Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamagljena sociva - Nokia n95

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zamagljena sociva - Nokia n95

[ Pregleda: 4652 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

listmajer

Član broj: 16572
Poruke: 93
212.200.183.*



Profil

icon Zamagljena sociva - Nokia n9525.01.2008. u 19:23 - pre 196 meseci
Molim Vas za savet:
Ostavio sam telefon(Nokia n95 8gb) u kupatilu dok sam se tusirao i sada mi je unutrasnja strana sociva kamere zamagljena. Kako mogu da "odmaglim" sociva. Da sacekam da vreme uradi svoje da se osusi, da odem u neki servis, ili ....?????
HVALA PUNO.

ivan
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9526.01.2008. u 21:22 - pre 196 meseci
Vlaga unutar telefona nije bas korisna stvar. Verovatno je najpametnije da odmah ugasis telefon, izvadis bateriju i odneses telefon u servis da ga otvore i osuse. Nije to tako jeftin telefon da bi ista rizikovao.

Desilo se i meni nesto slicno par puta, ali sam pri ruci imao silica gel, ubacio par kesica i telefon bez baterije u jednu manju kutiju, sacekao par sati i je bilo sve u redu. Samo to su bili znatno jeftiniji telefoni.

Ono sto je manje pametno, ali mislim da ce vecina ljudi bas tako uraditi (ne bi li pristedela pare za servis) je da sacekas par dana i vidis da li ce se sam osusiti. Najverovatnije je da hoce.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9526.01.2008. u 23:17 - pre 196 meseci
Jedan logican komentar...

Koji ce vam k**** telefon u kupatilu...




 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9526.01.2008. u 23:23 - pre 196 meseci
Mislim da je djolep najbolje odgovorio . Ako imas iz nekih patika silica gel , pokusaj sa tim , a ako ne , ostavi i ako nije preterano vlage unutra , mislim isto da ce biti sve u redu samo od sebe . Samo izvadi bateriju i karticu i ostavi na sobnoj temparaturi da stoji . Ako ne uspe sa ovim , pravac u servis i neka oni urade sta mogu .

Citat:
tarla: Koji ce vam k**** telefon u kupatilu...


Je.. ga , i ja nosim telefon u kupatilo , jer s..em dugo , pa ko ce ustajati sa solje ako zazvoni . HEHEHEHE . Istina . Ali kad unosim moj samsung skuplji , obavezno pokrivam sa necim dok stoji na vesh mashini , da neka kapljica od prskanja ne padne na fon .
 
Odgovor na temu

listmajer

Član broj: 16572
Poruke: 93
213.137.127.*



Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9527.01.2008. u 00:22 - pre 196 meseci
Kao prvo, HVALA na savetima.

Kao drugo, pa slusao sam muziku dok sam se kupao, i eto...:) budale.

Inace procitao sam negde na netu za taj silica gel i nasao jednu kesicu samo ako bi neko bio ljubazan da mi objasni sta treba tacno da uradim, da DA neko uputstvo, to bi pomoglo. Da ga susim fenom ili nesto tome slicno nema sanse jer sam dosta stedeo za njega i odricao se, ali na kraju krajeva sam sam sebi kriv.

Inace to mi se desilo pre cetiri dana a sociva su jos uvek zamagljena.
HVALA jos jednom.
ivan
 
Odgovor na temu

listmajer

Član broj: 16572
Poruke: 93
213.137.127.*



Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9527.01.2008. u 00:33 - pre 196 meseci
Iii jos nesto, slikao sam sa aparatom i slike nisu mutne bar mi se ne cine tako.

I iz-google-uvao sam na netu da se vecina sociva sastoji od nekoliko elemenata ili drugih sociva u njima, i da kada voda udje u ova sociva ostavlja vodene pege koje se tesko ciste. Nadam se da to nije moj slucaj ako je to tako.
ivan
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9527.01.2008. u 02:33 - pre 196 meseci
Ništa posebno, stavi tel. u neku kesicu, futrolu... i unutra stavi tu kesicu.

Meni se nedavno desilo nešto još gore, tel. mi je upao u WC šolju (i to nov-novcat, kupljen 10-tak dana pre toga). Srećom te ja imam neki prastari model šolje bez one kosine, inače bi odmah odleteo dole i praktično bio uništen (a i ovako je mogao upasti pravo u rupu s vodom, sreća što nije). Bio je u futroli, a ja sam brzo reagovao, tako da se nije ni mehanički oštetio, niti je voda ušla u njega.
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9527.01.2008. u 13:41 - pre 196 meseci
wiz ti je sve rekao. Nadjes kesicu i u nju ubacis silika gel i telefon i dobro zatvoris. Silica gel upija vlagu iz vazduha, pa je ideja da se izvuce vlaga iz telefona. Inace posto u tvoj telefon nije usla tekuca voda, nego vodena para onda ne bi trebalo da ostavi tragove posle susenja. Naime materije rastvorene u vodi ostavljaju trag kad voda ispari.
Moguce je da od svega ne bude nista, ako ti je silica gel star i vec zasicen, pa ne moze vise da primi. Tada izvadi silika gel iz kesice, ubaci u serpicu i pusti ga da se "ispece" na jedno 150-200 C oko 15-30 minuta da ispusti vezanu vodu, pa ga mozes opet upotrebiti.
 
Odgovor na temu

listmajer

Član broj: 16572
Poruke: 93
213.137.127.*



Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9527.01.2008. u 16:28 - pre 196 meseci
OK HVALA. Idem odmah da se bacim na posao. Prvo cu da ga pecem :) pa cu da ga zatvorim "doooobro" u neku plasticnu kesu sa telefonom i videcu sta ce se desiti.
Ako ni ovo ne pomogne, sutra idem za BG pa ga nosim negde u servis, nadam se samo da nije problem da se otvori, a koliko sam ja gledao nije samo ne bi ja da caprkam pa da nesto skrivim.
Javljam se nakon pecenja :)
ivan
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9508.02.2008. u 22:38 - pre 196 meseci
I..? Ispece li ga?
 
Odgovor na temu

listmajer

Član broj: 16572
Poruke: 93
212.200.183.*



Profil

icon Re: Zamagljena sociva - Nokia n9509.02.2008. u 19:57 - pre 196 meseci
Bio sma u servisu, NOKIA-inom iii rekli su mi da ne mogu oni nista da ako je voda usla unutra da je onda vec pocela korozija :)))))))
Pa sam ga onda otvorio, sto i nije bilo tesko i shvatio da je to izmedju sociva, i da ne moze da se obrise.
Jedino sto je dobro je to da ne utice na kvalitet fotografija, ne znam ni ja sam kako :)))

ivan
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zamagljena sociva - Nokia n95

[ Pregleda: 4652 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.