Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20327 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test08.12.2007. u 13:03 - pre 199 meseci
U poslednjih nekoliko nedelja svetlo dana je ugledalo nekoliko strahovitih DSLR modela po cenama povoljnijim nego ikada. To je mnoge vlasnike tih aparata nateralo na razmišljenje o unapređenju opreme, a oni koji još nisu zakoračili u te vode, počeli su najozbiljnije o tome da misle. Samim tim, javlja se i dilema za koji model se odlučiti.

Zato smo rešili da praktično prvi u svetu uporedimo četiri trenutno najinteresantnija DSLR modela srednje i više klase.

Detaljne testove Canona 5 D i Canon 40 D ste već imali prilike da vidite, takođe i test Nikona D 300, pa smo se odlučili i da izađemo u susret mnogobrojnim željama čitalaca i napravimo uporedni test njih tri i to a najnovijim "snom" „Nikondžija“ – full-frame modelom po imenu Nikon D 3.

Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test





[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 02.04.2010. u 15:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test09.12.2007. u 22:20 - pre 199 meseci
svaka cast.... sa uzivanjem cu ga procitati.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 09:02 - pre 199 meseci
Mislim da je ovog puta test otisao malo predaleko, bar kada je naklonost prema odredjenom brendu (ovog puta Nikon) u pitanju

Nebojsa, ako si vec sve ovo uzimao u BM Foto-u, i ako si imao pun pristup i mogucnost da uzmes i "stavis na crtu sve sto pozelis", zar ti nije bilo makar malo degutativno stavljati D3 i EOS 5D na liniju poredjenja. Zasto nisi stavio D3 na linijiu sa EOS 1Ds MarkIII, pa napravio pravi uporedni test dva najljuca FF aparata "suprotstavljenih" tabora.

SVI tvoji testovi, naravno, su zaista sjajni, i u najvecoj mogucoj meri neutralni, ali ovaj...

I sam izbor objektiva, i brojcana neuravnotezenost dovoljno govore. NI JEDAN Canon prime u odnosu na DVA "kao zilet ostra" Nikona, 24-70f2.8L jeste sjajno "staklo", ali tesko moze da se poredi sa bilo kojim Nikonovim normalcem iz testa.

Veliki pozdrav za tebe, i nadam se da ces ovo prihvatiti kao dobronamernu kritiku, a ne kao frustraciju pripadnika iz redova "suprotnog" tabora. Po ovom testu, nema zbog cega ni da je bude!




Edit by N.M: sjedinjavanje postova radi povećanja preglednosti teme.

beske, detaljan odgovor imaš dole

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 11.12.2007. u 16:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 09:16 - pre 199 meseci
Odlican test. D3 je u klasi sa 5D i to je to. Nigde u svetu ga nisu poredili sa 1Ds MarkIII zasto bi bilo radjeno ovde?
Sa 1Ds MarkIII ce moci da se poredi neki buduci D3x ili D3xs jer je to ta klasa.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 10:03 - pre 199 meseci
D3 i D5 NISU, i NIKAD NECE biti u istoj klasi. Jedino sto imaju zajednicko je FF senzor i tu sve prestaje... A, kad je vec tako, i kad je i sam Nebojsa u testu to napisao, ne razumem zasto onda ne bi stavili 1DsMkIII u celu pricu??? U kojoj je to on klasi u odnosu na D3. Zar nije i on FF??? I, ako vec nigde u svetu nisu poredili D3 i 1DsMkIII, to ne znaci da ga NIGDE I NIKAD ne treba porediti,, jer... Verovatno nigde u svetu nisu poredili ni babe sa zabama, pa je to nama poslo sa rukom... I to jako uspesno (sudeci bar po ovom testu)

p.s. Posto baratamo "svetskim" pregledom sta jeste, a sta nije poredjeno... a, gde su to OZBILJNO poredili 5D i D3?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
77.105.3.*



+896 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 10:51 - pre 199 meseci
Kad si vec toliko uporan, izvoli:

http://luminous-landscape.com/essays/comparison.shtml
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.mediaworksit.net.



