Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nero problem koji me nervira ???

[es] :: Windows aplikacije :: Nero problem koji me nervira ???

[ Pregleda: 4606 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokan2007
Bojan Vukovic
World

Član broj: 136259
Poruke: 336
81.93.74.*

Jabber: ::>MSN bokan_7@hotmail.com
ICQ: 420009532
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Nero problem koji me nervira ???14.02.2008. u 19:50 - pre 196 meseci
Prije svega pozdrav svima,
koristim Windows Vistu Ultimate 32-bit na mašini koja ima 2 GB RAM memorije DDR2 i procesorom Intel Pentium D 2,80GhZ i za narezivanje CD/DVD medija izabrao sam Neru ver.8.0.3.0 jer neru vec duze vrijeme koristim,ali imam problem ,kad pustim da mi kopira neki DVD ,nero mi u toku 1 minute zauzme 92 % RAM memorije tako da ja na pc-u ne mogu da radim dok copiram neki DVD ;D Gledao sam podesavanje nere i pokusao sam da stavim onaj njegov bufer da koristi samo 80MB memorije(pise da je idealno 40 % od tvoje ukupne RAM memorije),ali ni to nije pomoglo pa ako je neko imao slican problem ,helpp
Jako je bitno znati nešto kako treba,a ne površno !!
[email protected]
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.smin-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???14.02.2008. u 22:05 - pre 196 meseci
Isključi Superfetch servis.
 
Odgovor na temu

4got10
Bozidar Petrvic
Beograd

Član broj: 160174
Poruke: 34
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???14.02.2008. u 23:50 - pre 196 meseci
Ne samo vezano za ovo vec i u globalu ako hoces da ubrzas Vistu, isključi Superfetch service,"Windows Side Bar", "Aero", "Windows transparency", sve fade i animations efekte, Indexing service, User Account Control... Pozz
 
Odgovor na temu

WuTang
Nis

Član broj: 163032
Poruke: 265
91.150.101.*



Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???15.02.2008. u 00:10 - pre 196 meseci
Citat:
4got10: Ne samo vezano za ovo vec i u globalu ako hoces da ubrzas Vistu, isključi Superfetch service,"Windows Side Bar", "Aero", "Windows transparency", sve fade i animations efekte, Indexing service, User Account Control... Pozz

da da nek iskljuci sve to a i najbolje bi bilo da stavis windows classic mode iz 98 neces imati problema ....
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???15.02.2008. u 03:31 - pre 196 meseci
Nero 8.x obara svaku mašinu na kolena, ako nećeš u skorije vreme rezati blueray diskove vrati se na Nero 6.6.1.6 koji odlično radi pod Vistom (verziju 7.x možeš kompletno da preskočiš, jer je blago rečeno bila čist promašaj). Prilikom instalacije nemoj obraćati pažnju na eventualno upozorenje kako je ver. 6.x "nekompatibilna sa Vistom", jer to naprosto nije tačno (kod mene sve radi!)
Moja Vista sasvim lepo trči i na 1GB RAM i bez PCIE grafike... malo tweak-ovanja, isključivanja nepotrebne šminke i raznih servisa - radi brže nego XP SP2, koji imam na drugom hard disku...


PS
Ja sam se sa v8.2.8.0 vratio na v.6.6.1.6 (sve pevajući dok režem dual layer diskove!)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bokan2007
Bojan Vukovic
World

Član broj: 136259
Poruke: 336
81.93.74.*

Jabber: ::>MSN bokan_7@hotmail.com
ICQ: 420009532
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???15.02.2008. u 08:49 - pre 196 meseci
Citat:
Nero 8.x obara svaku mašinu na kolena, ako nećeš u skorije vreme rezati blueray diskove vrati se na Nero 6.6.1.6 koji odlično radi pod Vistom

Tako ce i biti posto ovo verzija je bas promašaj po mom mišljenju ,prelazim na ver 6 ....Pozzz
Jako je bitno znati nešto kako treba,a ne površno !!
[email protected]
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???15.02.2008. u 09:01 - pre 196 meseci
Sto je sedmica bila promasaj, ja je koristim godinu i jace bez problema sljaka.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???15.02.2008. u 09:57 - pre 196 meseci
Citat:
Catch 22: Nero 8.x obara svaku mašinu na kolena, ako nećeš u skorije vreme rezati blueray diskove vrati se na Nero 6.6.1.6 koji odlično radi pod Vistom (verziju 7.x možeš kompletno da preskočiš, jer je blago rečeno bila čist promašaj).
Rezanje DVD-jeva, naročito ako se koriste veće brzine, u svakom slučaju mora da optereti makinu. Ja još od prvih dvobrzinskih (CD) rezača koje sam koristio izbegavam da radim bilo šta dok reže. Sada je to verovatno manji problem ali su navike ostale a pošto sada rezanje kratko traje, mogu za toliko da sačekam. Izgleda da svi zaboravljaju probleme koji su se javili sa 10x rezanjem CD-a kada hard nije mogao da postigne tu brzinu pa je rešenje bilo uvođenje buffer underrun kontrole. DVD brzine su 8x veće pa 16x rezanje ima sličan saobraćaj kao 128x rezanje CD-a a to baš i nije malo.
Inače ne mora da koristi verziju 8.x da bi rezao blu-ray ili HD DVD, to može da uradi i sa nekom novijom verzijom 7. Inače2, samo prve sedmice su bile promašaj pošto su, izgleda, puštene u opticaj pre nego što je trebalo a kasnije verzije rade sasvim OK. Ja sam se takođe držao šestice a jednom sam nešto probao i instalirao noviju verziju pa je i dalje koristim bez ijednog problema.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???15.02.2008. u 10:04 - pre 196 meseci
Ja koristim Nero Burning ROM 7.5.9.0 stvarno sam zadovoljan, stim sto na kraju instalacije raschekiram sve opcije koje mi ponudi. Ima neke programe koje koristim, koje Nero 6 nema, a osmicu nisam ni zeleo da probam.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???15.02.2008. u 10:35 - pre 196 meseci
Citat:

