Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616772 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial31.03.2014. u 22:23 - pre 122 meseci
Ne mora niko da ima taj znak sigurnosti. Ako se nalazi na sajtu obicno se nalazi pri dnu, ali ne mora.

Kazes neces paypal ako ne mozes da primas novac na njega. Ok, ali da te pitam, da li sada mozes da koristis tu karticu nekako osim za primanje para preko freelance sajtova ili da trosis sa nje? Ne mozes, tako da ti dodje na isto.

Kao sto ti je vec objasnjeno, svaki bankomat naplacuje svoju nek proviziju ako bankomat nije banke cija je kartica, a posto je payoneer virtualna banka ona nema svoj bankomat. Posto je kartica izdata u americi, a ti podigao u srbiji pare. Ko zna gde je otislo tih 3 dolara, ne lupaj gavu, imas dve banke i jednog posrednika, i promenu kursa. Nigde nije navedeno koliko mastercard uzima za uslugu posredovanja, pogotovo ako banka na kojoj si podigao novac nema takav ugovor sa mastercard-om da se podaci obradjuju direktno u toj banci, sto koliko znam nema ni jedna banka u srbiji, nego se spajaju na drugu banku, ili na maticnu centralu banke sto kosta. Znaci sada imas dva posrednika jedan je kada tvoj zahtev ode u centralu banke (intesa u italiju, societe u francusku...), a drugi je odatle prema proizvodjacu kartice odnosno mastercard-u, i najverovatnije si tu izgubio a 3 dolara. Nadam se da sam ti resio nedoumicu, mada mislim da stvarno nije bitno, jer to nikada neces moci da uvrstis u jednacinu, a za 300 dinara ni u radnju vise posteno ne moes da odes, tako da mislim da se opterecujes suvisnim.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.04.2014. u 03:31 - pre 122 meseci
@grringo

Evo rece vec milos2, ne mora sajt da ima taj znak, a pogotovo neki poznat ne mora, bas zbog toga sto je poznat. :)

A PayPal sam pomenuo zbog sigurnosti (tj. tvoje nesigurnosti) pri placanju na raznim sajtovima. Tako da sam pretpostavio da ti nije bitna usluga primanja novca preko PayPal-a. A posto radis preko freelance sajtova, ne treba ti primanje novca na PayPal. A skvako ce ti placanje preko PayPal-a koristiti pri bezbednoj kupovini, takodje tu istu karticu mozes dodati i na Google Wallet i placati preko koga zelis ili preko koga taj merchant ima checkout.




Evo ti jedan malo stariji eksperiment sa bankomatima: http://www.elitesecurity.org/t288391-43#3167193


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Freelance Tutorial22.04.2014. u 11:14 - pre 121 meseci
Klijent mi je poslao NDA da potpišem, ali nemam ni jedan digitalni sertifikat.
Koji najčešće koristite?
Da li vredi da uzmem onaj na ličnoj karti, bar je besplatan, ako ništa drugo?
Ili ima neki drugi način?
dare023
 
Odgovor na temu

Kurt2
SCG

Član broj: 79835
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 156109951


+9 Profil

icon Re: Freelance Tutorial22.04.2014. u 12:13 - pre 121 meseci
Odštampaš, potpišeš hemijskom, skeniraš, pošalješ nazad, doviđenja. Kakvi sertifikati, kakvi bakrači.
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial22.04.2014. u 12:19 - pre 121 meseci
nepotrebno skroz.

napisi u photoshopu ili paintu misem (olovkom ako imas ) ,prebaci u word-pdf i to je to. Nema klijenta koji mi nije tako prihvatio za vise od 5 godina rada.

 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Freelance Tutorial22.04.2014. u 12:56 - pre 121 meseci
Hvala na odgovorima.
Uradiću nešto od ovoga, svakako je jednostavnije.


dare023
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.108.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial23.04.2014. u 09:24 - pre 121 meseci
Potpisivao sam nekim lepim pisanim fontom u Photoshopu, nikad mi niko nije pravio problem...
 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial28.05.2014. u 01:22 - pre 120 meseci
Da li na odesku proviziju od 10% placam ja ili poslodavac ? Ne mogu da se setim.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial28.05.2014. u 05:45 - pre 120 meseci
>
Ovisi kako se dogovorite. U osnovi budi jasan oko toga ko placa tih 10%.
Ili mu reci cijenu sa tim postotkom ili bez njega i naglasi da on placa.

