Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617996 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 11:47 - pre 115 meseci
To kao da si postavio slike dva mrtva čoveka, pušača i nepušača. Jedan izgleda zdravo, drugi bolesno.
A obojica mrtvi.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 11:51 - pre 115 meseci
Citat:
DaliborP: Slusaj, mozes ti da pricas sta hoces ali ljudi poput tebe, vladd-a, Slobe itd su proslost. Svet je uveliko svestan stetnosti pusenja, to vise ni nije tema za razgovor i diskusiju.

Nalazite se na margini drustva, i tamo cete i ostati.

I Sloba, i 2012 i vladd znaju da je pušenje štetno. Samo ne pristajemo na torturu. To sam napisao desetak puta, čitaš li ti cele poruke ili samo preletiš prva dva reda?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 14:03 - pre 115 meseci
Citat:
DaliborP: ...
Nalazite se na margini drustva, i tamo cete i ostati.

Pa sad... Malocas se vratih kuci a iz baste restorana. Seli smo u bastu jer ja to tako volim (dok god moze i rade baste) a i ne bismo mogli unutra jer ke bilo puno k'o oko. Inace, ravno cetvrti restoran za redom jer u prethodna tri nije bilo mesta ni unutra ni napolju. Pa onako usput primetim da je svuda piksla na stolovima, svim stolovima. Pa onako usput primetim da se sve piksle koriste, za cigarete.

A konkretno u restoranu u kome smo proveli skoro sat vremena - bukvalno za svakim stolom (i unutra i u basti, restoran je sav u staklu pa se vidi svaki sto) je puseno. Malo rogobatno zvuci ali se razume sta hocu da opisem. A takodje se moglo primetiti i to da je najmanje dve trcecine pusaca, aktivnih, za stolovima. Najmanje. Vrlo malo je bilo onih koji su nepusaci.

Pa sad ne razumem, kako to da je toliko tih sa "margine drustva"? Ili nepusaci ne posecuju restorane?

Na ulici se moze videti tacno gde su "pusacka mesta" zaposlenih iz firmi, prodavnica... a sve vise se moze videti i organizovanje tih mesta. Organizovanje u smislu da nema gomila pikavaca razbacanih po ulici nego neka zardinjera sa ogromnom, ulicnom, pikslom na zemlji, okacene piksle na drvetu, ulicnoj rasveti... a redovno se moze videti i ispred skoro svake prodavnice ili ta pomenuta "piksla - zardinjera" ili nesto kao kanta a namenjena onima koji bi da se rese upaljenje cigarete pre ulaska. I to se uporebljava, redovno, i nema razbacanih pikavaca svuda ispred. Sto, izmedju ostalog, govori i o tome koliko i kakvu svest imaju pusaci, da nije bas da su toliko nemarni prema okolini bez obzira sto su "margina drustva". A i brojno su, kako se to kaze - u velikoj vecini, ti "marginalni".

Da, zamlo zaboravih najvaznije a to me i iniciralo da ovo sve napisem - u svakom tom restoranu ima deo za nepusace. Ne pamtim kad sam video da tamo neko sedi, bukvalno ne pamtim! Tako i danas. Nigde nema mesta a u delu za nepusace zvrje prazni stolovi. U Green-u je cak i potpuno fizicki odvojen deo za nepusace od "sale" i narocito baste. Nema ni teorijske sanse da se oseti miris cigareta a kamo li da dopre dim. Pa opet niko tu ne sedi. Svi se trude da budu tamo gde sede oni sa "margine drustva" a tesko da je to slucajno. Pa kako se to tumaci, ako nije slucajnost koja je redovna pojava?!

I tako, setas, sednes negde... pa primetis, pa se zacudis, pa se nasmejes...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 15:15 - pre 115 meseci
Citat:
SlobaBgd:
To kao da si postavio slike dva mrtva čoveka, pušača i nepušača. Jedan izgleda zdravo, drugi bolesno.
A obojica mrtvi.


Onaj ružičasti nije umro zbog pluća to je sigurno.
A za drugog neznamo .

