Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Macro koji ne funkcionise korektno

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno

[ Pregleda: 2872 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w90-41.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno30.11.2007. u 23:50 - pre 198 meseci
Pozdrav za sve,
Neznam iz kog razloga ova macro komanda u prikacenom primeru ne funkcionise korektno,
drugacije receno recimo ako zelim da dodam ime i broj racuna
npr. 1 10 20 ili 50 kazemi da broj postoji u bazi a ustvari nigde ga nema.
Dali neko zna u cemuje problem ?

Hvala unapred.

Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maricab
Marica Blecic
Brno, CZ

Član broj: 153136
Poruke: 17
*.karneval.cz.

Sajt: www.marica.org


Profil

icon Re: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno01.12.2007. u 09:53 - pre 198 meseci
Izgleda da je problem sto je Bouton1 suvise blizu listi, kada sam ga pomerila nize 5-6 kolokna radio je normalno :)
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w90-37.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno01.12.2007. u 12:50 - pre 198 meseci
Re,
izgleda dase nismo razumeli jer moj problem nema veze sa pozicijom ComandBoutona na radnom listu.
ovaj deo code verovatno treba prepraviti dabi to funkcionalisalo kako treba .
Code:
Set Col = NumFc.Find(TextBox2.Value)
If Not Col Is Nothing Then
MsgBox "Broj racuna postoji !", vbExclamation, G & " / Dodavanje nemoguce"
TextBox2.Value = ""
TextBox2.SetFocus
Exit Sub
    End If


Napravi test i videces da nesto nije ok,
-aktiviraj USF i zatim ubaci broj 10 naprimer u TBox2 onda pritisni na ComandBouton "Dodaj informacije"
videces da dodavanje broja 10 nije dozvoljeno iako taj isti nepostoji u koloni B.

Hvala u svakom slucaju

Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
*.bisinter.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno02.12.2007. u 07:53 - pre 198 meseci
Nije ništa neobično da program ne radi onako kako smo zamislili. Kod komplikovanih programa pre bih rekao da je to pravilo – ukoliko program „iz prve“ radi kako treba to je dosta sumnjivo.
Zato je za ozbiljno programiranje neophodno korišćenje debagera („debug“). Osnovno je da pre izvršavanja programa:
1- Da uključiš Immediate Window u VB editoru (CTRL +G)
2- Označiš liniju na kojoj će se zaustaviti izvršavanje – breakpoint. To treba da bude na liniji koda za koju sumnjaš da ti pravi probleme. Npr. kod tebe: If Not Col Is Nothing Then. Označavanje ćeš izvršiti tako što klikneš na sivu liniju pored odgovarajuće linije – pojaviće se crvena tačka.

Sada startuješ izvršavanje programa sa opcijama koje dovode do greške. Program će se zaustaviti na označenoj liniji. Sada u Immediate window proveriš vrednost promenljive/izraza koji pravi problem. Jednostavno kucaš ?Izraz. U primeru koji si ti naveo:
?Col
Daje vrednost 105 i sad uočavaš u čemu je problem. 10 je „našao“ u vrednosti ćelije 105. Problem je što u Find metodi nisi zadao parametar LookAt da gleda celu ćeliju. Dakle, treba:
Code:
Set Col = NumFc.Find(TextBox2.Value, LookAt:=xlWhole) 

Ukoliko si ovo znao, izvini na ovako opširnom objašnjenju jednostavne greške, ali vidim da se dosta baviš programiranjem, po reko bolje da te naučim da pecaš... Opširnija obaveštenja o debbgovanju naći ćeš na net-u.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w81-251.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno02.12.2007. u 22:12 - pre 198 meseci
Re,
Gospodine Jovanovicu veliko hvala na pomoci, a posebno na rekaobih kompletnom objasnjenju utilizacije debogera.
E ovako, kaostosam naveo nekoliko puta u nekim proslim porukama ( programacija je samo moj hobi ) voleobih da naucim stoje vise moguce tu istu jer mije super interesantno.

