Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mogucnost nadogradnje

[es] :: Mac hardware :: Mogucnost nadogradnje

[ Pregleda: 3953 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihi83

Član broj: 174092
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Mogucnost nadogradnje07.04.2008. u 08:56 - pre 195 meseci
Pocetnik sam sto se tice Mac-ova pa me interesuje kolika je mogucnost nadogradnje novih iMac-ova? Sta bi im se sve moglo nadograditi? Na primer, jedan noviji iMac ima graficku karticu Ati Radeon HD2600 Pro, da li je moguce staviti neku drugu jacu unutra naravno o sopstvenom trosku, kada ova zastari ili ako se pokaze potreba za necim jacim? Sta je sa hard diskom itd?
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje07.04.2008. u 09:08 - pre 195 meseci
Može se nadograditi grafika, najbolje nekom jačom koja se takođe ukrađuje u Macove, zbog drajvera. Takođe se može slobodno zameniti HDD i memorija.
O drugim stvarima nikad nisam razmišljao :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje07.04.2008. u 10:13 - pre 195 meseci
graficku mozes zameniti ali ... morgen malo :P

to sam i ja hteo/razmisljao i stvari stoje ovako:

i nvidia i ATI imaju svoje standarde za graficke karte za laptop - zaboravio sam kako se zovu ali mozes lako naci na internetu. u svakom slucaju ovih kartica nema u "slobodnoj prodaji" vec ih imaju/dobijaju proizvodjaci laptopova tipa Asus, MSI, Apple... na macserbia.org sam otvorio thread o ovome pre godinu i kusur dana, tamo imas i tacno koje kartice idu u beli 24" iMac...

tako da ako negde nadjes ove kartice u prodaji VIČI! :)

sto se ostalih delova tiče, memorija i harddisk mogu da se zamene: memorija se lako menja (sa donje strane) dok za zamenu hardidska mora da radi špahla :D (imaš na netu uputstva kako se otvara i zatvara :) iMac)...

CPU bi takodje mogao da promenis ali teško da se to isplati jer su u iMacovima vrhunski laptop procesori, ako se i kasnije pojave noviji modeli uglavnom su neznatno brzi i uglavnom jako skupi... tako da se ova operacija ne isplati.
 
Odgovor na temu

mihi83

Član broj: 174092
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje07.04.2008. u 11:23 - pre 195 meseci
Za Kalimera: Nisam ni znao da u iMac-ove stavljaju komponente koje idu u laptop-ove? Narocito sto na Netu pise za karticu koju sam spomenuo, dakle Ati Radeon HD 2600 Pro da je to kartica za desktop racunare.
 
Odgovor na temu

mihi83

Član broj: 174092
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje07.04.2008. u 11:27 - pre 195 meseci
Takodje za hard disc sam mislio dodati jos jedan po potrebi samo je pitanje ima li tu dovoljno prostora za jos jedan.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje07.04.2008. u 11:40 - pre 195 meseci
da, u iMac idu komponente kao za laptop.

http://en.wikipedia.org/wiki/MXM - ovo je standard za graficke kartice na laptopovima. ovo je nvidia standard, ati ima svoj.

a sto se jos jednog harddiska tice, unutar iMac-a sigurno nema mesta, jos jedan harddisk mozes zakaciti preko USB ili FireWire porta - kupis externu kutiju za 3.5" harddisk. Eventualno mozes zakaciti harddisk i na AirPort Extreme ali da ne komplikujemo... :)
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje09.04.2008. u 09:04 - pre 195 meseci
Citat:
mihi83: Nisam ni znao da u iMac-ove stavljaju komponente koje idu u laptop-ove

Pa komponente za desktop računare ne bi mogle ni da stanu u toliko tanko kućište :)

Nisu džabe obični PC računari toliko debeli :)

Čak i da napajanje nije u kućištu, opet ne bi mogle sve ostale koponente za desktop računare da se smeste na toliko malo prostora.