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 15:18 - pre 115 meseci
Sceka pušiš li ?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 15:41 - pre 115 meseci
Citat:
DaliborP
DaliborP: Slusaj, mozes ti da pricas sta hoces ali ljudi poput tebe, vladd-a, Slobe itd su proslost. Svet je uveliko svestan stetnosti pusenja, to vise ni nije tema za razgovor i diskusiju.

Nalazite se na margini drustva, i tamo cete i ostati.


Da je pusenje stetno, to zaista nije stvar za diskusiju vise.

Takodje, da pusaci ne bi smeli da truju druge, koji ne zele da se truju, mislim da ni to ne bi treblo biti stvar podlozna diskusiji.

Medjutim, ako pusaci zele da puse i zele da se okupljaju i to rade i spremni su da plate infrastrukturu kojom bi sprecili dim da truje druge, mislim da je to sasvim razuman zahtev i sasvim razumna sloboda koja ne bi trebalo biti ukinuta.

Mozda nekima zvuci ofucano, ali ne znam zasto je nekad neophodno da se ljudi radikalizuju i iskaljuju nesto na drugima. To vazi i za pusace ali i za nepusace.

Live and let other live.

Ako pusaci zele da imaju socijalni zivot gde ce zajedno piti kafu, nabadati cevape i uzivati duvan... ne vidim nikakvu dobrobit da to po svaku cenu biva zabranjeno ako postoje mogucnosti da se ta sloboda uziva bez ugrozavanja prava i sloboda drugih.

Sto se margine drustva tice, sta god to znacilo: i ljudi na margini drustva su isto tako ljudi sa zeljom za slobodama kao i svi drugi. Ako je moguce obezbediti da njihove slobode ne ugrozavaju druge, insistirati na zabrani je nista drugo nego ekstremizam. Ruzan kao i svaki drugi.

Uzgred, sto se "margine drustva tice", sudeci po ovom izvoru:

http://en.wikipedia.org/wiki/Prevalence_of_tobacco_consumption

Tabela kaze da 42% muskaraca u Srbiji pusi. Tesko da bi 42% moglo da se nazove "marginom drustva".

--

Ja sasvim razumem ljudi koji su rezignirani bahatlukom nekih pusaca koji nemaju apsolutno nikakav obzir prema drugima. Potpuno se slazem da takvo ponasanje mora biti sankcionisano i spreceno. Medjutim, idenje u drugi ekstrem gde se ljudima po svaku cenu umanjuju prava iako je moguce omoguciti uzivanje istih bez ugrozavanja drugih IMHO nije nista bolje i nista manji bahatluk.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 16:22 - pre 115 meseci
Kad sam rekao na ljude na margini drustva, mislio sam na one koji i dalje sumnjaju da je pusenje stetno, izaziva rak itd. A to su par tih sto sam ih naveo jer upravo oni iz posta u post pricaju o necem drugom.

Ne vidim o kakvoj radikalizaciji pricas, samo se bespotrebno pravis politicki korektan. Ja nemam nista protiv pusenja, jer i ja zapalim ponekad. Nemam nista protiv bilo kakvih poroka, sve pozdravljam iskrenk.
Ali vecina pusaca su bezobzirni ljudi(pogotovo u Srbiji), zato je zabrana ovog tipa odlicna stvar da se nauce toleranciji. A to da se ljudi mogu okupljati i pusiti, pa mogu, nek naprave privatni cigar club.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 16:30 - pre 115 meseci
Ja uopste ne insistiram na politickoj korektnosti. Iskreno me zabole za istu.

Medjutim, pusenje smatram za licno pravo i slobodu i ako postoji mogucnost da grupa takvih ljudi uziva u toj svojoj slobodi bez da ugrozavaju druge, ne mislim da im to pravo treba uskratiti.

Kljucna stvar je da mislim da je moguce da pusaci imaju svoje objekte gde mogu da upraznjavaju svoje poroke, bas kao sto kockari imaju svoje objekte gde mogu da upraznjavaju svoje poroke.

