Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peglica (FIAT 126p)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85

[ Pregleda: 613944 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)07.02.2016. u 08:52 - pre 99 meseci

Sto se tice mirisa benzina, odmah se posumlja u neispravnost rezervoara goriva i njegovog oduska, koji moras naci i proveriti njegovu prohodnost, kao i stanje cepa rezevoara...zatim treba proveriti ulivnu cev rezervoara i njegove gumene delove (ako ih ima i selne koje ih stezu), i najvaznije dotok goriva do benzinske pumpe i do karburatora...Takodje, da li benzinska pumpa mozda ne propusta. Znaci prvo treba proveriti da li ima negde nekog curenja ili kapanja benzina...na crevima, spoju creva sa pumpom i karburatorom...na samom rezervoaru...
 
Odgovor na temu

mivageze
serviser
bih

Član broj: 313588
Poruke: 11
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)07.02.2016. u 12:22 - pre 99 meseci
A, di si pronašao servisno uputstvo za BIS.....ako nije tajna....daj neki link....meni treba.....
biće bolje...
 
Odgovor na temu

FurzD
Glavni grad

Član broj: 62095
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)07.02.2016. u 21:42 - pre 99 meseci
@pajapop - hvala ti puno! Probacu ovo ,trebace mi nedelju dana minimum obzirom na moje znanje, ali ne predajem se ! :)

@mivageze - probaj ovaj, mislim da je to: http://www.4shared.com/zip/LRvVZQzy/fiat126manual.htm



[Ovu poruku je menjao FurzD dana 08.02.2016. u 09:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mivageze
serviser
bih

Član broj: 313588
Poruke: 11
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)08.02.2016. u 19:19 - pre 99 meseci
e hvala furzD za link...............
biće bolje...
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)18.02.2016. u 20:35 - pre 99 meseci
au dugo ne bijah na forumu....jesi rešio paljenje.....da bi video da nije u pitanju dihtung ujutro nakon dužeg stajanja najpre odvrni svećice obe i nek neko vergla tako bez svećica ,dok ti gledaš da neće izleteti koja kapljica vode(antifriza)koja je prodrla u cilindar ....znači nemoj probati da verglaš i upališ sa svećicama,pa onda da probaš bez svećica,nego prvo skini svečice i onda verglaj...možeš staviti papirnatu maramicu iznad otvora za svećicu videće se bolje..
pa napiši rezultat.
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)18.02.2016. u 20:58 - pre 99 meseci
Citat:
FurzD:
@pajapop - hvala ti puno! Probacu ovo ,trebace mi nedelju dana minimum obzirom na moje znanje, ali ne predajem se ! :)

@mivageze - probaj ovaj, mislim da je to: http://www.4shared.com/zip/LRvVZQzy/fiat126manual.htm



[Ovu poruku je menjao FurzD dana 08.02.2016. u 09:52 GMT+1]

i ja se zahvaljujem za link
 
Odgovor na temu

FurzD
Glavni grad

Član broj: 62095
Poruke: 8
*.customer.telenor.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)20.02.2016. u 13:23 - pre 99 meseci
Citat:
pajapop:

Sto se tice mirisa benzina, odmah se posumlja u neispravnost rezervoara goriva i njegovog oduska, koji moras naci i proveriti njegovu prohodnost, kao i stanje cepa rezevoara...zatim treba proveriti ulivnu cev rezervoara i njegove gumene delove (ako ih ima i selne koje ih stezu), i najvaznije dotok goriva do benzinske pumpe i do karburatora...Takodje, da li benzinska pumpa mozda ne propusta. Znaci prvo treba proveriti da li ima negde nekog curenja ili kapanja benzina...na crevima, spoju creva sa pumpom i karburatorom...na samom rezervoaru...


Skinuo sam tapacirung i proverio da li curi, medjutim sve je suvo iznutra. A kako da proverim prohodnost ova dva gumena creva? Ovo tanko (za odvod vazduha iz cevi za sipanje goriva) i ovo debelo (za odvodjenje vazduha iz rezervoara)?

Kako bi cep trebao da izgleda ako nesto ne valja?

Gumeni deo sa zabicom kod elasticnog voda takodje deluje ok. Tj suvo.

