Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)

[es] :: Windows desktop :: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)

[ Pregleda: 3248 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 05:06 - pre 197 meseci
Milan Vojinović i njegove kolege iz majkrosoftovog istraživačkog centra u Kembridžu rade na novoj, efikasnijoj tehnologiji za dostavu softverskih zakrpa za Windows, zasnovanoj na internet "crvima"...
Citat:

Friendly 'worms' could spread software fixes
Microsoft researchers are hoping to use "information epidemics" to distribute software patches more efficiently.
Milan Vojnović and colleagues from Microsoft Research in Cambridge, UK, want to make useful pieces of information such as software updates behave more like computer worms: spreading between computers instead of being downloaded from central servers.
The research may also help defend against malicious types of worm, the researchers say.
Software worms spread by self-replicating. After infecting one computer they probe others to find new hosts. Most existing worms randomly probe computers when looking for new hosts to infect, but that is inefficient, says Vojnović, because they waste time exploring groups or "subnets" of computers that contain few uninfected hosts.


Ceo članak o tome i više detalja: ovde
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 10:13 - pre 197 meseci
E to je vec interesantno...
Jos kad bi ovo "The research may also help defend against malicious types of worm" dalo rezultate, bilo bi jos interesantnije.
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 10:42 - pre 197 meseci
Jeah rajt, pa kad stignu worm-ovi koji popravljaju propuste a usput rade i nesto drugo, pa worm-ovi protiv worm-ova koji... :)
Inace, javljale su se ovakve stvari, bilo je situacija da neko napravi virus (worm) a kasnije neko ko napravi drugi oji uklanja ovaj prvi.
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
89.110.199.*



Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 12:59 - pre 197 meseci
Pa zar to nije interesantno.? :) Ostavis tako računar i odes nekud a worm-ovi fino terkeljišu po hardu i prave (ne)red.
Ali nema veze to su prijateljski raspoloženi Worm-ovi.
Kao što rekoh,bilo bi to interesantno.
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 16:12 - pre 197 meseci
Pitam se kako ce antivirusi, pogotovu oni sa boljom heuristikom, reagovati na takve fajlove :)
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
89.110.199.*



Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 16:42 - pre 197 meseci
Moglo bi se srediti stavljanjem istih na ignore listu. Ali gde su onda u toj prici kompanije koje proizvode antivirus software i koja bi im bila svrha u tom slucaju.
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 17:24 - pre 197 meseci
Naravno da bi se mogli staviti na ingore lisu, ali tako raditi sa svakom zakrpom ponaosob bi bilo zestoko smaranje, a za neke usere pocetnike i gadno nerviranje a to pitanje sto si postavio itekako stoji... Mislim da bi izlaskom takvih crvolikih zakrpa bilo dosta veselo. Zivi bili pa videli
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 17:45 - pre 197 meseci
Axis & Allies wormovi i mini rat na kompu :) Komsa s kojim delim net je instalirao messenger i posle toga su poceli problemi, komp je nesto skidao sam od sebe tako sve dok nije i wireless prestao da radi. Sad ce jedino format c: zakrpa pomoci.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 22:53 - pre 197 meseci
Ovaj... da 'prostite što pitam, ali da li je iko od kometatora pročitao ceo članak na datom linku?

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)17.02.2008. u 23:46 - pre 197 meseci
Ja nisam, moji komentari su se odnosili na ideju "pustanje crva koji ce krpiti software". Ako sam omasio temu, slobodno brisi poruku :)
(i.. jos uvek nisam procitao tekst sa linka) :P
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)18.02.2008. u 03:52 - pre 197 meseci
Citat:
Shadowed:Ako sam omasio temu, slobodno brisi poruku :)

Ne mogu ovde ništa da brišem, jer ovde nemam moderatorska ovlašćenja... ali i ne smatram da je išta za brisanje...

PS
Suština ideje je da se rastereti Windows Update sajt, da updates programi mogu, koristeći subnet, sami da se instaliraju sa nekog drugog računara iz mreže (ili sa više njih) na one računare u mreži, kojima je to potrebno...
Mislim da za krajnjeg korisnika ne bi bilo nikakve razlike (imao bi obaveštenje vezano za update, pored sata kao i sada) i potpuno bi mu bilo svejedno da li taj update stiže direktno sa MS servera ili sa nekog drugog računara iz mreže...
(Tako, sad ni ne moraš da čitaš "sve ono...")
;)
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
89.110.199.*



Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)18.02.2008. u 10:25 - pre 197 meseci
Ma procitao sam clanak,nego ja sam komentarisao onu recenicu "The research may also help defend against malicious types of worm"
A sto se tice ideje da se zakrpe same razmnozavaju na jednom pa prelaze na drugi racunar , nesto mi ta ideja nije bas privlacna i nebi pustio da se update-uje software sa nekog racunara u Indokini,Hondurasu ili ko zna odakle vec...
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)18.02.2008. u 11:32 - pre 197 meseci
Citat:
Catch 22: Ne mogu ovde ništa da brišem, jer ovde nemam moderatorska ovlašćenja... ali i ne smatram da je išta za brisanje...

Mah, ja zapamtio da si dobio mod a predlagalite uglavnom win moderatori pa sam to povezao da si moderator na win forumima :) Ko ce da popamti sve :)

Citat:
Catch 22: PS
Suština ideje je da se rastereti Windows Update sajt, da updates programi mogu, koristeći subnet, sami da se instaliraju sa nekog drugog računara iz mreže (ili sa više njih) na one računare u mreži, kojima je to potrebno...
Mislim da za krajnjeg korisnika ne bi bilo nikakve razlike (imao bi obaveštenje vezano za update, pored sata kao i sada) i potpuno bi mu bilo svejedno da li taj update stiže direktno sa MS servera ili sa nekog drugog računara iz mreže...


Ovo u dobroj meri vec radi WSUS za situacije gde postoji mreza. Inace, mislim da je bolje implementirati torrent (ili neki slican, mada zasto izmisljati toplu vodu) protokol nego pustati software da divlja unaokolo.

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)18.02.2008. u 11:46 - pre 197 meseci
Nisam odmah procitao, ali sve jedno sam skeptican kako bi to funkcionisalo u praksi (kao neka vrsta P2P mreze za skidanje zakrpa po onome sto si ti napisao, a P2P mreze kao i IRC mreze su poznate po sirenju crva, ali onih nevaljalih)... Kao sto rekoh... Zivi bili pa videli Jedna igrica mi pade na pamet: "Worms Armageddon"
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)18.02.2008. u 13:54 - pre 197 meseci
Za mene je zakrpa nesto za sta procitas cemu sluzi pa onda skines i instaliras. A ovo sto radi iza ledja je neka bolest kako go to MS zvao. Lici mi na vise posla u servisu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: "Crvolike zakrpe za Windows" by Milan Vojnović (Microsoft, UK)

[ Pregleda: 3248 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.