Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peglica (FIAT 126p)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 614017 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)10.04.2014. u 14:25 - pre 122 meseci
Nije obaveza rajbovanje.

Jednostavno se pripremi, zlu ne trebalo, verovatno ce posao odraditi smirgla i cetka. Uglavnom zavisi od korozije, stanja doticne potrosene osovine, odnosno stanja same povrsine kanala, zavisno o kolicine vodurine koja je napravila koroziju, ili koliko se dugo vozilo sa velikim zazorom.

Ja sam jednom radio rajbovanje, ali tada je bilo par verzija i par setova za remont. Nakon toga, na cepu sam odradio navoj i mazalicu, i jednom godisnje "proterivao" budjavu mast sa svezom.

U sustini, tek kada se otvori i konstatuje stanje povrsine, onda se, po potrebi, pristupa dodatnim akcijama i korekcijama.
 
Odgovor na temu

Sloba dizel
Petrovic Slobodan

Član broj: 308679
Poruke: 10
94.230.178.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)07.05.2014. u 20:51 - pre 121 meseci
Imam problem pri startovanju pegle, ubacim kljuc... dam kontakt, upale se lampice, i kada okrenem da startujem nista se ne desava, to jest cuje se tk, tk... uglavnom mi upali iz drugog, treceg pokusaja... ponekad odmah upali iz prve... inace pali lepo kada odmah hoce da zavergla tj primi... Ima neko ideju sta moze da bude, na sta da obratim paznju?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)07.05.2014. u 21:02 - pre 121 meseci

Ako nema promena intenziteta svetlosti na lampicama za ulje i bateriju kada startujes, onda ti je naverovatnije do uloska brave, mada, moze da bude i do magneta alnasera ili kontakta 50 na magnetu alnasera ili cetkice na alnaseru. Ako ima promena intenziteta na lampicama,(da se prigase), onda je do loseg akumulatora, spojeva sa masom na karoseriji, motoru, lose kleme, i opet, cetkice na alnaseru (sve zavisi od njihovog kontakta na kolektoru i stepena istrosenosti). MOze to sve da se proveri, direktnim premoscavanjima, ali dok se ispise uputstvo...bolje idi do majstora, ionako ce nesto morati da se menja...
 
Odgovor na temu

Sloba dizel
Petrovic Slobodan

Član broj: 308679
Poruke: 10
94.230.178.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)07.05.2014. u 21:16 - pre 121 meseci
Hvala na odgovoru, provericu ovih dana
 
Odgovor na temu

smaka7

Član broj: 323255
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)22.05.2014. u 22:56 - pre 120 meseci
Pozdrav. Moze li mi neko reci da li je potrebno stelovanje bregaste osovine i klipova kao i ventila, razvalio sam motor, obradjivao glavu motora i trebam nov dihtung da stavim, pa sada ne znam da li da skolpim samo ili je potrebno stelovanje ventila ili bregaste sa hodom klipova. Skidao sam lanac i one zubcanike, vratio ih ali nisam zapamtio kako su bili pre nego sto sam ih skinuo. Radi se o peglici tip fiat 126 BIS. Hitno potrebna pomoc.
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)24.05.2014. u 07:03 - pre 120 meseci
naravno da se šteluju ventili...i izduv i usis 0,15 za razliku od pgl vazdušare
za lanac i lančanike postoji procedura koju ako ne ispoštuješ nećeš upaliti....imaju oznake na lančanicima koje trebaju biti tačno poklopljene....
pritezanje glave tačno po redosledu,postepeno
imaš ovde dosta ako još nije jasno pitaj,ali najbolje pozovi nekog prijatelja mehaničara da ti pomogne...
http://stachmax.republika.pl/porady/uszczelka_glowicy.html

http://stachmax.republika.pl/porady/index.html

[Ovu poruku je menjao kristina990 dana 24.05.2014. u 19:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

smaka7

Član broj: 323255
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)24.05.2014. u 19:38 - pre 120 meseci
Hvala na odgovoru puno, sutra bi trebalo da pocnemo da je sklapamo, zvacu majstora sigurno ako nesto zatreba javljam se.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)06.06.2014. u 17:22 - pre 120 meseci
mali off

http://www.youtube.com/watch?v=rx5ajsvqsKk
 
Odgovor na temu

smaka7

Član broj: 323255
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)06.06.2014. u 18:26 - pre 120 meseci
Zdravo, namestili smo je, upalila i radila super, i odjednom nije htela da vuce i izbijao crni dim na auspuh, kao i na iberlauf. Opet skinuli sve i vratili jedan zub na lancanicima ali onda nije htela da upali, sada majstor opet razvalio i steluje lancanike i lanac. Nzm sta vise da isprobamo.
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)06.06.2014. u 21:18 - pre 120 meseci
nema tu šta da se šteluje,ima samo jedan način i to ispravan kako da se namesti,nema tu zub tamo zub vamo....


