Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

?? preporuka za dostavu robe iz inostranstva u Srbiju ??

[es] :: E-Kupovina :: ?? preporuka za dostavu robe iz inostranstva u Srbiju ??

[ Pregleda: 5486 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maxxxic
tech , CHM
Kruševac / Beograd

Član broj: 133312
Poruke: 158
82.208.239.*



+3 Profil

icon ?? preporuka za dostavu robe iz inostranstva u Srbiju ??27.11.2007. u 11:19 - pre 199 meseci
namerno postavljam ovo pitanje u ovom delu foruma pod pretpostavkom da se ovde nalaze naj-iskusniji forumaši za dostavu robe iz inostranstva u Srbiju !!!
elem , firma za koju radim treba da kupi specifičan lepak iz Francuske , dve kante od 4,4 kg neto vrednosti cca 200 €-a ( sa carinom i pdv-om iznosi cca 250 €-a ) , te je potrebno da se te dve kante dostave u Srbiju ( BG , JA , KŠ ) . pošto su nama ( u firmi ) poznate samo dve firme koje se Srbiji bave direktnom dostavom pošiljaka (manjih od palete tj. od 500 kg) iz Evrope i sveta , ja sam ih kontaktirao i dobio sledeće ponude :
1. DHL cca 250 €-a ( preuzimanje u Fr , transport do SRB i carinjenje , dostava na adresu u SRB ) i
2. FedEX preko 40.000,00 din ??? ( nisam ni pitao šta je sve uključeno u tu cenu ) ,
tako samo se našli u problemu , da li da platimo špediterske usluge i carisko zastupanje isto koliko vredi i sama roba kada se ocarini ( neto roba + carina 5% + pdv 18% ) u Srbiji ???
molim iskusnije forumaše po ovom pitanju za savet i pomoć
unapred hvala
maxxx
X-WirelessUser

Reci NE - RTS Pretplati - Siri dalje u potpisu !
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ?? preporuka za dostavu robe iz inostranstva u Srbiju ??27.11.2007. u 12:11 - pre 199 meseci
Poslao sam ti mejl. Ako ti ne stigne (mrzi me sada da pretrazujem pravilnik - da li ti treba neki odredjeni broj poruka za slanje / primanje e-mejlova i privatnih poruka) javi, eventualno postavi ovde neku mejl adresu na koju mogu da ti pisem.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

maxxxic
tech , CHM
Kruševac / Beograd

Član broj: 133312
Poruke: 158
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: ?? preporuka za dostavu robe iz inostranstva u Srbiju ??24.04.2008. u 09:35 - pre 194 meseci
posao sam završio kako sam završio (bogatiji sam za jedno iskustvo više ) , hvala tdjokic i dexxx !!!

elem , info iz komšiluka :

VJESNIK [23.04.2008.]
Bez carinjenja prolaze samo pošiljke do 300 kuna ( 40-ak €-a )

Uz pošiljku treba biti priložen račun s navedenom vrijednošću robe. Ako ga nema, carinske ispostave pozivaju primatelje radi lakšeg utvrđivanja carinske vrijednosti Koliko je Carina spremna na sve veći broj robe kupljene putem Interneta, objasnila je za Vjesnik Sanja Crnković, glasnogovornica Carinske uprave. U konkretnom slučaju kupovine robe putem Interneta carinski propisi su jasni, odnosno ako nije riječ o pošiljci koja ne podliježe carinjenju, što je točno određeno carinskim zakonima, primjerice, pošiljke razglednica i pisama, tiskovine i televizijske, filmske ili na drugi način snimljene vrpce ili slike za izravnu emisiju preko sredstava javnog priopćavanja koje ne podliježu plaćanju carine, postupak je sljedeći.
X-WirelessUser

Reci NE - RTS Pretplati - Siri dalje u potpisu !
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: ?? preporuka za dostavu robe iz inostranstva u Srbiju ??

[ Pregleda: 5486 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.