Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fotografije, motiv - PORTRET

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Fotografije, motiv - PORTRET
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 249255 | Odgovora: 823 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 11:59 - pre 185 meseci
Gaj Julije, bez obzira na iskazanu bol i razocarenje, nije portretna fotografija iz vise razloga gde su 2 osnovna:

1. Fotografije umetnickih dela (slika, skulptura,...) su posebna "disciplina" u fotografiji koja takodje poseduju neka svoja pravila, a koja nisu u koheziji sa "portretskim postulatima" i
2. Ponudjena fotografija, cak i da je Gaj Julije kojim slucajem ziv, ne bi mogla biti svrstana u portretnu jer na njoj preovladje vise turisticki duh. Da je kojim slucajem GJ ziv i da je kojim slucajem drugacije kropovano, moglo bi se prihvatiti kao portret. Likovi u pozadini katastrofalno narusavaju prednji plan. ( Kintec je dao par skolskih primera kako se radi rez).

O Polandu da se i ne prica. Ono je sve drugo pre portreta.

Obe ove fotografije su pre za temu "Izvodite li u šetnju Vaše (digitalne) ljubimce?" .

Citat:
NeleK:  ovo je portret par ekselans u odnosu na mnoge ponudjene i


Tacno, ali oni nisu trazili misljenje.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
77.46.222.*



+17 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 13:25 - pre 185 meseci
Citat:
zarsilic: ...Obe ove fotografije su pre za temu "Izvodite li u šetnju Vaše (digitalne) ljubimce?"


Kao autor pomenute teme izricito se ne bih slozio sa tobom...

Tamo je lepo i jasno u uvodu napisano sta je poenta te teme i kakve slike treba tamo kaciti... i, nije slucajno da je, mozda delom i zbog toga, bas ona najuspesnija, najposecenija i tema sa najvise postova u podforumu FOTOGRAFIJA.

Ove dve, pomenute, slike nicim ne pripadaju tamo. Kada neko napravi temu tipa "Drljave fotografije i snapshotovi" onda neka tamo trpa ko sta hoce.

Pozz

 
Odgovor na temu

NeleK
pr, Tucakov agencija
Pančevo

Član broj: 174523
Poruke: 77
195.252.70.*



+2 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 14:51 - pre 185 meseci
Citat:
zarsilic: Gaj Julije, bez obzira na iskazanu bol i razocarenje, nije portretna fotografija iz vise razloga gde su 2 osnovna:

1. Fotografije umetnickih dela (slika, skulptura,...) su posebna "disciplina" u fotografiji koja takodje poseduju neka svoja pravila, a koja nisu u koheziji sa "portretskim postulatima" i
2. Ponudjena fotografija, cak i da je Gaj Julije kojim slucajem ziv, ne bi mogla biti svrstana u portretnu jer na njoj preovladje vise turisticki duh. Da je kojim slucajem GJ ziv i da je kojim slucajem drugacije kropovano, moglo bi se prihvatiti kao portret. Likovi u pozadini katastrofalno narusavaju prednji plan. ( Kintec je dao par skolskih primera kako se radi rez).


Gaj Julije, kako sam ga ja nazvao, je možda i Marko Antonije, ili Neron, a zove se možda Vićenco, Giovani, ili kako već i živ je da ne može biti življi.....
Tako da o snimku skulpture ne može biti ni reči. Da li je portret snimak imitatore Elvisa Prislija? Da li su Kintecovi snimci našminkanih glumica portreti? Kakva je razlika izmedju njih i G.J.?
Čiji karakter i osobine iskazuju glumci kostimirani i našminkani za svoje uloge, dok ih izvode?
Kropovanje ostavljam na volji Kernelu i Džuri, oni to rade odlično, a ja nemam ni ljudski softver, ni vremena za te rabote. To je tragedija nas analogaša, koji smo crop-ove uvek radili na nivou pentaprizme... :0) Ali, snimak G.J. ne bi odisao svojom atmosferom, kada bi se iskropovao
Kintec je dao i masu fotografija, gde ti školski rezovi nisu primenjeni, pregorele i koloritno zalutale površine ubadaju u oči etc, etc... Pogledaj ogrtač žive skulpture...
Koloritno iskače upravo žuti kačket, na koji i treba obratiti pažnju. Fotografija je oko i nerv, a ne samo FF senzor...

