Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181788 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
217.169.223.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.10.2008. u 21:03 - pre 187 meseci
sanjci, sad imam ja pitanje za tebe.. Moj suprug sutra definitivno zove ured za strance jer nije dobio nikakav odgovor jos uvek, pa sam planirala i ja da nazovem ambasadu kad on posalje svoja dokumenta, pa me zanima na koji broj u ambasadi da nazovem, ostavi javno ako moze,a ako ne, onda pisi PP.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl-1.sezampro.yu.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.10.2008. u 00:13 - pre 187 meseci
Citat:
DaNiJeLa00: sanjci, sad imam ja pitanje za tebe.. Moj suprug sutra definitivno zove ured za strance jer nije dobio nikakav odgovor jos uvek, pa sam planirala i ja da nazovem ambasadu kad on posalje svoja dokumenta, pa me zanima na koji broj u ambasadi da nazovem, ostavi javno ako moze,a ako ne, onda pisi PP.

neka on svakako pozove i neka pita sta se desava sa predmetom.kad preda savetovala bih da on nazove i poprica sa gospodjama koje rade na salterima u Konzulatu Nemacke u BG na nemackom jeziku, jer ta opcija mnogo bolje prolazi od one da ti zoves i pitas. To znam iz iskustva. Tretman koji sma ja dobila preko telefona i moj suprug su suprotno dijametralni :) naravno on je bolje prosao od mene i dobio tacne informacije.
"Informacije o podnetim zahtevima za spajanje porodice, zaposlenje i studiranje možete dobiti preko telefona od nadležnih saradnika, od ponedeljka do četvrtka između 14.00 i 16.00 časova. na tel 011 3064-400"
Citat:

sanjci: hvala na informaciji u vezi vozacke.Planiram uskoro i to,pa kad budem imalala informacije iz prve ruke javicu vam.Bilo bi super kad bih se mogla samo prepisati.
ja sma se zacudila jer je vazilo d amora da se polaze ponovo, medjutim decko mi je rekao da je to novo i da se to od skoro radi. ne da je super, nego je extra!!
Citat:
Olja015: One Touch, Profina i Danijela..hvala vam svima na odgovoru..znaci isti dan te prime..to je super ne gubi se mnogo vremena. Meni je sve to iz ove perspektive tako komplikovanao...jedva cekam da sve ovo bude iza mene..ali ajde kako svi ostali tako i ja :)..samo da ne potraje dugo...

nema na cemu olja i drugi put. vidi, mene je jednom ista ta baba vratila za boravisnu za ucenje jezika u De pa sma spavala u BG i tek sutadan me primila. jedina lepota u svemu tome tsto nisam morala da cekam ponovo nego sma odmah u 8 sve zavrsila.. ono sto je vazno je da poneses sve papire i moguce i nemoguce sa sobom, pogotovo ako nisi iz BG-a i da dodjes ranije. ja volim da se kockam pa dodjem u 8-8 i 30, ali sigurnije je da dodjes ranije. moze da se desi da bude tog dana puno ljudi ,da popune spisak i d anece da te upisu, jer znaju koliko mogu da prime za jedan dan. i nemoj molim te da ti se desi kao mojoj prijateljici koju sam svemu naucila ali je zaboravila, a to je da pogledas na sajtu amabasade da li rade tog dana. ona je zapucala iz Nisa u Beograd u 5 ujutru i zacudila se sto nema nikog a na vratima pise da su otisli na kolektivni izlet i da tog dana Konzulat ne radi :) uzas!
pozzzzzzzzzzz
 
Odgovor na temu

Olja015
Dubai

Član broj: 197497
Poruke: 23
86.96.227.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.10.2008. u 05:45 - pre 187 meseci
E Profin bas me nasmeja sa tvojom drugaricom iz Nisa...da znas da sam i ja vrlo slicna njoj (pre dva meseca sam propustila let kuci jer kartu sam kupila ranije i datum vise nisam gledala nego otisla onako kad mi se cinilo da treba.. i sluzbenica kaze ali vas avion je otisao juce..:)..provericu obavezno.

