Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fotografije, motiv - PORTRET

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Fotografije, motiv - PORTRET
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 249531 | Odgovora: 823 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 10:11 - pre 186 meseci
Citat:
Paramecijum: to je jedan od najpriznatijih srpskih umetnika u inostranstvu... nije estradna zvezda i političar



Pa dobro, da li smo mi vredni da konačno saznamo njegovo cenjeno i precenjeno ime? :)
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 11:16 - pre 186 meseci
Citat:
Kernel-1: I jel sladak jos nekom osim Paramecijumu? :)

gospodo moderatori, ja sam dokazano najliberalniji administrator na srpskom kibernebu i lično nemam nikakav problem sa ovakvim pokušajima suptilnog podjebavanja, ali ne volim kada se moji odgovori na to brišu i prepravljaju tako da izgube pravi smisao.
Možda će neko reći da su u pitanju različiti nivoi obraćanja, ali tu već zalazimo u nivo slobodnog tumačenja: bombardovanje Srbije od strane NATO bilo je humana akcija za spas izbeglica; ko od nas to doživljava tako?
Stvar je u referentnom nivou.
A što se tiče čoveka sa fotografije, šta reći... jadna je zemlja Srbija u kojoj elita okupljena na elitnom forumu ume da prepozna 200-500 političara ili estradnih zvezda, a ne zna ljude koji nas stvarno predstavljaju u svetu, ljude koje svet izuzetno ceni kao umetnike i stvaraoce. najgore u svemu je što kada jednog dana budete saznali njegovo ime, dve trećine će reći "Ko ti je pa to?"... otužno.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 12:02 - pre 186 meseci
Nije bitno KO je na fotki, vec KAKO se u fotku "uklopio".

P.S. Mislim da bi se i "Gvozdena zavesa" slozila.
 
Odgovor na temu

dzura

Član broj: 165704
Poruke: 610
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 12:37 - pre 186 meseci
@Fandjo

Ti si prijatelju debelo frustriran, mator, vreme te pregazilo... dolaze novi klinci koji se ne opterecuju da li je ekspozicija ovakva ili onakva, point and shoot i to izgleda bolje od bilo koje tvoje fotke.

Ko god bio na ovoj slici, slika je njesra. Ako je ovo fotografski forum, onda je vazno da je slika dobra, a ne ko je na slici. Ja pojma nemam 90% ovih folk pevacica, ali kad pogledam njihove fotke u nekom od casopisa, to je uradjeno profi, sto mi je dovoljno da kazem da je ta fotka dobra, za razliku od one gde je Milorad Pavic, a slika nikakva.

Vec smo 100 puta razglabali da reporterska i umetnicka fotka bas nemaju neke dodirne tacke, pa tako i ova tvoja prica nema nikave veze sa ovom temom. Jos kad ti neko nesto egzaktno dokaze ti se kao sisa povuces i ladno predjes preko toga ili pocnes da vredjas, sto u oba slucaja nije konstruktivno, a posle svega predjes na drugu vrstu podj*bavanja.

Stalno nesto miniras, drkas ljude, provociras, j**bavas ale, itd... a sve to radis zato sto nemas druga sredstva, tj nemas bre ljudsku fotku za koju ce neko da kaze uuuuuuuuuuuuuuuu brateeeeee ovo ti je do jaja, nego okacis neki shit i onda filozofskim raspravama pokusavas da nadomestis nedostatake na samoj fotki (na zalost moras mnogo toga da nadomescujes kenjazom jer to sto si ovde kacio je teeeeeesko njesra).

Da ovde nisu sve fasisti, tj da su ljudi objektivni je ekgzaktno pokazano kad si okacio onu fotku sa Zabljaka, fotka je stvarno do j*aja i nije bilo coveka da to nije rekao, prema tome ostavi se mlacenja prazne slame, beskrajnih prepiranja i unistavanja svega, samo da bi smanjio svoju frustraciju, nego okaci dobru sliku, pa nam time pokazi da te na Zabljaku nije "usralo" nego da znas da slikas...
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
93.86.17.*



+17 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 13:13 - pre 186 meseci
Citat:
dzura: @Fandjo

Ti si prijatelju debelo frustriran, mator, vreme te pregazilo...


@Paramecijum

Tesko je suociti se sa istinom i videti kako te vreme (a i ovi novi klinci) gazi...

Sem frustracije, to neminovno navlaci i komplekse...

Komplekse, koji su kod tebe toliko duboko zadrli da su doveli do toga da sve svoje neistomisljenike nazivas fasistima, da teme kojima ne mozes i ne umes kvalitativno da doprineses, jednostavno i potpuno besmisleno off-topicom upropastavas i obesmisljavas, dok kao poslednje orudje ostavljas dozu uplitanja licnog odnosa i obracanja, gde pokazes i sav primitivizam i elementarnu nekulturu i nevaspitanje neophodno za kvalitetnu i smislenu komunikaciju sa ostalim ucesnicima.

