upisa na fakultet. Kandidat se moze i bez odslusanih kurseva prijaviti na polaganje ispta i pri tome placa samo cenu ispita. Ako je sam uspeo da savlada gradivo, moze proloziti i bez odslusanih kurseva.



i OK, koliko onda vremena treba nekome ko štreba ceo dan da položi C1?

ne sumljam u to da može da se ispredaje jedan modul za 1 mesec, ne sumljam u to da neko može da odsluša 1 modul za 1 mesec, ALI ljudski mozak nije hard-disk pa da samo snimaš na njega. ne bih sad da ulazim u neke rasprave, ali neke stvari jednostavno ne idu! ne može niko da me ubedi u to da je moguće npr. posle položenog B2 spremiti C1 ispit za mesec-dva i slične stvari! Taj ko to kaže nema pojma šta predstavljaju ti nivoi i koliko je to ozbiljan ispit.


Na pogresnu adresu se obracas. Adresa na koju bi trebao da se obratis je Nemacko Ministarstvo za obrazovanje koje je osmislilo program ucenja nemackog jezika za strane studente, po kome je potrebno 9-10 meseci intenzivnih kurseva (ovo se odnosi na nekoga bez apsolutnog predznanja nemackog jezika) da se dodje do nivoa C1 i polozi DSH, koji je neophodan da bi se upisao fakultet. Ovaj sertifikat, u stvari znaci samo da si spreman da bez vecih problema pratis nastavu i polazes ispite. S obzirom da se na ovaj nacin pripremaju buduci akademci iz stranih zemalja za studije u Nemackoj vec desetinama godina, ne mogu da verujem da oni (o.g. Ministarstvo) nisu shvatili da su sve vreme u zabludi i da im broj buducih studenata iz stranih zemalja koji je na ovaj nacin za dva semestra uspeo da stekne uslov (znanje) za nesmetano pracenje fakultetske nastave zanemarljivo mali u odnosu na broj polaznika (moglo bi se reci vise kao statisticka greska) i da se to vreme mora produziti za jos najmanje dva semestra jer je decko surnaje od komsije zeta moga brata od strica potrosio dve godine posecujuci kurseve (koji su trajali 3,5 meseca u jednom semestru, dakle dva puta godisnje) dva-tri puta nedeljno po 1-2 sata u zgradi do njegove na drugom spratu, da stigne do nivoa B1.

Onaj koji bi na ovaj nacin otvorio oci o.g. Ministarstvu, verovatno dobio mesto savetnika za pitanja pripreme stranih studenata za studiranje u Nemackoj.

I da odgovorim umesto o.g. Ministarstva: Tacno onoliko koliko su i predvideli. Nakon polozenog B2, 30-ak dana (u ovo je ukjucen i ubrzani kurs C1 u trajanju od 25-30 dana).

Ljudi kojima je to posao su na osnovu svog visegodisnjeg iskustva dosli do tog vremena koje oni smatraju dovoljnim ljudima koji zele da upisu fakultet da savladaju nemacki jezik do nivo C1.
Ovim zavrsavam diskusiju na ovu temu a clanovima foruma se izvinjavam na oduzetom vremenu.
 
Odgovor na temu

Ludak neki

Član broj: 284136
Poruke: 24
*.autokomerc.rs.



+14 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.01.2015. u 13:21 - pre 112 meseci
Kakva je siuacija sa HR pasosem? Jel ista lakse od kad su u EU ili nije?
 
Odgovor na temu

irfan_n
irfan irfanic

Član broj: 79543
Poruke: 21
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.01.2015. u 22:36 - pre 112 meseci
Hej ljudi treba mi pomoc.

Planiram da se vencam uskoro sa nemicom. Ali problem je i tome sto sam ja vec jednom bio zenjen isto sa nemicom. Ali na zalost prva prva zena mi je umrla. Ali sad tek dolaze problemi za ovu drugu. Trazu mi iz Standesamt da posaljem Umrlicu od prve zene. Vencani list i bracni status. To i nekako imam. Ali sad mi traze da idem u Beograd u nemackoj ambasadi da mi koporaju pasos. Ali mi se ne ide 400 km u jednom pravcu samo da bi pasos kopirao.

Jel imao neko ovakvo iskustvo ili slicno ovome.

Neznam sta da radim ako ima neko neki savet dobro bi mi dosao.

Hvala puno
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.01.2015. u 23:52 - pre 112 meseci
pa i ja sam se druže provozao 4h busom do Beograda i na kraju sam samo popio kafu i pojeo picu :D a isto išao u ambasadu..al nisam znao da rade do 11 :D jbg..
 