Sem papira koji su na sajtu ambasade da li treba nositi jos nesto..slike ili slicno? Volela bi da sve pripremim da me ne bi vracali jer sam kratka sa vremenom. Koliko sam ja razumela kad uzmu papire u roku od 2 nedelje muz nosi papire tamo u De..i posle toga se samo ceka da ti izdaju vizu....znam da je sve to individualno ali ako je sve u redu za koliko vremena se od prilike dobija viza?
 
Odgovor na temu

sanjci
deutschland

Član broj: 198279
Poruke: 45
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.10.2008. u 06:18 - pre 187 meseci
Olja,


za vizu se ceka najduze tri meseca.To oni u ambasdi kazu da ih mi nebi zvali i cimali telefonom.Mada prosek je 4-r nedelja,ako sve ide normalnim tokom.A izgleda da je velika razlika od opstine do opstine,


poz
 
Odgovor na temu

sanjci
deutschland

Član broj: 198279
Poruke: 45
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.10.2008. u 06:27 - pre 187 meseci
Danijela,

Profin je vec napisala br.Kada tvoj muz preda papire,sacekaj bar 2-3 dana pa ih nazovi.E sad moze i tvoj muz,mada sam za sebe zvala ja i bas su bili ljubazni i sve mi lepo objasnili,cak da dodjem po vizu bez pisma.

poz
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.10.2008. u 09:37 - pre 187 meseci
ne zovite na taj broj jer ce vam ukljuciti automat koji ce vam reci da zovete na 3064421 ili 3064420 jedan od ta dva stim sto se niko nece javljati na taj broj sto daje automat pa vi zovite na onaj drugi, na 3064400 nikakve informacije necete dobiti (prelistajte postove vec sam pisala o tome)
 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
217.169.223.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.10.2008. u 11:49 - pre 187 meseci
hvala vam svima :) sad sam se setila da je one touch pisala o nekom coveku koji prica samo nemacki, valjda je to to, pa cu prelistati malo da nadjem broj.

ja sam bas baksuz, mm je pre 15 minuta bio ispred ureda za strance, i imao je sta i da vidi , zatvoreno je, petkom ne rade u Berlinu!!! A danas je uzeo slobodan dan da zavrsi neke obaveze pa je mislio licno da ode tamo, ali ako je tako,onda ce ih zvati u ponedeljak, nego , zacudilo ga je ono sto je video na sajtu ureda, naime, pise da oni prvo proveravaju da li je Nemac, pa kad provere i ako jeste, samo u specijalnim slucajevima mogu od njega traziti da im dostavi odredjena dokumenta, sto meni opet nije jasno, a ni njemu.
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.10.2008. u 12:36 - pre 187 meseci
Dite moze dobit njemacko drzavljanstvo i ako mu roditelji nemaju isto. bitno je samo da jedan od roditelja boravi u njemackoj duze od 8 godina.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
93.86.81.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.10.2008. u 16:59 - pre 187 meseci
Ja sam polozio danas A1 muahahahaha
Posle cu opisati detalje ispita, sad idem da spavam - oci mi se sklapaju same.

poz
 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
217.169.223.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.10.2008. u 17:46 - pre 187 meseci
ISAK, ODLICNO !!!!
svaka cast, cestitam! nadam se da su ti nasi saveti i upozorenja pomogli :)) podeli i ti svoje utiske sa nama kad budes mogao, da pomognemo svima kojima predstoji polaganje, puno pozdrava!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
93.86.81.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.10.2008. u 20:00 - pre 187 meseci
Evo, odspavah malo :)
celu noc nisam spavao, ali ne zbog ispita, nego me neka temperatura zdrmala :)
Kao sto rekoh, polozio sam, ali ne znam koliko sam bodova imao jer diplome ce nam dati tek u petak :( pitao sam jednu od gospodjica iz komisije koliko imam poena, ali rekla je da ne moze sad da mi kaze jer mora da nastavi sa usmenim... pih..
Puno mi je da cekam do petka, pa cu u ponedeljak nazvati i objasniti situaciju, te zamoliti da mi daju ranije.

