Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MAC OS X i muzika???

[es] :: Macintosh :: MAC OS X i muzika???

[ Pregleda: 6933 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mevlan
/tmp

Član broj: 4118
Poruke: 165
62.162.16.*

Sajt: www.dm8000.net


Profil

icon MAC OS X i muzika???10.10.2003. u 19:18 - pre 248 meseci
Hteo bi da kupim mac g4,ali postoi problem da nema programe za ovaj sistem.
Jel bi neko htio kazati,da gdje u Srbiju mogu kupiti ovaj racunar(i koliko kosta),i gdje u Srbiju mogu da nadjem softwate za MAC OS X.
Molio bi svi,koji mogu da pomaze,nek mi pruzu sance!!!

-=DREAMBOX 7000S=-
-=HUMAX 5400 IRCI=-
-=ALL SATELITE EQUIPMENTS=-
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.mobtel.co.yu

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???10.10.2003. u 19:44 - pre 248 meseci
http://www.mac.co.yu

Oni su Apple-ovi distributeri za Srbiju.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.dsl.chcgil.ameritech.net



+1 Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???11.10.2003. u 16:05 - pre 248 meseci
Programa ima za sve sto ti treba. To sto se prica da ih nema dolazi od ljudi koji nikada nisu koristili ovu platformu. Sad kakva je situacija kod nas sto se programa tice, stvarno nisam siguran. Cena hardvera na http://www.mac.co.yu je malo skuplja, ali to je sasvim normalno ako se uzme u obzir carina i prevoz. Zasto ne probas da gledas na eBay-u i pitas nekog ko prodaje Mac da ti ga posalje postom. Mozes da nadjes neki slabiji G4 za jedno 500$, sto bi bilo super za pocetak.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net



+1 Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???12.10.2003. u 02:22 - pre 248 meseci
ko ce postom da salje maca u SCG??? :]
distributeri apple-a za jugu su nevidjene lopuze koje prodaju piratski softver koji je u velikom broju slucajeva totalno nefunkcionalan (barem je tako bilo pre jedno godinu i po dana).
visoke cene nisu uopste normalne! siguran sam da, recimo apple-austria valja macove za iste cene kao i u US. Bas sam pogledao pre neki dan mac.co.yu, katastrofalno prevedenu stranicu mac.com i vidim da G5 kosta $600 vise nego ovde. Osim toga kao predstavnika koriste Bebi Dol (brrrrrrrrrrrrrrrr)....
Softvera ima na netu, a i da se naruciti. Ako nista ne uspe mozes da se uputis ka susednim drzavama i da potrazis.
U najgorem slucaju se javi ovde i ja cu ti dati telefon jednog lesinara koji prodaje softver za maca.
FBzP
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.dsl.chcgil.ameritech.net



+1 Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???12.10.2003. u 02:33 - pre 248 meseci
Strana je katastrofalna to stoji :) ali ja sam uporedjivao cene iBook-a i one su bile za oko 300$ vise nego u SAD. Cene Apple hardvera su svejedno vece u Evropi, tako da me cena uopste nije iznenadila.
eBay vredi probati, nikad se ne zna

Citat:
Ni ten ichi ryu:
visoke cene nisu uopste normalne! siguran sam da, recimo apple-austria valja macove za iste cene kao i u US. Bas sam pogledao pre neki dan mac.co.yu, katastrofalno prevedenu stranicu mac.com i vidim da G5 kosta $600 vise nego ovde. Osim toga kao predstavnika koriste Bebi Dol (brrrrrrrrrrrrrrrr)....
 
Odgovor na temu

mevlan
/tmp

Član broj: 4118
Poruke: 165
62.162.16.*

Sajt: www.dm8000.net


Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???12.10.2003. u 14:40 - pre 248 meseci
Hvala vam puno za odgovore sta ste mi dali.Sada znam zasto ljudi iz PC-worlda pricaju za APPLE MAC da je lose.Ali prve prilike kupicu MAC-a.
Dali jos moze mi odgovarati,dali mogu da u Srbiju da nadjem MAC APPZ-s,kako na primer(LOGIC 6,CUBASE SX,i druge),ako moze,posalji te mi odgovor u [email protected].
Hvala vam punooooooooo!!!!
-=DREAMBOX 7000S=-
-=HUMAX 5400 IRCI=-
-=ALL SATELITE EQUIPMENTS=-
 
Odgovor na temu

BoneHead

Član broj: 6198
Poruke: 125
*.yunord.net.



Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???14.10.2003. u 13:40 - pre 248 meseci
Citat:
Ni ten ichi ryu:
ko ce postom da salje maca u SCG??? :]
distributeri apple-a za jugu su nevidjene lopuze koje prodaju piratski softver koji je u velikom broju slucajeva totalno nefunkcionalan (barem je tako bilo pre jedno godinu i po dana).
visoke cene nisu uopste normalne! siguran sam da, recimo apple-austria valja macove za iste cene kao i u US. Bas sam pogledao pre neki dan mac.co.yu, katastrofalno prevedenu stranicu mac.com i vidim da G5 kosta $600 vise nego ovde. Osim toga kao predstavnika koriste Bebi Dol (brrrrrrrrrrrrrrrr)....
Softvera ima na netu, a i da se naruciti. Ako nista ne uspe mozes da se uputis ka susednim drzavama i da potrazis.
U najgorem slucaju se javi ovde i ja cu ti dati telefon jednog lesinara koji prodaje softver za maca.



Izvini jel ti to iz iskustva znas da su distibuteri apple-a za SCG lopuze ili...
I za tvoju informaciju sediste apple-a za istocno evropsko trziste se nalazi u Budimpesti (odakle se donose Mac-ovi za SCG) tako da su u principu oni odgovorni za cene... ;)
I jos jedna stvar... probaj sam da doneses jedan Mac u SCG za tu cenu koju ti kazes da kosta napolju, ja cu ga drage volje odkupiti po toj "nabavnoj" ceni... ;)
drugarski pozdrav...
Independent thinkers do not make
good slaves.

Think different !
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net



+1 Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???14.10.2003. u 23:27 - pre 248 meseci
da, iz iskustva govorim da su geaci... Logic Audio i Peak koje sam sa prijateljem pazario pre 2 godine nisu radili (mislim da je bio macos 8.2).
Ok, hardware, prevoz, carina... ipak mi se cini da je prevelika razlika. Mozda bih na mucku nekako i provukao neki powerbook ;]
FBzP
 
Odgovor na temu

iceboy
Beograd

Član broj: 10025
Poruke: 80
*.vdial.verat.net

ICQ: 29551600
Sajt: technodrombg.deviantart.c..


Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???16.10.2003. u 01:21 - pre 248 meseci
pogledaj sajt http://www.macmusic.org/home/ gomila korisnih informacija, vesti, d/l softwarea i forum......
 
Odgovor na temu

mevlan
/tmp

Član broj: 4118
Poruke: 165
62.162.16.*

Sajt: www.dm8000.net


Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???16.10.2003. u 13:44 - pre 248 meseci
Hvala vam punoooooooooo :)
-=DREAMBOX 7000S=-
-=HUMAX 5400 IRCI=-
-=ALL SATELITE EQUIPMENTS=-
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.sab.sezampro.yu

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???01.01.2004. u 01:42 - pre 246 meseci
cene kao i u US. Bas sam pogledao pre neki dan mac.co.yu, katastrofalno prevedenu stranicu mac.com i vidim da G5 kosta $600 vise nego ovde. Osim toga kao predstavnika koriste Bebi Dol (brrrrrrrrrrrrrrrr)....
***

Hm, da se ne izlecem previse (iako temperatura od gripa cini cuda :)) ali mac.co.yu ili Epicentar nema nikakve veze sa Saletom koji izdaje ja.buku i koji je u jednom od svojih brojeva imao tekst sa Draganom Saric.

Da ne ispadne promasena tema, sto se tice muzike na Meku stvar je relativno do umereno odlicna. Poznajem par muzicara koji rade poprilicno dobar posao sa svojim masinama a par uporednih testova sa pisijem je prevagnulo i po brzini i kvalitetu. Nuendo karta radi odlicno u kombinaciji sa Sparxom (jel se bese tako pise?), sa istom kolicinom memorije moze da ucita vise plaginova u Cubase, radi sa dva procesora... Problem je sto OSX drajver i nije bas nesto narocito odradjen a pitanje je da li ce i biti. Naravno da je cena kombinacije u startu veca od iste ili slicne pisi verzije ali imam jak utisak da se za vise para dobija i bolji kvalitet. Kao sto rekose: Ako su lagali mene... :)
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

m@cm@n
Kostic S@s@
Nis

Član broj: 25058
Poruke: 10
212.200.108.*



Profil

icon Re: MAC OS X i muzika???22.05.2004. u 00:07 - pre 241 meseci
Mac&music to je nesto najlepse sto se moglo spojiti...
nazalost okvirno cene mac_a u Evropi su skuplji nego u Americi,pa jos ako se uporedi evro i dolar,dolazi do demagogije 1evro=1dolar sto kod nas nije tacno naravno, ali amere to ne zanima , pa racunaj da kod nas jos malcice skuplji... resenje je ti da "naleti" onako k'o iz vedra neba sa lepom cenom, za to treba imati strpljenja i da juris sve moguce oglase, i da pokusas da nadjes iz "prve ruke" eto pre dve nedelje bio jedan powerbook g4 400 mhz za 500e...
sto se tice softvera , ako se potrazi nadje se ...pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: MAC OS X i muzika???

[ Pregleda: 6933 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.