Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete

[es] :: Vodič za posao :: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 324831 | Odgovora: 313 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MC_

Član broj: 63352
Poruke: 82
*.dyndsl.versatel.nl.



Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete09.12.2007. u 14:04 - pre 198 meseci
soba (u Tilburgu) kosta ga 230 mesecno. Ostatk mu je valjda dosta da jede. Najstrasnije sto su ga zezali i pored svega za sofi number.

Ta organizacuja preko koje je dosao ima ciravu listu cekanja jer mnoge firme hoce jeftinu radnu snagu. On je , da ponovim, na jednogodisnjoj praksi, ali ima specijalnu radnu dozvolu.
 
Odgovor na temu

MC_

Član broj: 63352
Poruke: 82
*.dyndsl.versatel.nl.



Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete09.12.2007. u 14:08 - pre 198 meseci
za ovog drugara iz Holandije

Voor niet-Europese studenten die aan een Nederlandse onderwijsinstelling studeren wordt het gemakkelijker om de voor hun studie noodzakelijke stage te lopen.

U utorak cu ga pitati za ime organizacije. Vlasti nisu bas naklonjene ovakvom uvozu radnika, ali poslodavac je uz malo zakasnjenje uspeo da ga dovede. Najstrasnije je sto ga opominju ako zakasni, mere mu sate i minute itd...

http://www.stageplaza.nl/stage...r-stage-lopen-in-Nederland.asp
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
212.200.220.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete09.12.2007. u 14:18 - pre 198 meseci
Sta smo zakljucili? S jedne strane imamo bezobrazne programere iz Srbije, a sa druge strane imamo programere za izivljavanje iz Kirgistana.
Sto po meni i nije tako lose, bar su prestali nad nama da se izivljavaju, valjda.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete09.12.2007. u 15:31 - pre 198 meseci
Citat:
MC_: U utorak cu ga pitati za ime organizacije. Vlasti nisu bas naklonjene ovakvom uvozu radnika, ali poslodavac je uz malo zakasnjenje uspeo da ga dovede. Najstrasnije je sto ga opominju ako zakasni, mere mu sate i minute itd...


Hmm, znaci akademski koncept izrabljivanja studenata se presuo na industriju, zanimljivo. Srecom po dobre programere u holandiji limitirano je na godinu dana, po principu izrabi i baci sto ipak ne odgovara ozbiljnijim firmama. Mada sad kad kompanije omirisu krv bice im tesko da se iscupaju iz ovoga. Iskreno sam zacudjen, nekako sam uvek pretpostavljao da su zemlje beneluxa i severnije uvek insistirale na ocuvanju svoje srednje i vise srednje klase, ciji je najveci neprijatelj kvalifikovana jeftina radna snaga iz emigracije, odakle pretpostavljam i ta konstatacija da im vlast nije blagonaklona.
Mozda bi i srbija stvarno trebalo da krene da uvozi kirgistance, to je ocigledno resenje A i slova vec znaju, nece im biti frka da se adaptiraju.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

MC_

Član broj: 63352
Poruke: 82
*.dyndsl.versatel.nl.



Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete09.12.2007. u 22:54 - pre 198 meseci
>nekako sam uvek pretpostavljao da su zemlje beneluxa i severnije uvek insistirale na >ocuvanju svoje srednje i vise srednje klase,

na zalost poslodavci izgaraju od zelje za uvozom jeftinih radnika, progurali su te zakone u parklamentu, jedino jos Norveska stiti svoje gradjane vodeci izolacionisticku politiku, gde god dodje do otvaranja, globalizacije, to je na duzi rok pogubno, neki se obogate ali kvalitet zivota pada zbog konkurencije

jedino sindikati se recimo protive tome sto je sve vise Poljaka, Bugara...

 
Odgovor na temu

MC_

Član broj: 63352
Poruke: 82
*.dyndsl.versatel.nl.



Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete09.12.2007. u 22:56 - pre 198 meseci
rmsto je Filips imaju timove ljudi koji samo specifikuju, a Indijski programeri rade po tim specifikacijama. Imaju i software za automatsku proveru specifikacija...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete09.12.2007. u 23:16 - pre 198 meseci
MC_

Pre nego sto krenes da se bavis outsourcingom, savetujem ti da procitas malo vise fakata o tome kako se to stvarno radi. Philips je inace imao dosta pehova sa tim, a o tome bi ti mogli reci i neki clanovi ovog foruma koji su bas pisali o tome na jednoj drugoj temi ;-)

Razlog zasto kada kupujes usluge od Wipro-a, Infosys-a ili TATA grupe, npr, imas cenu koja nije bas puno niza od zapadne je bas zato sto ozbiljan rad kosta bilo da je u Indiji ili u Holandiji - a davno su prosla vremena kada si mogao da drzis 100 Indusa na pirincu. Kompanije se danas sire tj. outsource-uju ne primarno zbog sece troskova (koji jesu manji ali ne toliko) vec prvenstveno zbog dinamike rasta - Indija ispuca na stotine hiljada IT inzenjera svake godine, sto je nesto sto ne bi bilo moguce u Holandiji ili Nemackoj...

Na primer - hoces da startujes projekat koji zahteva 1000 inzenjera - nema ti druge nego da gledas Kinu i Indiju, jer malo koja druga zemlja moze da ti ispuca toliko ljudi za kratak rok. Cena je tu sasvim sekundarni faktor.

Citat:

jedino sindikati se recimo protive tome sto je sve vise Poljaka, Bugara...


Vidi, kako zivim "na zapadu" vec duze vreme, radim u multi-kulti firmi a jedna od predhodnih pozicija mi je bas bio upravljanje timom softverskih inzenjera i kupovanje usluga konsultanata, mogu da ti kazem par stvari:

a) Poljaci, Rusi i sl... koji zive u Nemackoj su podjednako placeni kao Nemci u DE firmi - mozda marginalno manje od slucaja do slucaja, ali sigurno ne toliko da se vidi na racunu firme. Osim toga, sam zakon te sprecava da na duzi rok zaposlis bilo koga ko nije EU drzavljanin sa platom ispod proseka za taj posao.

b) Software Consulting (outsourcing) usluga od strane renomiranih indijskih firmi nije puno razlicit od cene DE firmi, a recimo da sam licno radio sa 2 velike indijske consulting firme, jednom UK consulting firmom, jednom DE firmom i jednom finskom. Kvalitet, o tome ne bih sada da pricam ali mogu da kazem da je uporediv i vrlo skalira sa cenom.

c) Svi modeli racunanja troskova projekata uzmaju vrlo konzervativnu cifru za inzenjer/sat... Tako da se projekat ni ne radi ako nije isplativ ni po "zapadnim" cenama, a bas zato sto su ta cuda o kojima pricas izuzetci koji samo potvrdjuju pravilo - da se na takve stvari ne treba oslanjati.

Summa summarum - tvoja ideja o drzanju ultra jeftinih ljudi sa nekakvim "praksama" moze da se zavrsi samo na jedan jedini nacin - ti "ultra jeftini" ljudi su jeftini samo zbog jednog razloga: nesto im 'fali pa ne mogu da rade za vece pare, a to ce se obiti pre svega tebi, kao poslodavcu o glavu.

Uostalom, kad izadjes iz te teorije o navodjenju nekakvih pojedinacnih primera kao neki dokaz za nesto, i pocnes da radis sa velikim brojevima ljudi - videces da su ove stvari jednostavno tacne, i prestaces da se lozis da ces da pobedis trziste.

Bolje gledaj da povecas svoj profitabilitet na neki drugi nacin, nego zakidanjem na ljudskim resursima. Ovo je industrija gde su ljudi, tj. znanje jedini resurs koji predstavlja sve sto cini tvoju firmu, i izigravati buvljak samo moze da se obije o glavu pilicaru - pilicarstvo nije bas puno "future-proof", pa kad ti odu robovi mozes vrlo brzo da zatvoris baraku :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.200.*



+471 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete10.12.2007. u 08:08 - pre 198 meseci
Shvatam Jablane, ali sam uveren da je većina vas otišla kada je programerski posao bio slabije plaćen. Mislim da su ljudi odlazili zbog novca i da je to prevashodan razlog. Koliko sam shvatio plata programera u Češkoj je oko 1000 - 1500 €.
Čitao sam da je u Brnu oko 800€ i to u IBM-u. Stan je oko 400€.
Gde je tu računica? A na sve to odvojenosto od porodice. Znam kako je biti odvojen od porodice, društva...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete10.12.2007. u 08:34 - pre 198 meseci
Citat:
žutokljunac: Gde je tu računica? A na sve to odvojenosto od porodice. Znam kako je biti odvojen od porodice, društva...