+17 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 11:26 - pre 199 meseci

Nisam ja uporan, samo me "doticu" ovakve stvari. I, mene licno ne zanima poredjenje D3 sa 1DsMkIII, ja sam samo stavio primedbu za test u kome je neko nasao za shodno da poredi D3 sa 5D, da bi veeeeelicaaaaao (neosporono veliki) kvalitet novog Nikona. Canon 5D je pogresan takmac po pitanju svega sem sto je FF. A ako je to jedini razlog zbog kojeg je (nicim izazvan) gurnut u ovo, onda je razlog krajnje pogresan. Zato sam i rekao, ako je vec trebalo iznositi i stavljati na crtu tesku artiljeriju dva razlicita proizvodjaca, onda je to trebalo uraditi na adekvatan nacin.

BTW 5D je sjajan aparat, ali ne za "trku" sa D3.


 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
77.105.3.*



+896 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 11:53 - pre 199 meseci
Canon 5D je vazio (dosad) za FF aparat koji daje najbolji kvalitet slike. Zato i ga, posmatrajuci IQ, treba porediti sa D3.

Ne verujem da ce iko porediti ta dva aparata po funkcijama i kvalitetu tela, fps-u i ostalom vec iskljucivo po kvalitetu slike jer su oba FF i oba su 12mp. 1Ds MkIII ima malo mnogo vecu rezoluciju i poredjenje je malo teze sa stanovista IQ-a a malo lakse sa stanovista onoga sta nudi telo (fps, zaptivenost i slicno).
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.theonlinetrader.com.



+1 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 11:54 - pre 199 meseci
Najprirodnije je porediti Nikon D3 sa Canon 1DIII aparatom. Oni su konkurenti i po pitanju cene i ciljneg tržišta - sportska i reporterska fotografija pre svega. Apsolutno je nebitna veličina senzora, bitni su cena, namena i performanse.
D3 jeste skuplji, kod mene oko 20%, ali je to i dalje ista klasa cena.

Poređenje sa 5D je prirodno iz drugog ugla - 2 senzora istih veličina, istog broja piksela. Jako slično prethodnom poređenju D200 i 400D. Retko će se ko dvoumiti između ta dva aparata, ali mami za poređenje.
U svakom slučaju - što više poređenja to više informacija. Olakšava donošenje odluke onome ko kupuje.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 11:57 - pre 199 meseci
5d je dve godine stariji model, tri puta jeftiniji od Nikona, pa je svaki poen prednosti koji stekne u ovom ogledanju desetostruko vredniji.
5d je mit koji je trebalo srušiti, nikondžijama srce tuče od radosti, ali ja zaista ne vidim zašto.
5d kupuju osrednji amateri i tek će ga sada kupovati za 1500€, a od ljudi koji tumaraju domaćim fotoforumima, stotine imaju 5d a možda će se naći jedan koji će imati ovaj novi Nikon. Ili nijedan.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 14:15 - pre 199 meseci
Citat iz test-a:

"Svi ovi aparati ne spadaju u jednaku klasu, pa se poređenje u pravom smislu ne može napraviti. Međutim, jedno, i to ono najinteresantnije – može. To je poređenje kvaliteta njihovih senzora i unutrašnje obrade, odnosno ISO odziva i to u noćnom teško podeskponiranom kadru. On će pokazati i najmanje zrnce šuma."

Treba procitati test pa davati kritike na isti, a ne gledati samo slike ;)

Poz. Gosha
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test10.12.2007. u 17:22 - pre 199 meseci
Ima tu i drugih stvari.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test11.12.2007. u 08:40 - pre 199 meseci
Meni je baš super da vidim fotke sa D3 i prajmom protiv 5d sa zumom da su otprilike tu negde.
To meni govori da Nikon nije uspeo po pitanju prostog kvaliteta slike da nadmaši 5d ni posle dve godine pokušaja.
OK, možda su napravili korak napred pri visokom ISO, ali to je za dnevne i normalne snimke irelevantno.
Sve u svemu, D3 sa svojom cenom i svega nekoliko objektiva koji mu pasuju predstavlja prilično rizičnu investiciju.
Canon ima 10x veći izbor objektiva za FF. I tu se priča završava, što se mene tiče.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test11.12.2007. u 08:47 - pre 199 meseci
Citat:
beske:  IAKO AUTOR MOZE (U SARADNJI SA BM FOTO RADNJOM) DA UZME STA POZELI NA TEST, ...

