Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digitalna televizija

[es] :: Video produkcija :: Digitalna televizija
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 43863 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
77.46.227.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Digitalna televizija03.04.2008. u 21:10 - pre 194 meseci
Da, stanovništvo bi trebalo da kupuje HD spremne uređaje.

A šta je sa televizijama i potrebnom opremom za HD snimanje, obradu i emitovanje?
Da neće možda "upskalirati" VHS u HD?
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.179.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Digitalna televizija03.04.2008. u 22:12 - pre 194 meseci
HD IC kamera da gledamo VB u Visokoj Definici i nocu kada ukucani spavaju ili rade neke zanimljivije aktivnosti... :) Maksimalno mi ovo smesno zvuci... :)
A tek VHS snimak na HD... :)
Moze li neko da mi ukratko napise koje su to HD rezolucije i da li se u HD Ready opremu ubrajaju TFT racunarski monitori?
Ne znam da li postoje prijemnici i decoderi koji imaju VGA/DVI izlaz... onda mi ni ne treba TV... Svakako mi soba mala pa nemam gde da stavim jos i taj TV veliki, tj imam gde da ga stavim ali nemam dovoljno mesta da se odmaknem od njega da gledam redovno, inace ce me vrat zaboleti, skoro kao u bioskopu u prvom redu... :)
 
Odgovor na temu

Rins
Nikola Jelic
Beograd

Član broj: 37904
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Digitalna televizija03.04.2008. u 23:21 - pre 194 meseci
Dobro je neko primetio da s obzirom na profil emisija koje nas narod gleda HD nece skoro ugledati svetlost dana. Meni je recimo fenomen onaj suntavi Zeljko Mitrovic koji ima para ko pas buva i koji voli da se *urci kako je njegov PINK media corporation ili sta vec najveca medijska grupacija u Jugoistocnoj Evropi- zasto taj ne krene u neki pilot projekat vezan za HD??
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
77.46.192.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Digitalna televizija03.04.2008. u 23:46 - pre 194 meseci
Idemo u offtopic ali zasto bi on to uradio!?
Narod uglavnom boli uvo, on nema neku konkurenciju po tom pitanju, postojeci sistem mu donosi kes...
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Digitalna televizija04.04.2008. u 01:56 - pre 194 meseci
Citat:
ksrele: Moze li neko da mi ukratko napise koje su to HD rezolucije i da li se u HD Ready opremu ubrajaju TFT racunarski monitori?
zasto ukratko kad vec ima lepo objasnjeno?
za pocetak, konkretno za HDTV rezolucije http://en.wikipedia.org/wiki/H...Definition_Display_Resolutions
imas i HD TFT monitore, gledajuci samo video (DVI dobra stvar, koliko znam podrzavaju i taj HDMI, proceri po specifikacijama monitora od 24'' ili vece)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Digitalna televizija04.04.2008. u 08:06 - pre 194 meseci
Narod generalno nema pojma sta je HD pa zato i ne trazi niti ima potrebu za time. Nije vazan profil emisije, ljudi jednostavno ne znaju sta je HDTV jer iako su videli HDTV uredjaje retko retko ko od njih je zapravo video HDTV sliku. To znam po caletu kome je obican TV bio sasvim cool dok nije video Dejavu na BlueRay-u kod mene sad ne moz da doceka ko i mi ovde. Tako da sam ubedjen da je problem u nedostatku popularizacije te tehnologije, ne u profilu ljudi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.179.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Digitalna televizija04.04.2008. u 11:48 - pre 194 meseci
Ljudi ja sam tehnicki orjentisan mladic i imam 24 godine. Za tih godina sam video sve i svasta od tehnike ali jos nisam video kako izgleda HD slika na HD TV-u iako ta tehnologija vec dosta dugo postoji /mozda je to moja greska jer se nisam previse potrudio/. Znachi jos ni nisam svestan koliko je slika bolja. Doduse, gledao sam HD snimke na monitoru, ali to je drugo, po meni, jer ovaj monitor i nije nesto velik.
Sta onda ocekivati od ljudi koji nemaju bas mnogo veze sa tehnikom?
Mislim da bi bilo pametno organizovati neke promocije ove tehnologije po gradovima Srbije. Moze i na trgovima sada leti. Recimo da se uklopi reklama za nesto (piiiiivooo :) ) i da se reklamni spot vrti sa BlueRay playera na HD TV-u (neki malo bolji) i da se ljudima skrece paznja da je to TO!!!
Mislim da bi to mnogo bolje popularisalo ovu tehnologiju, a kao i, naravno, pojeftinjenje ovih televizora.
Ne mogu ljudi proceniti koliko je to mocna stvar gledajuci HD TV snimljen obicnom kamerom i prikazan u nekoj tamo emisiji na obicnoj televiziji.
Ovaj put mislim samo na kvalitet slike, ne uzimajuci u obrzir i ostale multimedijalne i funkcionalne mogucnosti koje donosi digitalna televizija.
Da li se slazete samnom?
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Digitalna televizija04.04.2008. u 21:45 - pre 194 meseci
za sada je najbolje uzeti satelitski risiver i to preporučujem Kathrein UFS910 nije preterano skup, ali uz internet mogu se gledati skoro svi hd kanali na satelitima koji se ovde kod nas mogu hvatati (naravno i kodirani kanali). Kada jednom pogledaš HD sliku teško ti je da se posle gledaš SD kanale.... mada sada nije sav sadržaj na tim HD kanalima HD.... često se radi upscaling...... dok neki kanali i ne emituju full hd tj. 1080i već i 720p, e sada je diskutabilno da li je bolji prvi ili drugi standard, jeste da je kod drugog manja rezolucija ali se ipak radi o progresivnom ispisu slike, tako da izgleda prirodnija. Na satelitu je glavni problem protok tj. bitrate, tako da često nije baš veliki, pa sam primetio recimo na SKY Sport HD kanalu da slika pri veoma brzin scenama malo pikselizuje...

