Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dekodiranje ERICSSON-a

[es] :: GSM - servisiranje :: Dekodiranje ERICSSON-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8980 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

haker112000
Marko Marković
Jupiter

Član broj: 13295
Poruke: 164
*.tel.net.ba



Profil

icon Dekodiranje ERICSSON-a02.09.2003. u 23:16 - pre 251 meseci
Dali neko ima šemu i program za dekodiranje Eriksonovih modela novije generacije kao što je npr. R600 .
 
Odgovor na temu

CMD electronic
Igor Obrenov
Novi Sad

Član broj: 11912
Poruke: 102
*.nspoint.net

ICQ: 82269977
Sajt: www.cmdelectronic.net


Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a05.09.2003. u 01:19 - pre 251 meseci
SonyEricsson Terminator ce odraditi posao, a shemu, zajedno sa fajlovima za PIC16F876 (koji tu sluzi kao dongle) ces naci na NET-u, ako se potrudis... Probaj na http://forum.gsmhosting.com/vbb/.

Najveci problem je kristal ili ti oscilator od 14.7456MHz koji se tesko nalazi u Jugoslaviji. Ako si vlasnik neke od VISA INTERNET kartice, poruci oscilator od bilo koje firme koja se bavi prodajom el. komponenti.
Pozdrav,
Obrenov Igor
www.cmdelectronic.net
 
Odgovor na temu

haker112000
Marko Marković
Jupiter

Član broj: 13295
Poruke: 164
194.152.240.*



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a25.09.2003. u 21:07 - pre 250 meseci
Našao sam ih u Hrvatskoj u čipoteci ali me zanima kako da programiram pic 16f876.
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a28.09.2003. u 09:32 - pre 250 meseci
Citat:
haker112000:
Našao sam ih u Hrvatskoj u čipoteci ali me zanima kako da programiram pic 16f876.


Ne znam koliko ti se isplati samogradnja obzirom da ti najvjerojatnije neće od prve proraditi, upitan je i hex fajl (koji je ispravan??? Ja sam probao desetak verzija da bi našao jednu koja radi), zaboravi na bilo koji quartz osc, mora biti baš 14.7456 MHz, a taj sam naručio u El centru i čekao na njega mjesec dana, shema koja je na internetu nije 100% tačna-nužna je modifikacija a o tome ćeš naći više na gsm forumima itd.
Sam terminator box košta čini mi se 49$ a možda sad već i manje tako da ti se bolje isplati kupiti gotov.

PIC možeš programirati sa programatorom od ddanijela, procunjaj malo po ovom forumu ima link ka shemi programatora. Ja sam ga napravio i odradjuje programiranje bez greške.

http://yuelektro.cjb.net/ "Allpic" je naziv programatora
***Shark***
 
Odgovor na temu

haker112000
Marko Marković
Jupiter

Član broj: 13295
Poruke: 164
194.152.240.*



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a07.10.2003. u 21:30 - pre 250 meseci
Hvala na pomoći. Što se tiče kristala našao sam ga bez problema u Čipoteci, a ako imaš heksu koja radi 100% daj molim te pošalji mi je da ne lutam po netu.
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a07.10.2003. u 21:45 - pre 250 meseci
Može, daj email pa ću ti poslati.

moj je [email protected]
***Shark***
 
Odgovor na temu

haker112000
Marko Marković
Jupiter

Član broj: 13295
Poruke: 164
*.tel.net.ba



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a12.10.2003. u 14:43 - pre 249 meseci
Jesili dobio E-mail.
 
Odgovor na temu

haker112000
Marko Marković
Jupiter

Član broj: 13295
Poruke: 164
194.152.240.*



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a27.10.2003. u 19:58 - pre 249 meseci
Žurno trebam pomoć. Naime sastavio sam terminatora,pokrene mi program,označim tip mobitela i da mi isčita ključ ali ne čita ništa. Pa molim pomoć od onog ko mi može nešto više reći.Mjesto čipa 4066 sam stavio CD4066 ali mislim da to ne bi trebalo pravit smetnju.Pošto je pokrenuo program pretpostavljam da je pic dobro isprogramiran.Oznaka pica je PIC16f876A-1/SP .Prilikom programiranja samog pica sa ALL pic programatora sam morao pogasiti sve džampere ispod pozicije FUSE na icprogu.Samo tada je programiranje išlo bez problema.Kristal je orginalni a mjesto kondezatora koji su vezani sa kristalom 33pf sam stavio 47pf, ali mislim da pic osilira na pravoj frekvenciji pošto je pokrenuo sam program.

help me!!!!!!
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a28.10.2003. u 05:45 - pre 249 meseci
Isprogramiraj ponovo PIC. Pritom u ALLPic podesi u Settings/Options/Programming da ti ne verificira ni pre ni posle programiranja (odčekiraj te dvije opcije)
U izborniku odaberi zadani PIC i kad označiš hex fajl koji želiš upisati u PIC ne gasi nikakve džampere, postavke se same automatski nariktaju. U uobičajenoj verziji terminator dongla ide 16F876-20/SP PIC.