Računica je da, kako Ivan reče, nije sve u parama. Češka nije zemlja gde dolaziš da zaradiš pare, već zemlja gde dolaziš da normalno živiš. Inače, nema potrebe da živiš odvojeno od porodice, supružnik i deca automatski dobijaju vizu koja je vezana za tvoju (tzv. "spajanje porodice"). Ako se i supružnik zaposli, vrlo lako može da se dobije kredit za nekretninu npr, i živi se sasvim po zapadnim standardima.

A što se tiče društva, i ostali narodi osim Srba umeju i vole da komuniciraju, popiju zajedno u kafani i zezaju se. A ako ti fale Srbi, ima ih i ovde koliko hoćeš... ;) Socijalno gledano, nema velike razlike između preseljenja iz jednog u drugi grad u Srbiji i iz Srbije u Češku.
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete10.12.2007. u 08:59 - pre 198 meseci
Prema navodima zaposlenih u Ješićevom kabinetu, ugovor koji je potpisan sa indijskom kompanijom Embasi grup iz Bangalora, doneće milione evra Inđiji, gradiću koji se nalazi u Panonskoj niziji, 42 kilometra severno od Beograda i 37 kilometara južno od Novog Sada, drugog po veličini grada u Srbiji.

Predsedavajući Embasi grupe, Džitu Virvani, pozdravio je ugovor o projektu, koji je po njegovim rečima već privukao pažnju nekih velikih klijenata ove indijske kompanije, kao što su "IBM" i "Hewlett-Packard".vise o ovome:

http://www.goranjesic.net/code/navigate.php?Id=134

Mislim da je malo neozbiljno napisati o indijcima kao neozbiljnim programerima ili kako hocete vec.Kako tamo postoje ljudi koji su dobri u programiranju tako postoje i u Srbiji .Kako postoje losi u Indiji tako postoje i u Srbiji.
@MC_
Mislim da je bilo krajnje vreme da malo skoci cena rada programera u Srbiji ( ako se ovo moze nazvati skok a mislim da jeste setimo se kolike su bile plate pre 5godina).E sada to je druga stvar sto "nekima" ne odgovara jer su do juce mogli da odvuku nekog iz Srbije da mu taj bude do neba zahvalan (jer izaci iz srbije nije ni danas lako a ne ranije), a sa druge strane da pokupi "poene" jer je eto sefu dovukao jeftinu radnu snagu.

Cinjenica je da je otvaranje outsourcing firme isplativo u sribiji jer plate su i dalje nize nego u EU.Sve je stvar koliko je covek spreman da udje u tako nesto.Citam ovaj post od pocetka.Ventura je napisao koliko njega kosta i ispalo je da covek prica gluposti kako preteruje u ciframa.Jednostavno, ventura je napisao koliko kosta sve na godisnjem nivou i njegova "greska" je sto je pisao misleci na otvaranje firme na "duzi period".S druge strane moguce je otvoriti i firmu za 5000$ ali mislim da je to za pocetak dovoljno gde nisu uracunate ni plate programera.Na kraju se sve svodi na jedno:"da bi otvorio firmu moras vec imati klijente!!!"
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete10.12.2007. u 09:47 - pre 198 meseci


Hmm ovo je opet off topic al da pitam ipak, po case study projekata firme u kojoj sam trenutno postoje ogromni problemi sa indiskim ogrankom. ne zato sto su losi programeri nego sto im je management projekata katastrofalan. cak se zbijaju vicevi sa indisko zeleno. Znaci sve je super sve je divno projekat nema kriticnih tacaka sve dok se na kraju ne uspostavi da se sve to raspada. Po ovome sto sam procitao vi imate uglavnom drukcija iskustva?


FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete10.12.2007. u 09:57 - pre 198 meseci
Indijci ne znaju da kazu ne, to im nije deo kulture, imao sam par zbunjujucih situacija povodom toga.