Kriza pozno-srednjeg doba, na zalost kod tebe u teskoj korelaciji i sa krizom identiteta.

Steta.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 13:42 - pre 186 meseci
Evo jedan portret, cisto da se ne obesmisli tema :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 13:57 - pre 186 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Evo jedan portret, cisto da se ne obesmisli tema

Je l' ova devojčica poznata?

Nije?!

E - to Ti onda nije portret!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 16:39 - pre 186 meseci
To je groteskan portret zbog širokougaonika je lice izobličeno i nos pogolem.


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 11.01.2009. u 19:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dracus
BI Consultant, SAP
Nemacka

Član broj: 206036
Poruke: 34
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 17:39 - pre 186 meseci
Da li moze da prodje kao portret?




 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 18:48 - pre 186 meseci
Hmmm, ja nisam siguran. Dosta je lice pokriveno, veliki procenat se ne vidi,
pa iz tog razloga nisam siguran da se ovo moze nazvati portretom ili bar klasicnim portretom.
 
Odgovor na temu

maxa11
Marko Stanojević
Nis

Član broj: 142573
Poruke: 295
77.46.202.*



+1 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 18:50 - pre 186 meseci
u pitanju je krljavi Sony N1, slika je sama po sebi jako loša.
komentar?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 18:57 - pre 186 meseci
Meni ova slika uopste nije losa, svidja mi se. Ne mislim na onaj tehnicki deo,
to ce neko ko vise zna.

Ja bih mozda ovako, spram svog ukusa (mozda malo preterano, ali kazem - spram mog ukusa samo):


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 20:47 - pre 186 meseci
slike uklonjene zbog prevelikih dimenzija.

max. veličina je 800x600, naročito ako ih je više komada



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 11.01.2009. u 22:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kintec
Student Fakulteta za dizajn

Član broj: 203142
Poruke: 146
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 20:55 - pre 186 meseci
Vraticu se malo u nazad da iskomentarisem neke fotografija od pre.

@NeleK

Dakle, fotogrrafija "Gaj Jujilije". Treba razgraniciti portret od scene. Da si prisao "cezaru" i da si napravio neku relaciju izmedju fotograf- osoba sa fotografije - to bi onda bio portret. Ovako je to jedna street fotografija, ulicna scena. I po meni fotografija i nije bas sjajna, jer se ne vidi ta neka komunijacija izmedju cezara i ostalih ljudi. Tj nista se ne desava. Spomenuo si lika sa kapom u pozadini. Istina, on je tu, mozda je interesantnan, ali kakve on veze ima sa cezarom? On je tu sam za sebe, kao da je sa druge fotografije. Da sam ja bio na tom mestu, i da sam to fotografisao, verovatno bi cekao momenatda cezaru neko pridje, da te dve ostvare kontakt, i to bi zabelezio. Ili, jednostavno bi prisao cezaru i napravio bih portret, tj tesniji kadar gde bi on direktno gledao u mene. I sad dok ovako razmisljam, pade mi jos jedna ideja. Recimo da si na aparatu stavio duzu expoziciju, recimo 1/5, cezar bi bio ostar, dok bi ljudi oko njega koji se krecu bili potpuno razmrljani, time bi dobio kontrast staticnost (cezar)/dinamiku(ostali ljudi) to bi bilo mnogo interesantnije. I eto, nabrojao sam par mogucnosti, par totalno razlicitih pristupa/gledista. I jos jedan savet: pre nego sto se okinine na aparatu, valja izbrojati do tri, preleteti okom sta se sve to nalazi u kadru. (tj malo razmisliti)

Ostale dve fotografije ne bih komentarisao, korektne su, ali nisu interesantne zbog odsustva relacije izmedju fotografa- modela. Na prvoj covek izgleda kao da je uhvacen na prepad.

Sto se "poland" tice, to nije portret, vise lici na akciju tipa "vidi cicu na plazi" Takodje je nespretno kadrirano (obrati paznju na sake - ne vide se, ruka deluje polomljeno zbog nezgodnog stava.) Takodje nema kontakta fotograf- model.

@lancia88

Od svih fotografija, najbolja je druga. Kod ostalih fotografija - direktan flash- nije mi jasno, ae ljudi da ne shvataju da flash iz tog ugla crta "ravno" tj da sve izgleda kao 2D, ali kako ljudi ne primete da se pod takvom svetloscu iscrtava sve ono sto ne zelimo da vidimo? Konkretno mislim na bore, mladeze, akne i sve ostale neravnine i nepravilnosti. :/ Ono sto je Paramecijum vec negde napisao - sirok objektiv- istice perspektivu, tj u ovom slucaju kod portreta deformise lice. Nos izgleda veci nego sto jeste, usi manje...itd. Jos primecujem da je prva fotografija nastala iz blage zablje perspektive- zakonom zabraniti takvo fotografisanje devojaka- zasto? - zato sto se na taj nacin istice vilica, lice deformise/skracuje. NHF, ali moze sve to dosta bolje.