Druga solucija, provjeri konektor i kablić do telefona, kao i koje si pinove spojio i kako.

Kakvu grešku ti javlja? 0101 možda?
***Shark***
 
Odgovor na temu

haker112000
Marko Marković
Jupiter

Član broj: 13295
Poruke: 164
194.152.240.*



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a28.10.2003. u 20:14 - pre 249 meseci
Greška je 0303
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a28.10.2003. u 21:15 - pre 249 meseci
He, ponekad je jeftinije kupiti već gotovo rješenje ;-)

Pregledaj još jednom sve spojeve na pločici, potkrala ti se neka greška.




***Shark***
 
Odgovor na temu

haker112000
Marko Marković
Jupiter

Član broj: 13295
Poruke: 164
194.152.240.*



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a28.10.2003. u 21:47 - pre 249 meseci
Prvo da ti kažem da sam probao da ponovo programiram pic sa upaljenjim kvačicama bez onih što si mi ti rekao da ih isključim ali neide.Onda sam probo heksu od DTC-4 i ona mi je prošla dok i ona nije prije išla sa kvačicama.Sve sam probao na istom picu.Tu mora biti još neka caka, jer sam probao davno da pravim test karticu za Motorole i nju sam isto morao programirati sa icprog-om .Dok nisam isključio Fuse kvačice nije išlo.Programator je bio sasvim drugi što pokazuje da je do icprog-a tj. postavki na njemu.Daj molim te reci mi po kojoj si ti šemi radio terminatora, ja sam po onom koji je dat sa štampanom pločom bez onog dodatka za karticu što samo prikaziva šemu a ne i štampanu vezu. Tu sam primjetio da ima nekih razlika između tih šema .Mislim da je razlika u par noga na picu 14,15,16ili 17 nožica ne znam napamet,a nije mi šema pri ruci.Pa daj molim te da mi pomogneš.
Znam da je to najlakše kupiti ali neko uživa da to sam napravi ,aja sam jedan od njih.
Hvala unaprijed na suradnji!!!!!
 
Odgovor na temu

afroman
Admir Purić
BiH ; Travnik

Član broj: 10134
Poruke: 14
*.as53.tr.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a02.11.2003. u 21:37 - pre 249 meseci
ja sam kupio gotov box koji sam platio 70 eura, al mi nije došao kabl koji povezuje box i raćunar, nisam siguran na koji port se spaja: dal da com1 ili lpt. Uz box je došao i CD sa programima, kad otvorim program javi mi da nisam spojio box i program se automatski zatvori. Još uvijek mogu vratiti taj box ako ne funkcioniše, vaše mišljenje. hvala...
pura
 
Odgovor na temu

haker112000
Marko Marković
Jupiter

Član broj: 13295
Poruke: 164
194.152.240.*



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a03.11.2003. u 19:42 - pre 249 meseci
Program ti se neće pokrenuti dok ne prikopčaš boxu. Ide ti na LPT port i na usb priključak.Kolko vidim koristiš Windovse XP pa ne znam dali su oni pogodni za te stvari, provjeri.
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a03.11.2003. u 19:56 - pre 249 meseci
Ako si kupio terminator box onda ide na LPT port, a napajanje ide na USB port, kabel iz boxa ide na telefon. DIV radi i pod XP

Box nece da radi dok ne skopcas napajanje na USB (mozes koristiti i externo, 5V) a samim tim i program

Uz kompletu su:

1. box sa kablom za USB
2. kabel od box-a do telefona
3. CD sa softom

Posto se vidi da nisi dobio sve sto trebas dobiti vrati to ili trazi da ti daju sve sto treba

Nek testiraju box na svom racunaru pred tobom da se uvjeris da sve radi kako treba


***Shark***
 
Odgovor na temu

miralo

Član broj: 17281
Poruke: 122
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a17.06.2004. u 21:24 - pre 241 meseci
Citat:
Dejan Matijevic:Isprogramiraj ponovo PIC. Pritom u ALLPic podesi u Settings/Options/Programming da ti ne verificira ni pre ni posle programiranja (odčekiraj te dvije opcije)
U izborniku odaberi zadani PIC i kad označiš hex fajl koji želiš upisati u PIC ne gasi nikakve džampere, postavke se same automatski nariktaju. U uobičajenoj verziji terminator dongla ide 16F876-20/SP PIC.

Druga solucija, provjeri konektor i kablić do telefona, kao i koje si pinove spojio i kako.

Kakvu grešku ti javlja? 0101 možda?


