Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šteta na autu od lošeg kolovoza

elitemadzone.org :: AutoZone :: Šteta na autu od lošeg kolovoza

[ Pregleda: 5739 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TheMomchilo

Član broj: 47673
Poruke: 159
*.exe-net.net.



Profil

icon Šteta na autu od lošeg kolovoza19.11.2007. u 09:07 - pre 200 meseci
Da li je moguće tužiti nekog i koga, za nadoknadu štete koja je nastala zbog rupe na asvaltu. Radi se o magistralnom putu. A šteta je, aluminijumska felna koja se polomila, a čija je cena inače oko 200 evra kao i dve gume koje su eksplodirale, nisu se samo icepale, ne mogu da se zakrpe, gde je cena jedne 6800 dinara, inače kupljene su pre mesec dana.
Hvala!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza19.11.2007. u 09:10 - pre 200 meseci
Sad više ne, ako se ne varam. Kada se to desilo, trebao si pozvati saobraćajnu policiju da napravi zapisnik i već ostalo šta rade, pa tek onda sa svim papirima bi mogao da tražiš odštetu od firme koja je zadužena za održavanje te deonice puta. Pošto to (verovatno) nije urađeno, rekao bih da nema pomoći, na žalost. Pišem po sećanju, pa sam možda nešto i zaboravio i/ili pogrešno rekao, ali mislim da je otprilike to to.
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza19.11.2007. u 11:00 - pre 200 meseci
Evo ovako, vrlo prosto, ako neravnina na putu nije propisno obelezena, ili radovi na putu i bilo sta vec sto je u nadleznosti preduzeca za odrzavanje puteva, ako dodje do ostecenja vozila, jednostavno pozoves saobracajnu policiju, oni izvrse uvidjaj, sastave zapisnik, i ti podneses tuzbu protiv tog preduzeca, dokazi su zapisnik o izvrsenom uvidjaju, sa sve slikama na licu mesta a mozes i kasnije da slikas samo ostecenja. 100% dobijas na sudu, i isplatice ti za par meseci kesh.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza19.11.2007. u 11:33 - pre 200 meseci

Ili aktivirash Kasko polisu. Ako vec vozis auto koji je >10.000eur verujem da nije problem izdvojiti par hiljadarki mesecno za "da te ne boli glava"
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza19.11.2007. u 14:02 - pre 200 meseci
Citat:
skymobile: Evo ovako, vrlo prosto, ako neravnina na putu nije propisno obelezena, ili radovi na putu i bilo sta vec sto je u nadleznosti preduzeca za odrzavanje puteva, ako dodje do ostecenja vozila, jednostavno pozoves saobracajnu policiju, oni izvrse uvidjaj, sastave zapisnik, i ti podneses tuzbu protiv tog preduzeca, dokazi su zapisnik o izvrsenom uvidjaju, sa sve slikama na licu mesta a mozes i kasnije da slikas samo ostecenja. 100% dobijas na sudu, i isplatice ti za par meseci kesh.


Upravo ovako! Problem je sto vecina vozaca ukloni vozilo pa onda pocne da razmislja o nadoknadi...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza19.11.2007. u 14:13 - pre 200 meseci
Citat:
smsnet: Ili aktivirash Kasko polisu. Ako vec vozis auto koji je >10.000eur verujem da nije problem izdvojiti par hiljadarki mesecno za "da te ne boli glava"


Tačno, ali bih ja ipak potegao onu drugu opciju, čisto zbog satisfakcije. Fazon je u tome da svi mi plaćamo "održavanje puteva" i još gomilu drugih taksi i kerefeka pri registraciji, a onda nam otpadaju delovi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza19.11.2007. u 14:57 - pre 200 meseci
Citat:
100% dobijas na sudu, i isplatice ti za par meseci kesh.

naravno, ako postoji zapisnik po kom je ucinjen neki saobracajni prekrsaj, onda prethodno ne vazi. Pitanje je da li ces moci da ubedis policajca da su ti pukle 2 gume dok si vozio <60km/h na magistrali.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza19.11.2007. u 18:47 - pre 200 meseci
Citat:
pctel: naravno, ako postoji zapisnik po kom je ucinjen neki saobracajni prekrsaj, onda prethodno ne vazi. Pitanje je da li ces moci da ubedis policajca da su ti pukle 2 gume dok si vozio <60km/h na magistrali.


