Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi zamrzivaca...

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Pitanje u vezi zamrzivaca...

[ Pregleda: 25668 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Pitanje u vezi zamrzivaca...21.04.2008. u 15:08 - pre 194 meseci
Dakle, imam jedan Gorenje zamrzivac, tj dva, pa sam sve delove zamenio, ali ostao je isti problem, naime, kada se upali, on ne prestaje da hladi, tj motor se uopste ne gasi, osim ako ja termostat rucno pomerim malo unazad, ostavim ga tako. Kada temperatura padne i motor se upali ponovo, on opet ne prestaje da radi dok ja ne ponovim postupak. Promenio sam termostat, ali je rezultat isti, osim sto se par puta ugasio na po par minuta, sto je mozda i neka zastita od pregrejavanja ili tako nesto. Kada sam zamenio termostat, sve je ostalo isto, da li mozda treba nesto posebno da se radi oko njega, da li moze da se nasteluje nekako, i da li ona zica sto sluzi za merenje temperature sme da bude delimicno ogoljena? to pitam jer sam primetio da ima veci deo zice koji je ogoljen, a ne ulazi ceo u frizider, pa to mozda nekako smeta, opet, mozda je to i glupo pitanje, ali zato sam i ovde, da saznam.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

meto manev

Član broj: 167776
Poruke: 57
77.29.224.*



Profil

icon Re: Pitanje u vezi zamrzivaca...21.04.2008. u 20:42 - pre 194 meseci
Prvo ovako,ako imas neki termometar koi meri u minusne temperature izmeri temperaturu i ako je temperatura unutra oko -20 stupnjeva onda ti je u pitanju termostat,ako nemas tu temperaturu ondak pozovi majstor da proveri sta mu je (moze ba bude zacepjene cevi ili dehidrator a moze da bude i oslabjen kompresor)pa zato on ce da ti kaze najbolje.
Pozdrav i cujemo se kasnije.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: Pitanje u vezi zamrzivaca...21.04.2008. u 20:52 - pre 194 meseci
Nemam takav termometar,a i problem nije u tome, on hladi odlicno, samo sto ne zna kada treba da prestane :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
77.46.240.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Pitanje u vezi zamrzivaca...22.04.2008. u 12:33 - pre 193 meseci
Kako znas da hladi dobro kada nisi izmerio temperaturu ?
Imas problem sa hladjenjem i to najverovatnije oslabljen kompresor a verovatno ako je sanducar u pitanju otisla ti je izolacija u donjoj zoni tj. patos.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Pitanje u vezi zamrzivaca...26.04.2008. u 22:28 - pre 193 meseci
pozdrav

valjda si do sad resio problem ali samo da napomenem da mozda kada si menjao termostat nisi onu zicu (sondu) gurnuo dovoljno duboko pa ti ne termostat ne dobija pravu informaciju o temperaturi.
i pogledaj jos da li je zamrzivac iznutra kad pogledas zamrznut skroz do dole posto je kod gorenja somnda termostata u donjem delu zamrzivaca pa ako fali malo freona ili ako je kompresija ostecena ponasa se tako kao kod tebe.

pozdrav
 
Odgovor na temu

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
212.200.80.*



Profil

icon Re: Pitanje u vezi zamrzivaca...07.05.2008. u 01:14 - pre 193 meseci
Aj da se nadovezem, mozda neko i nesto nauci...

