Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cijena mysql za komercijalnu upotrebu

[es] :: MySQL :: Cijena mysql za komercijalnu upotrebu

[ Pregleda: 2421 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
78.134.143.*



+19 Profil

icon Cijena mysql za komercijalnu upotrebu06.02.2008. u 19:03 - pre 197 meseci
interesira me koliko dođe licenca za mysql, ali ne enterprise.

nego da koristim onu verziju koja se može skinuti besplatno i koristiti. i sad bi htio dalje koristiti u komercijalne svrhe tu verziju
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Cijena mysql za komercijalnu upotrebu06.02.2008. u 20:56 - pre 197 meseci
Ne dođe nikoliko. Odnosno, možeš da je koristiš u komercijane svrhe koliko hoćeš.
U enterprise verziji plaćaš support a ne samu bazu. I čini mi se da dođu još neke mogućnosti u samoj bazi koje ne dobijaš u community verziji.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
78.134.143.*



+19 Profil

icon Re: Cijena mysql za komercijalnu upotrebu06.02.2008. u 21:17 - pre 197 meseci
pročitao sam, ako se razvija za vlastite potrebe ili ako se daje kod aplikacije, onda ok.

ako ako je aplikacija komercijalne prirode, a koristi mysql, treba licenca.to piše u licenci za mysql.to sam čitao na njihovim stranicama, samo se ne mogu sada naći.
 
Odgovor na temu

miq357
ISP Teh support
Beograd

Član broj: 56733
Poruke: 72
*.beogrid.net.

ICQ: 295440586


Profil

icon Re: Cijena mysql za komercijalnu upotrebu09.02.2008. u 01:06 - pre 197 meseci
Citat:
Tyler Durden: Ne dođe nikoliko. Odnosno, možeš da je koristiš u komercijane svrhe koliko hoćeš.
U enterprise verziji plaćaš support a ne samu bazu. I čini mi se da dođu još neke mogućnosti u samoj bazi koje ne dobijaš u community verziji.


Ovo je u principu delimično tačno i važi samo u slučaju da se MySQL server koristi u skladu sa GNU GPL licencom (http://www.gnu.org/licenses/).
Preciznije objašnjenje bi mogao da da neko bolje upućen u tumačenje licencnih začkoljica, ali se uglavnom i uprošćeno gledano svodi na to da i aplikacija koja koristi MySQL server mora da se objavi pod istim licencnim uslovima (od kojih je jedan i potpuno javni izvorini kod), i može, a ne mora da bude komercijalna i može, a ne mora da bude besplatna.
Druga varijanta su komercijalne licence enterpise servera i njihova cena počinje negde od 600$ po serveru godišnje (uračunat neki nivo podrške) ili embeded comercijalne koje se neposredno ugovaraju sa MySQL AB i kod kojih se podrška posebno ugovara.
Potpuno se slažem da razlike između community i entrprise servera praktično i nema sem što se uz ovaj drugi dobiaju vrlo korisni administartivni alati ali se i sa prvim može uradi isto samo uz malo više pešačkog rada i mnogo više utrošenog vremena.
U tvom, a i mnogim drugim slučajevima jedini merodavan odgovor možeš da dobiješ direktno od službe prodaje MySQL-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Cijena mysql za komercijalnu upotrebu

[ Pregleda: 2421 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.