Ogranicenje na mag. putu je 80km/h a klauzula o "prilagodjenoj brzini uslovima puta" u zakonu NE postoji! A i ne znas kolika je rupa bila!?
Secam se rupcaga dok se radio put Sabac-Loznica, kreteni iskopaju kocke u asfaltu dubine 7-10cm i ostave nocu tako...to su radili i na ulazu
u Novi Sad iz pravca Kacke petlje i svaki put kad to vidim prevrne mi se zeludac i hocu nekog nekom da prijavim ali ovde je8e lud zbunjenog u svakom
postupku....mogu samo da zamislim situaciju da zovem policijsku stanicu i kazem da zelim da se uradi uvidjaj po zahtevu gradjana a na temu neadekvatno
obelezene rupe na putu...samo bi mi dezurni zavario slusalicu...ili jos bolje koju inspekciju da zoves u 10, 11h nocu da izadje na lice mesta?
 
Odgovor na temu

dulsrules
belgrade

dulsrules
Član broj: 75681
Poruke: 168
*.artcommunication.co.yu.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza20.11.2007. u 01:04 - pre 200 meseci
A sta raditi ako otkinete kompletan tocak na saht za odvod vode na ulicama po Beogradu jer taj saht nema metalni poklopac, a nema jer su lokalni Romi taj i jos gomilu drugih poklopaca nocu poskidali i prodali kao staro gvozdje nekoj od firmi koje se bave reciklazom gvozdja? Kome se zaliti? Direktoru hala i kanala ? LOL
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza20.11.2007. u 07:26 - pre 200 meseci
Citat:
pctel: naravno, ako postoji zapisnik po kom je ucinjen neki saobracajni prekrsaj, onda prethodno ne vazi. Pitanje je da li ces moci da ubedis policajca da su ti pukle 2 gume dok si vozio <60km/h na magistrali.

Nemas ti nikakve potrebe da se pravdas policajcu jer to njega ni ne interesuje. On je tu,da izvrsi uvidjaj, uzme tvoju izjavu,sastavi zapisnik, i to je to. Ako ima dokaza da si ucinio neki saobracajni prekrsaj, on to navede u zapisniku, a ti se posle branis kod sudije za prekrsaje. Na sudu imas i vestake koji utvrde da li si isao propisanom brzinom, i ako nisi, da li bi mogao da izbenes tu situaciju u kojoj si se nasao, da si isao propisanom brzinom.....

Citat:
dulsrules: A sta raditi ako otkinete kompletan tocak na saht za odvod vode na ulicama po Beogradu jer taj saht nema metalni poklopac, a nema jer su lokalni Romi taj i jos gomilu drugih poklopaca nocu poskidali i prodali kao staro gvozdje nekoj od firmi koje se bave reciklazom gvozdja? Kome se zaliti? Direktoru hala i kanala ? LOL


Ko odrzava te sahtove? Neko mora, e tog nekog mozes da tuzis....a nemas ti sta kome da se zalis, vec samo podneses tuzbu zajedno sa policijskim zapisnikom i to je to, kakve zalbe kakvi bakraci.....
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza20.11.2007. u 21:03 - pre 200 meseci
Najbolje od svega je što (pouzdano znam) policajac u toku uviđaja OBAVEZNO traži od vozača da izvede "alko-test", iz ko zna kojih razloga (?). Razumem ono-kao - bezbednost i kontrola, ali bato... pa nije rupa ili stena bila na putu zato što sam ja pijan. Ili možda jeste?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza26.11.2007. u 16:33 - pre 199 meseci
Citat:
StORM48: Razumem ono-kao - bezbednost i kontrola, ali bato... pa nije rupa ili stena bila na putu zato što sam ja pijan. Ili možda jeste?


Jeste - jer ako si pijan (po zakonu) ne mozes da upravljas motornim vozilom pa samim tip ne bi ni napravio stetu sam sebi tj. nemas kome da se zalis....ili mozes ali ne za stetu na vozilu nego za izazivanje opste opasnosti a to vec ide drzavi u dzep...
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza27.11.2007. u 01:22 - pre 199 meseci
Nisam siguran za naplatu takve stete. Primer za koji sam siguran: ni u jednoj rent-a-car agenciji u Srbiji osiguranje (puno ili sa ucescem) ne pokriva ostecenje donjeg postroja automobija, kao ni tockove/gume. E sad, mozda je to samo do rent-a-car- a...
Ima li bilo ko licnog iskustva ili samo pretpostavljate?
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