Citat:
O Polandu da se i ne prica. Ono je sve drugo pre portreta.

Polandu ne fali ništa, osim možda malo isturenije biste.... Slažem se da nije portret, čak ni po mojim kriterijumima :0) Al, reko, po nekim kriterijumima možda i prodje....
Dosta ste uživali u toj fotografiji, sad ću da je skinem....

Citat:
Obe ove fotografije su pre za temu "Izvodite li u šetnju Vaše (digitalne) ljubimce?" .

Kao i većina fotografija okačenih po ovoj temi. Recimo, tvoja fotografija lepe žene u poslastičarnici, koju je blic maltene ugurao medju torte i baklave....
A Kintec je lepo dao par školskih primera kako se radi rez.... :0)

Citat:
Tacno, ali oni nisu trazili misljenje.

Slažem se, ali to ne bi trebalo da znači da mišljenje ne treba izneti. Ovako, autor ostaje u zabludi da mu je tema pogodjena i snimak idealan. To opet škodi ličnom usavršavanju.
Citat:
Beske@
Ove dve, pomenute, slike nicim ne pripadaju tamo. Kada neko napravi temu tipa "Drljave fotografije i snapshotovi" onda neka tamo trpa ko sta hoce.
Pozz

A po čemu su te fotografije drljave? Eto baš bi voleo da nam objasniš.
Ili je ovo tema "moj ima više megapiksela od tvoga..." Slike "Jovan", i "Nikola", koje bi većina nazvala portretima, verovatno nisu ostavile utisak ni na koga, dok G.J. i PL to jesu,
uglavnom na sve, koji su ih videli. A zašto, saznaćete kad pogledate slike, a prestanete da sudite prema simpatijama i ličnim afinitetima.
Pozdrav Neša
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
77.46.222.*



+17 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 15:09 - pre 185 meseci
Citat:
NeleK: A po čemu su te fotografije drljave? Eto baš bi voleo da nam objasniš.

Ne znam na koga to sve mislis, kada kazes ovo NAM objasnis (vidim da samo ti trazis uvek neka objasnjenja, ne vidim da se neko drugi busa), ali nekako se ipak nadam da ne persiras sam sebi... vidis, (iako nerado) ipak si me "naterao" da se "vratim" i pazljivije pogledam ove tvoje fotke, jer si citirao termin drljave a ja sam za njih (konkretne dve navedene "fotografije") samo mislio onim drugim delom naslova potencijalne teme za ovakvu vrstu fotografskog umeca, snapshotovi... sad vidim da sam bas olako (iako znam zasto) "preleteo" preko njih... kad malo pazljivije pogledam one upravo jesu i drljave i snapshotovi, a ako vec pitas po cemu... pa, po svemu.


Citat:
NeleK: ...Slike "Jovan", i "Nikola", koje bi većina nazvala portretima, verovatno nisu ostavile utisak ni na koga...

znas kako, uvek postoje slike koje se komentarisu, i slike koje se ne komentarisu... razlozi su razliciti, pobude takodje, ali... ja slike dece ne komentarisem, a slika "Jovan" nicim ne zasluzuje (bar moj) kriticki osvrt.

Pozz

EDIT:Typo

[Ovu poruku je menjao beske dana 09.01.2009. u 16:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NeleK
pr, Tucakov agencija
Pančevo

Član broj: 174523
Poruke: 77
195.252.70.*



+2 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 16:02 - pre 185 meseci
beske@
Prvo sam se zapitao odakle toliki animozitet, pa se sabrao i krenuo po temi, pa naišao na ovo:
Citat:
@ Paramecijum
Primer koji je okačio beske je savršen da ilustruje obesmišljenost fotografskog foruma, gde jedna takva fotografija, na kojoj motiv pršti u smehu usled verovatno prečestog fotkanja dobija pozitivne ocene....
30.12.2008. u 20:46

A ja posle, nekom prilikom napisao citiranom 10+ . Sve je jasno.

