Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor Internet

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor Internet
(TOP topic, by Slobodan Milivojevic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259457 | Odgovora: 461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nindza@
WwW - Nis,Bg

Član broj: 57064
Poruke: 367
*.telenor.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Telenor Internet29.10.2008. u 15:44 - pre 187 meseci
Citat:
nervous83: Moze li mi ko reci koji je maximalni teoretski upload moguc, i koji maximalni u praksi, za konstantan prenos podataka, u trajanju od 3-4 sata?
Lokacija bi bila centar Beograda?


Ja nemogu da predjem upload vise od 40kb, dok mi download varira i to dosta.

A zasto se Ip adrese i dalje se vode pod MOBTEL Mobilne telekomunikacije Srbija BK PTT


Ako zelite nesto da promenite na bolje, krenite da razmisljate kako bi ste to uradili . . .
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
93.86.26.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Telenor Internet02.11.2008. u 09:57 - pre 187 meseci
Telenor Internet tarifni planovi postaju jos bolji i povoljniji.

Od 1. decembra Mini paket (590 dinara) sadrzi 300 MB podataka, Standard (1290 dinara) 2 GB, Veliki (1990 dinara) 5 GB, Ogromni (3 590 dinara) - 10 GB . Cene su bez PDVa.
Vaze i novi uslovi tarifiranja, pazljivo procitajte.
http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381

Cene svih Telenor Internet modema su snizene: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5380

a prosirena je i pokrivenost 3G/HSDPA signalom: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5794

Novi uslovi Telenor Internet promocije: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5928


[Ovu poruku je menjao djuice dana 02.11.2008. u 11:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao djuice dana 02.11.2008. u 13:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telenor Internet02.11.2008. u 11:58 - pre 187 meseci
djuice, da li može postojeći postpejd broj da se prebaci na neki od internet paketa?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Telenor Internet02.11.2008. u 12:33 - pre 187 meseci
djuice, jel' to standard paket jedini oznacen plavo da svi znamo da je 10 dinara jeftiniji od istog mts-ovog? Naravno, jedini je i jeftiniji...

Planirate li nesto kao sto mts ima studentske 3g pakete?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.telenor.co.yu.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Telenor Internet03.11.2008. u 23:03 - pre 187 meseci
telenor skratio vreme za test na 14 dana... Valjda ce mi dati sutra da im vratim net... ja kad sam potpisivala ugovor bilo je 30 dana :/
 
Odgovor na temu

dr.da
zemun

Član broj: 197001
Poruke: 162
*.telenor.co.yu.



+13 Profil

icon Re: Telenor Internet04.11.2008. u 09:05 - pre 187 meseci
sanja2010-
ako si uzela kada je promocija bila na mesec dana nemoj da ga vracas jer za tebe vazi i dalje mesec dana od dana potpisivanja ugovora
to je samo za nove korisnike od 01.11
pozz
 
Odgovor na temu

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Telenor Internet04.11.2008. u 19:11 - pre 187 meseci
[quote]djuice

Cene su bez PDVa.


Uopste mi nije jasno zasto se koriste trikom da daju maloprodajne cene bez PDV-a ! Veleprodajne cene se daju bez PDV-a, zato sto se taj iznos ionako vraca, ali dati MP cenu mi jos uvek smrdi na Karice i njihove kadrove. Sta ce fizickom licu cena bez PDV-a? Bavim se poslom u kome kupcima nudim artikle i u MP i VP ceni, i vrlo jasno sam razgranicio da saliti se sa tih 18 % nije za zezanje, jer u mom poslu se takve stvari skupo placaju. Doveo bih jos 5-6 operatera sa nekim beneficijama, cisto da se ne igraju sa ovim stvarima.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telenor Internet05.11.2008. u 08:06 - pre 187 meseci
Citat:
Uopste mi nije jasno zasto se koriste trikom da daju maloprodajne cene bez PDV-a

Ja sam to pitanje pokretao više puta proteklih godina. Iza toga stoji namera da se cena predstavi nižom nego što zapravo jeste. A više puta se dešavalo da pored cena ne bude napisano da ne uključuju porez.
Ako se neko upeca, super. A oni se ograđuju onim sitnim slovima na dnu strane.
Ne postoji ni jedan razumni argument zašto bi neko fizičkom licu davao cenu bez poreza tako da je namera norveškog giganta jasna.
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
*.adsl.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Telenor Internet05.11.2008. u 09:37 - pre 187 meseci
Citat:
espresso
Ne postoji ni jedan razumni argument zašto bi neko fizičkom licu davao cenu bez poreza tako da je namera norveškog giganta jasna.


Ovde se ne radi o razumu nego o zakonu.
I nije tacno da je "namera" nesto sto odredjuje oglasavanje bez pdv-a, vec je to samo koriscenje mogucnosti koje pruza zakon.

U pojedinim zemljama je obaveza oglasivaca da navede cenu sa PDV-om.
U drugim, pak, nije.

