Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rad u USA preko leta

[es] :: Vodič za posao :: Rad u USA preko leta

[ Pregleda: 6368 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
213.244.209.*



+595 Profil

icon Rad u USA preko leta31.10.2007. u 12:23 - pre 200 meseci
Interesuje me da na leto odem u USA da radim,ali me zanima da li se zbog vize i papira mora ici preko agencije tipa work and travel ili se moze izvesti nesto individualno jer bih ja vec imao mogucnost smestaja,posla i karte,dakle prakticno potrebna mi je samo viza.E sad ne znam kakve su sanse da je dobijem bez neke agencije i placanja njima onih programa,ili ako vec treba kako i sta je najpovoljnije jer stvarno slabo o tome znam.Hvala
 
Odgovor na temu

karudijan x

Član broj: 162986
Poruke: 43
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Rad u USA preko leta14.11.2007. u 21:15 - pre 200 meseci
Pusti mi tvoj mail hocu da ti posaljem nesto o work i travel programu. Ja sam se vratio iz Amerike pre mesec dana. Radio sam dosta ali sam ruku na srce lepo i zaradio. Pozajmio sam od oca novac da bi otisao i vratio mu ga prvo vece kad sam se vratio. Bio sam anonimus i nisam znao nikog, cak nisam bio ni punoletan kad sam stigo u USA ali sam radio vredno i posteno i to mi je otvorilo neka nova vrata. Ja sad radim za istu agenciju preko koje sam otisao kao regruter i koordinator. Moj mail je [email protected], u dokumentu koji cu da ti posaljem imas sve detalje o programu kao i moje podatke, kontakt telefon i td. Slobodno me pozovi i pitaj sta god da te interesuje u vezi programa. Pozdrav!

P.S. pusti mi svoj mail na moj mail
 
Odgovor na temu

nixylive
Niš

Član broj: 13902
Poruke: 99
87.116.128.*



+1 Profil

icon Re: Rad u USA preko leta15.11.2007. u 00:02 - pre 200 meseci
Karudijane, aj prestani da davsi ljude po forumu. Ovo je forum, a ne sexy chat pa cemo nesto preko mail-a. Pisi javno ako imas nesto da kazes.

Za deliju.

Pazi, ja sam upoznao jednog lika koji je otisao na turisticku vizu, znai sam je otisao u americku ambasadu, dobio vizu na cak 3 godine, s tim sto svakih 6 meseci mora da napravi jedan izlaz i ulaz u Ameriku, ne znam zasto, tako je rekao.

Ali mogu ti reci da on uopste nije dobro prosao. Evo zasto. Kad odes na turisticku vizu, ne dobijas radnu dozvolu, kad nemas radnu dozvolu radis nelegalno i svi poslodavci mogu da te zezaju oko posla i ima da radis za janizu nadnicu. Taj decko se bas namucio, istekla mu povratna karta, pa nije imao para da kupi za povratak. A nije neki klinac da ne moze da se snadje, covek ima 27 godina, fudbaler druge savezne lige i sl. da ne pricam dalje, nije ni vazno.

Za pocetak odi preko agencije, daj im 1000$, jebiga sta ces, mora se tako. Mad aja sam upoznao par likova iz Egipta, niko od njih nije cuo za te agencije i sl. Oni odu u ambasadu, dobiju vizu na 5 godina i boli ih dupe. Ljudi nisu moglid a veruju kad smo im pricali koliko smo mi platili da dodjemo u USA.

Ako planiras da ostajes tamo, upoznaces vec ljude sa istim namerama i nije tesko da se produzi viza, radna dozvola, vec ces se nekako snaci. Ja sam upoznao bar 5 ljudi koji su ostali, cak sam i ziveo sa njima i pricali su mi otprilike kako to ide. Odes kod advokata, platis, on ti zavrsi dokumenta za produzenje boravka i sl. Upises neki faks ili kurs engleskog jezika ili sta vec i u sustini ti si legalno u Americi. Ne znam tacno kako ide sredjivanje za radnu dozvolu, ali to moze i poslodavac da ti sredi dok si u USA, videces vec, lako je snaci se tamo, ne vlada haos kao u nasoj zemlji.


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.01.2009. u 16:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
*.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Rad u USA preko leta18.11.2007. u 10:55 - pre 199 meseci
Citat:
karudijan x: Pusti mi tvoj mail hocu da ti posaljem nesto o work i travel programu. Ja sam se vratio iz Amerike pre mesec dana. Radio sam dosta ali sam ruku na srce lepo i zaradio. Pozajmio sam od oca novac da bi otisao i vratio mu ga prvo vece kad sam se vratio. Bio sam anonimus i nisam znao nikog, cak nisam bio ni punoletan kad sam stigo u USA ali sam radio vredno i posteno i to mi je otvorilo neka nova vrata. Ja sad radim za istu agenciju preko koje sam otisao kao regruter i koordinator. Moj mail je [email protected], u dokumentu koji cu da ti posaljem imas sve detalje o programu kao i moje podatke, kontakt telefon i td. Slobodno me pozovi i pitaj sta god da te interesuje u vezi programa. Pozdrav!

P.S. pusti mi svoj mail na moj mail


Cek malo,
kazes nisi bio punoletan, a otisao si na work/travel J1 vizu
jel shvatas koliko je to nelogicno,
gde su uslovi tipa da nisi brucos (ili si neki genije), da imas preko 18 mada vecina agencija trazi 20 godina
te sada si kao regruter i koordinator agencije - sto opet znaci da si nista drugo nego obican posrednik ...



[Ovu poruku je menjao noreniou dana 18.11.2007. u 14:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

karudijan x

Član broj: 162986
Poruke: 43
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Rad u USA preko leta17.12.2007. u 19:06 - pre 198 meseci
Nisam bio po njihovom zakonu ( 21 ) i isao sam na H2B ( radnu vizu ) i radim kompletno sve papire do ambasade. Ali ne vredi sa debilima raspravljati se narocito ne preko neta. To ne radim ni uzivo. Gledajte svoja posla i ne prozivajte ljude koje ne znate. Niko vam nije trazio misljenje. Moja poruka je za ljude koji zele informacije a svako ima pravo na izbor, a za vas hrabre na tastaturi nemam nikakav komentar.

[Ovu poruku je menjao karudijan x dana 17.12.2007. u 23:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gunninson

Član broj: 196283
Poruke: 1
178.237.208.*



Profil

icon Re: Rad u USA preko leta31.03.2011. u 15:30 - pre 158 meseci
u usa je mnogo lakse da se snadjes nego recimo u BG ko nije iz istog vec iz provincije..................u svemu postoje ljudi koji su to prosli i uvek imas koga pitati kako i sta dalje naravno ne treba biti ovca pa raditi nesto na prvu vec se raspitati kod vise ljudi.......................
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Rad u USA preko leta

[ Pregleda: 6368 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.