Generalno se slazem sa tvojom diskusiom, alo ovo nije bas tako jednostavno. Ds moze da uzme samo ako ga imaju. Ako nemaju ne moze da uzme na test. Ovaj aparat se retko srece; pogotovo kod nas. U NS poznajem samo jednog lika koji ga poseduje ito ne MkIII vec stari. Ni u BG se ne srece na svakom koraku. To sto ga mnogi drze u cenovniku je nesto drugo, a ima tu i jos nekih drugih stvari
 
Odgovor na temu

Chipa
AttilaCorp
Subotica

Član broj: 164183
Poruke: 52
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test11.12.2007. u 09:57 - pre 199 meseci
Nista kao dobri stari Nkon vs Canon flame war. Meni sama cinjenica da su ljudi sposobni da toliko razlicito tumace testove i slike govori da je ta razlika dovoljno mala da se odluke donose na vise emotivnom nivou (ili na osnovu prvog kupljenog aparata koji je u dragom secanju) nego prakticnom. Nikon i Canon imaju prilicno razlicite prioritete i ciljeve kako prilikom samog razvoja tako i pri samom plasmanu svojih aparata. Primeticete da onima koji koriste Canon izgleda logicnije Canonov izbor (obicno je krajnji argument kvalitet slike - sveti gral IQ-a), a onima koji koriste Nikona, Nikonov (ergonomija, sam proces rada). Ja licno nikad nisam razumeo potrebu za FF-om (osim marketinskog) ni kod Canona ni kod Nikona, ali je greska tu vec verovatno u meni (i D300 i D40 imaju daleko manji shum nego prvi FF aparati). Nikon i Canon se igraju macke i misa naizmenicno, i prakticno je nemoguce porediti ih direktno jer su aparati u rascepu (kako cenovnom tako i po performansama) izmedju aparata onog drugog proizvodjaca pa ako poredim sa jednim, onda je 'onaj' aparat mrskog nam proizvodjaca skuplji, a ako poredim sa drugim onda je gluplji/nekvalitetniji. Pojavom D3 (a pogotovo D300) mi se cini da je gap izmedju Canona i Nikona manji no ikad, tako da tu nema nekog loseg izbora.
Licni RSS agregator vesti po temama - http://www.stavredi.com
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test11.12.2007. u 10:02 - pre 199 meseci
Odlican post, ja sam takodje misljenja da kada bi slikali istu staticnu scenu u prirodi sa nikonom i canonom i dali ljudima da pogadjaju koja je slika sa kojim aparatom slikana ne bi bilo 100% tacnosti.

Recimo 20 slika sa Nikonom i 1 slika sa Canonom, 100% sam siguran da niko ne bi pogodio iz prve koja je sa Canonovim aparatom slikana.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test11.12.2007. u 10:33 - pre 199 meseci
Pa to i ja kažem... D3 i 5d... minimalne razlike u golom kvalitetu fotki.
Žalosno za Nikon, s obzirom da je u pitanju dve godina naprednija tehnologija i tri puta skuplji aparat.
 