Cak i razvijene ekonomije ne oglasavaju cenu sa pdv-om. (VAT-om)
Negde (u New Yorku na primer) cak i cene izlozene u radnjama stoje bez poreza. Uvek i bez izuzetka.
Mnogo puta sam se prevario, usao i radnju da kupim nesto za 20 USD, da bih na kasi platio mnogo vise, dakle svuda stoji neto cena. (ne secam se vise da li je 17 ili 18 posto).

 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telenor Internet05.11.2008. u 14:13 - pre 187 meseci
Citat:
I nije tacno da je "namera" nesto sto odredjuje oglasavanje bez pdv-a, vec je to samo koriscenje mogucnosti koje pruza zakon.

Pa da, korišćenje mogućnosti koje pruža zakon za ostvarivanje svojih namera ;)

Nego nema gosn. djuice-a da mi odgovori na moje pitanje u vezi prebacivanja na internet paket.
 
Odgovor na temu

Darezi

Član broj: 68755
Poruke: 58
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Telenor Internet05.11.2008. u 14:25 - pre 187 meseci
To je dobra stvar za onog kome treba internet a ne moze nina koji drugi nacin da ga ima. Em sto je skup jer je ogranicen protok, za te pare treba da daju flet. Plus sto im se moli usb modem tako usija da sam morau da ga stavim unuter kucista naslonjenog na ventilato da ga hladi. Plus hoce da zakuca veza iz cista mira iako pokazuje pun signal ili da se sam diskonektuje jer izgubi signal. Ja zivim u Borci i sto se signala tice ja i moji u kuci nemamo probleme sa mobilnim, zivim ublizini pijace i Maxi-ja.Uzeo sam ga na mesec dana da ga probam kako se ponasa u Borci, on jeste da odma otvara stranice mada ponekad prikaze "Page error" iako je i dalje konektovan tako reci zakuca pa moram da ga diskonektujem pa konektujem ponovo. Nije to strasno dok nepocnete nesto da skidate pa onda morate ispocetka.
Posto sam uzeo paket od 512kb/1,5gb i u jednom obavestenju koje sam dobio tamo kod nijh kada sam ga uzimao pise da ukoliko u probnom periodu prekoracim 10Gb protoka da mi se nalog stornira sve od isteka probnog koriscenja. Mene interesu je da li je mogu da teram do 10Gb protoka ili imam samo 1,5Gb za koji sam se paket i odlucio iako je probni period u pitanju. I dali je moguce da mi u roku od 24 sata skine oko 350Mb gde sam skino samo 2, 3 programcica oko 15-ak Mb i ostalo je bilo samo surfovanje. Svi update-ovi su bili iskljuceni, jedino sto sam instalirao novi Nod32 i uradio update i to je mozda skinulo jos da kazemo 20Mb. Pitanjeje gde je otislo onih 320, 330 megabajta. Plus sto vam nedozvoljava da skidate sa rapishera, mozete jedino ako imate neki od programa za skidanje sa raipda. CryptLoad dobro radi i sa njim mozete da skidate preko Telenora ne znam na koji nacin on moze kada vi licno nemozete, jer vam sajt nonstop govori kako se ispunili maksimum za taj dan dok CryptLoad moze.
Em su skupi, em ti ogranicavaju protok, em nemozes da skidas sta ti hoces. To je po meni malo jadno jer da su ponudili flet varijante i da su spustili cene pa veruj te mi da bi sigurno svi poceli da prelaze kod njih, zato sto se otarasite skalamerije od adsl ili kablovskog modema i dobijete mali modemcic skoro duplo manji od pakle cigareta. I da ti nezatvaraju portove ka raipseru i slicnim sajtovim.
Neznam mozda sam ja glup jer preko se utrkuju ko ce da bude jeftiniji i da da vise usluga, dok kod nas u Srbiji ide obrnuto sto skuplje i sto manje usluga.
Neznam!!! nisam pametan toliko da bi razumeo Srpsku politiku poslovanja " Zajebi sto vise njih i otmi im sto vise para za sto manje usluga"
 
Odgovor na temu

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Telenor Internet05.11.2008. u 15:11 - pre 187 meseci
Citat:
avala100: Ovde se ne radi o razumu nego o zakonu.
I nije tacno da je "namera" nesto sto odredjuje oglasavanje bez pdv-a, vec je to samo koriscenje mogucnosti koje pruza zakon.




A kome zakon zabranjuje da neko ubije coveka? Nikom! Svako moze da ubije coveka. E sad ako si spreman da platis tu cenu, OK. E sad ako hoces da napravis nekoga na budalu to ti je u Srbiji nekaznjiv "sport". Ni inspekcije, ni udruzenja potrosaca, ni trziste.

Citat:
avala100: Ovde se ne radi o razumu nego o zakonu.


Jedan od clanova zakona je i taj "da nije dozvoljeno kupca dovoditi u zabludu (ili dvosmislenost ili tako nesto). Ako nadju najsitniji font i zabodu ga u cosak i najnizi ceo stranice to se moze podvesti pod "jasnim objasnjenjem"? Ili u marketinskim kampanjama to i ne spominju (PDV)? Mislim da na prvom mestu to bi trebalo da sankcionise trziste, ali na ovom trzistu funkcionisu oni i Telekom (VIP i ne vredi spominjati). Ostaje - zakon.

