Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???

elitemadzone.org :: MadZone :: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???

[ Pregleda: 7080 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???26.11.2007. u 10:39 - pre 198 meseci
Covek zivi vec 6 godina u USA i doneo bi digitalni SLR aparat. Kakve su sanse da se to odradi bez carine. Znam da su ranije to umeli da upisu u pasos. Kakva je sada situacija. Covek bi doneo taj jedan komad, i naravno, ne bi ga u povratku izneo iz zemlje. Da li bi imao probleme i kakve ?
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.directonpc.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???26.11.2007. u 15:31 - pre 198 meseci
Meni su poslednji put (decembar 2006) samo rekli da prodjem, kada sam otisao na liniju gde imam sta da prijavim, i prijavio foto aparat i laptop (ukupno oko $3000)... E sad, da sam se pravio pametan i rekao da nemam sta da prijavim, mozda bi me cimali a mozda i ne. Uglavnom ne cimaju. Sa istim spravama sam isao u Budimpestu i pri izlasku kazem "Evo, privremeno iznosim to i to" i carinik samo odmahne, da ga ne smaram sa sitnicama.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???26.11.2007. u 23:15 - pre 198 meseci
Ako ga nosi otpakovanog, van kutije, sigurno mu neće (niti mogu) praviti bilo kakav problem. Fotoaparat, laptop, garderoba i sl. sve spada u lični prtljag, i sve što nije u prekomernim količinama nema šanse da te zezaju...
 
Odgovor na temu

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
212.200.205.*



+2 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???28.11.2007. u 14:43 - pre 198 meseci
da, ali mom kumu su pre dva meseca naplatili carinu 10.000 din za laptop, iako je rekao da mu je to licna stvar. Mene su isto cimali, ali sam se izvukao na neku pricu. Jos jednom drugu su pravili problem, tj cimali ga da plati carinu za najobicniji idiot (canon ixus)...
Sve zavisi, ali mislim da je po novim pravilima dozvoljeno da se poseduje licna stvar (kamera, aparat, laptop...), ali opet, sve zavisi kako se gospodi carinicima, da izvinete, digne...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???28.11.2007. u 16:25 - pre 198 meseci
Samo im ne treba popuštati i to je to... Ako traže je carinik baš zapeo da naplati, onda tražiš šefa, pa šefovog šefa, i jebeš onda ti njih dok oni ne odustanu od tebe...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???28.11.2007. u 16:31 - pre 198 meseci
Citat:
Ako traže je carinik baš zapeo da naplati, onda tražiš šefa, pa šefovog šefa, i jebeš onda ti njih dok oni ne odustanu od tebe...


A carinik kaze: "Ja sam sef" i sta onda? :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???28.11.2007. u 17:04 - pre 198 meseci
onda napravis jedan krug dok ne dodje smena carinika :D
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???28.11.2007. u 18:24 - pre 198 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: A carinik kaze: "Ja sam sef" i sta onda? :)


Nisam čuo da je moguće da carinik radi privatno pa da može da bude sam sebi šef, i osim ako nisi došao do ministra finansija, sigurno je da iznad tog lika postoji šef...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???28.11.2007. u 18:28 - pre 198 meseci
Vidis, vecina ljudi 99% nema pojma ko je sef i gde da ga nadje. Znaci moze mu se. Ti ga pitas vodi me kod sefa a on kaze: "Ja sam za tebe sef" i sta ces ti tj. 99% ljudi da uradis?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???28.11.2007. u 18:32 - pre 198 meseci
kazes mu dokazi,otpusti "onog" lika tamo :D
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???28.11.2007. u 20:05 - pre 198 meseci
Lepo se predstavi kao novinar neke popularne novine, i reci da ce sutra u novinama osvanuti prilog o toj smeni na carini i njenom ponasanju dok se vodi borba za Kosovo :)

Ako je sef - zna ce kako da te hendluje (izvinite na smetnji ;-)

Ako nije sef - opet ce te isto hendlovati kako mu sef ne bi otkazao radni odnos posle blama :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???29.11.2007. u 07:50 - pre 198 meseci
Znaci ima smisla probati.... meni je palo na pamet, cak i ako coveku upisu u pasos, koje su sanse da to neko posle gleda, nikad me carina nije akala na pasoskoj kontroli na izlasku iz zemlje (aerodrom), samo pandur odradi svoje i ides dalje. E, sad, da li ce pandur ako vidi upisanu stavku od strane carine, da te uputi na njih, ne znam ?? Da li se to nekom dogodilo ?
 
Odgovor na temu

eee
Miroljub Radovanovic

eee
Član broj: 3965
Poruke: 220
*.chase.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???29.11.2007. u 15:45 - pre 198 meseci
Kad sam izlazio iz zemlje pre pola godine, carinici nisu nista u pasos nisu upisali. Dali mi fotokopirano papirce na kome sam popunio sta iznosim (i ovo na moj zahtev, niko mi nije trazio da to popunim). Nista vise.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???30.11.2007. u 08:03 - pre 198 meseci
U poslednjih par godina, negde od 2004-te ili tako nekako u to vreme su ukinuli one linije sa X-ray opremom
koja se na vecini drugih aerodroma koristi da se pregleda prtljag koji se unosi u avion. Pre toga su me prilicno
kulturno i tolerantno pustali sa uredno prijavljenom robom da prodjem bez ikakvih problema ili carinjenja, ali
su detaljno primecivali sta se tacno unosi u koferima i postavljali par pitanja oko toga. U vecini slucajeva,
jedino sto mi je preostajalo da uradim je da prijavim uneseni cash, kako mi ne bi pravili problema kad bi se sa
preostalom lovom vracao nazad, tj. izlazio iz zemlje.

Istini za volju, ne mogu da se setim cak ni tada da me je neko zapitkivao o sumi koju iznosim.

Poslednjih par godina prolazak kroz te linije vise nije jedini put koji te vodi na izlaz sa aerodroma, prolazi se
obicno kroz otvoreni koridor u kojem obicno stoji dvoje-troje uniformisanih lica, carinici i policija, ali mi se vec
nekoliko puta desilo da celu kolonu putnika iz pristiglog aviona jednostavno puste da mirno prodje.

Ne mogu da kazem da ce to i ubuduce biti pravilo, niti da te savetujem u smislu da je to 100% sigurno da se
tako prolazi - ovo su samo detalji koje sam zapazio u poslednja 2-3 prolaska u tom pravcu u poslednje 2+ godine.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Uvoz fotoaparata iz USA - carina ???

[ Pregleda: 7080 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.