Naj ispravnije je da zovnes nekog majstora il da nabavis termometar za minus, temperatura u zamrzivacu zbog namirnica idealna je od -18 do -20 stepeni C. skale, sve preko -20 je gutanje struje i amortizacija zamrzivaca...
Mada zamrzivac treba da radi u opsegu to se vidi po broju zvezdica i svaka zvezdica nosi -6 stepeni a zamrzivac ima tri male i jednu veliku to mu u prevodu znaci radni opseg ovog zamrzivaca je od -18 do -24 ... da nedavim sa ovim al nije lose znati, zato je bitno meriti temperaturu jel voda ce se smrznuti i na -2 kad se stavi u zamrzivac al se namirnice drze od -18 do -20.
Zasto radi zamrzivac non stop probacu da objasnim pa koga interesuje nek cita:
Neispravan termostat, oce da se desi zbog struje tj. cestog uklj. i isklj. kontakti termostata zasmercuju (zavarnice) i zalepe se kontakti inace kontakti su slicni ko kod auta (platinska dugmad), cuknes po termostatu i vidis dal ce stati rad moto-kompresora, ako stane to je razlog ako ne idemo dalje, Mozda je prekidac za super-normal ukljucen i zato radi non stop i oce i taj prekidac da zalepi kontakte, oce isto ako si pogresno spoio zice na termostatu, a u glavnom se kod starijih zamrzivaca desava da mesto za sondu termostata odpadne tj. odletujese to je parce cevi koje je zaletovano za isparivacku cev u zamrzivacu, e to vec je posao za majstora sa iskustvom treba napraviti novo mesto za sondu termostata. I mozda stvarno treba zameniti termostat jel termostat je fabricki nastelovan al zbog starosti on izlazi iz svog namenjenog radnog opsega i pobrljavi tj. sidje na nizu temperaturu, zasto na nizu pa jednostavno kako termostat radi sjedne strane je meh (membrana) punjena sa specijalnom aj da kazem tecnosti a sdruge strane ravnotezu prema namenskoj temperaturi je opruga, a svi znamo da metalne opruge vremenom gube svoju elasticnost (zamor materijala) i eto razloga zasto se temperatura pomera... to su strujni il elektricni razlozi... e sad postoji i onaj drugi razlog zasto radi zamrzivac non stop a to je falimu gasa (freona) il je moto-kompresor u fazi izdisaja to se cesto desava kod zamrzivaca koji non stop rade, treba izmeriti stanje freona, to majstori imaju alat da se prikljuce na servisnu cev i ako ide u vakum znaci falimu gasa ako digne pritisak znaci oslabila kompresija na moto-kompresoru...
Da nedavim nadam se da sam pojasnio neke stvari... ako nekog nesto interesuje u vezi rashlade nek se javi na pm...

''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
Odgovor na temu

mukibp
bijelo polje

Član broj: 92924
Poruke: 33
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi zamrzivaca...25.05.2012. u 22:47 - pre 144 meseci
Da ne otvaram novu temu evo mog pitanja u vezi zamrzivaca,naime radi seo tome da kad je podesen na neku temperaturu hladjenja on hladi i kad postigne to kompresor se ne cuje znaci iskljuci i nakon toga on se sam otapa.molio bih sve koji znaju nesto i neko iskustvo ako imaju da posavjetuju. Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Pitanje u vezi zamrzivaca...26.05.2012. u 02:09 - pre 144 meseci
Treba proveriti sta se desava dok se otapa.
Da li na kompresoru dolazi 230v.
Koje je marke zamrzivac, koliko star, da li je nesto menjano na njemu.....? Daj malo vise informacija i malo opsirnije opisi problem.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

mukibp
bijelo polje

Član broj: 92924
Poruke: 33
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi zamrzivaca...26.05.2012. u 10:39 - pre 144 meseci
star je 8 godina silltal marka valjda italijanski,kad se otapa ja krenem da pojacam rucno sa naprimjer od dvojke na tri ili cetiri on ukopca tada kompresor radi i ponovo hladi. hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

mukibp
bijelo polje

Član broj: 92924
Poruke: 33
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi zamrzivaca...27.05.2012. u 12:04 - pre 144 meseci
Za sve koji budu imali problem kao moj,samo da kazem da je u pitanju bio termostat k-54,zamjenom njega sam rijesio stvar.Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Pitanje u vezi zamrzivaca...

[ Pregleda: 25668 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.