[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 09.04.2008. u 10:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mihi83

Član broj: 174092
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje09.04.2008. u 09:37 - pre 195 meseci
Dzeronimo lako je napisati tu logiku, ali ja opet ponavljam na testovima za Ati Radeon HD 2600 Pro, karticu koju koristi novi iMac, pise da je to kartica za desktop racunare. Ja sam student i imam nameru da sebi kupim jedan iMac, ali pre nego sto to uradim zelim da znam za sta je sve ta masina sposobna, koje su promene, sta se moze a sta ne moze. Izuzetno cenim MacOS ali to nije dovoljno da bih kupio i Mac hardware, zelim da proverim i druge cinjenice, kao na primer mogucnost nadogradnje, zatim instaliranje ne-Apple software-a kao no primer CS3. Zatim kakvo je stanje sa instalacijom tv karte, pa recimo postoji li mogucnost da se iMac zakaci na zid? (e sad ce da zakljucaju temu ili da mi obrisu post )
Za mene apple-ovi proizvodi nisu sveti gral, ono sto ja zelim je ugodan i koristan rad na racunaru, a da bih to mogao, moram da zaista znam sta kupujem. Citao sam malo po temama, za instaliranje software-a, kako se samo ljudi muce sa svim i svacim jer je cinjenica da se na Balkanu kod 90% korisnika racunara nalazi Windows OS.
Ne idem linjom manjeg otpora i cenim svaki dobar savet.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje09.04.2008. u 10:01 - pre 195 meseci
Otkud ti da se korisnici OS X-a muče sa softverom? :D

Ima svega..samo treba znati naći. Kao i na Windowsu.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje09.04.2008. u 10:08 - pre 195 meseci
hm... morao sam da proverim da li moji postovi jos uvek stoje gore... i stoje:

"http://en.wikipedia.org/wiki/MXM - ovo je standard za graficke kartice na laptopovima. ovo je nvidia standard, ati ima svoj"

dakle Mihi - u iMac racunare se stavljaju kartice kao u laptopove; necu po treci put ponavljati jedno te isto ali samo da ti explocitno napisem da u iMac-u nije PCI-e graficka kartica "kao u desktop racunarima" - chip jeste kao na desktop PCI-e karticama ali kartica nije u istoj formi. molim te procitaj ponovo moje postove u ovoj temi.

iMac nema mogucnost out-of-box da se montira na zid, ovo je prvi hit koji je google izbacio na "imac on wall": http://forums.macrumors.com/archive/index.php/t-230958.html
i ne znam zasto bi ga kacio na zid; nije "dubok" tj. ne zauzima puno mesta u dubinu + ako ga kacis na zid tesko ces pristupati portovima koji su sa zadnje strane kucista...

od software-a za Mac imas sve osim: AutoDesk programa (jedino Combustion postoji ali nisam ni siguran da je to AutoDeskov program :D, nema AutoCad, nema 3D Studio), najnoviji Corel za Mac je v. 11 i to je to sto meni "nedostaje" od software-a. Svi Adobe programi postoje u verziji za Mac. Po meni su i funkcionalniji od Windows verzija jer ne zauzimaju ceo ekran vec otvaraju dokumenta u prozorima koji "plutaju" nad desktopom (za razliku od Bojana S. iz PC Pressa koji je u prethodnom broju napisao kako je to mana?!?)

dalje od software-a imas mnogo boljeg software-a nego na windowsu, ima stvari koje ni ne postoje na Windowsu.

za TV kartu na iMacu moraces da kupis neki USB TV-Tuner. Kod nas se prodaje Hauppauge USB 9000, blizu 100 evra je.
od softwarea za TV imas samo EyeTV, idi na njihov sajt i pogledaj sta sve moze i sa kojim sve TV tunerima radi.

ne znam tacno na sta mislis kad kaze "za instaliranje software-a, kako se samo ljudi muce sa svim i svacim jer je cinjenica da se na Balkanu kod 90% korisnika racunara nalazi Windows OS." - to sto svi imaju sWinjdows a ti Mac nema nikakve veze, tj. nemas nikakvih problema.

Najveci problem je elektronsko bankarstvo koje zahteva M$ Internet Explorer ali to se na Macu resava tako sto skines CrossOver i M$ Internet Explorer i pomocu prvog pokrenes drugi. Isto tako mozes sav software sa PCja pokrenuti na Macu uz penal u brzini od _mozda_ neki 10%.
 