Cak i ne znaju da klimaju glavom kako treba, samo klate glavom levo-desno. Pa ti vidi sta je hteo da kaze.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete10.12.2007. u 10:20 - pre 198 meseci
Zapravo moja iskustva sa indijskim offshore-om su veoma slicna tvojim. Ali ne mogu iz toga da izvlacim generalizaciju da su svi indisjki resursi losi (niti bi to bilo eticki reci). Generanlo mislim da je prisutan kulturoloski problem sa prihvatanjem. Sta god da ih pitas, moze, nije problem, i sve je to lepo dok ne postane problem. Mislim da treba generalno pogledati u detalje kvalifikacije i iskustva ljudi sa kojima radis i nezavisno od njih odluciti da li oni realno mogu ili ne mogu per nego se oslanjati na njihove tvrdnje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete10.12.2007. u 13:37 - pre 198 meseci
Za uspesan rad sa Indusima je potrebno par stvari:

1. Prvo, potreban je jak "middle management" koji ce biti u Indiji i sastojace se i od Indusa seniora, ponajbolje onih koji su ziveli na zapadu, i od stranaca koji ce tu biti da komuniciraju sa centralom i sa seniorima. U ovaj kadar ubrajam project managere, tim lidere, QA managere, itd...

2. Sami projekti moraju biti takvi da PRE stizanja u Indiju mora postojati kompletno razradjena projektna arhitektura (dakle, arhitekte treba da budu van!) i da zahtevi budu dobro dokumentovani bez puno mesta za dvostruku interpretaciju.

3. Ako neko "sa zapada" tj. iz centrale treba da komunicira i sa lokalcima tamo, on mora biti dobro obucen za taj posao - postoje relativno male, ali jako vazne, razlike u kulturi i obicajima izmedju Indusa i zapadnjaka, to da "ne znaju da kazu ne" je samo jedna od njih - i covek mora biti utreniran da to odradi kako treba, i da prepozna da postoji problem i usmeri indijski tim ka resenju.

Alternativa ovom gore je najam firmi kao sto su: Wipro, TATA ili Infosys - koje ce sve to lepo gore sto sam napisao odraditi za vas, a sa vama ce u korespodenciji biti njihova kancelarija u zemlji gde se vi nalazite - sve ostalo je za vas "crna kutija" i ne morate da brinete brigu o tome. Doduse, usluge Wipro-a, TATA-e i Infosys-a su takve da jesu jeftinije od zapadnih konsultantskih kuca, ali ne mnogo... Ali je i kvalitet dobar.

Indusi, inace, uopste nisu maciji kasalj - da se ne lazemo, Wipro, TATA i Infosys svaka pojedinacno vredi vise desetina milijardi $, i godisnje obrunu >10 milijardi $... Indija je ozbiljna informaticka sila, i gomila firmi drzi R&D odeljenja tamo - samo, naravno, ne moze se raditi kao sto neki pilicari misle da moze, vec je potrebno odraditi dosta toga pre nego sto taj posao moze biti uspesan.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete10.12.2007. u 13:44 - pre 198 meseci

Upravo to sam teo da cujem, nisam licno radio na projektima sa indijom al sam stekao takav utisak. Iskustva imam pomalo sa malezanima al to je u okviru projekta koji se kod njih samo implementira tako da nisam mogo da izvucem zakljucke iz toga. Ne radi se o pilicarenju ni u kom slucaju prica se o ogranku velike firme.
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete11.12.2007. u 02:44 - pre 198 meseci
Snaga Indije je u velikom broju stanovnika, a takođe Indusi odlično govore i engleski.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete11.12.2007. u 07:18 - pre 198 meseci
Citat:
Beltrammi: Snaga Indije je u velikom broju stanovnika, a takođe Indusi odlično govore i engleski.

Jel to vic neki Ako ne racunamo drugu generaciju indijaca koji su odrasli na engleskog govornom podruciju njihov engleski je katastrofalan
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete11.12.2007. u 07:30 - pre 198 meseci
Offtopic : Znaci ipak su u pravu ovi iz Big Bang Theory ( http://imdb.com/title/tt0898266/ ). :)
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete11.12.2007. u 08:02 - pre 198 meseci
Citat:
Indusi, inace, uopste nisu maciji kasalj


Kao nacija, uopste nisu. Ima ih milijardu, i u toj milijardi se apsolutno sve moze pronaci, cak i ultra genijalni ljudi. Cak iako procentualno
predstavljaju vrlo minornu grupu, kad se saberu ti sitni procenti od ogromnog broja, dobijes jednu ozbiljnu tehnicku grupu ljudi.