Ali sistem placanja je takav da klijent posalje npr $500, oDesk uzme od
te cifre 11,11% (zato jer oni dodaju 10% na rezultat, a ne na total) i
tebi isplati ostalo. Tako da se moze gledati s obje strane ko placa.

Ali definitivno nije kao na Freelanceru, ako to pitas. Odesk je mnogo
transparentniji i skida samo kad se inicira transakcija.
...
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.108.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial19.06.2014. u 11:46 - pre 119 meseci
Da ne bih otvarao novu temu, a i s' obzirom da Payoneer karticu većinom koriste samo freelanceri, upozorio bi sve ljude da su to neviđeni lopovi.

Platio sam u Srbiji u jednoj online prodaji u maju mesecu jednom i u junu mesecu drugi put, što mi je Payoneer regularno skinuo, da bi mi odjednom prošlog petka naplatili ponovo iznos iz meseca maja.
Ja ih kontaktiram putem live chat-a, i oni su tvrdili da apsolutno nemaju ništa s' tim, već da mi je kartica "kompromitovana" od strane prodavca i da će morati da je blokiraju. Na listi transakcija u mom nalogu na Payoneer sajtu nigde nema transakcije u maju mesecu, već se samo pojavljuju dve transakcije u junu.

Ja kontaktiram prodavca i oni su tu proveravali par dana - da bi mi rekli da apsolutno nema šanse da su mi oni greškom naplatili treći put.

Epilog je da su na kraju priznali iz Payoneera grešku, ali ne u smislu da su naplatili treći put, već da je ta prva transakcija bila naplaćena tek prošlog petka. Odblokirali su mi karticu ali oni mene više neće videti. Ukrali su mi 3100din. i od sad ću povlačiti novac isključivo preko Skrill kartice.

p.s. sreća pa je relativno mali iznos u pitanju, par dana pre toga sam plaćao neke velike sume, moglo je da zapne oko toga...
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Freelance Tutorial14.07.2014. u 18:30 - pre 119 meseci
Citat:
Exodusbgd: Da ne bih otvarao novu temu, a i s' obzirom da Payoneer karticu većinom koriste samo freelanceri, upozorio bi sve ljude da su to neviđeni lopovi.

Platio sam u Srbiji u jednoj online prodaji u maju mesecu jednom i u junu mesecu drugi put, što mi je Payoneer regularno skinuo, da bi mi odjednom prošlog petka naplatili ponovo iznos iz meseca maja.
Ja ih kontaktiram putem live chat-a, i oni su tvrdili da apsolutno nemaju ništa s' tim, već da mi je kartica "kompromitovana" od strane prodavca i da će morati da je blokiraju. Na listi transakcija u mom nalogu na Payoneer sajtu nigde nema transakcije u maju mesecu, već se samo pojavljuju dve transakcije u junu.

Ja kontaktiram prodavca i oni su tu proveravali par dana - da bi mi rekli da apsolutno nema šanse da su mi oni greškom naplatili treći put.

Epilog je da su na kraju priznali iz Payoneera grešku, ali ne u smislu da su naplatili treći put, već da je ta prva transakcija bila naplaćena tek prošlog petka. Odblokirali su mi karticu ali oni mene više neće videti. Ukrali su mi 3100din. i od sad ću povlačiti novac isključivo preko Skrill kartice.

p.s. sreća pa je relativno mali iznos u pitanju, par dana pre toga sam plaćao neke velike sume, moglo je da zapne oko toga...


Nisi prvi koji govori ružno o payoneer-u.. mene jako nervira njihova politika vezana za dva dana čekanja i naplata od 2.5$ ili 5$ ako transakcija treba da bude odma izvršena... I naravno što nikad tačno ne znam koliko će me šta koštati.. ali vremenom sad skoro pogadjam u dinar :) imao sam možda jednu ili dve neprijatne situacije sa tim servisom ali se sve srećom lepo završilo... medjutim meni ništa bolje nije bilo ni sa Scrill-om čak što više još i gore :) išao sam jedan dan u pazar... i svaki put kad sam provukao karticu meni je scrill to naplatio duplo .. tako da u jednom momentu više nisam imao raspoloživa sredstva a znam da para na računu mora biti... poslao sam im tiket.. čekao sam negde oko 7 dana na odgovor.. i nervirao sam se.. iskren da budem uopšte mi nije palo na pamet da ih zovem :) .. nakon 7 dana su vratili pare na račun i izvinili se na njihovoj grešci... ali eto opet koštalo me živaca .. a kod njih mi smeta što ne možeš trenutno da vidiš trošak po kartici.. već tek nakon nekoliko dana... tako da je bilo slučajeva da sam bio čak i u minusu oko 10$ :) a kako nemam pojma .. a bilo je i slučajeva da kartica jednostavno neće da prodje .. pa onda moram payonner .. tako da meni i jedna i druga kartica su kidali živce.. ali jednosatvno sam momentalno primoran da ih koristim jer drugog rešenja nemam... navodno od sada će se oporezivati honorarne uplate na devizni račun oko 30%.. što mi se definitivno ne isplati...
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial14.07.2014. u 20:27 - pre 119 meseci
Ovo cekanje je normalno jer treba novac da se prebaci na njihov racun. Kartica je debitna sto znaci da mora imati pokrice u stvarnom novcu. Da je kreditna, mogao bi je koristiti odmah.
...
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial15.07.2014. u 07:49 - pre 119 meseci
Kako su onda sredstva na Skrill kartici dostupna odmah nakon uplate???