kad se ispravno namesti,ako ima problema traži se dalje da li su ventili naštelovani kako treba-kad su na jednom cilindru "na vagi" na drugim su labavi i ti se šteluju,dalje palenje,tačka palenja 10 stepeni ispred GMT(gornje mrtve tačke)

i na kraju može se desiti da neće upaliti ako su pomešani kablovi
to su sve greške ako su delovi motora ispravni,ali ako su ovi uslovi zadovoljeni traži se uzrok dalje u neispravnosti razvodnika,neki kontakt,kondenzator,neispravan karburator,uvek probati paliti bez filtera vazduha jer on može(za nepoverovati)biti neispravan ili naopako okrenut!(ovo važi za vazdušnu peglu,nek sad ostane napisano,kod BIS to ne važi)

[Ovu poruku je menjao kristina990 dana 06.06.2014. u 22:29 GMT+1]

ima još jedna greška iako je palenje dobro namešteno da razvodnik nije ubačen kako treba tj,palenje se dobije ali je razvodnik pomeren više desno,u mestu dobro radi,ali nakon par pređenih kilometara nastanu problemi jer je vakum pumpa pomerena suviše desno i kod neravnina udara u karoseriju i razvodnik napukne!!!
evo slike nepravilnog položaja razvodnika

a evo pravilnog



[Ovu poruku je menjao kristina990 dana 06.06.2014. u 22:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kristina990 dana 06.06.2014. u 22:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kristina990 dana 07.06.2014. u 08:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sloba dizel
Petrovic Slobodan

Član broj: 308679
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)07.06.2014. u 14:15 - pre 120 meseci
Zamenio sam cetkice na anlanseru i od tada pali iz prve... Ali malopre kada sam pogledao pod tj vizualni pregled, jednostavno sam se sokirao, pukla mi je zadnja leva viljuska uzrok korozija, desna je u redu. Mora cu da kupim novu (bas je skupa), jel moze neko da mi objasni redosled skidanja doticne viljuske, posto to nikada nisam radio...
 
Odgovor na temu

smaka7

Član broj: 323255
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)13.06.2014. u 08:21 - pre 119 meseci
Namestili smo sve kako treba, ali peglica nece da upali i dalje, vergla da se slomi ali da upali nece. Vracali smo za jedan zub napred i pozadi, ali opet nece da upali, razvodnik okretali svakako i nista. Ventili su nastelovani svi na 0,15. I desava se da izbija dim na karburator kada se vergla, kao da dobiva kontra paljenje. Nzm sta vise da probamo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)13.06.2014. u 13:07 - pre 119 meseci
Skini svecicu sa prvog cilindra i dekl ventila, i dovedi je na paljenje, drugi treba da je na "vagi". Ako niste zabrljali lanac, klip treba da je jako blizu GMT..to je jedina provera posla..
Zazor ventila je pomalo nebitan u ovom trenutku..

Citat:
Sloba dizel: Zamenio sam cetkice na anlanseru i od tada pali iz prve... Ali malopre kada sam pogledao pod tj vizualni pregled, jednostavno sam se sokirao, pukla mi je zadnja leva viljuska uzrok korozija, desna je u redu. Mora cu da kupim novu (bas je skupa), jel moze neko da mi objasni redosled skidanja doticne viljuske, posto to nikada nisam radio...


Skidas redom, od tocka, preko poluosovine, do nosaca glavcine, pa kacenje na karoseriju...

Jedino sta je VAZNO je broj podlozaka ispod srafova na karoseriji, to definise geometriju tog dela trapa.
 
Odgovor na temu

smaka7

Član broj: 323255
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)13.06.2014. u 13:26 - pre 119 meseci
E da, jos nesto, desava se da kada dam kontakt i sa srafcigerom prodjem izmedju platina da baca struju na svecice a kada verglam struje neki put nema ili je slaba. Sta to moze da bude? Inace struju na svecice baca u isto vreme pa ne razumem kako mogu kablovi da se pomesaju? I da li oba klipa pale u isto vreme ili jedan pa drugi?
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)13.06.2014. u 19:25 - pre 119 meseci
ne pale u isto vreme,normalno,nego naizmenično...
pročitaj još jednom pažljivo šta sam napisao,NEMA IMPROVIZACIJE,zna se kako se namešta sve,NEMA POMERANJA ima samo jedan način-tačan i ispravan
prvo razvod-lanac i lančanici
drugo razvodnik ako neče da pali a sve namešteno kako treba proveravaš da li baca iskru
zatim dovod goriva poželjan je providni plastičan filter da vidiš da li ima dotok goriva
proba direktnog ubrizgavanja u karburator sa špricem i iglom dok neko vergla
jbg poso za stručnjaka....
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)13.06.2014. u 20:04 - pre 119 meseci
Citat:
smaka7:
Zdravo, namestili smo je, upalila i radila super, i odjednom nije htela da vuce i izbijao crni dim na auspuh, kao i na iberlauf. Opet skinuli sve i vratili jedan zub na lancanicima ali onda nije htela da upali, sada majstor opet razvalio i steluje lancanike i lanac. Nzm sta vise da isprobamo.