@vamsi
Dobar portret Ivana...odakle ga znas? (znam lika :D ) To je fotografisano u kaficu "Dali" ?

@Dracus
Korektan portret deteta, sta vise jako fin, stim da je bedak sto fokus ode malo napred... Ali u sustini sasvim korektno.

@maxa11

Jes, lepa cura, al dzaba kad si je spicio flashom onako po sred srede. I jos si konvertovao fotografiju u B&W, a treba samo napomenuti da se kod crno belih fotografija vise istice karakter svetla, a to ovde definitivno ne valja. Dakle, ako si vec spicio flash, bolje da si ostavio u boji.

Nadam se da su vam ove dobronamerne kritike pomogle :)

Sto se paramecijuma tice, vidim ja da covek voli da lupa, ali i koliko vidim...zna i on "ponesto" (da ne kazem da zna znanje, ali se pravi) Bilo kako bilo, interesanto je citati tako nesto :)
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 21:35 - pre 186 meseci
kintec
Ivana znam iz Doma Omladine, sa okupljanja drustva Sakurabana, i vodim radionicu crtanja (kad se pojavim :) ),
i jedan mi je od najomiljenijih likova tamo :D. Tu je i slikano. Sedeo je ispod te slike i caskao sa ortacima.
Odjednom mi je palo na pamet da mozemo da uradimo jedan takav portret gde bi postavio ruku kao na slici iznad.
Kasnije sam imao zelju i poriv da je obradim takva kakva je sad i malo je reci da je bio odusevljen krajnim rezultatom.
To bi spadalo u rezirani portret, ako se ne varam?
Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 21:38 - pre 186 meseci
Slike izbrisane.

Hvala ni na kakvom misljenju o slikama koje sam postavio

[Ovu poruku je menjao mrkii dana 13.01.2009. u 12:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maxa11
Marko Stanojević
Nis

Član broj: 142573
Poruke: 295
77.46.249.*



+1 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 21:48 - pre 186 meseci
Citat:
kintec
@maxa11
Jes, lepa cura, al dzaba kad si je spicio flashom onako po sred srede. I jos si konvertovao fotografiju u B&W, a treba samo napomenuti da se kod crno belih fotografija vise istice karakter svetla, a to ovde definitivno ne valja. Dakle, ako si vec spicio flash, bolje da si ostavio u boji.

bez blica nikako nije moglo, slikao sam jedno 10 puta i ni jedna jedina nije bila oštra. onaj Sony je krš neviđeni, na ISO 200 je kao Fuji na ISO 1600.
ali, blic nije bio ni približno tako jak. kod konvertovanja u CB sam pojačao crvenu i žutu da bi lice što više došlo do izražaja u odnosu na pozadinu. zbog toga izgleda kao da je blic razvalio.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 22:28 - pre 186 meseci
Pozdrav,

Citat:
kintec: ......
@lancia88

Od svih fotografija, najbolja je druga. Kod ostalih fotografija - direktan flash- nije mi jasno, ae ljudi da ne shvataju da flash iz tog ugla crta "ravno" tj da sve izgleda kao 2D, ali kako ljudi ne primete da se pod takvom svetloscu iscrtava sve ono sto ne zelimo da vidimo? Konkretno mislim na bore, mladeze, akne i sve ostale neravnine i nepravilnosti. :/ Ono sto je Paramecijum vec negde napisao - sirok objektiv- istice perspektivu, tj u ovom slucaju kod portreta deformise lice. Nos izgleda veci nego sto jeste, usi manje...itd. Jos primecujem da je prva fotografija nastala iz blage zablje perspektive- zakonom zabraniti takvo fotografisanje devojaka- zasto? - zato sto se na taj nacin istice vilica, lice deformise/skracuje. NHF, ali moze sve to dosta bolje.

......


Skroz si pronasao bas ono sto jesam radio uglavnom - isprobavao sam mogucnosti aparata kojima sam slikao do mere da se vide i takvi detalji, a sve tokom faze rada na tehnickom aspektu fotografije. Naravno, za jednu finalnu fotku to ne pije vodu, bas onako kako si napisao.
 
Odgovor na temu

Notorious91
Nebojša Bobić
Novi Sad

Član broj: 156014
Poruke: 119
*.neobee.net.

Sajt: www.notorious-ns.blogspot..


Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET12.01.2009. u 00:09 - pre 186 meseci
Direktan blic,mada sam ga ublazio difuzorom koji sam sam napravio od kurijice za film

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET12.01.2009. u 09:29 - pre 186 meseci
Auu KinteC samo moju nisi otkomentarisao :P
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Fotografije, motiv - PORTRET
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 249531 | Odgovora: 823 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.