I pored svote novca, koju si izdvojio i nabavio sjajnu opremu, nažalost, portreti tvoga klinca nose podjednaku poruku, kao i portret "Jovan" - NIKAKVU !!!! Sadržajno gledano, i tehnički odradjeno, medju njima nema razlike. Čak bi se usudio da kažem da ujednačeni kolorit pozadine Jovana, daleko bolje paše oku....

Nebojša@
Ako možeš, molim te ubriši "Poland". Meni ne da, jer je fotka starija od 1 dana.

Kintec@
Čoveče, što nas puštaš ovde da se mrzimo? Ti si studenat fotografije, zar ne? Umiri nas malo...
73 NeleK
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
93.86.139.*



+17 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 17:53 - pre 185 meseci
uhhh, kakav govor sujete i mrznje...

mada...

od coveka kome je referenca Paramecijum, pardon Fandjo... (jel to bese isti onaj Paramecijum, koji je u nedostatku civilizovane i argumentovane komunikacije sa ostatkom auditorijuma, a u svoj svojoj "pameti" upotrebio za iste izraz sve sam fasista do fasiste???)

i, coveka koji sam (uglavnom sebi, jer druge to ocigledno i ne zanima) svoje slike tumaci, pise im hvalospeve, a za svoje komentare daje sam sebi ocenu 10+, dok mu nivo konverzacije pociva i zavrsava na komentaru tipa visok sam 193, tezak 97kg i u odlicnoj sam formi...

sta je drugo moglo da se ocekuje?

i u slici, i u reci...

Pozz


p.s. hteo ti to ili ne, cinjenica je i lako se uvidja da izmedju tebe (Monte Karlo) i Paramecijuma (Fandjo) def postoji nit koja povezuje i vas, i ta dva pojma u neraskidivu sponu... na zalost to nije fotografija.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 18:00 - pre 185 meseci
Dobro, izmenjali ste reči, a od sad uvodimo novo oružje za borbu: Slike
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 18:11 - pre 185 meseci
Pozdrav,

veliki je problem, usled velikog nesklada izmedju umeca autora pojedinih fotografija, na jedan forum objediniti slike koje bi bile dovoljno ujednacene kvalitetom da bi se formirale teme na kojima ne bi bilo prepucavanja zbog ovog ili onog vidjenja.
Da budem iskren, ja danas vise nisam siguran sta snaphot bas zahvaljujuci tome sto mi se cini da se taj izraz nemilosrdno siluje u svakom pokusaju osporavanja necije fotke, ukoliko je to nemoguce uraditi u tehnickom smislu. Bojim se da bi trebalo preciznije objasnjavati sta se pod time misli a ne uopstavati kritiku na taj jedan izraz, jer se cesto plasim da ne pruzam dovoljan kvalitet da bih svoje fotke prikljucio ostalima na temi, a da od toga niko koristi nema. Ipak, ja sam na neki nacin postedjen toga ocito jer jos uvek radim na tehnickoj strani fotografije, dok ce kadar, scena, obrada i ostalo doci tek na svoj red.

Naravno, uvek bih mogao da se usancim iza nekog svog stava da je neka moja fotka super (naravno, da ne mislim tako ne bih je ni kacio, jelte), ali bih onda prakticno promasio poentu kacenja slika za nekoga ko je na mom stadijumu znanja i umeca, a to je ipak ucenje. Ignorisanje kritike uglavnom je autistican pokusaj bezanja od realnosti, svoje stavove treba braniti kakogod, ali kritika vlastite fotke po pravilu uvek donosi nesto dobro samom autoru, pod uslovom da ta kritika uopste ima smisla. U ovo sigurno ne racunam komentar paramecijuma da su Kintecove fotke mutne i slicno, ma koliko da se predstavljaju kao provokacije, takve "kritike" nemaju nikakvu upotrebnu vrednost.