Pa prvo sto treba da uradite je da izmerite kompresiju. Ako je kompresija losa, to je problem sa karikama, dihtungom glave ili ventilima, al` to bi trebao majstor da dijagnostikuje...
 
Odgovor na temu

smaka7

Član broj: 323255
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)13.06.2014. u 21:34 - pre 119 meseci
Sve smo mi to odradili ali ona nece da pali, jedino kompresiju nismo merili, dihtung glave nov stavljen i glava obradjena, lanac i lancanici novi stavljeni, kablovi za svecice novi, filter vazduha nov, svecice nove, sve namesteno i nastelovano ali nece da upali, filter za gorivo imam plastican providni, vuce gorivo, sipali smo u kraburator gorivo, sta sve nismo isprobali, ali ne pali. Majstor je to radio sve a ja gledao. I na kraju digo ruke i on, ne zna sta vise da proba.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)13.06.2014. u 21:51 - pre 119 meseci
Citat:
smaka7:
Zdravo, namestili smo je, upalila i radila super, i odjednom nije htela da vuce i izbijao crni dim na auspuh, kao i na iberlauf.

Sobzirom na intervenciju koju ste obavili na motoru, ovi simptomi koje opisujes, odgovaraju gubljenju kompresije usled uzroka koje sam naveo...karike, dihtung, ventili. Nesto je tu zabrljano...Cim ima izbacivanje na iberlauf, to znaci da se izduvni gasovi u velikoj kolicini sabijaju u karteru i izbacuju napolje (sto je u redu, to je funkcija iberlaufa), ali odjednom u velikoj kolicini, ukazuje na pre svega probijanju kompresionih karika, a mozda i jos neceg drugog...MOra merenje kompresije da se uradi da bi se otklonila ta sumlja. ako je kompresija u redu, onda je neka greska do karburatora ili paljenja...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)14.06.2014. u 09:54 - pre 119 meseci
Citat:
smaka7:
Sve smo mi to odradili ali ona nece da pali, jedino kompresiju nismo merili, dihtung glave nov stavljen i glava obradjena, lanac i lancanici novi stavljeni, kablovi za svecice novi, filter vazduha nov, svecice nove, sve namesteno i nastelovano ali nece da upali, filter za gorivo imam plastican providni, vuce gorivo, sipali smo u kraburator gorivo, sta sve nismo isprobali, ali ne pali. Majstor je to radio sve a ja gledao. I na kraju digo ruke i on, ne zna sta vise da proba.



Meni apsolutno nije jasno "majstorsko" izbegavanje konstatacije kompresije..makar guranjem prsta u otvor za svecice, pa ako ga "ujede", onda jos ima nade da upali..

Previse "samouverenosti" i povrsnog "napadanja" problema, a potrebni potezi konstatacije stanja su prakticno pocetnicki.

Svojevremeno, kada sam radio generalku na skodi, nisam imao detaljno uputstvo za poziciju lanca(bio je neki "fazon", u jednoj poziciji valjda 7 otvora na lancu, izmedju oznaka, u sledecem krugu 13..recimo), pa sam motor uzupcio tako da je prvi na paljenju a cetvrti na vagi i obratno..i bilo je dobro, malo je duze trajalo, ali je uspelo..

Ovaj pgl motor je poprilicna prostacina. Sve to sto probate je na nivou brisanja prasine, bez konkretnog ustanovljavanja gde je koji klip, gde su ventili, da li radi bobina, razvodna ruka...

Platine se ne pipaju srafcigerom, davace mlaku varnicu, zbog provodnosti srafcigera(prekinuce varnicu), proba se nekim izolatorom, razdvajanje platina, a bobina se moze probati i van motora..
Kada se vec rade toliki radovi, zar je problem nove platine, kondenzator i razvodna ruka, eventualno kapa..?
Pa bar u jednom trenutku da bude najpriblizniji "novom"...

Takav, tehnicki "aljkavi", preterano "ekonomski" odnos prema motoru samo proizvodi neartikulisane probleme...zderanje zivaca, gubljenje vremena...a cesto i iznenadne troskove.

Ne treba majstor NISTA da SMATRA, vec da PROVERI...
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)14.06.2014. u 13:30 - pre 119 meseci
nije do karika,pali pegla i kas su istrošene,u ovom slučaju čini mi se nije korektno promenjen dihtung glave,kod bis pegle je baš problematičan taj dihtung glave-kad on rikne pegla jako teško pali ili ako pali samo na guranje,obrada glave mora biti perfektna,a dotezanje glave u više etapa na 2kile,pa 3,4,5 i još jedno 10% više od propisanog,prethodno dobro očistiti blok odnosno stubline na koju naleže glava
probaj sve namestiti kako treba i probaj upaliti na guranje...ako upali verovatno je u pitanju dihtung,ako tako bude javise na p.p.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 614017 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.