Ispit nije tezak, odmah da kazem :) ali je bio malo tezi od svih koje sam radio u test fazi. Ali... Mislim da nije sve do testa nego i do mene.
Npr hören mi je bio nesto tezi nego kad sam radio kuci, iako sam simulirao kako bi to trebalo biti na ispitu. Sedeo sam skroz nazad za nekim malim stolom do vrata :) Malo je nezgodnije nazad slusati, ali nije nesto puno strasno. Ali svakako mislim da je bolje napred - tako da vijajte da udjete medju prvima :)
Bio je veci broj reci koje nisam odmah prepoznao, ali to je do mene jer sam ucio tacno 1 mesec i 25 dana, pa moj fond reci i nije velik. Ali jedina razlika izmedju testova koje sam radio kuci i sad je u tome sto nisam odmah glatko razumeo recenice, nego su me dobro namucile cake koje redovno ubacuju. Tipa razgovaraju dve zene i zena A kaze da hoce da ide negde, ali ne moze da stigne peske, zena B odgovara da moze da ide busom, ali bi bilo bolje taxijem. Zena A kaze da joj je taxi skup, zena B da nije tako jako skup i da je zakasnila na bus... Malo ping pong sa terminima. Naravno treba zaokruziti da li je isla sa a) Peske b) taxijem c) busom. Kontate vec sustinu. Zezalo me je to da nisam odmah skontao sklop "letzte bus" iliti poslednji bus ti je otisao...
Ali uradio sam dobro slusanje na kraju.
Citanje mi je najbolje islo i vise manje je isto kao i na svim drugim verzijama testa i to sam dobro uradio. Naravno, i tu se treba cuvati caka - tipa momak pise nekoj porodici XXX kako ide u Hanover mislim i kaze kako mu se svidja grad, "ali da mi se i kod vas takodje (auch) svidja." I pitanje je - Da li porodica XXX zivi u Hanoveru. Richtig ili Falsch. :)
Treba biti pazljiv i citati sve. Djavo je u detaljima :)

Pismo je bilo za nijansu teze nego inace, ali ko je vezbao nije tesko. Za razliku od testova gde mi je posle uvoda u situaciju stajalo taksativno sta da napisem, ali sa detaljima tipa " Sie kommen im August nach Dresden", stajalo je samo rec "Ankunft?" . Tako da nije moglo bas dosledno da se koristi vec napisana ali adekvatno transformisana recenica u prvo lice, nego to treba sam ispisati. E sad, ko je vezbao to nije problem, jer stvarno ne traze puno i mislim da ne insistiraju na tacnosti vec na funkcionalnosti tj. mozes promasiti rod ili padez ali vazno je da se razume sta hoces da kazes u pismo.
Sledite vec neke fore koje su pisali ljudi ranije na forumu - da obavezno stavite pozdrav na pocetku i na kraju pisma, da ne brkate per Sie i per du. To nije tesko, to je samo 4 - 5 kombinacija x 2 reci.
Prelistajte forum :)
Formular je bio klasika, koliko godina ima vas prijatelj kojem cinite uslugu popunjavanja, koji model stola je narucio, cime placa itd. Sve to lepo stoji u textu, samo procitati.

Usmeni dolazi posle tri sata cekanja da se pregleda ovo predjasnje i da saopstavanja da li ste prosli ili ne. Palo je sigurno trecina, ali verujte da ti ljudi nisu ni pipnuli nemacki. Jedna zena dosla je 4. put da polaze i pitao sam je zasto tako puno polaze, ona je odmah rekla da je tesko i da oni traze da znas nemacki kao da zivis tamo. To jednostavno nije istina. Videcete. :) Ali bitno je ovo - pitao sam je koliko se spremala za ispit i ona je rekla da "nema vremena za ucenje." I to je to. Ako ucis - polozis, ako ne - padnes. I ne treba puno, evo vam moj primer. Ali treba redovno raditi i ako nemas vremena onda takticno - ne uciti sve nego sta treba.
Na forumu pratite pisanije i svaki savet koji sam dobio je tacan (mislim da je svaki, ne da mi se da gledam). Proslo vreme i buduce snimite kako se gradi i nista vise - cisto da ga prepoznate. Padeze raditi koliko morate, najcesce uz glagole tipa Geben Sie mir, Sagen Sie mir, .... dich abholen itd i to je to. Ako ni to ne naucite onda mozete da prodjete i bez njih jer se moze pricati na usmenom ili pisati pismo i bez njih. Ali je lakse ako maaaaaaaalo znate.
Elem.... usmeni. Poskidajte sa neta sve primere A1 testa, dosta je oko 4 - 5 i izvezbajte pitanja za kartice koje s tamo nalaze. Verovatno cete dobiti nesto od toga, a ako i ne dobijete bice to nesto slicno gde ostaje isto pitanje, a menjate pojam sa kartice (kao npr umesto dajte mi molim vas kilogram banana, dobijete karticu sa jabukom. Trazite naravno kg jabuka)
U svakom slucaju, teme na kartici ne izlaze iz fonda reci koje se uce u skoro svim knjigama za pripremu polaganja A1 i to su one najistaknutije reci. Oblasti su porodica, posao, voce, povrce, hrana, pokucstvo, skolski pribor (sveska, knjiga,olovka, hemijska...),hobi, zdanja (poste, bolnice, skole...), odeca, par dozvola za pusenje, plivanje, zderanje, i par glagola koja se najcesce koriste: essen, arbaiten, fahren itd...
Ja sam imao da postavim dva W-fragen i 2 Bitte. Za prvo cepate sa Wie, Woher, Wo, Wass, Wann, Welche, eventualno Wie viel, Wie gross... Za Bitte se sluzite sa Geben Sie mir bitte to i to, Bringen Sie mir bitte to i to ili malo pomocni glagol plus infinitiv Kann ich bitte to i to haben ili Kann ich to i to bekommen.....