Malo se kasno ukljucujem u pricu, ali sada sam i ja naisao na slicne probleme. Imam ALLPic sa kojim mogu da radim 24Cxxx, sto bi trebalo da znaci da je ispravan. Medjutim, nikako ne mogu da programiram PIC16F876-20/SP. Ako ukljucim verifikaciju posle programiranja obavezno mi javi gresku. Kad iskljucim, upisivanje prodje, ali kad ponovo ucitam sadrzaj PIC-a on je prazan. Da li postoji neki nacin da se proveri ispravnost upisa, osim ponovnog citanja pomocu IC-Prog-a? Odnosno, da li moguce da je IC-Prog ipak lepo upisao sadrzaj, ali je problem kod ucitavanja (sto bi bilo lepooo da je tako!!! )

 
Odgovor na temu

ivota

Član broj: 18916
Poruke: 11
*.tel.net.ba



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a17.06.2004. u 23:43 - pre 241 meseci
LJudi pomagajte i ja imam isti problem sa tim picom.Nekako sam ga isprogramirao bez kvačica, pokrene diva ali neće da surađuje sa telefonom.Greška je 0101
 
Odgovor na temu

vrba
Srbija

Član broj: 13601
Poruke: 352
195.178.35.*



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a18.06.2004. u 08:28 - pre 241 meseci
@ivota
Ako si uspeo da pokrenes krekovani Div pod Win98, tada nema sta da mislis jer je dobro isprogramiran pic ili ne!!! Dobro je isprogramiran ali ti jr problem u necemu drugome ako ti izbacuje gresku 0101. To je greska u komunikaciji ( proveri konektor, pinove na kabelu, konektor na telefonu da nije negde u spoju, ...)

@miralo
Probaj upisati bez verifikacije i zatim ga stavi na box (obavezno stavi podnozje) i pokreni krekovani DIV pod Win98. Tako ces znati da li je dobro programiran ili ne.
U svakom slucaju, ako te i dalje bude zajebavao pic i nebudes imao ko da ti odradi, javi se na so.vrba(a)neobee.net , pa cu ti ga odraditi drugarski.
Ajd, pozdrav!!!!
.:.:vrba:.:.
 
Odgovor na temu

miralo

Član broj: 17281
Poruke: 122
213.137.106.*



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a18.06.2004. u 09:19 - pre 241 meseci
Citat:
vrba:@ivota
Ako si uspeo da pokrenes krekovani Div pod Win98, tada nema sta da mislis jer je dobro isprogramiran pic ili ne!!! Dobro je isprogramiran ali ti jr problem u necemu drugome ako ti izbacuje gresku 0101. To je greska u komunikaciji ( proveri konektor, pinove na kabelu, konektor na telefonu da nije negde u spoju, ...)

@miralo
Probaj upisati bez verifikacije i zatim ga stavi na box (obavezno stavi podnozje) i pokreni krekovani DIV pod Win98. Tako ces znati da li je dobro programiran ili ne.
U svakom slucaju, ako te i dalje bude zajebavao pic i nebudes imao ko da ti odradi, javi se na so.vrba(a)neobee.net , pa cu ti ga odraditi drugarski.
Ajd, pozdrav!!!!


Nesto sam se malo zamlacivao sa ICProg-om i XtremeP i izgleda da je problem u upisu konfiguracije. Naime, ako iskljucim "Code Protect" (ne CPD) onda i upis i verifikacija prodju bez problema. Kad sledeci put ucitam PIC sve je u redu. Ali ako nakon uspesnog upisa programa i podataka ponovo upisem samo konfiguraciju, ali sa ukljucenim "Code protect" pri sledecem iscitavanju dobijem sve nule, odnosno PIC je obrisan.
Danas cu probati da stavim PIC na dongle, pa da vidim sta sam uradio.

U svakom slucaju, hvala puno na pomoci i ponudi da to odradis. Probacu sam, pa ako bas ne ide javljam se.

 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a18.06.2004. u 12:59 - pre 241 meseci
PIC ti nije obrisan već ga ne možeš isčitati, zato i jest uključena opcija code protect da ga ne može "nitko" isčitati. Sadržaj je u PIC-u ali ga ne vidiš i ne isčitavaš, zato su sve nule. Dongle ti je OK ako program normalno starta, greška 0101 je greška u komunikaciji, a nastaje i u slučaju ako se ne koristi kristal 14.7456 MHz koji je u originalu već 14.318 koji je lako dostupan. Ja sam napravio desetak komada Terminatora i svi odreda rade kako treba, samo sam na jednom morao izbaciti ona dva blok kondenzatora (33 pF) kod kristala jer nije htio raditi sa njima.
Ostali slučaji te greške su kako je navedeno u gornjoj poruci:
1. Greška u kablu (prekid ili nisi pogodio pinuot)
2. Prljavi kontakti na konektrou telefona (vrlo često)
3. Konektor oksidirao iznutra, u telefonu (isto vrlo često, mana kod eriksona)
4. prazna baterija telefona

Ovo gore "nitko" ne znači to u stvarnosti, dragi naš gospodin Anatolij Wulf je kadar isčitati sve i svašta iz zaštićenih PIC-eva, Atmega... jer ima vrlo skupu opremu upravo za hakiranje unlock opreme.
***Shark***
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Dekodiranje ERICSSON-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8980 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.