Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bosch ili DeWalt cekic busilica

elitemadzone.org :: TechZone :: Bosch ili DeWalt cekic busilica

[ Pregleda: 12321 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wordperfect
Beograd

Član broj: 3657
Poruke: 87
*.eth-wifi.verat.net.



Profil

icon Bosch ili DeWalt cekic busilica23.10.2007. u 21:27 - pre 200 meseci

Sta izabrati od ovoga BOSCH GBH 2-26 DFR ili DeWALT D25113K (D25114K). Brzo pomagajte. Hvala
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Bosch ili DeWalt cekic busilica24.10.2007. u 01:23 - pre 200 meseci
Moje skromno misljenje je BOSCH! Radio sam ugradnju gipsa u Bgd-u sedam godina i nisam kupovao nista osim makite ali sam po nagovoru prijatelja (koji ima bosch-ov servis ) kupio bas tog lepotana i nisam se pokajao. Istini za volju nikad nista preko 6mm. ali nema prepreka ni u Novobeogradskim armiranim zidovima. Vrti sporije nego Makita ali izgleda da je u tome prednost, drugaciji mu je odnos okreta i udarca, mnogo lakse busi bukvalno ga pridrzavas rukom dok na makitu moras da "legnes". A Dewalt mi nikad nije bio simpatican ta mi zuta plastika deluje nekako jeftino. Zadnje dve godine sam u Americi, oni kao vole Dewalt ali nije se bas pokazao dugovecnim. Ja ovde koristim iskljucivo Hitachi i odusevljen sam, imas prodavnicu negde na Banovom brdu ako me secanje sluzi pa se raspitaj. Inace nisam koristio njihovu cekic busilicu jbg kuce su im od drveta pozdrav i da ti busilica "donese dosta para"
 
Odgovor na temu

trivo
Sigurnosni uredjaji
BG

Član broj: 89377
Poruke: 173
*.ptt.yu.



+15 Profil

icon Re: Bosch ili DeWalt cekic busilica24.10.2007. u 20:19 - pre 200 meseci
Radim u privatnoj firmi već 6 godina,4 zaposlenih i zadnje tri godine isključivo koristimo DeWalt program,ustvari uglavnom čekić bušilice i šrafilice.Bušilice se svakodnevno koriste,najčešće 6 mm za tiplove ali i za mnogobrojne prodore od 10 pa do 16 mm.Samo jedna od tri je bila na servisu u ove tri godine i to zbog nemogučnosti uglavljivanja burgije zbog nagomilane prašine.Naš model je malo veći od ovog tvog,tj ima i štemajz ali pričam općenito,moja iskustva.Žuta plastika djeluje jeftino i brzo se isprlja,to je tačno ali je nevjerovatno izdržljiva,skoro uvijek sa merdevina spuštamo bušilicu "po kablu" pa nemalo puta zvekne od pod-zasad se nijedna nije polomila a i ni napukla.Kvačilo joj je malo jače pa treba biti obazriv pri radu sa jednom rukom,u principu izbjegavati jer pri hvatanju armature hoće dobrano da zavrne ruku dok ne odvoji kvačilo.
Istakao bi veoma mekan prekidač pa je moguće bušiti veoma malom brzinom,pri opasnosti nabadanja kabla,cijevi grijanja i sl.
Noviji modeli imaju duži napojni kabl(2m i više),zna da koristi.
I ja privatno planiram da kupim jednu,pokazala se super u praksi na terenu gdje je i najbitnije,za kućne potrebe će i da nadživi vlasnika:)
Sa BOSCH stvarno nemam iskustva,imamo njihovu samo el. bušilicu bez čekića tako da od mene toliko.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Bosch ili DeWalt cekic busilica24.10.2007. u 20:28 - pre 200 meseci
Bilo je par tema u vezi svega toga:
http://www.elitesecurity.org/t162127-0#1723403
http://www.elitesecurity.org/t177443-0#1163484
Npr (izvod iz jedne od gornjih tema):
Citat:

Radio sam u firmi koja poseduje oko 50 busilica pretezno sledecih proizvodjaca:
BOSH
MAKITA
HILTI
BLACK & DECKER
Iz mog iskustva stecenim sa 5 godina rada u toj firmi konstatovao sam da je makita najaca i najbrza medjutim mnogo zamara i brze se kvari
Hilti jeste ime za busilicu ali je glomazan uglavnom
Black & Decker ipak je losiji za klasu od ostalih navedenih ali jako dugo traje,odnosno ne kvari se
BOSH je po meni najbolji,imali smo iskljucivo profesionalni plavi program (zeleni bosh je program za home varijantu)
Odnos menjanja cetkica MAKITA 5X , BOSH 1X
Obrada kolektora MAKITA 2-3X , BOSH 1X
Sada kad imam svoju firmu kompletno sam se opremio BOSH busilicama a sto se tice cena npr u merkuru,metrou i slicno nije to kopija sve su to originali medjutim su skupi,odnosno ako se bavis time ne kupujes te stvari i prodavnicama alata vec kod uvoznika i ovlascenih distributera a tu je jeftinije nego u merkuru za nekih 5-10%

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Bosch ili DeWalt cekic busilica24.10.2007. u 21:38 - pre 200 meseci
Ja imam hoby Bosch, zelenu, i u vezi kvacila - ima elektronsko podesavanje obrtnog momenta po zelji, na malom momentu mogu rukom da je zaustavim. Kad stane, otpustis prekidac i ona se tada resetuje pa opet moze da nastavi da radi sa izabranim momentom. Meni se to cini veoma korisno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bosch ili DeWalt cekic busilica

[ Pregleda: 12321 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.