Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom

[es] :: Elektronika :: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom

[ Pregleda: 4612 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
*.dialup.optinet.hr.



+16 Profil

icon potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom01.03.2008. u 20:14 - pre 195 meseci
molim nekoga od forumasa ako ima semu " vremenskog automata sa kapacitivnom kontrolom za ukljucivanje triaka ili tiristora " treba mi zbog ustede energije bojlera .
automat treba da radi oko 2 h. i onda da prekine strujni krug potrosaca.
po mogucnosti da bude samogradnja . unapred hvala!!
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
*.dialup.optinet.hr.



+16 Profil

icon Re: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom02.03.2008. u 09:47 - pre 195 meseci
ajde ljudi!!! nemoguce da niko nezna!!!! imam slicnu semu u Radio Amateru br. 4 /1984
strana 120 ali mi ne odgovara (treba dosta izmjena) ili mozda ima negdje da se kupi gotov.
ipak sam ja samo Borgovska radilica (rob).
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
79.101.188.*



+128 Profil

icon Re: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom02.03.2008. u 13:19 - pre 195 meseci
malo strpljenja, vikend je.
malo pojasni zahtev, bar kapacitivnu kontrolu.
 
Odgovor na temu

sokrad

Član broj: 152877
Poruke: 311
77.46.255.*



+2 Profil

icon Re: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom02.03.2008. u 15:37 - pre 195 meseci
Mozda moze da ti zavrsi jedan vremenski relej, i to ovi sto pokrecu grejne kotlove na struju.

 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
85.114.36.*



+16 Profil

icon Re: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom02.03.2008. u 21:07 - pre 195 meseci
moderatoru :kapacitivna kontrola je u stvari nabijeni kondenzator koji drzi otvoren Gejt triaka. i meni treba da bude dugo nabijen tj.otvoren triak (oko 2h).
ovo za grejne kotlove je prekomplicirano treba mi nesto jednostavno (za gradnju) i efikasno.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
79.101.188.*



+128 Profil

icon Re: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom02.03.2008. u 23:20 - pre 195 meseci
čak i da imaš senzitiv gejt triak, što je malo teže za tu struju koja ti treba, izračunaj koliki bi trebao da bude dotični kapacitet da bi držao željeni napon gejta čitava 2 sata.
drugo, šta treba dotični kond da uradi po isteku tih 2 sata (uz predpostavku gorenavedenog)?

p.s. moderator je funkcija a ne ime.
 
Odgovor na temu

sokrad

Član broj: 152877
Poruke: 311
77.46.255.*



+2 Profil

icon Re: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom03.03.2008. u 15:51 - pre 195 meseci
Gujo ovi te zaje....ju

pozz.

Citat:
I AM BORGSovo za grejne kotlove je prekomplicirano treba mi nesto jednostavno (za gradnju) i efikasno.


Ne znam sta je tu komplikovano, relej velicine i oblika kao automatski osigurac, dva ili tri potenciometra ,jedan za radno vreme , jedan za pauzu, treci se ne secam
Pauza moze da bude beskonacna.

Jedino ako zelis da ti sat realnog vremena, programibilno regulise kada ce poceti tih dva sata.

 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
*.dialup.optinet.hr.



+16 Profil

icon Re: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom03.03.2008. u 20:52 - pre 195 meseci
za sokrad: NIJE nikakva zaje.....
za guja011 :utom izracunu vrednosti kond. i jest problem ! nakon 2h treba da se prekine strujni krug trosila.
medjutim u razgovoru sa kolegom sa posla dogovorili smo se da se pozabavimo to temom i da napravimo taj uredjaj jer mi treba zbog ustede energije jer nisam stalno kod kuce a i jeftina struja je tek navecer.
hvala svima koji su sudjelovali u ovoj temi (mozemo da ju zatvorimo) jer cu da se mucim sa kolegom i necu vise da zamaram.
hvala!!!!
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
79.101.188.*



+128 Profil

icon Re: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom03.03.2008. u 21:04 - pre 195 meseci
možeš
1) da upotrebiš cmos kolce CD4541 (ako se ne varam ) ono je jako jednostavno i sa njim bi mogao da odradiš tajmer.
2) šta fali onom uklopnom satiću što ima točak sa zupcima na po 15 minuta? jeftino a radi posao
(osim što bi radio ama baš svaki dan u isto vreme paljenje i gašenje)
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
*.dialup.optinet.hr.



+16 Profil

icon Re: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom03.03.2008. u 21:21 - pre 195 meseci
guja011:savete cu da uzmem u obzir . jos jednom hvala!!
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: potrebna sema za vremenski automat sa kapacitiv.kontrolom

[ Pregleda: 4612 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.