Ja na to ne gledam tako - siguran sam da je Payoneer-u značajan izvor prihoda taj "fee" od $2.5 za trenutno učitavanje novca.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial15.07.2014. u 13:45 - pre 118 meseci
>
S kojeg servisa povlacis pa je odmah dostupno? Je li ti taj servis
naplati fee? Ja povlacim sa elance na payoneer dzaba i onda cekam par
dana da pare legnu, tj dok se provede transakcija izmedju elancea i
payoneera.
...
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Freelance Tutorial15.07.2014. u 15:09 - pre 118 meseci
kod mene sa elance na scrill ili na payoneer cekam 24 - 48 sati... stim da na payoneer kad legne ako hocu odma da bude raspolozivo moram da platim 2.5$
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial15.07.2014. u 21:29 - pre 118 meseci
Sa ELance-a na Skrill kad povlačim, bez obzira da li povlačim $30 ili $500 - bude dostupno u roku od 10 minuta na Skrill-u.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial16.07.2014. u 04:46 - pre 118 meseci
Citat:
dados.p:
kod mene sa elance na scrill ili na payoneer cekam 24 - 48 sati... stim da na payoneer kad legne ako hocu odma da bude raspolozivo moram da platim 2.5$

Evo malo objasnjenja zasto se ceka toliko na transfer novca http://www.npr.org/blogs/money...isible-plumbing-of-our-economy
Ukratko, sistem u US je zastareo, a bankarska industrija je zatvorena, autisticna i opire se inovacijama. :)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial16.07.2014. u 07:34 - pre 118 meseci
Citat:
Exodusbgd:
Sa ELance-a na Skrill kad povlačim, bez obzira da li povlačim $30 ili $500 - bude dostupno u roku od 10 minuta na Skrill-u.


Mozete li u Srbiji uteti Skrill karticu?

Ja sam se davno posvadjao sa njima jer su preskupi. Evo gledam troskove kartice

Free online and offline shopping - Je li doista free ili i oni naplacuju taksu posto se kod nas ne placa u EUR

Fixed €1.80 local or foreign ATM transaction fee* - Payoneer jeftiniji

Fixed 2.49% foreign exchange rate - Ovo se cini jeftinije nego kod Payoneera. Kod njih je do 3%

Cards available in EUR, GBP, PLN or USD for use globally - EUR je bazni, a za sve ostale oni provode svoje transakcije po bezobraznom kursu. Ja sam jednom na $2000 izgubio $80 na konverziji

Only €10 per year card fee - Payoneer je skuplji ovdje
...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial16.07.2014. u 22:12 - pre 118 meseci
^ Zavisi preko koga si otvorio Payoneer.
Meni je uglavnom svuda povoljniji Skrill.

Jedino nije za konverziju valute (na Payoneer je do 3% max.), Skrill:

Citat:
For transactions involving currency conversion Skrill adds a fee of between 2.99% and 4.99%** to the wholesale exchange rate we offer.

https://www.skrill.com/en/personal/fees/
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial17.07.2014. u 05:22 - pre 118 meseci
Citat:
mr. ako: ^ Zavisi preko koga si otvorio Payoneer.
Meni je uglavnom svuda povoljniji Skrill.

Jedino nije za konverziju valute (na Payoneer je do 3% max.), Skrill:


https://www.skrill.com/en/personal/fees/


Ali uvijek ti se konvertira jer dizes i placas u dinarima, zar ne?! Osim ako ti ne dizes u EUR ili USD pare pa ih na ulici konvertiras po boljem tecaju? Pojasni kako ti je Skrill povoljniji i jesi li na njemu uzeo EUR ili USD racun
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616772 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.