I jopet, svak za sebe dozivljava stvari, ali ako hoce da nesto korisno uradi za sebe, mozda treba kritike slusati sa manje sujete. Ja makar kritike na moje fotografije sasvim uredno analiziram i koristim za svoje naredne fotografije...a u mom okruzenju, ukljuciv i moje fotografe, dobijam stalno aplauze jer sam trenutno ocito "najbolji u mom sokaku". I to, naravno, nista ne znaci kad se zakoraci u jednu ovakvu ligu.

Samo moj pokusaj doprinosa povratku fotografiji na samu temu :)
Ovi portreti, osim zadnjeg, nisu nastali kao namenski portreti, vec iz nekih sasvim drugih razloga. Komentari su pozeljni, naravno :)













Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 19:18 - pre 185 meseci
Canon A520, b&w converzija, crop (nije mi se svideo prvobitni uspravni format pa sam secnuo donji deo slike i napravio horizontalni; ne volim to, al nekad se mora :) )


Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 20:21 - pre 185 meseci
A520


Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

popacp
Miloš Popović
fakultet :)
Zajecar

Član broj: 19782
Poruke: 616
79.101.137.*

Jabber: popac@elitesecurity.org
Sajt: popac.drugitalas.org


+6 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET10.01.2009. u 00:51 - pre 185 meseci
Vamsi, skroz dobro! Totalno si uklopio motiv u ambijent.

Lancia, na većini slika jednostavno fali onaj moment originalnosti. Ovo su situacije iz svakodnevnog života, a mislim da fotografija najviše utiče na njenog posmatrača kada nešto štrči iz te svakonevne realnosti (osim gologuzih snajki, naravno). Ovo generalno važi za sve. Džaba i tehnički dobar motiv ako je to obična slika nekog čoveka koja bilo kome drugom ništa ne znači. Znam da nisam izmislio toplu vodu, o tome se već pričalo na ovoj temi, ali ajde...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET10.01.2009. u 11:24 - pre 185 meseci
Pozdrav,

skroz si u pravu, kako rekoh, nista tu nije nastalo kao namenski portret, samo nisam imao nista drugo da iniciram povratak na temu. De facto su te slike samo tehnicko uvezbavanje iz nekih ranijih dana.
 
Odgovor na temu

dzura

Član broj: 165704
Poruke: 610
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET10.01.2009. u 20:16 - pre 185 meseci
@Lancia88
Vidis meni se ova prva tvoja fotka svidja, mislim da je bas, bas dobra... Lepo svetlo na kosi, lepo ukomponovan kolorit. Mozda nisi to namerno uradio, ali se dobro pogodilo. Crvena haljina (ili sta je vec), crveni lak za nokte, na neki nacin i crvena pozadina, odlican odnos pozadine i samog portreta. Svetlo nije neko spektakularno, ali je sasvim pristojno. Sve je na svom mestu itd... Mozda jedina zamerka sto prozor u pozadini nekako iskace iz uveta i glave, mozda to nekako malo smetucka, dok se svetlo zidne lampe lepo uklapa. Ostale slike su sasvim obicne, korektne, ali obicne.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET10.01.2009. u 21:13 - pre 185 meseci
Pozdrav,

he, he, zaista nisam to planirao sa prvom fotkom da uradim, iskreno, ali i meni je ispala lepa. Konkretno, na toj sam fotki isprobavao blic dok smo cekali veceru u restoranu :)

Imam ja dosta da radim na svemu ovome sto si nabrojao, ali bas za takve stvari i sluzi forum. Ne znam kad bih se setio da pre fotografisanja pokusam da uskladim sve te nabrojane detalje, ali kad ovako procitam, zaista ima itekako smisla i prilicno objasnjava zasto je ta fotka simpaticna.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET10.01.2009. u 23:17 - pre 185 meseci
ipak samo porodična fotografija zanimljiva jedino neposrednim učesnicima.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 00:51 - pre 185 meseci
Za Tebe je portret samo fotografija neke "celebrity" ličnosti ili samo tako deluje sa strane?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Oblakoder
Beograd