Citat:
avala100
Mnogo puta sam se prevario, usao i radnju da kupim nesto za 20 USD, da bih na kasi platio mnogo vise, dakle svuda stoji neto cena. (ne secam se vise da li je 17 ili 18 posto).


Mojim prijateljima koji zive u Americi je ovo novost. U radnji su prikazane cene bez poreza? Zasto?
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
*.adsl.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Telenor Internet05.11.2008. u 18:40 - pre 187 meseci
Citat:
joes@: Mojim prijateljima koji zive u Americi je ovo novost. U radnji su prikazane cene bez poreza? Zasto?

Da, u radnji su cene istaknute bez poreza. I u kafani. Svuda i bez izuzetka, kao sto sam i napisao. I u celoj drzavi New York je upravo tako. (samo sam tamo bio)
Nek prijatelji malo odu i do istocne obale.

Citat:
joes@: A kome zakon zabranjuje da neko ubije coveka?

Detinjasto.

Citat:
joes@: Jedan od clanova zakona je i taj "da nije dozvoljeno kupca dovoditi u zabludu (ili dvosmislenost ili tako nesto). Ako nadju najsitniji font i zabodu ga u cosak i najnizi ceo stranice to se moze podvesti pod "jasnim objasnjenjem"? Ili u marketinskim kampanjama to i ne spominju (PDV)? Mislim da na prvom mestu to bi trebalo da sankcionise trziste, ali na ovom trzistu funkcionisu oni i Telekom (VIP i ne vredi spominjati). Ostaje - zakon.


Sa ovim se u potpunosti slazem.


Mozda smo se malo udaljili od teme?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor Internet05.11.2008. u 21:35 - pre 187 meseci
^ Jeste, zato se vratite na temu.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Telenor Internet06.11.2008. u 17:03 - pre 187 meseci
Mislim da kod nas su internet veze jos uvek lose i skupe, i da je i to deo komjutrske "nepismenosti" !
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
93.86.125.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Telenor Internet06.11.2008. u 20:07 - pre 187 meseci
Niko nije skontao šta su još uvalili pored pojeftinjenja?

Citat:
Tarifiranje se zaokruzuje na 100KB (važi od 1.decembra 2008).
;)
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
*.adsl.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Telenor Internet14.11.2008. u 16:30 - pre 187 meseci
Neko je postavio pitanje, ali jos nema odgovora, zato ako moze djuice neka odgovori:

Da li je moguce postojeci post paid broj "prebaciti" na internet paket?
Nekim korisnicima bi to sigurno odgovaralo, onda bi mogli da objedine sve, i pozive i internet i sms...
Ukoliko je moguce, da li onda ostaje virtuleni fax?
Hvala.
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
217.24.24.*

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Telenor Internet14.11.2008. u 17:15 - pre 187 meseci
Ako nekome posle vracanja modema stigne racun na 3000 za koriscenje ili tako nesto... nemojte da platite. Telenor ima prilicno nesposobne sluzbenike koji ne umeju pravilno da razduze sve. Meni juce stigao racun, otisla da ih pitam o cemu se radi, drljali su nesto po racunaru i rekli da je njihova greska a racun da bacim u djubre :)
 
Odgovor na temu

nindza@
WwW - Nis,Bg

Član broj: 57064
Poruke: 367
79.101.79.*



+6 Profil

icon Re: Telenor Internet14.11.2008. u 17:50 - pre 187 meseci
Citat:
avala100: Neko je postavio pitanje, ali jos nema odgovora, zato ako moze djuice neka odgovori:

Da li je moguce postojeci post paid broj "prebaciti" na internet paket?
Nekim korisnicima bi to sigurno odgovaralo, onda bi mogli da objedine sve, i pozive i internet i sms...
Ukoliko je moguce, da li onda ostaje virtuleni fax?
Hvala.


Postovanje

Ja sam stavio svoj postpaid u modem, i radilo je isto kao i druga kartica koja je bila predvidjena samo za internet. Cak mislim da je za neku nijansu bio bolji prijem signala preko postpaid kartice, nego sto je bila sama namenjena kartica. Za Fax nisam siguran ali pretpostavljam da ostaje.
Ako zelite nesto da promenite na bolje, krenite da razmisljate kako bi ste to uradili . . .
 
Odgovor na temu

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Telenor Internet14.11.2008. u 18:47 - pre 187 meseci
Citat:
nindza@: Postovanje

Ja sam stavio svoj postpaid u modem, i radilo je isto kao i druga kartica koja je bila predvidjena samo za internet. Cak mislim da je za neku nijansu bio bolji prijem signala preko postpaid kartice, nego sto je bila sama namenjena kartica. Za Fax nisam siguran ali pretpostavljam da ostaje.


Da li si proverao razliku u ceni?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor Internet
(TOP topic, by Slobodan Milivojevic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259457 | Odgovora: 461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.