Kako da proverim dotok goriva do pumpe? Benz pumpa je suva ko barut.


Od prosle nedelje je auto ponekad u voznji poceo da cima, dajem gas a on malo oce malo nece, pa kad stanem i malo sacekam bude malo bolje. Nekad se vozim 20 minuta bez problema a nekad pocne posle 5 na parkingu.

Jedino sto sam skoro menjao je poklopac i dihtung glave i filter goriva.


Hvala unapred, i pardon na glupim pitanjima, ucim i citam knjihu za 126p
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)20.02.2016. u 17:20 - pre 99 meseci
Citat:
FurzD
Od prosle nedelje je auto ponekad u voznji poceo da cima, dajem gas a on malo oce malo nece, pa kad stanem i malo sacekam bude malo bolje. Nekad se vozim 20 minuta bez problema a nekad pocne posle 5 na parkingu.


Na osnovu ovog podatka moze se posumljati u neipravnost karburatora, tj. iglicastog ventila...Moduce je da ti karburator "preliva"... Tad hoce da se oseca miris benzina, a i dolazi do "gusenja" motora...Povremeno hoce da izgleda kao da je sve u redu, pa onda opet nastanu problemi...Znaci proveri karburator u karburator servisu...sto se tice oduska, to je tanko crevo na rezervoaru, mozes ga proveriti tako sto ces ustima da uduvas vazduh u rezervoar...skines cep sa rezervoara pa duvas kroz tanko crevo//, ako lako ide,crevo je prohodno, aako zapinje i napinjes se da uduvas vazduh, crevo je zapuseno u nekom delu...
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)22.02.2016. u 15:17 - pre 99 meseci
...gumena creva na peglici traju 100 godina i nikad ne postanu porozna....zar stvarno mislite da je to istina?menjaj creva!
....to što smrdi benzin je najblaži problem koji mogu da naprave porozna creva,zamislite da nemožete upaliti kola negde na putu,dignete haubu,utvrdite da ne baca gorivo,pa kupite ac pumpu,samouvereno krenete da upalite kola,a ono ništa....pa ponovo probate i ukapirate da ne baca gorivo,pa onda kod nekog nepoznatog majstora....

[Ovu poruku je menjao kristina990 dana 22.02.2016. u 16:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

FurzD
Glavni grad

Član broj: 62095
Poruke: 8
*.customer.telenor.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)25.02.2016. u 21:25 - pre 99 meseci
@Kristina - hoces da kazes da sve ovo moze da bude zbog creva?
Da li i dalje stoji ideja da nosim karb u servis? Ako da, jel tesko da ga ja sam skinem?

Takodje menjajuci filter vazduha video sam da je sav mokar, kao i ceo vazdusni vod koji ide do karburatora, cini mi se od benzina. Ne deluje mi kao da to tako treba..
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+183 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.02.2016. u 07:21 - pre 99 meseci
Jel se šališ? Pa ne skidaš karburator već oteraš kola u servis... I kako ti se to "čini da je od benzina"? Pa pipni rukom, pomiriši. Jel benzin ili nije?
 
Odgovor na temu

FurzD
Glavni grad

Član broj: 62095
Poruke: 8
*.customer.telenor.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.02.2016. u 10:47 - pre 99 meseci
@ctrlaltdel - benzin je. Auto mi u voznji cima i skace, dakle nije bezbedan u voznji ako mi na 80km/h pocne da skace po gazeli dok idem ka majstoru. Dakle zakljucio sam da moram da ga skinem i odnesem.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+183 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.02.2016. u 11:30 - pre 99 meseci
Džabe ga skidaš. Majstor treba da ti servisira i podesi karburator dok je na vozilu. Ili se odvezi polako do majstora, ili ako procenjuješ da to nije bezbedno, plati majstoru da dođe do tebe.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.02.2016. u 16:00 - pre 99 meseci
Citat:
FurzD:

Takodje menjajuci filter vazduha video sam da je sav mokar, kao i ceo vazdusni vod koji ide do karburatora, cini mi se od benzina. Ne deluje mi kao da to tako treba..