http://sc.kingofsat.net/hdtv.php
 
Odgovor na temu

djvaso
Vaso Djogovic
S&M

Član broj: 4317
Poruke: 298
213.133.27.*



Profil

icon Re: Digitalna televizija08.04.2008. u 20:16 - pre 194 meseci
Za one koji zive u inostranstvu, u ovom trenutku je najbolje da uzmu neki od HD-DVD player-a marke Toshiba jer ce za male pare (oko 120EUR) dobiti HD uz odlican DVD upscaling. Tacno je da je tehnologija napustena ali su cijene diskova u velikom padu pa se moze napraviti kolekcija dobrih naslova.
Moja DVD, HD-DVD i Blu-ray kolekcija: http://djvaso.dvdaf.com/owned
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Digitalna televizija08.04.2008. u 20:46 - pre 194 meseci
A kad ste vec na tehnoloskom otpadu mozete da nadjete i dobre Betamax playere i kasete klasika po bagatelnim cenama. A mozda naletite i na povoljne LaserDisc playere i medije od samo 30cm u precniku

Cene HDDVD diskova su padu zato sto ih niko ne kupuje; kao ni HDDVD uredjaje kojima cena pada iz istih razloga. Kupiti HDDVD je po meni bezveze jer vise nece izlaziti novi naslovi, treba jos samo malo sacekati da se proizvodnj omasovi i pojeftini i onda zameniti DVD playere sa BD playerima.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Digitalna televizija09.04.2008. u 06:17 - pre 194 meseci
ja se pitam kome uopste treba sada BR ili HDDVD? prvo skupi su a drugo ko god ima comp moze da gleda u tim naj naj formatima. A drugo Bog dao jeftinih diskova volja ti externi volja interni... a volja sminkerski 2.5 incni...

 
Odgovor na temu

djvaso
Vaso Djogovic
S&M

Član broj: 4317
Poruke: 298
213.133.27.*



Profil

icon Re: Digitalna televizija09.04.2008. u 23:37 - pre 194 meseci
Betamax je bio superiorniji u odnosu na VHS ali Sony nije htio da bilo kome daje licencu. LaserDisc by Pioneer je svojevremeno bio pojam za kvalitet slike ali je cijena medija bila prevelika za siroke mase.
Na zalost, HD-DVD je izgubio rat formata zbog poznate Warner-ove odluke. A govoriti o ovome formatu kao tehnoloskom otpadu je potpuno deplasirano. On je od samog pocetka koristio superiorniji VC-1 codec u odnosu na MPEG na BR diskovima. I da se osvrnem na konstataciju da se ovi diskovi ne prodaju. Trenutno su na amazon.co.uk medju 10 najprodavanijih diskova tri HD-DVD izdanja.
Uzdravlje
Moja DVD, HD-DVD i Blu-ray kolekcija: http://djvaso.dvdaf.com/owned
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
89.110.198.*



+11 Profil

icon Re: Digitalna televizija12.04.2008. u 00:57 - pre 194 meseci
Evo kako se amerikanci spremaju za prelazak na digitalno emitovanje:

https://www.dtv2009.gov/

Kod njih je prelazak na digitalno emitovanje zakazan za početak 2009. godine i država je pokrenula program gde građanima daje 40 $ za kupovinu adaptera (digitalnog tunera) sa kojim će na svom starom analognom televizoru moći da prate digitalne kanale.
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Digitalna televizija12.04.2008. u 10:03 - pre 193 meseci
to su radili i po evropskim zemljama gde je vlada finansirala kupovinu DVB-T uredjaja, mislim da je to planirano i u Hrvatskoj, ali to nije HD TV još.... samo je digitalna, koja ne mora da znači da je uvek bolja od analogne tj. ako komprimuješ program u MPEG2 sa 500Kbps i 228x576 to je još gore nego li analoga tv u nekim slučajevima...
 