Bas kao sto postoje tehnicke / operativne mere koje omogucavaju da se, recimo, kocka, upraznjava tako da ne bode oci ljudima koji ne zele da se kockaju, ili deci - koja ne trebaju biti izlozena istoj, tako postoje i tehnicke / operativne mere koje bi omogucile ljudima da imaju objekte gde se pusi i koji ne stete drugima.

To nije nikakva politicka korektnost, vec stav da slobode trebaju biti postovane ako postoji mogucnost upraznjavanja bez ugrozavanja drugih.

Moj stav nije ogranicen na pusace, isto mislim i sto se tice kocke, izuzetno glasne muzike, prostitucije, ekstremnih aktivnosti koje mogu ugroziti zdravlje onoga ko ih upraznjava, itd.. sve su to stvari koje neki ljudi ne bi zeleli da upraznjavaju niti da budu izlozeni efektima upraznjavanja, i za sta postoje mere da se te stvari izoluju tako da ljudi koji zele da ih upraznjavaju to mogu da cine bez da uticu na druge.

Sve to je stvar otvorenosti drustva za postovanje tudjih sloboda, uz uslov da postoji nacin da se to izvede tako da tudje slobode nisu ugrozene, takodje.

Citat:

Ali vecina pusaca su bezobzirni ljudi(pogotovo u Srbiji), zato je zabrana ovog tipa odlicna stvar da se nauce toleranciji. A to da se ljudi mogu okupljati i pusiti, pa mogu, nek naprave privatni cigar club.


Mislim da ovo >definitivno< nije nacin da se bezobzirni ljudi nauce toleranciji. Sankcionisanje bezobzirnog ponasanja je jedna stvar (i sasvim pozeljna), medjutim kaznjavanjem i ljudi koji nisu bezobzirni tako sto im se uskracuje bilo kakva mogucnost za pusenje u kafanama / restoranima ce se samo postici jos veca antagonizacija.

Privatni cigar klub je zanimljiva ideja, medjutim ako sistem bude kao u USA, to nece biti legalno moguce.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 17:34 - pre 115 meseci
Citat:
Mislim da ovo >definitivno< nije nacin da se bezobzirni ljudi nauce toleranciji. Sankcionisanje bezobzirnog ponasanja je jedna stvar (i sasvim pozeljna), medjutim kaznjavanjem i ljudi koji nisu bezobzirni tako sto im se uskracuje bilo kakva mogucnost za pusenje u kafanama / restoranima ce se samo postici jos veca antagonizacija.

Definitivno jeste, uspesno primenjeno i dokazano na primeru gomile zemalja na svetu u poslednjih 10 godina. Gde tacno vidis probleme vezane za zabranu? Ljudi i dalje puse, od Australije do Amerike i ja licno nisam video nijedan problem u drzavama gde zabrana tog tipa vec postoji. O kakvoj antagonizaciji pricas tacno, imad neki primer?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 18:16 - pre 115 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Medjutim, pusenje smatram za licno pravo i slobodu i ako postoji mogucnost da grupa takvih ljudi uziva u toj svojoj slobodi bez da ugrozavaju druge, ne mislim da im to pravo treba uskratiti.

I dalje skroz teoretisanje sa nula prakse:)
Sta znaci po tebi "bez da ugrozavaju druge"?
Da dim cigarate u roku od 2 minuta od izlaska iz iste ne dodje do nepusaca?
Da dim cigarete ne dodje u konkretnoj dozi do nepusaca, a tu dozu ce meriti ko?
Da dim cigarate ne dodje do nepusaca po merilu nosa nepusaca? (tj. subjektivnih osecaja)
Da dim cigarete ne dodje do nepusaca nikako? (znaci obaveza kupanja, pranja odece, i prolaska kroz dekontaminacionu zonu pre izlaska iz Cigar Cluba?)