Eto...vec sam pretpostavio da karburator "preliva" i bio sam u pravu...MOras otici u karburator servis, da bi se zamenio iglicasti ventil i nastelovao plovak, nivo goriva u karburatoru, kao i da bi ga posle remonta mogli lepo da nasteluju dok motor radi...
 
Odgovor na temu

Alek0n
nezaposlen
Beograd, Srbija

Član broj: 329413
Poruke: 6
95.180.32.*



+2 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.02.2016. u 19:27 - pre 99 meseci
Ja sam bio posle dimitrija tucovica jos malo gore, gde je okretnica za 79 i 27e ja mislim, tu sam sredio karburator. Meni se gasio kad usporim stalno i tamo sam odvezao on nije morao na kraju ni da ga servisira samo je nesto produvao vljd ne znam, i evo radi super platio sam mu 200 din. To je sitniji problem bio ali koliko znam i servisiranje bi isto uradio. Mozes tamo da probas ako zelis.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.mts.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.02.2016. u 21:36 - pre 99 meseci
... karburator na P-126 je prost da ne može prostiji da bude.. šteluje se lako, a i nema šta tu mnogo da se šteluje osim visine plovka u lončetu, vazduha i goriva na ler gasu i položaja leptira ... kakav majstor za peglicu!?.. ko ne zna da je popravlja napatiće se posećujući majstore ... ključ 10-13, šrafciger kombinovani, kombinirke, pipalica za struju, malo žice, platine i vozi na kraj sveta ..
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)27.02.2016. u 07:49 - pre 99 meseci
prvo provera creva i pre svega one cevi preko koje se toči gorivo,creva bi svakako trebalo promeniti zato što su jeftina i pre svega što su stara,i zato što se ionako rastavlja pa da se ne radi dupli posao....veoma korisna stvarčica su klešta za šelne koja pozajmi od nekog majstora da sve lako skineš i namestiš ....e sad oko karburatora ako nisi vičan majstorisanju na kolima najbolje bi bila varijanta da odvezeš nekome da produva karburator i proveri situaciju te podesi smesu...i naravno vizuelno proveri odmah posle vožnje da li je negde vlažno od benzina...e sad to što cima i skače u vožnji verovatno neka dizna zapušena....to se može vrlo jednostavno i lako rešiti za par minuta...
 
Odgovor na temu

FurzD
Glavni grad

Član broj: 62095
Poruke: 8
109.122.109.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)27.02.2016. u 22:38 - pre 99 meseci
Problem cimanja i stucanja resen!
Otisao sam kod majstora sto je alekon preporucio, nacimao sam se kroz bgd putovao sa pauzama, muka. I majstor kaze ubaci u cetvrtu, uze srfaciger cacne oko platina i kaze gotovo. I bi gotovo. Platio im kako su trazili par piva i odvezao se ko gospodin.
Ostalo je i dalje da proverim zasto puca na nizbrdici..

Svi ste upravu, goat da moram da naucim sam da popravljam, kristina i pajapop u vezi creva i prelivanja, al idem redom sad sve.

A i kad sam pri pisaniju sad, jel ima neko ideju zasto mi brisaci rade samo u drugoj brzini i to jako sporo? Prethodni vlasnik kaze da je menjao motor/relej i da je isto bilo..
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)27.02.2016. u 22:52 - pre 99 meseci
Citat:
FurzD
Ostalo je i dalje da proverim zasto puca na nizbrdici..

jel ima neko ideju zasto mi brisaci rade samo u drugoj brzini i to jako sporo? Prethodni vlasnik kaze da je menjao motor/relej i da je isto bilo..


Pucanje na nizbrdici,kad se otpusti gas, ili kad se prilazi semaforu ili nekom skretanju (gas se otpusta), hoce kad je busan lonac, tj. auspuh...Mozda je to razlog (najverovatnije), a kako peglica lupa i zveci inace, mozda nisi to primetio...Sto se tice sporog rada brisaca, to hoce kad su "zaribale" poluge brisaca ili je los neki spoj sa masom ili + kontakt u dzeku ili - kontak na karoseriji...Ali, s obzirom da ti jedna brzina i ne radi, najbolje je da i to pogleda elektricar...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)28.02.2016. u 21:41 - pre 99 meseci
Hoce to i od lufta u razvodniku
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85

[ Pregleda: 613944 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.