Odgovor na temu

irfan_n
irfan irfanic

Član broj: 79543
Poruke: 21
212.200.65.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.01.2015. u 00:58 - pre 112 meseci
Bar si kafu popijo :)

Mene zanima u toj celoj prici. Sto oni od mene traze to da ja kopiram u ambasadi pasos? Zar nije papir isti za kopiranje?
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.01.2015. u 12:24 - pre 112 meseci
:D verujem da je isti papir za kopiranje,ali neka praksa je da oni vide original dokumenta koji kopiraju.mislim da ni tebi ne gine kafa :D
 
Odgovor na temu

irfan_n
irfan irfanic

Član broj: 79543
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.01.2015. u 17:06 - pre 112 meseci
Izgleda. A treba na kopiju pasosa pecat njihov. Tako da bice kafe.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.01.2015. u 17:50 - pre 112 meseci
Nema ti druge,naoružaj se živcima,nešto novca,jer sav posao ćeš rešiti za 2 minuta :D a ostalo je samo zvernjanje po bg-u
 
Odgovor na temu

Weide
bez posla

Član broj: 308931
Poruke: 15
*.telenec.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.01.2015. u 13:00 - pre 112 meseci
Ovo je off topic pitanje, ( mada vidim da postavljate razna pitanja na ovoj stranici)

naime, mene interesuje da li neko ima iskustva kod kupovine auta:
kako ide procedura/ osiguranje, registracija, prenos etc etc..Moze li par saveta u vezi sa tim? Muz ima srpsku vozacku dozvolu, da li bi bilo rizicno da vozi auto sa srpskom dozvolom?

Hvala vam unapred :)
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.01.2015. u 19:50 - pre 112 meseci
ser_nicky

ima s PP od mene
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.01.2015. u 19:59 - pre 112 meseci
Citat:
Weide:
Ovo je off topic pitanje, ( mada vidim da postavljate razna pitanja na ovoj stranici)

naime, mene interesuje da li neko ima iskustva kod kupovine auta:
kako ide procedura/ osiguranje, registracija, prenos etc etc..Moze li par saveta u vezi sa tim? Muz ima srpsku vozacku dozvolu, da li bi bilo rizicno da vozi auto sa srpskom dozvolom?

Hvala vam unapred :)


Imas PP
 
Odgovor na temu

Weide
bez posla

Član broj: 308931
Poruke: 15
*.telenec.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.02.2015. u 12:45 - pre 112 meseci
Harz, imas pp na email od mene..
 
Odgovor na temu

ser_nicky
BI Developer

Član broj: 307062
Poruke: 97
*.posted.co.rs.



+32 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.02.2015. u 07:13 - pre 112 meseci
Citat:
Harz:
ser_nicky

ima s PP od mene


Hvala mnogo na savetima Harz, imaš i odgovor od mene:)...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

E-Milos

Član broj: 326556
Poruke: 30



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.02.2015. u 19:45 - pre 112 meseci
Necu da otvaram novu temu nego da se nadovezem na istu. Elem, zelim da odem iz ove bare i pocnem ispocetka u nemackoj fakultetski obrazovan pre podne perem sudove poslepodne trazim neki posao u struci(ili obrnuto jbg) krecem uskoro na kurs a1 to je valjda osnovni pa pitanje je kako poceti sa papirima?(sta treba, formalno to bi se kao u papirama trebalo voditi kao privremeni rad )
 
Odgovor na temu

Matej021
NS

Član broj: 319546
Poruke: 9



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.02.2015. u 15:52 - pre 112 meseci
Da li neko može da mi pomogne?

Zanima me da li je neko dobio vizu, a da mu radno mesto nije u skladu sa zvanjem?

Drugo pitanje: Šta je sve potrebno od papira za priznavanje kvalifikacije sa srednjom školom?
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.02.2015. u 11:25 - pre 112 meseci
Dobio sam poruku od gazde da za aplikante iz srbije nije moguće dobiti onaj zulassung zu arbeitsmarket..a on je aplicirao bez ijednog mog dokumenta..zna li neko nešto više o tome?
 
Odgovor na temu

Buffalo Soldier
Dipl ing elektrotehnike
Belgrad

Član broj: 328199
Poruke: 1
195.178.32.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.03.2015. u 14:54 - pre 111 meseci
Da li neko mozda zna da li je dozvoljeno putovati u Nemacku kao turista, ako ste predali zahtev za radnu dozvolu? Hvala.
Miljan
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
217.7.104.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.03.2015. u 14:57 - pre 111 meseci
Ako imaš važeći pasoš kod sebe i nemaš problem sa turističkom 90 u 180 dana računicom, naravno da možeš.
 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
..92.211.pools.vodafone-ip.de.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.03.2015. u 19:48 - pre 111 meseci
@Buffalo Soldier:

Sve dok ti viza (ulazna radna dozvola) nije zalepljena u pasoš, možeš da putuješ turistički.

Ja sam dobila vizu u julu, a počela da radim u Nemačkoj u septembru, i kad sam došla u konzulat po vizu, pitali su me da li da sačekamo sa stavljanjem vize u pasoš do pred preseljenje u DE, ili da zalepimo vizu odmah ako sam sigurna da neću nigde putovati u EU u međuvremenu (jer kad imaš vizu nije dozvoljeno da uđeš u EU pa da se vraćaš u Srbiju, nego moraš da ideš u Nemačku, da se prijaviš itd); tako da, ako si samo predao zahtev, a nemaš vizu u pasošu, možeš ići turistički.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186077 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.