Prije svega pozdrav svima,
koristim Windows Vistu Ultimate 32-bit na mašini koja ima 2 GB RAM memorije DDR2 i procesorom Intel Pentium D 2,80GhZ i za narezivanje CD/DVD medija izabrao sam Neru ver.8.0.3.0 jer neru vec duze vrijeme koristim,ali imam problem ,kad pustim da mi kopira neki DVD ,nero mi u toku 1 minute zauzme 92 % RAM memorije tako da ja na pc-u ne mogu da radim dok copiram neki DVD ;D Gledao sam podesavanje nere i pokusao sam da stavim onaj njegov bufer da koristi samo 80MB memorije(pise da je idealno 40 % od tvoje ukupne RAM memorije),ali ni to nije pomoglo pa ako je neko imao slican problem ,helpp


1. Prvo, "zauzimanje RAM memorije" je normalna stvar i ne bi trebalo da te plasi, mozes slobodno da startujes jos programa (Windows ce onda izbaciti neke delove memorije u pagefile ili, ako je u pitanju kes, samo ih izbaciti) - memorija sluzi da se napuni :)

2. Oko saveta za gasenje superfetcha - ako ne koristis iste programe svaki dan, onda mozes da ga ugasis - ali ako ti je rad fokusiran na par programa tipa Office, Nero i sl, gasenje Superfetcha ce ti smanjiti performanse, uprkos tome sto ce ti pisati da imas vise "slobodne memorije" - Superfetch u principu prilikom boot-a Windowsa ucita u memoriju fajlove koje cesto koristis kako ne bi kasnije morali da se ucitavaju - ta memorija koju zauzme Superfetch se lako oslobadja cim krenes da koristis nesto drugo automatski.

3. Podesavanje Nero Buffera ti nece pomoci jer nije Nero zauzeo tu memoriju vec Superfetcher (pre-caching stvari koje on misli da ces cesto da koristis) - ostavi bafer na savetovanu velicinu (40% RAM) inace mozes imati dosta unistenih diskova ako se bafer isprazni. Sto se Vistinog superfetchera tice, pogledaj savet #2

4. U izboru izmedju sedmice i osmice, ja ne bih mislio ni jedan sekund (osmica). Sto se saveta za v6 tice, oni su OK ako ti v6 radi posao.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

4got10
Bozidar Petrvic
Beograd

Član broj: 160174
Poruke: 34
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???16.02.2008. u 19:48 - pre 196 meseci
Citat:
WuTang: da da nek iskljuci sve to a i najbolje bi bilo da stavis windows classic mode iz 98 neces imati problema ....


Ja koristim Vistu i sve "to" mi je ukljuceno, ali je dobro iskljuciti npr. u ovom slucaju ili nekom drugom procesu koji zauzima veliki deo RAM memorije.
 
Odgovor na temu

bokan2007
Bojan Vukovic
World

Član broj: 136259
Poruke: 336
81.93.74.*

Jabber: ::>MSN bokan_7@hotmail.com
ICQ: 420009532
Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???16.02.2008. u 22:32 - pre 196 meseci
Citat:
1. Prvo, "zauzimanje RAM memorije" je normalna stvar i ne bi trebalo da te plasi, mozes slobodno da startujes jos programa (Windows ce onda izbaciti neke delove memorije u pagefile ili, ako je u pitanju kes, samo ih izbaciti) - memorija sluzi da se napuni


prihvatam sugestiju ,nego nisam se ja dobro izrazio,"zauzima mi jako veliki dio memorije " pa posledica toga je da ja ne mogu nista da radim na pc dok kopiram DVD diskove,ali ok mislim da sam nesto naucio od ovih svih postova tako da hvala svima na savjetima rijesicu nesto !!!!
Jako je bitno znati nešto kako treba,a ne površno !!
[email protected]
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???16.02.2008. u 22:40 - pre 196 meseci
Malocas sam instalirao 8.2 deluje mocno. Ostavio sam samo Nero burning , expres, waweeditor i one dve zadnje stavke. Raspakovao se u 200mb. videcemo kako radi.
 
