Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616488 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial16.10.2013. u 16:57 - pre 127 meseci
Ako je tako mala suma, najbolje je western union-om, i najjednostavnije.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial17.10.2013. u 00:24 - pre 127 meseci
WU je najskuplje resenje, jer ce to slanje nekoga kostati oko 50ak evra. Najbolje da otvoris Payneer i da ti on uplati direktno preko Load Card servisa (ako ti Payneer kao novom kosrisniku tu uslugu omoguci). Druga opcija je preko nekog drugog servisa tipa Skrill, Neteller,... ali to znaci da ce on morati da se registruje, doda svoju karticu, verifikuje je i onda ti prebaci na tvoj nalog... a ti isto moras da se registrujes i zatrazis karticu preko koje ces pare dici na bankomatu. Takodje slicno moze i preko PayPal-a (on to verovatno vec ima), ali je problem sto ces ti morati da registrujes nalog negde na adresu u Bosni/Hrvatskoj/Madjarskoj.
E sad, ovo sve traje i komplikovano je i cimanje je ako je ovo "one time" uplata. Mozda najbolje da ti prebaci wire transferom, to ce kostati oko 25e recimo... das mu tvoj IBAN broj deviznog racuna i on ti prebaci direktno sa svog na tvoj bankovni racun.
Mozes i da nadjes nekoga ko vec ima neki od pomenutih servisa/kartica i ko ima volje da se cima oko toga, da ti uradi "drugarski" ili za neku proviziju.
Sigurno ima jos resenja, al' mi ne pada na pamet sad nista, vec je kasno... :D Mozda neko drugi pomogne sa nekom idejom.




- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Freelance Tutorial17.10.2013. u 00:29 - pre 127 meseci
neteller ne radi u US


--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +1 914 940 1074 +1 415 766 9059
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Freelance Tutorial17.10.2013. u 01:16 - pre 127 meseci
WU neće koštati 50EUR već nešto više od 20 dolara.

https://wumt.westernunion.com/...=en&pid=usMenuPriceShopper
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Freelance Tutorial18.10.2013. u 00:26 - pre 127 meseci
Jedan savet svima koji kontaktiraju Payoneer podrsku, ne gubite vreme vec odmah otvorite temu na njihovom forumu.
Cak i za vecinu problema koji mozete da imate tamo vec postoje teme, recimo kad su meni blokirali Private Load odmah sam nasao jos ljudi da se zale i njihov admin tamo je na kraju napisao da morate imati bar jednu partnersku transkaciji u 6 meseci.

Isto mi jednom nije bilo jasno oko nekih provizija koje su mi skinuli, otvorio sam temu, trazili mi email na pp i sve je reseno u roku od <2 dana, sa supportom bi se natezao bar 10 dana posto su prespori sa odgovorima.
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.108.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial18.10.2013. u 10:27 - pre 127 meseci
Uff, ode dolar dođavola... Jutros jedva preko 80din za 1$
 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial18.10.2013. u 21:16 - pre 127 meseci
Stigla mi je Skrill kartica, pre par dana. Resih da je istestiram danas.
Za kupovinu u prodavnici mora se unositi pin.
Racun od 473 dinara - skinuli su mi 4.14 eur sa kartice, sto i nije lose kurs 114.25...

[Ovu poruku je menjao draggix dana 18.10.2013. u 23:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao draggix dana 19.10.2013. u 03:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial19.10.2013. u 00:56 - pre 127 meseci

Citat:
KZL: njihov admin tamo je na kraju napisao da morate imati bar jednu partnersku transkaciji u 6 meseci.

Znaci konacno su naveli neku okvirnu brojku... a i snizili su, jer ranije sigurno nije bila dovoljna jedna, cak ni dve tri za mesec...
Dobre vesti svakako!

@miloshzorica, @Burgos
Hvala na informacijama i ispravkama.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

denny546
Nis

Član broj: 312636
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Freelance Tutorial19.10.2013. u 17:57 - pre 127 meseci
Mr. ako, Da li mozes da objasnis kako neko iz US moze da se registruje na SKRILL i uplati novac?
Pre nekoliko dana hteo sam da naplatim $150 i uplatioc nije uspeo da to uradi iz US.
Probao je sa tri kartice i sve tri su mu odbijene.
Kasnije mi je rekao da mu je Skrill podrska dala informaciju da ne moze da uplati iz US.
Ukoliko je na taj nacin nemoguce, da li postoji mogucnost povezivanja nekog drugog servisa u US sa Skrill-om da
bi se primila uplata? Payoneer sam ugasio jer su bezrazlozno ugasili private load opciju.

Pozz
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Freelance Tutorial20.10.2013. u 17:49 - pre 127 meseci
Pre izvesnog vremena napravio sam nalog na Elanceu. Budući da do sada nisam koristio ovakve sajtove, morao sam malo da proeksperimentišem ;) Zato sam nekoliko puta promenio kategoriju poslova koje pratim (IT & Programming, Design & Multimedia, Writing & Translation itd.), ali izgleda da sam preterao sa učestanošću, pa sam sada u pogledu izbora poslova ograničen samo na jednu kategoriju.

Mene zanima da li zaista postoji neko ograničenje u pogledu promene kategorija, i da li se taj "brojač" negde "resetuje" posle određenog vremena (ako da, posle koliko vremena?). Koliko da sam tragao po sopstvenom profilu, nisam našao neko "polje" koje se menja za jedan (na gore ili na dole) pri ovom postupku.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial20.10.2013. u 18:57 - pre 127 meseci
>
Da, mijenjao si kategorije samo si pobrkao vrijeme :). Kategoriju kao
free user mozes promijeniti 1 put mjesecno. Racuna se datum kada si
odabrao prvu kategoriju. Npr ako si prvi put otvorio nalog 1. u mjesecu,
onda ako danas promijenis kategoriju, ta promjena ce se aktivirati tek
1.11.