Jer sve sto je manje od treceg izbora je samo taljanje problema pod tepih.
Duvan je izmedju ostalog alergen, a alergeni, koji mogu nazalno uci u sistem i izazvati problem se zabranjuju cim se utvrdi da su takvi (npr. gomila parfema se vise ne proizvodi zbog toga).
A duvan opet prkosi tome...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 18:40 - pre 115 meseci
Citat:
Dexic
I dalje skroz teoretisanje sa nula prakse:)


Praksa: svih medjunarodnih aerodroma gde postoje zone za pusace koje su implementirane uz pomoc boksova koji imaju svoju cirkulaciju vazduha.

Resenje vec postoji, implementirano je - i u eksploataciji je vise godina i ocigledno se smatra razumnim kompromisom kada zelja za istim postoji.

Troskovno se moze resiti tako da biva finansirana od strane pusaca.



Slicno resenje moze biti implementirano i drugde, a ne samo na aerodromima.

Citat:

Sta znaci po tebi "bez da ugrozavaju druge"?


Da dim cigarete ne ugrozava ljude van pusacke zone, sa limitima koji se propisuju zakonom i mere tehnickim instrumentima kao i za svaki drugi zagadjivac vazduha.

Uz mere kao sto je ova gore, moguce je realno imati mesto gde ljudi prakticno nisu izlozeni dimu u kolicinama koje bi bile problem zdravstveno. Sve su to stvari koje su vec u primeni i nije potrebna nikakva raketna nauka za sprovodjenje istih, ako se zeli naravno.

Kao sto rekoh, zahvaljujuci spremnosti pusaca da svoju naviku finansiraju sa dodatnim opterecenjima, moguce je finansirati takvu infrastrukturu (inspektore sa adekvatnim tehnickim instrumentima) od akciza / poreza i od samih pusaca direktno (kroz mesta sa takvim zonama).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 18:50 - pre 115 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
Mislim da ovo >definitivno< nije nacin da se bezobzirni ljudi nauce toleranciji. Sankcionisanje bezobzirnog ponasanja je jedna stvar (i sasvim pozeljna), medjutim kaznjavanjem i ljudi koji nisu bezobzirni tako sto im se uskracuje bilo kakva mogucnost za pusenje u kafanama / restoranima ce se samo postici jos veca antagonizacija.

Definitivno jeste, uspesno primenjeno i dokazano na primeru gomile zemalja na svetu u poslednjih 10 godina. Gde tacno vidis probleme vezane za zabranu? Ljudi i dalje puse, od Australije do Amerike i ja licno nisam video nijedan problem u drzavama gde zabrana tog tipa vec postoji. O kakvoj antagonizaciji pricas tacno, imad neki primer?


Ti bezobzirni ljudi koje si pominjao nisu nauceni toleranciji vec im je silom oduzeto pravo koje su imali. Toleranciju verovatno nemaju ni dan danas.

Ti to vidis kao dobru stvar, i to je tvoje vidjenje. Ja to vidim kao jos jednu nesenzibilnu zabranu - zabrane radi i tom zabranom su kaznjeni i ljudi koji nisu bili netolerantni, a pusaci su.

Moguce je da ta zabrana na tebe i na druge nema nikakvog negativnog efekata, ali na ljude cije se slobode ogranicavaju i te kako ima efekta: efekta ogranicenih sloboda.

Kao sto rekoh - kljucno pitanje je da li te njihove slobode mogu biti upraznjavane tako da ne ugrozavaju nas koji ne zelimo dim. Ja mislim da mogu, i da zbog toga nije OK insistirati na apsolutom ukidanju tih sloboda (pusenje u komercijalnim prostorima). Ja na samo ukidanje slobode gledam kao na losu stvar, sto je i razlog zbog koga se ne slazemo u misljenju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 19:16 - pre 115 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Praksa: svih medjunarodnih aerodroma gde postoje zone za pusace koje su implementirane uz pomoc boksova koji imaju svoju cirkulaciju vazduha.

