Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Samsung syncmaster 753s

[es] :: Video karte i monitori :: Problem sa Samsung syncmaster 753s

[ Pregleda: 3562 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cannibaliser
Zrenjanin

Član broj: 24433
Poruke: 8
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Problem sa Samsung syncmaster 753s18.12.2007. u 14:37 - pre 199 meseci
Poz! Imam problem sa ovim monitorom. Naime, kada je na ekranu bela podloga, monitor menja intenzitet osvetljenosti, slika postaje zhuckasta ili rozikasta. Da napomenem da posedujem grafichku Gigabyte ati 1600Pro. Da li je neko do sada imao slichan problem?
 
Odgovor na temu

nebule
Beograd

Član broj: 123561
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Samsung syncmaster 753s18.12.2007. u 15:13 - pre 199 meseci
Imam ja isti problem sa istim monitorom.Nemam pojma šta je u pitanju ali što se mene tiče nadam se da je to znak da će uskoro da "rikne".Ako ne crkne ko zna kad ću kupiti TFT jer uvek imam nešto preče od monitora.Možda da probaš da smanjiš hercažu,ipak je star monitor.
 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
79.101.135.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa Samsung syncmaster 753s20.12.2007. u 00:51 - pre 198 meseci
namagnetisao se
iskljuci ga od svakog izvora napajanja nekih 1h ( 30 min je dovoljno ali....)
iskljuci ga i iz grafulje
 
Odgovor na temu

nebule
Beograd

Član broj: 123561
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Samsung syncmaster 753s20.12.2007. u 12:09 - pre 198 meseci
Da se i ja nadovežem.Iz prethodnog mog posta vidi se da i ja imam sličan problem ali kod mene postoje još neke propratne neprijatnosti.Od pre mesec dana primetio sam (čuj primetio)...osetio sam jak elektricitet po celom kompu i po stolu za komp.Drma me struja čak i kad dodirnem drvene i plastične delove na kompu..o metalu da ne razgovaramo.Utripovao sam da nije problem monitora jer sam jednom baš iz tog razloga isključio komp iz struje celu noć i bio sam miran par dana.Frka mi je jer mi deca često sede za kompom a jako su mala.Da li je to problem ovog "krša"od monitora ili neko ima drugu ideju.Ako neko ima kakvu viziju neka podeli samnom.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Problem sa Samsung syncmaster 753s20.12.2007. u 13:12 - pre 198 meseci
djeluje kao da nesto nije u redu sa demagnetizacijom i skupljanjem statickog elektriciteta sa ekrana

treba provjeriti da li se pri gasenju monitora cuje pucketanje unutar njega, trebalo bi da se cuje jer se prazni staticki elektricitet
mozda je tu problem ali opet ne bi trebao da osjecas toliku naelektrisanost svuda okolo

obrati se servisu da ne brigas
 
Odgovor na temu

nebule
Beograd

Član broj: 123561
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Samsung syncmaster 753s20.12.2007. u 13:54 - pre 198 meseci
Gasio sam monitor i čula su se jedva mala pucketanja i to možda 2-3.Najgore što nisam siguran da je monitor.Imao sam u planu da kupim neki TFT i to boljeg kvaliteta...ali uvek ima nešto preče.Ono što mene zbunjuje je da me drma elektricitet i na kućištu i tastaturi a ceo je sto drveni osim nogara i klizača koji su od metala.Ni jedna komponenta računara ne dodiruje metal već isključivo drvene površine..Ono što nikako ne smem da uradim je da slučajno pipnem ekran monitora...otkine mi ruku elektricitet.Voleo bih da prolongiram kupovinu monitora pa iz tog razloga sam ovo i pisao .Da li postoji neka fora da se razmagnetiše monitor(ako je to u pitanju) ili da bacam đubre.Klasična popravka u servisima nije u mom fazonu jer se to ne isplati sa ovim "oldtajmerom" jedino ako ima neka fora to je ok.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

cannibaliser
Zrenjanin

Član broj: 24433
Poruke: 8
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Problem sa Samsung syncmaster 753s21.12.2007. u 15:13 - pre 198 meseci
Gashenje moniora na 12h i chupanje kabla iz grafichke nije pomoglo... U blizini monitora nema vidljivog izvora magnetnog polja.
 
Odgovor na temu

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Problem sa Samsung syncmaster 753s27.12.2007. u 20:14 - pre 198 meseci
A da li je tebi uzemljena uticnica na koju ti je ukljucen monitor?
daj molim te provjeri to, dovedi elektricara da ti to provjeri
 
Odgovor na temu

nebule
Beograd

Član broj: 123561
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa Samsung syncmaster 753s27.12.2007. u 20:55 - pre 198 meseci
Citat:
Mungos 7: A da li je tebi uzemljena uticnica na koju ti je ukljucen monitor?
daj molim te provjeri to, dovedi elektricara da ti to provjeri


Ako mene pitaš?..Struja mi je extra jer je u pitanju nova kuća i rađena je po svim standardima.Struja je eliminisana kao izvor problema.U međuvremenu..od mog poslednjeg posta,kontaktirao sam neke majstore i dijagnoza je 99% visoko-naponski trafo.Pošto je to stari monitor kupio sam danas novi TFT i za sada je sve ok.Ako mi se to ponovo javi kupujem laptop :)
 
Odgovor na temu

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Problem sa Samsung syncmaster 753s28.12.2007. u 14:39 - pre 198 meseci
Da, vrlo moguce je da je vn trafo, propustio sam dio kad je covjek rekao da mu se mijenja intezitet osvetljenja, mada svako abnormalno uvecanje visokog napona na trafou trebalo bi da se sankcionise zastitnim kolima unutar monitora
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Problem sa Samsung syncmaster 753s

[ Pregleda: 3562 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.