Odgovor na temu

mihi83

Član broj: 174092
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje09.04.2008. u 10:26 - pre 195 meseci
Hvala Calimero na objasnjenjima i izdvojenom vremenu. Sada mi je to oko kartica malo jasnije. Zasto zelim da stavim iMac na zid? Pa iz jednostavnog razloga, da bi mi ponekad posluzio kao televizor i recimo zbog svog 20'' ekrana kao plazma. Prakticnost i ugodan rad, to je ono so trazim.
Nisam ni imao pojma da Photoshop ima svoj sinonim za MacOS.
Zivim u sredini gde se Mac-ovi korisnici mogu verovatno nabrojati na prste, tako da je doci do saveta ili programa i vise nego tesko, pa eto sad zamisli. I obicno kada bih pitao nekog, odgovor bi bio, sto ne koristis Windows, za njega mozes naci sve programe i sklapan racunar mozes nadogradjivati? Eto, to ti je to.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje09.04.2008. u 11:14 - pre 195 meseci
Citat:
mihi83: Nisam ni imao pojma da Photoshop ima svoj sinonim za MacOS.
Zivim u sredini gde se Mac-ovi korisnici mogu verovatno nabrojati na prste, tako da je doci do saveta ili programa i vise nego tesko, pa eto sad zamisli. I obicno kada bih pitao nekog, odgovor bi bio, sto ne koristis Windows, za njega mozes naci sve programe i sklapan racunar mozes nadogradjivati? Eto, to ti je to.


Mac je svet za sebe ali izuzetno dobro ogranizovan, pogledaj:

- www.apple.com/downloads/
- www.versiontracker.com
- ne znam da li smem ovde da kazem ali svi crackovi za Mac prorame se nalaze u jednoj jedinstvenoj aplikaciji - nema jurenja po netu, kopanja po warez sajtovima... (naravno nema virusa)

sad moram da te pitam da li si video: http://www.youtube.com/watch?v=Dbt9upE6hpM (imas na youtube gomilu primera, ukucaj "mac fusion vmware" ili "mac parallels")

ako iMac moze sa originalnim postoljem postaviti na jedno 20cm od zida, prakticno kao da je na zidu, jedino ostaje pitanje visine...

PhotoShop je nastao na Mac-u! kao i 90% vrhunskih programa koji se danas vrte na Windows-u originalno uopste nisu nastali/napisani na Windowsu vec su portovani sa drugih platformi.

za programe se ne brini, naci ces sve sto ti treba a pored toga otkrices da postoje neke stvari kojih jos nema na Windowsu.

jedini "problem" sa iMacom je sto nema nadogradnje: mozes doati RAMa, promeniti harddisk ili dodati externi preko USB ili FW kabla i to je to.
GRaficku karticu ja nisam uspeo da nadjem a mobilni procesori koji se koriste u iMacu su preskupi - da bi npr kupio 400MHz brzi CPU treba da platis 400e. tako da se vise isplati prodati kompletan iMac i kupiti novi model u kojem je uvek ugradjen vrhunski CPU u trenutku kada se pojavi. Dakle kupis iMac i posle dve/tri godine ga prodas i kupis nov...

Ako se ne igras preterano (slaba graficka ATI2600) nece ti nista faliti sa iMac-om. i jos jedna stvar, nemoj jos kupovati iMac jer u skorije vreme treba da izadju novi modeli sa Penrym 45nm procesorima...
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.eunet.yu.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje10.04.2008. u 10:14 - pre 195 meseci
Citat:
mihi83: Zivim u sredini gde se Mac-ovi korisnici mogu verovatno nabrojati na prste, tako da je doci do saveta ili programa i vise nego tesko, pa eto sad zamisli. I obicno kada bih pitao nekog, odgovor bi bio, sto ne koristis Windows, za njega mozes naci sve programe i sklapan racunar mozes nadogradjivati? Eto, to ti je to.



Ja sam pre nekih 5 godina bio u situaciji goroj od tebe, dobio sam iBook, koji sam prvi put u zivotu video. Apsolutno nista nisam znao Apple-u i Macovima, niti sam ikad video OS do tada. Sve sto ti ikad bude trebalo, ako naravno kupish mac, nacicicesh na netu. Od programa na ove ili one nachine, pa do saveta koje cesh uvek dobijati ovde i na macserbia.org .
 