Citat:
...da se ne lazemo, Wipro, TATA i Infosys svaka pojedinacno vredi vise desetina milijardi $, i godisnje obrunu >10 milijardi $...


Koncentracija kvalitetnih Indusa po svetu je daleko veca nego onih u zemlji. Mora se priznati da je Indian Institute of Technology (IIT) izuzetno
dobra skola, uvazavana po svetu isto koliko i MIT ili UC Berkeley. Medju Indusima u USA sam sretao neke od najbriljantnijih umova u industriji.

Medjutim:

Citat:
Indija je ozbiljna informaticka sila, i gomila firmi drzi R&D odeljenja tamo


... a odprilike 5/6 od te gomile firmi ne sme na glas da prizna da nisu vece g*vno pojeli, najvise zbog toga sto su u upravi takvih firmi uglavnom
vrlo kvalitetni Indusi skolovani na Zapadu koji su celu pricu masovno i na silu gurali, uz obilnu potporu masovne paranoje outsourcing-a na daleki
Istok podrzane direktivama iz najvisih vrhova industrije i finansija.

(...masovne paranoje, ili neutemeljene ali agresivne vizije...ne znam sta je tacnije reci...)

Citat:
...samo, naravno, ne moze se raditi kao sto neki pilicari misle da moze, vec je potrebno odraditi dosta toga pre nego sto taj posao moze
biti uspesan.


Evo mog primera - mnogo veliki sef Indus na poslednjem mestu na kojem sam radio kao full time za druge mi je bio dao zadatak da osposobim
jednu takvu grupu. U okviru osposobljavanja sam kod koji sam vec bio napisao predao njima, uz iscrpnu dokumentaciju u kojoj sam u MS Word-u
uz svaku liniju koda ispisivao plavim tekstom objasnjenja zasto sam sta uradio. I pored tog napora (sto ti ni rodjena keva ne bi do tih detalja
objasnjavala, ali...to je zahtevao veliki sef licno...), dolazilo je nekoliko meseci posle do toga da malo-malo nadjem da su izbacili neki deo koda
bez kojeg dolazi do gomile prilicno ozbiljnih bagova.

Od cele te grupe cuvene firme koju i vrapci znaju (nije Philips...) mozda je jedan covek bio na nivou kvalitetnog B.S.EE inzenjera iz ostatka sveta.
Prisustvo samo jednog (od desetak) takvih ljudi je docekano kao super vest i dovoljan razlog da se nastavi sa podrskom i razvojem tog outsource
odeljenja. Jedan moj kolega Indus koji je pomenutu grupu i obisao uzgred kad je isao malo kuci na odmor je cesto govorio da su 'half of them are
bunch of clowns, the other half are village idiots'.

Znam do detalja situaciju jedno desetak vecih i ozbiljnijih firmi, od kojih samo jedna ima grupu vrednih, sposobnih, i delotvornih ljudi koji su opravdali
ulozeno poverenje, novac, vreme, i strpljenje, koji su bas na kvalitetnom nivou.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 11.12.2007. u 09:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete11.12.2007. u 08:12 - pre 198 meseci
Citat:
Beltrammi: Snaga Indije je u velikom broju stanovnika, a takođe Indusi odlično govore i engleski.


Savrseno dobar potez je recimo izmestiti customer service u Indiju, i to ne za tehnologiju, nego za firme opstijeg profila.

Recimo, moj long distance provider (telefon za internacionalne pozive) ima svoje odelenje u Indiji, ljudi sasvim lepo rade posao,
pricaju normalan engleski (na izgovor se ogugla, ionako ga slusam svaki dan), pruzaju ocekivane usluge i servise, i mislim da je
to primer 100% uspesnog posla. Slicna prica je sa kreditnim karticama, i ostalim slicnim biznisima opstijeg profila.

Drugi problem je sto ti ljudi obicno nemaju egzekutivnu moc da otklone neki krupniji nesporazum oko tarifa ili oko povracaja nekih
para, na primer, nego moras da ides do mnogo velikog menadzera za nesto sto bi ti u slucaju servisa na USA teritoriji uradio bez
problema i obican sluzbenik. Ali, dobro...

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Outsourcing u Srbiji: kako startovati, na sta paziti i da li preporucujete

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 324831 | Odgovora: 313 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.