Član broj: 184381
Poruke: 11
195.252.68.*



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 01:11 - pre 185 meseci
eh, eto i mene,
dugo nisam otvarao ES, pa sam iščitao u cugu sve od 17 stranice,
zemljo otvori se za majčicu Srbiju...
dakle, interesantno je da je tema baš PORTRET, načita se čovek portreta ovde :)
(pozdravljam onih nekoliko liberalnih tendencija)
ispalo je da je rasprava krenula upravo od mojih porodičnih snapshot-ova sa pomenutog broja strane
da, i ja ih tako nazivam, kul, ali, pa ja sam tek kupio dslr da smenim idiota!,
hrvući se s osnovnim savladavanjem dugmadi SLR-a, upucao sam te fotke, kojima sam savršeno zadovoljan
ok, možda nisam trebao taj "dilentatizam" ovde da kačim...
i nisam i jesam, nisam, jer nije lepo puštati akvarijumske ribice u okean gde vitlaju Velike bele, ali opet ko je znao?
a jesam, jer, šta me briga, ponešto ću i naučiti, i svakako se nasmejati do suza :)

pozdrav, i srećni praznici, idući put snapshot, so smile...

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 01:42 - pre 185 meseci
Niko se nije rodio naučen, osim možda Fanđa.

Zato mislim da nije ništa strašno kačiti fotke za koje misliš da su dobre ili da bi mogle biti prihvaćene kao dobre, uz neke izmene. Tome ES i služi, a zlurade komentare jednostavno ignoriši, jer u poslednje vreme najčešće dolaze od onih koji svoje beskrajno slobodno vreme troše ubeđujući vasceli univerzum da su najbolji u svemu čega se dotaknu. Nekad to čine direktno i neskriveno, a nekad pak - perfidno ili barem se njima čini da to tako izgleda.

To ustvari ne treba da Te brine. Ono što treba da Te brine je vreme koje provodiš s aparatom, kao i da li si pre svega sam zadovoljan onim što postižeš. Skromnost je vrlina, a ne uobraženost, pa ne dozvoli da Te uobraženi pokolebaju na putu do vrhunske fotografije, koju može napraviti svako, pod uslovom da nije tvrdoglav i da na kritiku ne gleda kao na pljuvanje. Ipak, nije svaka kritika dobronamerna i to se može videti i ovde, nažalost.

Ne postoji fotograf, amater ili profesionalac, koji od snapshotova nije počeo i koji snapshotove i dan-danas ne proizvodi. Tajna je samo u tome da naučiš da razlikuješ snapshotove od vrednih fotografija, koje imaju neku priču, neki motiv koji ih izdvaja od mora drugih. Tehnički aspekt je takođe bitan, ali se do njegove uslovne savršenosti polagano dolazi. DSLR je u tom smislu samo jedan kvalitetniji alat. On ne pravi laika fotografom, ali mu otvara vrata za neki viši nivo (dokaza za ovo - pun rog, da prostiš!).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 03:29 - pre 185 meseci


@Paramecijum:

Citat:
Zar ljudi toliko nemaju osećaja da je njihovo dete njima slatko ali ne mora biti i drugima?
Bar da se nešto događa na snimcima, da je uhvaćena neka neobičnost, bilo šta, ali ovako... užas.


Da se vratimo na tvog lika sa slike koji je valjda tebi sladak, ali ne nuzno i drugima...
Kakvu si tom fotografijom neobicnost, dogadjanje, ili bilo sta drugo - uhvatio? Uzas...

Btw, ko je uopste ovo? I jel sladak jos nekom osim Paramecijumu? :)

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 11.01.2009. u 04:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET11.01.2009. u 03:49 - pre 185 meseci
to je jedan od najpriznatijih srpskih umetnika u inostranstvu... nije estradna zvezda i političar

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 11.01.2009. u 11:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Fotografije, motiv - PORTRET
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 249255 | Odgovora: 823 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.