U principu ispit nije tezak, ali treba ipak nauciti osnovno ako vec ne znas od ranije nemacki. Ako znas ne bi bilo lose da uzmes neku knjigu za pripremu polaganja A1 u Educational Centru i predjes je za nedelju-dve.
Ja sam isao na casove 3 do 5 puta nedeljno i radio sam svaki dan kod kuce. Casove mi je drzala zena koja nema iskustva u tome, ali zna nemacki jer je zivela tamo. Tako da ne morate ni neke nadrkane profesore uzimati.
Ljudi koji su pali su ljudi koji nista nisu ucili ili su se toliko bedno spremali da je to bezvredno (kao neki momak koji ne zna nemacki, imao je 2-3 casa i prelistao je neku knjigu za osnovnu skolu).

Komisija je korektna, ne moras zuriti na usmenom, pomazu ali su isto tako korektni za ocenjivanje. Ako imas dosta prolazis, ako ne - padas. Zena koja je pala 4. put se zalila kako su je oborili opet, a zena iz komisije je rekla da je nisu oberili, nego je sama pala :) I ja za to imam respekt ;)

Razduzio sam u p.m. ali nadam se da sam bio od koristi. Ako ima gresaka slovnih i logickih, sta cete - zurio sam.
Ako sam nesto propustio - dodacu. Ako vas nesto zanima - pitajte :)
A ja cu pokusati da pokupim diplomu vec pocetkom nedelje i da nastavim pustolovinu dobijanja vize i budem pored moje zene i bebara :)

poz
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
93.86.81.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.10.2008. u 20:13 - pre 187 meseci
E da...
Za pismo sam imao u uvodu kako pisem pismo prijatelju o mom novom Arbeitsstelle na kojem sam nedelju dana.
Trebao sam da pisem o:
- Arbeiten - wie lange?
- Kollegen?
- Aufgaben?

poz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2008. u 02:39 - pre 187 meseci
e vala Isak666 svaka cast na duzini posta :) cestitam!!! bacaj se na papire sada i pravac Konzulat.

Citat:
one-touch: ne zovite na taj broj jer ce vam ukljuciti automat koji ce vam reci da zovete na 3064421 ili 3064420 jedan od ta dva stim sto se niko nece javljati na taj broj sto daje automat pa vi zovite na onaj drugi, na 3064400 nikakve informacije necete dobiti (prelistajte postove vec sam pisala o tome)

ja sma zvala na ova dva broja ....421 i ....420 od 14-16 i dobijala informacije ?! mada, ko zna ,verujem da ni tu nema pravila.
Citat:
loriloreta: Dite moze dobit njemacko drzavljanstvo i ako mu roditelji nemaju isto. bitno je samo da jedan od roditelja boravi u njemackoj duze od 8 godina.
ovo nisma znala, hvala na obavestenju lori. nemci me ubedjuju d ane moze, smao ako m.m. ima nemacko drzavljanstvo. znaju oni mnogo :)
Citat:
Olja015: E Profin bas me nasmeja sa tvojom drugaricom iz Nisa...da znas da sam i ja vrlo slicna njoj (pre dva meseca sam propustila let kuci jer kartu sam kupila ranije i datum vise nisam gledala nego otisla onako kad mi se cinilo da treba.. i sluzbenica kaze ali vas avion je otisao juce..:)..provericu obavezno.