Sta sam poznavao,
ukjuciti debog, postaviti breakpoint, ukucati izraz promenjljive (variable) i posle svega ovog stvari se komplikuju jer nepoznajem metode korektno i njihove parametre , nadamse dacu shvatiti to sve jednog dana.

Evo recimo u postavljenom primeru pre nego stosam zatrazio pomoc stase desava:
postaviosam breakpoint na liniji If Not Col Is Nothing Then
zatim F5 aktiviram formuler (usf)
onda ukucam broj 5 u TBox2 zatim deboger ?Col i dobijem rezultat Col = Nothing i sada ne znam sta raditi dalje.

Eto tobi bilo to moracu izgleda da naucim osnovne stvari pre nego sto krenem da pecam velike ribe

Usvakom slucaju Peco jos jednom hvala za sva objasnjenja.
Pozdrav Milenkovic
Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w90-42.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno04.12.2007. u 13:02 - pre 198 meseci
Re,
evo mene ponovo sa novim problemom, resiosam da poboljsam moju aplikaciju ali nikako da shvatim sta sada ne funkcionise .
Peco posle tvoje pomoci i saveta zameniosam liniju Set Col = NumFc.Find(TextBox2.Value) sa Set Col = NumFc.Find(TextBox2.Value, LookAt:=xlWhole)
i to funkcionise odlicno za kolonu (broj racuna) zatim sam dodao novi TBox za kolonu telefon i ovde me zeza jer mi dozvoljava dodavanje brojeva tel. koi vec postoje u bazi
narocito oni koi pocinju sa 0
Ako kucam u TBox ovako npr. 1010101010 ondaje ok
ali menibi trebalo ovako 01 01 01 01 01 zato stose ovde svi sluze tim formatom, i mnogoje vidljivije prilikom kucanja.

Hvala unapred za eventualnu pomoc.
Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
*.bisinter.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno04.12.2007. u 19:44 - pre 198 meseci
Prilikom događaja TextBox3.Change dodavanjem blakova između grupa dodao si i blanko na kraju,
pa tako tražiš "01 01 01 01 01 " umesto "01 01 01 01 01". Treba odseći višak blanko što možeš da uradiš pomoću Trim funkcije.
Code:
Col = Tel.Find(Trim(TextBox3.Value), LookAt:=xlWhole)

Obrati pažnju da Trim uradiš i prilikom upisivanja!

Vezano za tvoj prethodni post, glupo pitanje, ali da li si u Immediate Window pritisnuo Enter - ne vidi se iz primera koji si dao?
Prozor sa vrednostima lokalnih promenjivih koji si prikazao nije ti potreban za tu vrstu analiza.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w90-42.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno04.12.2007. u 20:46 - pre 198 meseci
Re,
Izgleda dami mozak ne funkcionise veceras, neuspevam da postavim sve na svoje mesto
negde sam to vec video da Trim brise blanko ispred i iza vrednosti ali nazalost neumem da to odradim, zamoliobihte za malo vise objasnjenja.

Stose tice predhodnog posta, uopste nije glupo pitanje imas pravo nisam pritisnuo Enter
vec gledao u prozoru lokalnih promenjivih . Evo napraviosam novi tesst sa brojem 5 i dobivam rezultat 51

Pozdrav i hvala unapred
Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno05.12.2007. u 06:46 - pre 198 meseci
Pored Trim funkcije potrebno je i dodati parametar LookIn da pretražuje vrednosti. (Ako startuješ Find ručno iz Excela CTRL+F, pa uključiš dodatne opcije videćeš ovaj parametar i čemu služi).
Code:
Set Col = Tel.Find(Trim(TextBox3.Value), LookIn:=xlValues, LookAt:=xlWhole)

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w81-251.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno05.12.2007. u 18:18 - pre 198 meseci
Malo izvinjenje zbog kasnog odgovora,
vidim sada i sam da ustvari i nije bas lako poznavati sve mogucnosti ali netreba gubiti nadu. Sreca sto postoje ovi forumi pa covek moze i nesto da nauci uz pomoc drugih.
Jos jednom hvala Peco i budimi pozdravljen.

Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Macro koji ne funkcionise korektno

[ Pregleda: 2872 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.