Odgovor na temu

Chipa
AttilaCorp
Subotica

Član broj: 164183
Poruke: 52
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test11.12.2007. u 11:20 - pre 199 meseci
To je ono sto kazem dase sve to gleda kroz Canon ili Nikon naocare. <Stavljam Canon naocare>Ja volim Canon, dakle bitan mi je image quality. 5D je full frame, zato necu sa njim da poredim D300, nego D3.</skidam Canon naocare>. <Stavljam Nikon naocare>Znaci nije ti bitan autofokus, nije ti bitan nacin i kvalitet live-previewa, nije ti bitan kvalitet LCD-a pozadi, nije ti bitno koliko moze frejmova da ti uslika koliko dugo, nije ti bitno kakav mu je trazioc, nije ti bitno kako radi sa starim ili digitalnim objektivima, kako radi sa blicevima, koliko je otporan na vremenske (ne)prilike, koliko moze memorijskih kartica da se stavi, itd, itd, JER ima full frame senzor. To je sustina 5D od strane Canon-a - da da jeftin full frame senzor na trzistu koji moze da odbije sve 'napade' konkurencije, jer ako nista drugo, bice uvek jeftiniji.</skidam Nikon naocare> Savrseno validna strategija, ali je to je upravo ona klopka o nemogucnosti direktne komparacije - ako uzmemoproizvoljni element specifikacije fotoaparata naravno da necemo dobiti realnu sliku o odnosu dva aparata cak i ako su u istom cenovnom rangu, jer fotoaparat odavno nije samo CCD sa nesto stakla ispred nego ima zilion karakteristika koje sve treba uzeti u obzir i tek onda doneti odluku. Jos jedared, nemojte upadati u gresku sofizma - jeste li odlucili da je Canon ili Nikon bolji PRE nego sto se _stvarno_ uzeli sve faktore u obzir i onda zbog toga odbacili te parametre u kojima je vas pulen slabiji kao 'nebitne' ili vam oni stvarno nista ne znace ?

Licni RSS agregator vesti po temama - http://www.stavredi.com
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.theonlinetrader.com.



+1 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test11.12.2007. u 13:20 - pre 199 meseci
Izgleda da sam ja od retkih koji najviše kritikuju baš opremu koju poseduju. Tek kad lično lepo upoznam neke mane i propuste mogu i želim da zaista ospem paljbu po njima. Nikako mi nije jasno kada vidim punoletne sa tolikom potrebom da brane svoj izbor *parčeta opreme*. Mislim da manje brane svoje devojke ako ih neko nagrdi :).

Blago svima nama, pa je digitalna tehnologija unela novu tehnologiju i razlike, kao i laku mogućnost i radost pikselpiovanja. Pa ima toliko toga da se poredi. U vreme filma su svi koristili iste filmove, ba se bitka vodila oko objektiva. Sada se bojno polje dupliralo.. I vrlo se često ističe "najbitni parametar aparata je kvalitet slike". E, pa ja mislim da nije. Bar ne u velikoj većini slučajeva, kada se nalazimo iznad dovoljnog praga kvaliteta.

U mojoj foto praksi *mnogo* više fotki mi je pokvario loš fokus, drhtanje ruku, pogrešna kompozicija, omašeno podešavanje i sl. nego što sam pomislio "uh, da samo imam bolji senzor..". Jasno da je bolje imati tehnički kvalitetniji snimak, ali em je često diskutabilno šta je "bolje", a još više diskutabilno da li bi od toga bilo ikakve vajde.

Problem je što je senzore tako lako porediti i ima mnogo municije za diskusiju (koju i ja volim, kao tehnoman). Mnogo je teže kvantifikovati i porediti ergonomiju, kontrole. A kako ući u navijanje ako se nešto teško poredi?

Skoro sam radio tuce 30x45cm štampi sa zaista mnoštva različitih aparata. Od 4-10MP, RAW, jpg, itd. Jedan od tehnički najuspelijih je ISO 400 jpg 5MP škljoc sa E-1 & FP36 blicem. Praktično nikakvu obradu nije tražio, samo malo dooštreno... Koga to briga, čime i kako je fotkano - slika je lepa.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test11.12.2007. u 16:02 - pre 199 meseci
Obrisano je nekoliko off-topic poruka koje nemaju veze sa testom niti sa aparatima na testu. Besketove poruke sam sjedinio u gornji post, izbacio ponavljanja, velika slova, bespotrebno vikanje i slično.

beske, drago mi je što si izneo svoj stav, mogao si da budeš samo malo taktičniji, ali još juče ti je nekoliko članova foruma objasnilo praktično sve, pa nisam ni hteo da se mešam.

Ipak, pošto si danas nastvio, odgovoriću ti na svaku rečenicu iz gornjeg posta u kojoj je suština onoga što si rekao.

Citat:
beske:

Mislim da je ovog puta test otisao malo predaleko, bar kada je naklonost prema odredjenom brendu (ovog puta Nikon) u pitanju


Ako si ikada pomislio da imam naklonost prema Canonu, a sada prema Nikonu, to je dobar znak. Posle ovog testa sam dobio verovatno najviše poruka zahvalnosti od čitalaca, a ni u jednoj od njih nije bio utisak bilo kakve moje "neobjektivnosti". Jer, ako malo bolje razmisliš, što bi mi ona uopšte trebala?