Ako si paid user, onda mozes dodavati beskonacno kategorija ali svaku
placas dodatnih $5 mjesecno.

I to je to!
...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial20.10.2013. u 19:06 - pre 127 meseci
@denny546
Rekoh na prosloj strani http://www.elitesecurity.org/p3352576 Ameri nisu mogli da imaju Moneybookers, ali se mozda nesto promenilo od kad su Skrill...
K'o sto rekoh tamo, vidim da su zvanicno registrovani u USA, FinCEN im je odobrio licence, jbmlg... jedino je pitanje koje usluge su im dostupne, jer su neke country specific. Amerika je na listama:
https://www.moneybookers.com/onboard/us/register.pl?cid=400849
https://www.skrill.com/en/personal/fees/

Ako nista drugo, neka proba direktno preko Skrill It usluge (ako vec nije registrovao acc).
https://www.skrill.com/skrillit/
https://www.skrill.com/en-us/about-skrillit

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

denny546
Nis

Član broj: 312636
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Freelance Tutorial21.10.2013. u 08:54 - pre 127 meseci
Hvala na odgovoru mr.Ako
Cini se da bi to trebalo da radi. Malo sam se naplasio da nekome novom preporucim da uplati na taj nacin jer me je ovaj prethodni ubedio
da to ne funkcionise. Dosta si mi pomogao a predpostavljam i drugima kojima je to potrebno.
Sve najbolje!
 
Odgovor na temu

SomeBunny
Beograd

Član broj: 319331
Poruke: 1
82.117.201.*



+1 Profil

icon Re: Freelance Tutorial26.11.2013. u 11:23 - pre 126 meseci
Pozdrav svima,
bice da sam lenj, ali sva ova prica oko preuzimanja novca zvuci poprilicno komplikovano.
Imate li predlog gde bi mogalo da se pridruzi projektu koji radi neko nas? Pricam o part-time/posle posla.
 
Odgovor na temu

denny546
Nis

Član broj: 312636
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.12.2013. u 12:06 - pre 126 meseci
Primio sam neku uplatu na Skrill Prepaid Master Card.
Medjutim, ubrzo posle toga dobio sam ovaj mail od Skrill-a:

We would like to inform you that your account is temporarily suspended for payments following a routine security audit.

In order to lift the restrictions imposed on your account, we need to confirm your identity and address. To allow this, please provide the following documents:

- A full colour copy of a valid, official identification document; such as your international passport, national identity card or drivers licence (front and back). This is required in order for us to verify your identity.
- A copy of a paper utility bill (Gas Bill/Electricity Bill) or bank statement issued in the last three months clearly displaying your name and address that has been received at the registered postal address detailed on your Skrill account. This is required in order for us to verify your address.

The required documents/information should be sent via email to [email protected].

Please accept our apologies for any possible inconvenience, however Skrill must adhere to strict security standards which are there to protect your account privacy. Please be aware that your account will remain frozen until you comply with this request.

We thank you in advance for your cooperation in this matter.

Kind regards,

Skrill Security
-----------------------------------------------------------------------
Novac mi je blokiran do daljnjeg.
Poslao sam im pasos, neke dokumente i racune na kojima se vidi moja adresa i identitet.

Da li je neko imao ovaj problem, koliko se to ceka i da li je to standardna procedura?

Hvala unapred

 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.108.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.12.2013. u 13:47 - pre 126 meseci
Pa ja koliko se sećam morao sam da im pošaljem kopiju LK, ne sećam se za "utility bill", mada ni to nije retkost da se traži (mislim da mi je neki od Freelance sajtova tražio i to).
 
Odgovor na temu

denny546
Nis

Član broj: 312636
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.12.2013. u 15:08 - pre 126 meseci
Ne znam sta se desava. U petak prosle nedelje 29. 11. 2014 imao sam uplatu, istog dana im poslao skenirane dokumente.
Da li postoji neki Live Chat sa Skrill-om ili neki toll free broj?
Jos nisam prakticno ni poceo da koristim Skrill a vec imam probleme. Tehnicka podrska je katastrofa.
 
Odgovor na temu

mls34

Član broj: 294407
Poruke: 17
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.12.2013. u 15:28 - pre 126 meseci
Citat:
denny546: Ne znam sta se desava. U petak prosle nedelje 29. 11. 2014 imao sam uplatu, istog dana im poslao skenirane dokumente.
Da li postoji neki Live Chat sa Skrill-om ili neki toll free broj?
Jos nisam prakticno ni poceo da koristim Skrill a vec imam probleme. Tehnicka podrska je katastrofa.

To je sasvim normalno, i svi su prošli kroz to.
 
Odgovor na temu

denny546
Nis

Član broj: 312636
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.12.2013. u 15:44 - pre 126 meseci
Pa to sam i hteo da saznam, ukoliko je jos neko prosao kroz to, koliko ce to da traje?
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.12.2013. u 16:01 - pre 126 meseci
Ja sam se sa njima prepisivao dobrih mesec-dva dok nisam sve sredio, ali sam ja u pocetku bas imao problema, tj imao sam 3 naloga otvorena sa iste adrese (2 moja + 1 caletov), pa dok sam sve to objasnio itd.. Obicno im treba 2-6 dana da procesuiraju ticket.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616488 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.