Odgovor na temu

mihi83

Član broj: 174092
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje10.04.2008. u 15:46 - pre 195 meseci
Hvala Calimero i Kosta. Imam jos jednu manju nedoumicu. Receno mi je da cd ili dvd narezan u MacOS ne moze da se ocitava u Windows. Posto sam student, ponekad prezentacije i projekte moram da narezem i odnesem na fakultet, a kao sto znate institucije koriste Windows. Razmisljam da stavim oba OS-a uz pomoc Boot Camp-a, i onda da kada mi nesto treba lepo narezem u Win-u. Sta vi mislite o tome?
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje10.04.2008. u 15:55 - pre 195 meseci
Opet te je neko pogrešno obavestio :) Ne znam kako se fajl sistemi zovu poimenice, ali većina programa za rezanje na OS X-u reže tako da su DVD-jevi čitljivi na oba sistema. Samo sam na Toastu video da možeš da biraš da li će medij biti čitljiv i na Windowsu ili samo na Macu.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje10.04.2008. u 16:22 - pre 195 meseci
Citat:
mihi83: Citao sam malo po temama, za instaliranje software-a, kako se samo ljudi muce sa svim i svacim jer je cinjenica da se na Balkanu kod 90% korisnika racunara nalazi Windows OS.

To što je neko, na primer, jedini Mac korisnik u celom komšiluku ne znači da se muči da instalira nešto ili da ne može da nabavi programe.

I mene su neki "PC eksperti" plašili kako neću da imam kog da pitam kako nešto da podesim, pa kako neću moći da nađem ni neke najosnovnije programe... pa sam posle video da nije tako kao što su ti "PC eksperti" pričali.

Programi za Mac se lakše instaliraju nego programi za Win, a i mnogi programi za Mac i ne traže da se instaliraju da bi mogli da se koriste.

Evo, na primer, ako ti treba FireFox, samo odeš na njegov sajt, klikneš da preuzmeš FireFox, kad se preuzimanje završi Safari automatski mountuje DMG i onda samo prekopiraš FireFox negde (ljudi uglavnom stavljaju programe u "Applications", ali može i na neko drugo mesto da se stavi) i to je to.

Instalaciju (iz paketa) uglavnom traže samo neki veći programi (programi koji dolaze u paketu sa još nekim aplikacijama), a većina običnih programa (koji ne dolaze u paketu sa još nekim dodatnim aplikacijama) ne traži da se instalira, nego se samo stavi negde na hard disk.


Što se dostupnosti programa za Mac tiče, nije ni to neki problem.

Uz Mac već dolazi skoro sve što jednom prosečnom korisniku računara treba.

Za doterivanje slika (podešavanje boja, ekspozije, rotiranje slike, skraćivanje slike, neko jednostavnije retuširanje...) i pravljenje foto albuma i čestitki je tu iPhoto, za video obradu je tu iMovie, za audio obradu (skračivanje pesama, miksovanje, komponovanje muzike...) je tu GarageBand, za pravljenje DVD-ova sa onim menijima je tu iDVD, za narezivanje diskova su tu Burn Folderi (napravi se Burn Folder i u njega se stavi sve što treba da se nareže) i DiskUtility (koji može da napravi i Image od nekog CD-a ili DVD-a)... i tu su još razni programčići.

Tako da je većina potrebnih programa već tu.

Tu je i PhotoBooth koji oduševljava komšiluk i prvo pitanje koje postavljaju košije kad vide taj program je "Je l' postoji nešto slično za Win?" :D

Citat:
calimero: PhotoShop je nastao na Mac-u! kao i 90% vrhunskih programa koji se danas vrte na Windows-u originalno uopste nisu nastali/napisani na Windowsu

Office je takođe prvo bio Mac aplikacija, pa je kasnije i Win dobio svoju verziju Office-a :)

Citat:
calimero: Dakle kupis iMac i posle dve/tri godine ga prodas i kupis nov...

Treba napomenuti i da polovnim Macovima ne pada cena toliko brzo kao polovnim PC računarima i da Mac ne zastareva toliko brzo kao PC jer najnovija verzija OS X-a može da radi na svim modelima Macova proizvedenih u zadnjih nekoliko godina.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje10.04.2008. u 16:49 - pre 195 meseci
Citat:
Džeronimo: Evo, na primer, ako ti treba FireFox, samo odeš na njegov sajt, klikneš da preuzmeš FireFox, kad se preuzimanje završi Safari automatski mountuje DMG i onda samo prekopiraš FireFox negde (ljudi uglavnom stavljaju programe u "Applications", ali može i na neko drugo mesto da se stavi) i to je to.