Želim isto što i ostali čitaoci, a to je da napravim realne testove foto-opreme i pomognem drugima, ali i sebi, u izboru najboljeg iz ponude. Potpuno mi je nebitno da li na nečemu piše Canon, Nikon ili bilo šta drugo, i ne vidim razlog zašto bi mi bilo bitno.

Ne prodajem aparate, a preduzeće sa kojim sarađujem prodaje SVE aparate, tako da je i njima savršeno nebitno koji ću od njih da proglasim da je dobar, a koji da je loš. Njima je čak potpuno svejedno, jer ako nekoga kažem da je loš, kupci će uzimati drugi, tako da interesa da nešto favorizujem opet nema.

Citat:
beske:

Nebojsa, ako si vec sve ovo uzimao u BM Foto-u, i ako si imao pun pristup i mogucnost da uzmes i "stavis na crtu sve sto pozelis", zar ti nije bilo makar malo degutativno stavljati D3 i EOS 5D na liniju poredjenja. Zasto nisi stavio D3 na linijiu sa EOS 1Ds MarkIII, pa napravio pravi uporedni test dva najljuca FF aparata "suprotstavljenih" tabora.


beske, nije baš da imam mogućnost da "na crtu stavim sve što poželim". Mada imam pristup sigurno najvećem izboru foto-opreme ne samo kod nas, nego i u okruženju, grešiš ako si pomislio da EOS 1Ds MarkIII mogu tek tako da uzmem. Lično, mislim da nijedan taj aparat do sada nije video Srbiju.

Upućeniji ljudi shvataju da je pravi podvig što sam i sve ovo okupio istovremeno na testu, jer se radi o veoma retkoj i izuzetno skupoj opremi. O Nikonu D 3 pre zvanične premijere da i ne pričam.

Apropo izbora aparata, ako malo bolje razmisliš kakav je test u pitanju, jasno je da su na takvom testu D 3 i 5 D najlogičniji protivnici, zbog jednake veličine senzora i jednake rezolucije. Rađen je test slike, znači ono gde jedino i ima svrhe upoređivati ih.

Bilo kakvo poređenje D 3 i 5 D po pitanju brzine ili akcionog rada nema nikakvog smisla. Po tom pitanju jedini pravi takmaci su D 3 i 1 D Mark III, ali to i nije bila tema testa.

Citat:
beske:

I sam izbor objektiva, i brojcana neuravnotezenost dovoljno govore. NI JEDAN Canon prime u odnosu na DVA "kao zilet ostra" Nikona, 24-70f2.8L jeste sjajno "staklo", ali tesko moze da se poredi sa bilo kojim Nikonovim normalcem iz testa.


Na uporednom testu je bio samo jedan Nikon prime 50mm f1,4. Canon takav nisam hteo da uzimam jer zbog kropa ne bi odgovarao na 40 D. 24-70 L je jedini vrhunski objektiv koji zadovoljava da može da da isti kadar na 5 D i 40 D, a sasvim sigurno optički ne zaostaje za Nikonom. Takođe, Nikon 17-55 f2,8 je jedini objektiv koji pruža da i D 300 pokaže šta ume, pa sam i njega nabavio.

Citat:
beske:

SVI tvoji testovi, naravno, su zaista sjajni, i u najvecoj mogucoj meri neutralni, ali ovaj...


Ako ga pročitaš još jednom hladne glave, videćeš da je i on potpuno neutralan, jer kao što rekoh, nema razloga da ne bude takav.

Citat:
beske:

Veliki pozdrav za tebe, i nadam se da ces ovo prihvatiti kao dobronamernu kritiku, a ne kao frustraciju pripadnika iz redova "suprotnog" tabora. Po ovom testu, nema zbog cega ni da je bude!


Naravno, mislim da se razumemo.

Pozdrav i za tebe :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Ezoterija: Nikon D 3 vs. Canon 5 D vs. Nikon D 300 vs. Canon 40 D – uporedni test

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20327 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.