Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)

[es] :: MS SQL :: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)

[ Pregleda: 3248 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drinski67
Beograd

Član broj: 119913
Poruke: 29
212.62.55.*



Profil

icon Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)08.01.2008. u 11:39 - pre 198 meseci
PROBLEM:
Kako da uskladim promene koje napravim na razvojnoj BP sa eksploatacionom BP (u SQL Server 2005 Express izdanju)

SCENARIO:

- Razvio sam BP u SQL Server 2005 Express izdanju.
- Instalisao sam i pustio BP u eksploataciju takodje na SQL Server 2005 Express.
- Nastavio sam da razvijam BP i pri tome moram da menjam strukturu tabela, da menjam stored procedure, i td....
- u eksploatacionoj BP se nalaze podaci koji moraju da budu sacuvani i posle svake moje dorade...


Za sada sve skriptove smestam u poseban folder pa ih kasnije izvrsim nad eksploatacionom BP.

PITANJA:

Da li postoji bolje resenje?

Da li postoji neko podesavanje u SQL Server 2005 Express izdanju koje prati i pamti (u neki fajl), sve promene koje napravim (promene strukture tabele, indeksa, relacija, stored procedura...)?


 
Odgovor na temu

stolisnik

Član broj: 169274
Poruke: 3
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)15.01.2008. u 19:28 - pre 198 meseci
Ako ti se ne da na ruke snimati svaku skriptu...

Možda da na originalnoj DB digneš DDL triger (postoji na sql 2005, doduše ne znam da li na express verziji),
koji sve DDL naredbe pamti u log tablicu.
(znači i one koje radiš preko ent.managera, ne samo skriptama).
Poslije te naredbe iz loga ne bi trebalo biti problem pustiti u produkcijsku DB.

vidi http://blogs.geekdojo.net/richard/archive/2007/06/04/134600.aspx


Drugo rješenje je kupiti alat poput redgate ili apex sqla i pustiti da sam usklađuje baze.
 
Odgovor na temu

drinski67
Beograd

Član broj: 119913
Poruke: 29
93.86.17.*



Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)09.02.2009. u 23:19 - pre 185 meseci
Zakasni sam za izrazavanjem zahvalnosti godinu dana..

Hvala kolega u svakom slucaju...
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
*.crnagora.net.

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)21.02.2009. u 15:54 - pre 184 meseci
Ako imaš Visual Studio TSDE - u njemu imaš i meni "Data" sa funkcijama: "Data Compare", "Schema Compare" itd. koje analiziraju source i destination servere i listaju razlike u strukturi baze, kao i podacima.

Sa par klikova mišem - možeš pogledati i poslati sve promjene od jedne baze ka drugoj.

Pogledaj ove tutoriale:

- Comparing Schema: http://msdn.microsoft.com/en-us/teamsystem/cc315063.aspx
- Comparing Data: http://msdn.microsoft.com/en-us/teamsystem/cc308636.aspx

Ostali "Team System" tutoriali: http://msdn.microsoft.com/en-us/teamsystem/bb507749.aspx
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
*.crnagora.net.

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)21.02.2009. u 16:01 - pre 184 meseci
i, da, možeš da preskočiš prvih 5 minuta... setiraj komparaciju između "baze" i "baze", a ne "projekta" i "baze" kao što je slučaj na tutorialu.
 
Odgovor na temu

drinski67
Beograd

Član broj: 119913
Poruke: 29
77.46.191.*



Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)22.02.2009. u 15:58 - pre 184 meseci
Hvala Djordje

Nemam taj, alat, ali sada bar znam sta treba da narucim...

Ideje sporo stizu, ali ja ih redovno pratim ...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)22.02.2009. u 16:35 - pre 184 meseci
Nesto mi se cini da to neces uraditi , ta Djoksova preporuka vazi samo za ljude koji vec imaju Team Suite ili Team System Database Edition. Ako nemas onda ti se definitivno ne isplati da narucujes samo da bi radio sync semi baza, jer je cena ovog paketa oko $4500-$4800 kako se gde snadjes; taj paket je mnogo mocniji i nudi mnogo vise opcija nego sto je sync bazi i kupiti ga samo za to je overkill. Sa druge strane ako te svrbi lova, ili ce ti i ostale funkcionalnosti TSDE-a biti od koristi, onda naruci

Ako ne, mozda ti je bolje da razmislis o nekoj usko specijalizovanoj 3rd party alatki kao sto je SQL Delta ili RedGate SQLCompare, njima je cena oko $400 a sluze samo za sync baza.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
*.crnagora.net.

