Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fotografije, motiv - PORTRET

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Fotografije, motiv - PORTRET
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 249620 | Odgovora: 823 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Notorious91
Nebojša Bobić
Novi Sad

Član broj: 156014
Poruke: 119
*.neobee.net.

Sajt: www.notorious-ns.blogspot..


Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 00:34 - pre 186 meseci
Da se covek prekrsti i levom i desnom.Ja sam relativno skoro poceo da se bavim fotografijom,i pratim teme na ES-u vec dosta dugo vremena.Do sada nisam hteo nista da komentarisem jer sam se vodio time da nemam puno iskustva i da jos treba da ucim.Al kad sam procitao zadnje dve publikacije Paramecijuma prosto nisam mogao da ostanem ravnodusan.

Ja sam prosto ocaran Kintec-ovim fotografijama,kada bi ja barem pravio takve bio bi vise nego zadovoljan.Stvarno nemam reci.Vase fotografije sam takodje video ali ruku na srce uopste nisu nesto da bi bile vredne izdvajanja iz mora prosecnosti.

Govorite da je na portretu najbitniji motiv i osoba koja se fotografise i isticanje njenih osobina,karaktera itd.
Medjutim ja to ni na jednoj vasoj fotografiji nisam primetio.
Dok je kod Kinteca druga prica,svaka fotografija putem atmosfere i boja naglasava posebenost modela.


 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 01:19 - pre 186 meseci
ali u pravu si... mutne fotke ženskinja po kafanama i pijanih drugara su dobre ako si iz te priče i ako ti je to svakodnevica.
Nema to veze sa temom PORTRET o kojoj pričamo ovde.
Šteta za tebe što nisi u stanju da vidiš koliko te fotografije tehnički ne vrede ništa; kao i ova dole, uostalom... mada je nekima omiljena:

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 02:24 - pre 186 meseci
Čak i kada bismo na neki volšeban način mogli da Kintecove fotke svrstamo u "snapšotiće", čak i kao takvi, bili bi isuviše dobri u odnosu na ovaj Tvoj.

Ako Ti se komentar ne sviđa (a siguran sam da je tako), onda bi možda mogao da se malo kultivišeš, izbaciš sujetu iz nastupa i prekineš sa najprizemnijim vređanjem, nedostojnim školarca od 11 godina u začeću puberteta!

Pravilnik postoji i za Tebe, te ako ne želiš da počneš sa uljudnom komunikacijom, postoje i drugi načini obitavanja ovde - na primer - "read only mod" ili (kao varijanta no.2) škrabanje po sopstvenom forumu, jer tamo možda ima više mazohista koji su spremni da trpe Tvoje bezobrazluke!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 02:42 - pre 186 meseci
storme, ja znam da bi ti najradije da me ukineš, ali ni to neće promeniti činjenicu da si pristrasan i nepravedan, dakle, nemaš moralni potencijal da budeš moderator.
Prihvatljivo mi je da ti se više sviđa kintecova ženska koja je turila pola šake u usta, ali ta fotografija je tehnički jadna isto koliko i moj poslednji primer. Hajde me prosvetli, šta ta fotografija predstavlja, šta je u njoj dobro, u bilo kom aspektu? Shvatam da si zaslepljen mržnjom prema meni i da sve što ja stavim je sranie a sve što stavi kintec vrh bogova, ali to nije stvarnost, to je samo tvoj umišljaj shvataš li to?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 02:50 - pre 186 meseci
Tebe više ni sam Bog ne može da prosvetli...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 03:15 - pre 186 meseci
A šta bi mi to prosvetljenje donelo?
Umetnost je raznolika i to joj daje čar i neuhvatljivost.
Recimo muzika... Bitlsi ili Jelena Karleuša? Nije to tako jednostavna dilema kao što izgleda, jer je doživljaj muzike umnogome ličan i zavisi od okruženja i afiniteta.
Slično je i u fotografiji, posebno kada su na njima prizori ljudi u krupnom planu. Vrlo često ljudi nisu u stanju da razdvoje subjektivno od objektivnog.
I svakako nije svejedno da li znaš ko je na slici ili ne.



 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 08:34 - pre 186 meseci
Citat:
Paramecijum:.. ja znam da uradim perfektan, savršen portret, što sam i dokazao snimcima ovde.


Ne kapiram, jesu li ovo primeri kako treba ili kako ne treba?
Forsiraš upotrebu direktnog blica a kao primer si okačio tri bez blica.

Kod Kinteca nikad ne vidim da kontura nosa seče jagodice a vrlo retko vidim odsečene zglobove, laktove, kolena ... štaviše, kada je u situaciji da kontroliše situaciju, primetićeš da su skoro neprimetne, uz telo ili ih uopšte nema na portretu.