Sem papira koji su na sajtu ambasade da li treba nositi jos nesto..slike ili slicno? Volela bi da sve pripremim da me ne bi vracali jer sam kratka sa vremenom. Koliko sam ja razumela kad uzmu papire u roku od 2 nedelje muz nosi papire tamo u De..i posle toga se samo ceka da ti izdaju vizu....znam da je sve to individualno ali ako je sve u redu za koliko vremena se od prilike dobija viza?

onda bi valjalo d avodis racuna o radnom vremenu :) ponesi ti sve ali sve. lako ces da vratis :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
79.101.223.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2008. u 02:46 - pre 187 meseci
Yebi ga, rekoh ja......
:p
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2008. u 09:46 - pre 187 meseci
ovo sta sam napisala o drzavljanstvu diteta je 100% tocno. prija mi ima hrvatsko, muz makedonsko, a mala njemacko ........isto tako i dica od moje rodbine koju imam po ciloj De imaju dvojno drzavljanstvo....

evo da se malo pohvalim da sam imala najvise bodova u grupi na prvom testu(svaki tjedan se pise test) ;)
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2008. u 14:54 - pre 187 meseci
bravo lori :clap: samo napred!
 
Odgovor na temu

Olja015
Dubai

Član broj: 197497
Poruke: 23
86.96.227.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2008. u 15:12 - pre 187 meseci
Isak...BRAVO !!! Cestitam !!!
Eh blago tebi...valjda cu i ja jednog dana tako..:) hvala na detaljnom opisu sigurna sam da ima jos nas koje to pologanje tek ceka pa je lepo kad znamo kako to sve ide...

Jel sada ides da predas papire za vizu? Kada?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
93.86.28.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2008. u 16:56 - pre 187 meseci
Hvala jos jednom svima :) i cestitam Lori na podvigu, samo nastavi!

Voleo bih da neko napise nesto o iskustvu sa tim telefonima u Ambasadi i da li je i na koje sve brojeve dobio informaciju, pa cisto da imamo nekakav uvid i u to. Za sad vec imamo nesto, ali neka se prikljuce i drugi!

Olja, nisam dobio diplomu jos, rekli su u petak. Ali sutra cu zvati Institut i probati da izboksujem ranije diplomu. Cim dobijem idem da predam u ambasadu papire.

Inace za one koji se spremaju za A1, evo jos nekih korisnih linkova, mada su vec i ranije spominjani ovde, kao i na zakljucanoj temi.

http://www.canoo.net/ Odlican je za gramatiku, tu mozete da nadjete kako se menjaju glagoli. Na zalost, ja sam kasno otkrio ovaj sajt :)

http://dict.leo.org/ Verovatno vec svi znate za ovaj recnik, ali 'ajde za svaki slucaj.

http://www.livemocha.com/ Isto verovatno znate, al' 'ajde :)

poz
 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
217.169.223.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.10.2008. u 11:29 - pre 187 meseci
ured za strance u Berlinu je strajkovao, znaci ove 3 nedelje sto sam cekala nisu nista jer mi tek sad predstoji cekanje, oni PONOVO strajkuju od 7.novembra!! sta mi savetujete, da angazujem advokata?? da li ce to nesto pomoci??
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
212.200.221.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.10.2008. u 11:37 - pre 187 meseci
Neverovatno......
Pa zar ne postuju neki jbn minimum rada...

Ako su sad ponovo poceli da rade, a strajkuju od 7. opet - onda probajte sa advokatom, mozda ih moze poterati. Ili da tvoj muz koliko god moze od posla ode tamo i cima ih da zavrse do 7. Ako se ceka dve nedelje da ode pismo u DE, a na vizu se ukupno ceka oko 4 - 5 nedelja, onda je realno da za 11-12 dana zavrse tvoj zahtev.
Ne znam stvarno...
A bas razmisljam sta se desava sa tobom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181788 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.