Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Austrijsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijsko drzavljanstvo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 43082 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alasalas
Wien

Član broj: 272923
Poruke: 110
*.14.14.vie.surfer.at.



+28 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo09.12.2015. u 19:58 - pre 101 meseci
Nisi napisao koliko godina imas, mada si rekao da studiras tako da predpostavljam da imas preko 18.

Ne vidim nijednu mogucnost da dobijes drzavljanstvo, na osnovu cega si mislio?
Da studiras verovatno moze, ali to bi morao da se raspitas na fakultetu na kome zelis da se prebacis. Mozes da radis dok studiras ali samo do 10 sati nedeljno (studentska viza).

Da li mozes reci kakvu stipendiju trenutno dobijas od Austrije?

Pozdrav

There is no place like 127.0.0.1
No keyboard found, press any key to continue
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo09.12.2015. u 20:42 - pre 101 meseci
Kod ljudi koji su naturalizacijom, a ne rodjenjem dobili drzavljanstvo oni ga mogu preneti samo deci koja su u momentu naturalizacije bila maloletna ! Tj ona se autoamtski upisuju u drzavljanstvo. Ne znam sta biva ako neko ne prijavi da ima dete, moze li ono onda naknadno da trazi.

Tako je u 90% zemlja evrope.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo09.12.2015. u 20:50 - pre 101 meseci
Citat:
sstefann:
Zdravo...Rodjena sam 1973 god u becu,gde sam boravila sa ocem i majkom do 1977 god,kada smo se preselili u Srbiju...Da li ima neke sanse da dobijem Austrijsko Drzavljanstvo?... ni otac ni majka mi nemaju njihovo drzavljanstvo...Pozdrav


Mozes putem naturalizacije, dakle boravkom u Austriji. Olaksanje ti je sto si rodjena u Austriji pa ti se broj godina boravka skracuje sa 10 na 5 !
 
Odgovor na temu

Sale00
zajecar

Član broj: 336388
Poruke: 1
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo03.03.2017. u 23:40 - pre 86 meseci
Zdravo
Interesuje me da li mogu dobiti austrijsko drzvansvo preko mog oca. on ima drzavljansvo i zivi tamo. a ja sam ziveo tamo i imao sam vizu,ali dosao sam ovde sa 17 godina i ona je istekla. i vise nisam bio tamo. to je bilo pre 12 godina. moj cale se raspitivao i ne mogu da povratim papire. kao kasno je. da li mogu da dobijem njihovo drzavljanstvo preko caleta? hvala
 
Odgovor na temu

boki11
Wien

Član broj: 301866
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.srbijaoglasi...


Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo03.02.2018. u 13:53 - pre 75 meseci
Pozdrav,
Ne bih da se imenujem iz drugih razloga ali imam ovaj problem a hteo bih nekoga ko je imao slican ili blizak problem da mi objasni da li se sta moze uraditi.Hvala.

Postovani,moje ime je taj i taj rodjen 1973 god ,pisem iz Srbije vezano za predmet mog Austrijskog drzavljanstva koje sam izgubio 1987 /88 godine igrom slucaja. Naime moja majka ta i ta, Nevencana supruga moga oca tog i tog rod.1928 u mestu Ogulin rep.Croatia Austrijski drzavljanin od 1960 i neke ,htela je da meni i mojoj rodjenoj sestri zameni pasose koji su istekli a tada je jos bilo poznato da austrijski pasos ima i neku vaznost nakon isteka.
Desila se sledeca situacija u ambasadi u Beogradu.Moja majka je kao moj staraoc posle smrti oca, otisla i htela da zameni novi pasos medjutim u ambasadi su je generalno napali ko ste vi, sta ste vi oni su to i to prezime vi ste drugo to je nemoguce.Tad po katolickom crkvenom ili vec kakovom zakonu nevencana supruga nije bila priznata dok se to nesto nije izmenilo al je ostalo slicno.Tad Srbija zahvacena vihorom ratnog huskanja i nije bas bila priznata ni po cemu, tako da smo mi dobili odbijenice, ponistene pasose i moja sestra i ja smo od Austrije ostavljeni bukvalno na milost i nemilost ,bez ikakve konsultacije i pomoci Austrijske vlade niti sluzbenika ambasade.U vise navrata smo pokusavali da nesto uradimo medjutim bezuspesno.Tokom par narednih godina zalili smo se zemaljskom sudu u Becu preko pokojnog advokata tog i tog gde smo dobili tada odgovor da su nasi pasosi izdati GRESKOM! Molim vas da mi kazete koja drzava greskom izdaje pasose i to meni sestri i ocu i to po 2 ili 3 puta sa kojim sam cak 1984 godine isao 1 put za ameriku i dobio vizu u americkoj ambasadi u Becu.Takodje sam imao pasos od svog pokojnog oca u koji sam bio upisan kao priznato dete davne 1973 godine tako da to sve i govori.Takodje sam imao i prijavu boravka od 1973 do 1987 posto me je moj otac odjavio 1987 a umro je 1986. Objasnjenje za ovo je sledece .Moj otac je imao Bivsu zenu u becu ta i ta i imali su stan u Werndlgasse, 1210 Wien, koji je pripadao takodje i mom ocu ,verovatno zbog bojazni da cemo moja sestra i ja traziti deo nekog nasledstva i slicno desile su se neke korupcijske radnje sa njenim advokatom tadasnjim, koje su rezultirale ovime zbog cega ja sada vama pisem. Takodje sam jedno izvesno vreme primao i deciji dodatak,promenio sam do tada 2 ili 3 austrijska pasosa zbog isteka, izdata u policiji u Becu, imao stednu knjizicu u banci Bawag i dosta vremena sam boravio u stanu kod te i te posto moj otac i njegova bivsa zena su imali neki dogovor tako da sam ja sa njim non stop odlazio u Bec zbog njegovog posla i zato sam i bio prijavljen.
Sve ovo sto sam napisao potkrepio bih vam sa dokumentima koje sam posedovao medjutim ukradeni su mi i ne mogu da vam posaljem ali sve verovatno postoji u spisima policije ili suda
Dokumente koje sam imao su:
Pasos od mog oca taj i taj izdat 1973 gde sam i upisan na prednjoj strani pod mojim imenom i prezimenom
Pasos od mog oca drugi po redu
Pasos moje sestre ta i ta
Pasos 1 JA
Pasos 2 JA
Meldezettel 1973 / 1987 Na ime JA

Ovo pismo i zahtev za vas pravni savet i veliku pomoc pisem sa velikim zakasnjenjenjem posto sam sa svih strana bio obeshrabren da se nista ne moze uraditi po pitanju ovog slucaja, bacio sam veliki novac na provere i lazna obecanja raznih advokata, tako da bih vas ovim putem zamolio da mi date pravne smernice vezano za ovaj moj slucaj.

Obracam vam se sa velikim postovanjem kao i na trosenju vaseg dragocenog vremena da procitate moj slucaj.

s Postovanjem,
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijsko drzavljanstvo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 43082 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.