Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem pristupa sa XP masine na Fedora 6 masinu

[es] :: Linux :: Problem pristupa sa XP masine na Fedora 6 masinu

[ Pregleda: 2335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Problem pristupa sa XP masine na Fedora 6 masinu27.03.2008. u 08:43 - pre 195 meseci
Imam racunar na koji je instalisana Fedora 6, zelim da mi on bude File server.
Podesio sam IP adresu, workgroup, hostname, takodje instalisana je Samba (u smb.conf fajlu sam podesio workgroup, serovao par foldera tipa /home/samba/ i /home/nikola).

Sa linux masine vidim cijelu mrezu i imam pristup svim racunarima, mogu da editujem i citam fajlove na win masinama. Sa win masine vidim linux masinu kojoj sam dao ime Samba, kada pristupim tom racunaru vidim serovane foldere samba i nikola ali ne mogu da im pristupim.

Prvo sam u Samba Access podesio pristup svima, kada probam da pristupim dobijem poruku "The network path was not found.".

Nakon toga sam podesio da pristup imaju samo odredjeni korisnici, u tom slucaju mi se otvori prozor u koji treba da unesem lozinku (User name mi je Samba/Guest i ne mogu da unesem drugog) kada unesem lozinku dobijem istu poruku kao u prvom slucaju.

U smb.conf fajlu editovao sam "security = share".

Nadam se da sam dao dovoljno podataka.

Pozdrav.
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Re: Problem pristupa sa XP masine na Fedora 6 masinu27.03.2008. u 11:55 - pre 195 meseci
I da, na Linux masinu mogu da se logujem samo kao root user.
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Re: Problem pristupa sa XP masine na Fedora 6 masinu28.03.2008. u 08:25 - pre 195 meseci
Uhh, proradilo je. Problem je bio kod firewalla.

Izmjenjao sam podesavanja u SELinux Setings.

Imam jos jedno pitanje pa da ne otvaram novu temu...

Kada se logujem na Linux masinu mogu da pristupim svim serovanim folderima. Htio bih, kad zatvorim prozor u win exploreru i ponovo ga otvorim da mi trazi ponovo login podatke a ne da ostane logovan. :) valjda sam dobro srocio recenicu.

Pozdrav
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Problem pristupa sa XP masine na Fedora 6 masinu28.03.2008. u 12:50 - pre 195 meseci
Možeš da iz Control Pane/User Accounts Manage My Network Passwords izbrišeš ove lozinke.
Sigurno postoji podešavanje u Local Security Policy da se ove vrednosti uopšte ne čuvaju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem pristupa sa XP masine na Fedora 6 masinu

[ Pregleda: 2335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.