A koliko znas aerodroma da ima ovakvo resenje koje stvarno funkcionise? Posto sam ja do sada jedino za Singapur i Tokio video da imaju takvo resenje (nisam nigde u Evropi - postoje delovi za pusace, ali nista ozbiljno odvojeni, sta vise na nekim aerodromima je u tim boksevima najcistiji vazduh od dima, dok je ostatak aerodroma uzas)

Citat:
Da dim cigarete ne ugrozava ljude van pusacke zone, sa limitima koji se propisuju zakonom i mere tehnickim instrumentima kao i za svaki drugi zagadjivac vazduha.

E, ali koliko je to?:) I zasto na aerodromima svi placamo te delove, ako samo pusaci treba da ih finansiraju?

Citat:
Uz mere kao sto je ova gore, moguce je realno imati mesto gde ljudi prakticno nisu izlozeni dimu u kolicinama koje bi bile problem zdravstveno.

A kada pusaci izadju iz takvih prostorija i nakote se u lift pored nepusaca? Gde odeca bazdi?

Citat:
Kao sto rekoh, zahvaljujuci spremnosti pusaca da svoju naviku finansiraju sa dodatnim opterecenjima, moguce je finansirati takvu infrastrukturu (inspektore sa adekvatnim tehnickim instrumentima) od akciza / poreza i od samih pusaca direktno (kroz mesta sa takvim zonama).

Od kud sad spremnost pusaca za ovo :D
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 19:18 - pre 115 meseci
Citat:
branko tod: Sceka pušiš li ?

Pa pisao sam dosta o tome. Prestao sam da pusim pre vise od cetiri godine. Zapalim pa povucem nekoliko dimova (nikad ne dodje do pola cigarete, i to slim...) pa ugasim - uz kafu koju pijem jednom u nekoliko dana, uglavnom hladan nes nemucen sa ledom unutra (90% slucajeva), posle klope isto tako par dimova ako sam kod kuce klopao...

Redovno sam kupovao, paklu dnevno, od prvog razreda gimnazije a prvu celu cigaretu sam ispusio tu negde na polugodju sestog i sedmog razreda osnovne skole. Cale strastveni pusac, keva redovan pusac, svi u blizoj i daljoj rodbini pusaci, komsije, poznanici, prijatelji... sve pusaci. Od svih koje sam ikada poznavao ili se druzio retko ko je bio nepusac, bas retko. Rekao bih da je odnos otprilike 10% nepusaca, tu negde. U vreme prestajanja pusenja dnevna rutina je bila najmanje dve i po pakle, a cesto i dosta vise (Winston Blu 100s').

Nikada u zivotu nisam zapalio cigaretu kod nepusaca kuci - niti sam pitao cuveno kurtoazno "mogu li da zapalim". Kod mene kuci je uvek bilo dozvoljeno pusenje. Nikada u zivotu nisam krijuci pusio na mestima gde je pusenje zabranjeno. Koliko ja znam, a dozvoljavam da gresim mada sumnjam, u Televiziji je najranije bila uvedena zabrana pusenja prvo u Studijima za snimanje (prvo Video a ubrzo i Audio Studijima) pa u Rezijama istih, pa u "Emitovanju" a vrlo brzo i u svim zgradama svih Televizija na teritoriji SFRJ. Nikada u zivotu nisam krijuci pusio ma koliko snimanje dugo trajalo. Radio je to sve sledio sa malim zakasnjenjem.

Mislim da je vise nego dovoljno kao direktan odgovor na direktno pitanje. Ako treba jos nesto odgovoricu. Mada ne vidim zasto se ide u neke licne podatke...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 19:28 - pre 115 meseci
Citat:
Dexic: ...
A kada pusaci izadju iz takvih prostorija i nakote se u lift pored nepusaca? Gde odeca bazdi?
...

Kote se psi i jos neke zivotinje... Ne vidim ni jedan jedini razlog da se neko vredja samo zato sto je pusac. Nekulturno, nepristojno, manir nisko obrazovanih, neobrazovanih, vulgarno... vrlo nepozeljno u komunikaciji naprednog drustva. Doduse, ne znam kako sam sebe kotiras a nije ni bitno, bitno je ono sto se napise - na to se reaguje.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 19:52 - pre 115 meseci
Odeca pusaca koji izadju iz tih prostorija bazdi na duvan. AKo ti smeta sto govorim istinu, sta sada, da pricamo da duvan produzava zivot na 300 godina? Nece moci.
Ako tebi i Dinkovicu ne smeta taj smrad, meni i nekima ipak smeta prilicno. Mozes dati argument zasto bi 1% nikotina u liftu bilo prihvatljivo, ili 10%, ali da kazes da to ljudima ne smeta bitno - nemoj lagati.