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)22.02.2009. u 18:19 - pre 184 meseci
Tačno. :)

Nego, ako budeš "naručio", i ako ti bude "stiglo" - obavezno preuzmi i update sa lokacije: http://www.microsoft.com/downl...ed&displaylang=en#filelist da bi dobio podršku za SQL Server 2008. :)
 
Odgovor na temu

drinski67
Beograd

Član broj: 119913
Poruke: 29
77.46.191.*



Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)23.02.2009. u 19:48 - pre 184 meseci
Krajnje je vreme da u mojoj firmi od 30-tak programera unapredimo tehnologiju rada :)
- ovo je jedan razlog vise da nagovorim menadzment da se isprsi par hiljada za vecu produktivnost ...
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)23.02.2009. u 20:33 - pre 184 meseci
Citat:
drinski67: Krajnje je vreme da u mojoj firmi od 30-tak programera unapredimo tehnologiju rada :)
- ovo je jedan razlog vise da nagovorim menadzment da se isprsi par hiljada za vecu produktivnost ...


heheheheh, bas bi volio biti tu kad im to saopstis... vec vidim blijede izraze na licima :D
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)23.02.2009. u 21:39 - pre 184 meseci
Citat:
drinski67: Krajnje je vreme da u mojoj firmi od 30-tak programera unapredimo tehnologiju rada
- ovo je jedan razlog vise da nagovorim menadzment da se isprsi par hiljada za vecu produktivnost ...


Ako vas ima 30-ak i ako se bavite razvojem na MS platformi onda bi vam mozda mnogo pametnije bilo da pogledate dal zadovoljavate neki competency za partnersku licencu. Pored ostalog dobicete gomilu licenci za internu upotrebu u razvoju, ukljucujuci i jednu od edicija Team sistema. Idi na partner.microsoft.com pa prelistaj competencies.... Jednostavno se ne isplati biti MS development shop a kupovati sav razvojni softver po "maloprodajnim" cenama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
*.crnagora.net.

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)23.02.2009. u 22:08 - pre 184 meseci
Ako misliš na MAPS (za koji se zaista svaki MS Partner može kvalifikovati) - dobiće ediciju Visual Studia 2008 Standard u okviru sadržine paketa opisanog na:

https://partner.microsoft.com/...ership/actionpack/mapscontents

Potrebno je ispuniti jednostavne zahtjeve (i polagati odgovarajuće testove u odgovarajućim rokovima on-line) i stiče se pravo na korišćenje navedenog softvera, ali ne radi se o Team edicijama, i nema ih baš pregršt već 10 za Windows/Office/Dynamics/isl., i po jedna licenca za servere i razvojne alate (kako sam negdje pročitao, ali ne mogu sad da pronađem na brzinu... možda tu i griješim, ali svakako nema više od 10 licenci za razvojne alate).

---

Za sve dodatne informacije oko licenciranja/MAPS-a i partnerskog programa - obrati se Microsoft-u putem telefona ili e-maila prema kontakt podacima sa sljedeće stranice:

https://partner.microsoft.com/global/40032423

odnosno putem specijalizovane forme sa adrese:

https://partner.microsoft.com/40001608

Odgovor će vjerovatno stići od G-dina Gorana Panića koji se, po ovom pitanju, može kontaktirati i putem e-mail adrese: maps[@]msdirectservices.com

---

A možeš im se obratiti i pitanjima tipa:

- Da li se moja firma može kvalifikovati za MAPS sa takvim i takvim djelatnostima (to su česta pitanja i tu ima mnogo nedoumica),
- Kakav partnerski program mi najviše odgovara itd.

Oni razmatraju svaki pojedinačan zahtjev i šalju odgovor u roku od 24/48 h.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)24.02.2009. u 00:18 - pre 184 meseci
Ja koliko znam MAPS moze da se kupi bez ikakve sertifikacije. Ono na sta ja mislim je Certified Partner uz koji dobijas MSDN Premium Professional Subscription ili uz "malu" doplatu mozes i MSDN Team System subscription i tu ima mnogo vise stvari nego u MAPSu (koji valjda ni nema VS, al ne mogu da tvrdim jer ne znam nikog ko ima maps). Doduse ne znam za broj licenci koja ide uz obican CertPartner (mada mi se nesto vrti cifra od 25 radnih stanica i 3 x serveri), firma u kojoj sam zadnje bio je bila Gold Certified a tu vec ne moze da ti zafali licenci Mozda je i to bolja opcija ako ih vec ima 30 (nas je bilo 15 koji smo bili registrovani za core competencies)
Iskreno, ranije je to partnerstvo bilo mnogo konkretnije, imao si konkretan potpuni MSDN subscription bez ekstra doplate uz koji ti je dolazilo sve sto ti je trebalo da pravis software na MS platformi, od DOS-a do BizTalk-a, a i licenci dilovi su bili jednostavni. Od vs2005 msdn subscription koji ide uz partnerske licence je uglavnom marketinski instrument za prodavanje dodatnih opcija developerima i iskomplikovali su ga do zla boga, znaci vise im nije bilo dosta sto im promovisemo servere i platforme, nego jos i moramo da platimo ekstra da bi ih promovisali. Malo je bezobrazno, al dobro, odoh u off U svakom slucaju MSDN Premium Team System subscription je oko $5500 i bira se jedna od team system edicija.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Kako usaglasiti strukturu razvojne i eksploatacione BP (SQL Server 2005 Express)

[ Pregleda: 3248 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.