Drugo, kod nama "nepoznatog" gospodina, na odsečenom laktu ima šuma za medalju

ps
Izbegavaj pisanje u periodu od 02.00 – 04.00 , uočio sam da imaš pojačanu nostalgiju za prošlim vremenima, mržnju prema kintecu a i preozbiljno se shvataš oko 03.00.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 11:15 - pre 186 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Kod Kinteca nikad ne vidim da kontura nosa seče jagodice

Ovo nam pokazuje koliko si objektivan.
Na 14 njegovih portreta ovde bar na trećini nos seče jagodicu... o odsečenim laktovima da ne pričam i o tome da nos seče usnu da ne pričam... o šumu na poslednjih nekoliko kintecovih primera, ona ženska što trpa ruku u usta i onih nekoliko pre... pa to je groteskno po pitanju šuma.
Stvar je samo šta želimo da vidimo, a šta ne... takođe, ne postoji jedan model ispravnog portreta; možda postoji jedan koji se uči u maloj školi fotografije DZ, ali to je samo jedan pristup i ništa više.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 11:26 - pre 186 meseci

Paramecijume, da je sa pitam, ti bi zaradio takav ban na ovom forumu...
ne samo read-only, jer ne vidim da izvlacis pouke i iz citanja drugih, tako da bih ti i to ukinuo.

Bolje da samo kacis dobre fotografije, sigurno ih imas, zaista ne znam odakle ti TOLIKA potreba
da licno vredjas druge, tako cesto, i tim intenzitetom.

Uopste ne odajes utisak nekoga ko uziva u fotografiji zbog nje same.

Pohvale za kintec-ove fotografije.
 
Odgovor na temu

NeleK
pr, Tucakov agencija
Pančevo

Član broj: 174523
Poruke: 77
195.252.70.*



+2 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 22:04 - pre 186 meseci
Citat:
Zavisi sta je cilj tog fotografisanja. Ako je cilj da napravis fotku mame, tate, bate, seke, devojcice, mace, kuce..ili ne znam koga vec, mozes ti da roknes i direktan flash. Imaces njihovu fotografiju, i to je to. Kao i "svabari" sto rade jel. I svaka fotografija ce izgledati indenticno prethodnoj. A obratiti paznju na osvetljenje, porazmisliti o expoziciji, posmatrati oko sebe, to je vec nesto sasvim drugo. I opet da kazem prevod reci fotografija - Slikanje svetloscu Dovoljno govori, zar ne?


Ako sad napišem: Kintec = 10+ , hoće li mi opet neko skočiti za vrat?

Slažem se i sa onima, koji će upotrebiti fleš, da bi zabeležili vredan trenutak, a nemaju svetlosne alternative. Čak i ako bljesak nema od čega da se odbije, ta fotografija može biti sadržajno veoma vredna, iako tehnički nije savršena.
Inače, evidentno je da direktni blic ne daje tu, neku, treću dimenziju snimku, već zaista sve liči na ravnu površinu...

Osvrnuo bih se i na Storm-ove mačke ( iako sam i dalje u dilemi, kao i on sam živuljke - portret). Neko mu je "posvetljavao" mace, dok meni upravo takve - malo podeksponirane, deluju puno efektnije i dramatičnije. Uopšte, lično, i kod pejsaža i arhitekture i još koječega, puno više volim blago podeksponirane fotografije.

Opet neko staro shvatanje ( a i lično moje)- zamerate jedni drugima na "odsečenim laktovima"... Na većini tih fotki oni nisu odsečeni skroz, vidi se linija ruke i kome ona pripada, tako da ne bih rekao da to može smetati i ibog toga snimak smatrati neuspešnim. Oku je puno manje prihvatljivo kada u kadar uplivava neka ruka, čiji se "koren" i poreklo ne razaznaje...

Opet, napominjem, da fotografije treba analizirati i "pretresati", tražiti dobre i loše strane, ali ne svadjalački i sujetno, jer se takvim razmatranjima može puno naučiti...

Mislio sam da se više ne javljam, al' ne mogu - na guzicu bih propevao....
Pozdrav, Neša

[Ovu poruku je menjao NeleK dana 08.01.2009. u 01:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NeleK
pr, Tucakov agencija
Pančevo

Član broj: 174523
Poruke: 77
195.252.70.*



+2 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET07.01.2009. u 23:39 - pre 186 meseci
Pored obilja teorije, evo malo i prakse....
S2 IS i bez naknadne obrade, ne zato što sam jako vešt, već zato što nemam vremena za igru s PS :0)

Pozdrav Neša

P.S. Molio bih komentare.

[Ovu poruku je menjao NeleK dana 08.01.2009. u 01:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET08.01.2009. u 10:17 - pre 186 meseci
Prva i poslednja, nisu portreti. Prebaci ih u drugu temu.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
212.200.213.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET08.01.2009. u 11:41 - pre 186 meseci
a jel ova portret? nastala da ispravim prethodni pokušaj kad mi je fudža omašio fokus



prethodni pokušaj

aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET08.01.2009. u 11:49 - pre 186 meseci
Pop up flash moze da bude koristan ponekad:

 
Odgovor na temu

kintec
Student Fakulteta za dizajn

Član broj: 203142
Poruke: 146
91.148.95.*



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET08.01.2009. u 12:36 - pre 186 meseci
Jes` moze da bude koristan ako se koristi za razbijanje senki. U svakom drugom slucaju direktan flash je "nuzno zlo" A to da je nuzno zlo, nisam ja smislio, vec majstor fotografije Kelic Aleksandar. Naravno, ima izuzetaka, na pr Nan Goldin, dosta je koristila direktan flash. http://en.wikipedia.org/wiki/Nan_Goldin