babasera
pancevo

Član broj: 163789
Poruke: 44
91.143.218.*



Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza27.11.2007. u 15:32 - pre 199 meseci
Hm, saobracajci i uvidjaji na licni zahtev, zbog ostecenja usled loseg kolovoza? Nisam bas siguran da moraju da izadju na ovakve uvidjaje, ukoliko nije nacinjena veca materijalna steta ili nema povredjenih i sl. Cini mi se da postoji nesto oko odnosa vrednosti nacinjene stete i cene njihovog uvidjaja odnosno, potrosenih meterijalnih resursa, vremena itd.Ne tvrdim ali mislim da komandir u smeni ima pravo da odluci o tome ili da naravno kaze da zbog obima posla, nisu u mogucnosti bla bla. Ili kao sto neko rece, zalupi ti slusalicu...
Takodje nikada nisam cuo da je neko takav spor i pokrenuo na sudu uopste, a kamoli da je uspeo da ga dobije.Bas bih voleo da cujem iskustva drugih, jer to definitivno jeste nesto svakom moze da se desi, obzirom na kvalitet i odrzavanje nasih puteva
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza27.11.2007. u 17:53 - pre 199 meseci
Ja znam za dva uspešno dobijena slučaja. Prvi je taksista, koji mi je (dok me je vozio pre par godina) ispričao njegov slučaj, kada mu je otpao točak dok je prelazio one "kule i planine" u Nemanjinoj ulici (pruga na raskrsnici kod stanice). Na nagovor prijatelja, kojeg je privatno vozio, zvao je policiju, napravio uviđaj i podneo prijavu (ili kako već) i gotovo digao ruke od toga (pošto je i tako to učinio da bi "ispoštovao" prijatelja). Nakon par meseci, dobio je nadoknadu štete, na svoje zaprepašćenje). Mada, rekao mi je da misli da je tada samo imao sreće i kako ne veruje da bi i drugi put uspelo.

Drugi slučaj znam sa TV-a, gde je isto čoveku otpao točak, samo ovaj put na Slaviji (isto je pruga uzrok), kada su mediji prvi put apelovali na vozače da nikako ne dižu ruke od svega i da obavezno isteraju svoja prava do kraja, jer to nije traženje nečega što "nije tvoje", već naplata onoga što si već platio prilikom registracije, a to je i održavanje infrastrukture, pre svega.

Ja lično, nisam imao ovakva iskustva (na sreću, nisu mi ni bile potrebne akcije naplate), a ovom taksisti nemam zašto da ne verujem, jer oni često više kukaju, nego što priznaju da im nešto ide na ruku.

Opet, znam da ova dva slučaja nisu reprezentativna, ali od nečega se mora početi. Sve dok većina prećuti i sama plati štetu (u šta bih i ja verovatno upao), dotle će oni i raditi tako kako rade. Dimitrija Tucovića (Zvezdara) su asfaltirali pre 7-8 meseci (ako se ne varam) i poslednjih dana su postale vrlo upadljive rupetine od po pola metra u prečniku i nekih 10-20cm dubine na tom NOVOM asfaltu.

Neko mora da naj*be zbog toga.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

babasera
pancevo

Član broj: 163789
Poruke: 44
91.143.218.*



Profil

icon Re: Šteta na autu od lošeg kolovoza27.11.2007. u 19:11 - pre 199 meseci
To je lepo cuti svakako, mada opet sve to zvuci neverovatno i tesko izvodljivo poznavajuci nase pravosudje.Hocu da kazem, ukoliko je upadnem u rupu i slomim tocak recimo, sve i da policija napravi uvidjaj, opet neko treba da proceni tu stetu, da potvrdi da je steta tolika i tolika, uzrokovana tacno tim uzrokom, bas na tom mestu.Ne znam ni koliko fotografije tu mogu bas da pomognu.Nekako mi se cini da uvek mogu da se nadju argumenti protiv, a ja da tesko mogu da dokazem nesto.Znaci svakako treba dobra logisticka podrska i poznavanje zakona i "nacina" kako to isterati na sudu uspesno.Ja spadam u onu grupu koja bi tocak zamenila i otisla kuci iznervirano, psujuci drzavu po ko zna koji put, jer jednostavno ne znam kome se zaliti ili koga tuziti niti koja su moja prava kao ucesnika u saobracaju.Da li preduzece koje puteve odrzava ili one koji su ko zna sta kopali pa nisu rupe dobro zatrpali ili boga sto je ove zime bilo doste kise :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Šteta na autu od lošeg kolovoza

[ Pregleda: 5739 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.