Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?

[es] :: Web aplikacije :: Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?

[ Pregleda: 4128 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?28.11.2007. u 18:30 - pre 199 meseci
Bacio sam se u veliki poduhvat pravljenja srpskog cms paketa. Zelja mi je da napravim pre svega svoj cms da bi kasnije mogao da ga koristim u buducim projektima.

Sta ako se desi da mi se neki kod poklapa sa vec postojecim cms paketima i kako dokazati da sam kod pisao rucno a da nisam modifikovao postojeci kod nekog cms-a?

Neki kazu da treba preslagati "kosti" tj. kostur (strukturu). Jel moze neko da me tuzi ako ovaj cms lici na neki vec postojeci?
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
77.46.242.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?28.11.2007. u 20:57 - pre 199 meseci
Zavisi od licence pod kojim je napisan i objavljen predhodni software iz koga nameravas da uzimas delove koda.
 
Odgovor na temu

magnetoid
John Doe

Član broj: 11246
Poruke: 38
77.46.175.*



Profil

icon Re: Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?28.11.2007. u 21:15 - pre 199 meseci
Pored gomile napravljenih cms-ova, zasita je glupo modifikovati vec postojece... :)
Bolje uradi neki modul za Joomlu ili nesto slicno :)

Inform your mind, secure your soul, welcome to the real world
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?29.11.2007. u 18:56 - pre 199 meseci
...lakse cu prodati cms nego modul a i veca je kinta, ne bih nesto pravio iz entuzijazma .)
 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.adsl.beocity.net.



+1 Profil

icon Re: Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?29.11.2007. u 19:44 - pre 199 meseci
Nisi entuzijasta ali si definitivno veliki optimista.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?30.11.2007. u 11:22 - pre 199 meseci
Citat:
magnetoid: Pored gomile napravljenih cms-ova, zasita je glupo modifikovati vec postojece... :)
Bolje uradi neki modul za Joomlu ili nesto slicno :)

Potpisujem.

Citat:
toplim: ...lakse cu prodati cms nego modul a i veca je kinta, ne bih nesto pravio iz entuzijazma .)

Recimo moje razmisljanje je: Ima gomila dobrih CMS-besplatnih, zašto bih ja neki sličan kupio od tebe? Ako nešto fali izabranom cms-u radje cu doplatiti nekom da napravi taj modul.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?30.11.2007. u 16:35 - pre 199 meseci
Citat:
sanibo: Recimo moje razmisljanje je: Ima gomila dobrih CMS-besplatnih, zašto bih ja neki sličan kupio od tebe? Ako nešto fali izabranom cms-u radje cu doplatiti nekom da napravi taj modul.


slazem se. Ali iskreno postoji dosta "menadzera" koji nisu toliko upuceni u problematiku cms-a, bolje receno nemaju pojma sta je to..Oni hoce samo sajt. I onda im ja to prodam i objasnim kako da popunjavaju sadrzaj. A jeftino (besplatno) resenje im ne deluje profesionalno jer su vaspitani u duhu ako ne znas sta je bolje gledaj sta je skuplje.
I oni zavrcu usi u oblastima koje poznaju a zasto bi onda ja njih stedeo...
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
212.200.220.*



+17 Profil

icon Re: Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?03.12.2007. u 21:42 - pre 199 meseci
Citat:
toplim: slazem se. Ali iskreno postoji dosta "menadzera" koji nisu toliko upuceni u problematiku cms-a, bolje receno nemaju pojma sta je to..Oni hoce samo sajt. I onda im ja to prodam i objasnim kako da popunjavaju sadrzaj. A jeftino (besplatno) resenje im ne deluje profesionalno jer su vaspitani u duhu ako ne znas sta je bolje gledaj sta je skuplje.
I oni zavrcu usi u oblastima koje poznaju a zasto bi onda ja njih stedeo...

OK, slazem se za menadzere, veruj mi svakodnevno ih srecem bas onakve kakve si naveo...

Posto ni ja nisam bes nesto iskusan s CMS-om, uglavnom sam radio klasicne prezentacije, pitanje...
1. Posto su ti takvi nazovi "menadzeri", mislis li da oni znaju da je recimo joomla free cms?

I njih nije briga kako ti kazes kako si ti dosao do izgleda sajta nego samo da si udovoljio njihovim zahtevima.
Pa prodaj im npr. joomlu ili neki drugi, i koliko sam ja upucen potrebno je samo ispostovati "copyright".


 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Srpski CMS Goorila , sta se sme a sta ne sme?

[ Pregleda: 4128 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.