@paramecijum

Sto se tice koriscenja flasha, ili fotografisanja bez flesh-a, to odredjuju uslovi u kojima se fotografise, i namena za sta se fotografise. Sigurno da necu korisitit iso 12800 ako je fotografija namenjena za stampu A3 formata, ali ako je za web rezoluciju- verovatno hocu. I ono sto primecujem kod tebe, to je da je tebi bitnije ko ti se nalazi na fotografiji, nego kako si ga fotografisao. Mene licno bas briga koga fotografisem, cesto ljude i ne poznajem koje sam fotografisao, pa mi posle tek kazu "eee, znas li ti koga si fotografisao.." Ne znam, i bas me briga. Bitno mi je da je fotografija dobra.

Evo jedne fotografije bez direktnog blica. sta bi se dobilo sa direktnim flashom? (30D 18-50 2.8 sigma 430ex na aparatu)



 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET08.01.2009. u 17:52 - pre 186 meseci
Pa o tome i ja pričam sve vreme; upoređujemo babe i žabe i svako tvrdi da je u pravu.
A da ti umeš da fotkaš ja to znam i mnogo pre nego što su ovi ljudi koji te glorifikuju na ES znali da postojiš.
I ti znaš da je tako.
Ja samo volim da provociram, a onaj ko ne može da se nosi sa provokacijom, kako će se tek nositi sa ozbiljnim stvarima.
 
Odgovor na temu

diplodok
Miloš Biković
BGD

Član broj: 62170
Poruke: 151
77.46.165.*



+18 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET08.01.2009. u 18:03 - pre 186 meseci
O optickoj snazi aparata

Moje pitanje nije bas 100% vezano za temu, ali opet pitam nesto sto je dosta bitno za portrete. Slika u atacmentu koja je ilustracija za moje pitanje je slikana analognim aparatom marke Kiev. Kada sam nabavio digitalac (a510) Kiev je otisao u penziju a ja sam bio beskrajno odusevljen 510icom. Vreme je prolazilo i poceo sam uvidjati nedostatke kompakta. Sada razmisljam o nabavci novog digitalca koji bi imao opticke osobine uporedive sa Kievom. Tu mislim da dubinu polja ostrine kakva se vidi na ovoj slici. Ruza je na metar od aparata, baba na dva, cev u pozadini na pet metara. Takva zamucenja prednjeg i zadnjeg plana na kompaktu ne mogu da dobijem (osim u makro modu, ali onda nema zamucenja prvog plana). Medjutim gledajuci sample fotke za fuji s100fs i canon sx10is imam utisak da ni oni ne mogu ponoviti ovo sto je Kiev uradio. Zanima me da li ovakvu DPO moze imati neki ne-DSLR ili je neophodno prelaziti na njih.
I ako moze neko da mi kaze sta to objektiv treba da ima da bi imao ovakvu dubinu polja ostrine.




[Ovu poruku je menjao diplodok dana 08.01.2009. u 19:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET08.01.2009. u 18:56 - pre 186 meseci
Fotka se ne vidi, ali mogu da naslutim kako izgleda, po Tvojim rečima.

Da bi dobio to što želiš - DOF nalik na onaj koji se dobija na 35mm filmu, moraš da pređeš na DSLR. Krop senzor će pružiti DOF nalik onome na filmu, dok će FF senzor dati identično plitak DOF, kojim ćeš moći da manipulišeš po želji.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

NeleK
pr, Tucakov agencija
Pančevo

Član broj: 174523
Poruke: 77
195.252.70.*



+2 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET08.01.2009. u 20:44 - pre 186 meseci
Citat:
zarsilic: Prva i poslednja, nisu portreti. Prebaci ih u drugu temu.


Ne mogu da verujem....
Gaj Julije je na svom licu iskazao svu ljudsku bol i razočaranje, jer pred njim stoji , niko drugi no Brut, sa isukanim nožem da mu zada smrtni udarac....
Dočarao je grimasom svu tragediju ljudskog roda.
I ne samo to. Turista sa žutim kačketom preneražen time što je svedok istorijskog zločina, sve to motri razrogačenih očiju i širom otvorenih usta.
Pobogu Žarko, ovo je portret par ekselans u odnosu na mnoge ponudjene i ne smatram manom što G. J. ne gleda direktno u kameru. I bez obzira
što ne saradjuju sa fotografom, jer to ionako više nije važno.
( hvalite me moja usta, da vas ne poderem).

Poland? Pa ne znam... Bilo je tu još fotki oku ugodnih lepotica na plažama, pa reko, ajde da i ja jednu stavim....
Ali, kolorit je prijatan, bar mom oku.
Pozdrav Neša
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fotografije, motiv - PORTRET09.01.2009. u 01:14 - pre 186 meseci
Zenska je super, ali mislim da ono nije "portret" ni po "najlabavijim" definicijama (Poland) :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Fotografije, motiv - PORTRET
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 249620 | Odgovora: 823 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.