Odgovor na temu

gogi

Član broj: 2598
Poruke: 76
89.216.93.*



Profil

icon Re: Digitalna televizija12.04.2008. u 12:56 - pre 193 meseci
evo ovde nesto vise o HDTV-eu

http://hdtvbeograd.googlepages.com/hdosnove
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
77.46.180.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Digitalna televizija12.04.2008. u 14:49 - pre 193 meseci
Bilo bi fino kad bi kod nas donirali nesto
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Digitalna televizija12.04.2008. u 17:07 - pre 193 meseci
Dobices uvecanje TV pretplate, za dz
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
79.101.14.*



+3 Profil

icon Re: Digitalna televizija18.04.2008. u 13:07 - pre 193 meseci
U TV Emisiji "Evronet" nekoliko dana tema je bila digitalna televizija. EU 2012. gasi sve analogne predajnike a većina drzava i pre tog roka potpuno prelazi na digitalno emitovanje. Sve države u Evropi imaju rok da do 2015. ugase analogne predajnike. Region Balkana već radi na digitalizaciji svojih TV signala, Hrvatska i još neke zemlje mogle bi već 2009. da budu potpuno digitalne, Srbija je na tom planu najmanje uradila, kako je naveo jedan od gostiju u pomenutoj emisiji kada bi se 2008. krenulo sa donosenjem zakona i svim ostalim radnjama, 2015. proces digitalizacije bi se mogao završiti...
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Digitalna televizija02.06.2008. u 01:07 - pre 192 meseci
Verovatno ste videli/pročitali, ali ako niste onda da vas obavestim da je bila neka konferencija za štampu na kojoj je ministarka telekomunikacija pričala o prelasku na digitalno emitovanje u Srbiji do 2012. godine. Evo vesti sa Krstarice:



Do 2012. godine digitalna televizija u Srbiji
Tanjug - Petak, 30. maj 2008. 13:53

BEOGRAD - Ministarka za telekomunikacije i informatičko društvo Srbije Aleksandra Smiljanić izjavila je danas da je cilj tog Ministarstva da se u Srbiji do 2012. godine izvrši prelaz sa analogne na digitalnu televiziju.

Smiljanić je, otvarajući Šesti regionalni susret radiodifuznih organizacija i proizvođača emisione opreme, istakla da je taj cilj određen imajući u vidu interes građana, radiodifuznih organizacija i činjenicu da će veliki broj susednih zemalja završiti digitalizaciju do 2012. godine.

Ona je objasnila da je na regionalnoj radio-komunikacionoj konferenciji odrzanoj u Ženevi "RRC-06" donet obavezujući sporazum o prelasku na digitalnu televiziju do 17. juna 2015. godine, ali će mnoge zemlje Evrope, pre svega članice EU to učiniti ranije, a dužnost Srbije je da im se pridruži u daljem razvoju radiodifuzije.

Smiljanić je istakla da je sa Ministarstvom kulture već počela izrada Strategije prelaska sa analogne na digitalnu televiziju, imajući u vidu sve aspekte te problematike - tehničke, tehnološke, društveno- ekonomske, regulatorne, programske i promotivne.

Istakla je da digitalizacija radiodifuzije obuhvata digitalizaciju studijsko-produkcionih kapaciteta, prenosa, predajnika i, što je najvažnije, digitalizaciju prijemne opreme.

Izvršni direktor Republičke agencije za telekomunikacije (RATEL) Milan Janković objasnio je da je na konferenciji "RRC-06" dogovoreno na koji će način svaka zemlja izvršiti digitalizaciju i koliko će koja zemlja imati televizijskih i radio kanala. Srbija će, digitalizacijom radiodizufije, moći da ima od 32 do 48 televizijskih kanala i 12 do 16 radio kanala, kazao je on.

Specijalni gosti Šestog regionalnog susreta radiodifuznih organizacija i proizvođača emisione opreme su direktor Biroa za radiokomunikacije Međunarodne unije za telekomunikacije iz Ženeve Valerij Timofejev i tehnički direktor Evropske unije za radiodifuziju iz Ženeve Liven Vermale.



Obratite pažnju na rečenicu gde se kaže da ta digitalizacija obuhvata "digitalizaciju studijsko-produkcionih kapaciteta, prenosa, predajnika i, što je najvažnije, digitalizaciju prijemne opreme".

Šta mislite kako će koja televizija uraditi:

1. Digitalizaciju studijsko-produkcionih kapaciteta.

2. Digitalizaciju prenosa.

3. Digitalizaciju predajnika.

I građani (država):

4. Digitalizaciju prijemne opreme.


Po meni, biće ovo krajnje interesantno. Zamislite Pink TV kao jednu od najvećih televizija kod nas koja još uvek radi sa Betacam-om. Da li će menjati celu opremu ili će svoj program na kraju lanca digitalizovati?
Digitalizacija prenosa i predajnika će biti skup ali lakši deo posla jer će televizije učestvovati zajedno u njemu. Dok će digitalizacija prijemnika tj. televizora biti veoma zanimljiva da ne kažem smešna. Videćemo da li će država učestvovati u ovome kao u SAD i davati novac građanima za kupovinu digitalnih risivera ili ćemo biti prepušteni sami sebi???





 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
79.101.14.*



+3 Profil

icon Re: Digitalna televizija02.06.2008. u 22:38 - pre 192 meseci
Odma' se setih besplatnih kanti za smece koje dobismo kao donaciju iz Norveske
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Digitalna televizija
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 43863 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.