Instalaciju (iz paketa) uglavnom traže samo neki veći programi (programi koji dolaze u paketu sa još nekim aplikacijama), a većina običnih programa (koji ne dolaze u paketu sa još nekim dodatnim aplikacijama) ne traži da se instalira, nego se samo stavi negde na hard disk.


Pa i to je vid instalacije, jer jednom pokrenut program pravi još par fajlova koje posadi kojekuda po sistemu.

Konkretno Firefox, sam program ima 26MB, kod mene je Libraryju napravio folder od 18MB, u kome se između ostalog čuva i korisnički profil, zatim tu je obavezni .plist fajl, koji čuva podešavanja programa i često još po neki fajl koji je potreban programu (kod browsera je to npr. cache folder).

E, da posle deinstalacije (brisanja) programa ne bi ostajalo smeće po hardu (kao što je to kod Windowsa čest slučaj), najbolje je koristiti nki od programa pravljenih za "deinstalaciju" programa. Moj miljenik je AppZapper, ali tu je i AppCleaner i sigurno još par njih.

E sad, što se tiče gomile programa koja dolazi sa novim Macom, pobrojani iPhoto, Garage Band i drugi, videćeš da je to za prvu ruku dobro, ali da će ti ipak više komfora pružiti programi koji nisu svaštari, poput nabrojanih (da se razumemo, po defaultu na Windowsu ne dolaze nikakvi). Npr. pokretanje iPhoto-a da bi potamnio ili udario kontrast nekoj fotografiji je besmisleno. Barem meni kao fotografu. Kad sam skraćivao neke melodije za telefon, Garage Band sam upalio i ugasio..onda pronašao MP3 Trimmer. iWeb mi je komplikovaniji od DreamWeavera ili Smultrona :) Kad ga kupiš, proleti kroz forum, pogledaj o čemu ljudi pričaju, koje su im omiljene aplikacije, idi na VersionTracker ili MacUpdate i tamo vidi šta sve ima od programa, pitaj ovde... :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje11.04.2008. u 05:05 - pre 195 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Pa i to je vid instalacije, jer jednom pokrenut program pravi još par fajlova koje posadi kojekuda po sistemu.

To sam napisao da bih opisao da nije teško instalirati nešto na OS X, pošto neki PC-jevci ubeđuju ljude da sve što se bar malo razlikuje od načina na koji se to radi na Win nije user-friendly.

Pod "ne traže da se instaliraju" sam mislio da ne treba da se prolazi kroz neki postupak instalacije, a ne da program ne ostavlja ništa u Library kad se pokrene.

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Npr. pokretanje iPhoto-a da bi potamnio ili udario kontrast nekoj fotografiji je besmisleno. Barem meni kao fotografu.

Naravno da će fotografi da koriste profesionalne alate za obradu fotografija, ali za prosečnog korisnika je dosta i iPhoto.

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: iWeb mi je komplikovaniji od DreamWeavera ili Smultrona :)

DreamWeaver i Smultron su drugačiji programi od iWeba.

U iWeb nema šta da bude komplikovano jer se uglavnom sve svodi na odabir šablona (template), kucanje teksta i drag&drop slika, video klipova i muzike na označena mesta.

Ako neko neće da koristi šablone (template), nego hoće sve da napravi sâm, onda se slažem da je lakše da otvori Smultron i da sâm napiše kôd.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Mogucnost nadogradnje11.04.2008. u 08:05 - pre 195 meseci
Moji odgovori su bili više upućeni mihi, kao budućem vlasniku, nego kao replike tebi :)

A spomenuto iz ugla fotografa, nisam mislio na obradu u PS-u ili arhiviranje kroz Aperture, već na ono što pomenu, resize, rotate i sl, a malo pre pisanja poruke sam uradio sličnu stvar za neku fotku, pa sam u tom kontextu spomenuo da mi je besmisleno paliti iPhoto i u njemu raditi rotaciju ili crop, kad postoji toliko manjih i isto besplatnih programčića, koji uspešno rade takva manipulacije :)

A i za iWeb, mislio sam više na prepravke postojećih stranica i, barem ja ne videh, nemogućnost pravljenja stranice bez navigacionog menija u zaglavlju. Mada, možda ima veze i sa izabranim templejtom, jer sam ja stalno birao jedan te isti :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: Mogucnost nadogradnje

[ Pregleda: 3953 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.