I zivotinje ne bi smele ici u lift i slicno, jer ima osoba koje su alergicne na njih (volite zivotinje, OK, volim i ja - ali vise volim ljudska bica, pogotovu ona koja nisu kriva ni za sta, a ispastaju zbog drugih)
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 20:01 - pre 115 meseci
Sceka

Da ti odgovorim na direktno pitanlje. Imaš prililično liberalne stavove za bivšeg pušača.

Ivan

Nedelja popodne... malo dosadno...Na svim si temama.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 20:17 - pre 115 meseci
Citat:
Dexic:
A koliko znas aerodroma da ima ovakvo resenje koje stvarno funkcionise? Posto sam ja do sada jedino za Singapur i Tokio video da imaju takvo resenje (nisam nigde u Evropi - postoje delovi za pusace, ali nista ozbiljno odvojeni, sta vise na nekim aerodromima je u tim boksevima najcistiji vazduh od dima, dok je ostatak aerodroma uzas)

Ja ne mogu da se setim da sam video neki evropski aerodrom da to nema (ne računam ove indijanske tipa BEG, SKP, TIA...). Čak i u Bukureštu i Sofiji sam viđao te boksove za pušače (pretposavljam da je to EU regulativa).

Citat:
Dexic:
E, ali koliko je to?:) I zasto na aerodromima svi placamo te delove, ako samo pusaci treba da ih finansiraju?

Pa ne plaćaju svi, plaćaju samo pušači, tako što izgradnju tih boksova finansira proizvođač cigareta, a koji za uzvrat onda u tom svom boksu prodaje samo svoj brend.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 21:10 - pre 115 meseci
Citat:
ventura
Ja ne mogu da se setim da sam video neki evropski aerodrom da to nema (ne računam ove indijanske tipa BEG, SKP, TIA...). Čak i u Bukureštu i Sofiji sam viđao te boksove za pušače (pretposavljam da je to EU regulativa).

To su oni obicni boxevi, gde kao ima ventilacije... ali nisu svi stvarno skroz izolovani (u stvari, setih se da ima u Frankfurtu).
Tako nesto sem u Frankfurtu nisam video u Evropi. Na Narita aerodromu ima toga, dakle nimalo dima ne izadje dalje od pusacke izolacije. Toga je bilo preko 10 godina.
U Becu sam bio pre 2 godine zadnjih put, i tamo ima samo onih obicnih "odvajanja", kao u Moskvi, ili kod nas - mozda je bolji ventilator, ali nije to nikakvo odvajanje.
Na HRT ne mogu da se setim gde je toga bilo uopste? A, da.. NEMA:
http://www.heathrowairport.com...s-and-facilities/smoking-areas
;)

Citat:
Pa ne plaćaju svi, plaćaju samo pušači, tako što izgradnju tih boksova finansira proizvođač cigareta, a koji za uzvrat onda u tom svom boksu prodaje samo svoj brend.

Moze i tako :)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 21:13 - pre 115 meseci
@ventura

Ja nisam uspeo naci prostor za pusenje u Milanu. A ne secam se kako je bilo reseno u Amsterdamu, znam da sam morao da lutam, ali se ne secam da li sam pronasao ili sam izlazio napolje.
U Chicago,IL sam jednom imao dugu pauzu, kako tamo nema tih prostora za pusenje izlazio sam 3-4 puta napolje i najgore morao sam prolaziti 3-4 puta homeland airport control sa ruznim izuvanjem cipela.
Nema takav prostor ni u Instanbulu, ali ima veliku terasu na drugom spratu, tako da vrsi posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617996 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.