Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Office] LINK izmedju excela i worda i kako nepraviti listu koja radi sama

[es] :: Office :: Word :: [Office] LINK izmedju excela i worda i kako nepraviti listu koja radi sama

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasajevtic
Menager Prodaje,Bibo - Car
Pozarevac

Član broj: 164499
Poruke: 5
79.101.145.*



Profil

icon [Office] LINK izmedju excela i worda i kako nepraviti listu koja radi sama28.12.2007. u 10:09 - pre 197 meseci
U excel bazi u jednoj celiji imam validation listu koja ima mogucnost odabira
samo 2 stavke iz liste,konkretno (dizel i benzin)

Sada ono sto bih ja voleo da znam da odradim je :

kada recimo u toj celiji kliknem na dugme za sadrzaj liste,i odaberem recimo dizel,da mi se automatski
u par zasebnih dokumenta pojavi odredjeni text ali drugaciji za svaki dokument.Isto tako to treba
da funkcija odradi i za drugi kriterij tj.benzin

Konkretno u jednom treba da izvuce visinu nekog popusta za kupovinu,u drugom uslove za garanciju,
u trecem opis karakeristika. Napominjem da text nije jedinstven,ni za jedan dokument i naravno nije samo ime
ponudjenog rezultata odabira iz liste.

Zahvalan Sasa
JS
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Office] LINK izmedju excela i worda i kako nepraviti listu koja radi sama04.01.2008. u 22:10 - pre 197 meseci
Nitko ti ne odgovara duže vrijeme, a mogu ti reći da ima i razloga. Zadatak kako si ga opisao je vrlo složen, ( više uvjeta i više zahtjeva) možda neki programčić nego ovako preko excela ( bar ja mislim da je tako s obzirom na opis problema ) ili preko nekih Macro-a

Probaj postaviti već neki primjer gotovog zadatka pa će ti se možda lakše moći i pomoći. Ovako kako si ga opisao vrlo teško je shvatiti što hoćeš.

Kao prvo što si mislio pod "zasebnim dokumentima". Je li to zasebna datoteka ili zaseban list u jednoj radnoj knjizi. ili pod tim smatraš neki dokument koji printaš ( npr: narudžbenica )?

Kao prvo možda da razmisliš o samom postavljanju organizacije podataka.
S obzirom da nisam siguran kako si zamislio iznijet ću ti svoj prijedlog kako bih ja pokušao riješiti zadatak.

Probaj kreirati datoteku npr: gorivo.xls, u toj datoteci na Listu1 napravi izbor za dva podatka ( benzin, dizel )
Ako nemaš puno još nekih podataka uz ove koje si opisao probaj slijedeće:
Na Listu2 postavi uvjet ( ako je u ćeliji List1!A1 izbor Benzin, postavi rezultat 1. taj i taj )
Na Listu3 postavi uvjet ( ako je u ćeliji List1!A1 izbor Benzin, postavi rezultat 2. taj i taj )
i tako redom. ( naravno sve linkuješ )

Za svaki izbor u Listu1 dobiješ rezultate koje želiš na Listovima koji su uvjetovani.
Teško je ovako na kompliciranom opisu sa malo podataka probat nešto riješiti.

No, s obzirom da kažeš da ni jedan tekst nije jedinstven, kao ni izbor, teško je uopće zamisliti problem a kamoli ga rješavati na ovaj način.

Probaj razmisliti i o mogućnosti drugačije organizacije podataka ( ako ti uvjeti dozvoljavaju ). npr: Odvoji Benzin od Dizela u dvije zasebne datoteke i slično. ( ako su samo oni upitni )
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Office] LINK izmedju excela i worda i kako nepraviti listu koja radi sama

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.