Odgovor na temu

zzubic2000
Zoran Zubic
Beograd

Član broj: 92445
Poruke: 14
*.adsl-4.sezampro.yu.

ICQ: 249982617


Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???19.02.2008. u 22:56 - pre 196 meseci
Nero 8 je za podrsku Blue Ray rezaca (PC) 7 zna da zeza a najbolja je 6-tica sto je covek vec pomenuo
 
Odgovor na temu

jovan_YU1BCD
Jovan Naumoski
dispecer ts, petrohemija
Pancevo

Član broj: 171884
Poruke: 17
77.46.216.*



Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???22.02.2008. u 19:01 - pre 196 meseci
Jako malo sam izvukao o Nero 8, baš ste škrti...

Najbolji Nero do sada je 7.5.9 . Radi na svim Windows platformama.
Koristim 4 rezača sa 2 Gb mem i na Visti Ultimate 64bit u isto vreme sa x8(nevolim da maltretiram Verbatime).
Jedino sam isključio NeroSmart za povratak...
Blokiranje može da nastane i od kombinacije koji HDD i koji rezač rade u paru (to je najvažnije!!).
Npr. Kada sam koristio XP 64bit i par *HDD sistemski i neki slave rezač* isti problem je nastajao (ubi bože, nediraj mašinu). Vista je to elegantno rešila... A i treba bežati od loših kombinacija (ako imaš 1 HDD dodaj još 1)
 
Odgovor na temu

jovan_YU1BCD
Jovan Naumoski
dispecer ts, petrohemija
Pancevo

Član broj: 171884
Poruke: 17
77.46.216.*



Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???22.02.2008. u 19:16 - pre 196 meseci
Citat: *kad pustim da mi kopira neki DVD ,nero mi u toku 1 minute zauzme 92 % RAM *

Ovo se dešava obavezno ako šrinkuješ zaštićeni DVD. Tu niko nije kriv...
Za to su DVDfab ili DVD Shrink, mada hoće nekad i oni to da rade...

[Ovu poruku je menjao jovan_YU1BCD dana 22.02.2008. u 20:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???23.02.2008. u 01:25 - pre 196 meseci
Citat:
jovan_YU1BCD: ...Blokiranje može da nastane i od kombinacije koji HDD i koji rezač rade u paru (to je najvažnije!!).
Npr. Kada sam koristio XP 64bit i par *HDD sistemski i neki slave rezač* isti problem je nastajao (ubi bože, nediraj mašinu).


Rezač kao SLAVE je u startu loša ideja...
Treba pažljivo birati matičnu ploču, koja ima kontroler sa što bogatijim opcijama...
Npr. trenutno imam u mašini 2 hard diska + 2 rezača (bilo mi žao da stari dobri Teac CD-RW penzionišem) i svi su vezani kao MASTER (svaki ima svoj kabl).
Što se tiče tvog komentara u vezi verzije Nero 7.x ipak treba pre verovati Ivanu Dimkoviću, čovek radi tamo gde se pravi Nero... (Senior Product Manager - Consumer Electronics, Nero Corporate (Germany))

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???23.02.2008. u 18:07 - pre 196 meseci
Možda je slave rezač loša ideja u priči o Pionirima mada ne znam zašto bi bilo tako, ja oduvek stavljam rezač na poslednje mesto u nizu, uglavnom drugi ili četvrti slave. Nekada su to bili HP pa Teac rezači, poslednjih godina LiteOn Combo pa DVDRW i uvek ali uvek je bio poslednji slave. Nekada sam na sec master imao fioku i povremeno hard a poslednjih godina sam to izbacio i rezač je solo. Za trenutnu kombinaciju nisam siguran pošto je sada na jedinom IDE kablu ali pošto se ne sećam da sam dirao džampere, verovatno je isto. Čemu uostalom služe džamperi ako ne valja da se postavi kao slave?
 
Odgovor na temu

jovan_YU1BCD
Jovan Naumoski
dispecer ts, petrohemija
Pancevo

Član broj: 171884
Poruke: 17
79.101.228.*



Profil

icon Re: Nero problem koji me nervira ???28.02.2008. u 17:20 - pre 196 meseci
Nero 8 Gde kupiti i kako?

Instalirao sam Nero 8.2 i uverio se da je mnogo bolji od 7.0.5.9.
Radi brzo, manje mu je potrebno memorije (sada koristi 100 Mb po rezaču a 7.0.5.9. je koristio 300 Mb).
Pravljenje rezervne kopije filma traje duplo kraće i uz manje zapošljavanje procesora (25 naspram 50 sekundi; 80% naspram 40% CPU)
Pristup određenoj aplikaciji je izveden na dva naćina što ubrzava pristup poslu.
Pitanja:
Ima li "pomoć" na srpskom?
Dali mogu da se dokupe dodaci za MP4 konverzije i još poneki?
Pri završetku instalacije je pisalo da imam 30 dana pravo probe, međutim u odeljku registracije piše datum isteka koriščenja 09.03.2008.godine, a to iznosi 15 dana?

Hvala Svima na konstruktivnim odgovorima....
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Nero problem koji me nervira ???

[ Pregleda: 4606 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.