Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613977 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 18:46 - pre 129 meseci
Citat:
milos 2:
Ali cekajte, meni nikada nije bilo ni omoguceno da primam privatne uplate, a otisao sam samo na indeks stranicu preko sajta elance.com, da li neko moze da mi kaze kako oni znaju odakle sam ja saznao za njih, i ako moze neko da mi kaze slicnu kompaniju osim skrill-a, jer mislim da je 10€ za izradu kartice mnogo + takse na svaku transakciju.

Ako si otisao sa Elance sajta, oni znaju da si odatle dosao. Imaju web analitiku i znaju odakle im dolazi saobracaj.

Skoro svuda ces placati izradu kartice, cak cesto i vise od 10 evra...

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 19:34 - pre 129 meseci
Citat:
mr. ako: Ako si otisao sa Elance sajta, oni znaju da si odatle dosao. Imaju web analitiku i znaju odakle im dolazi saobracaj.

Skoro svuda ces placati izradu kartice, cak cesto i vise od 10 evra...


ok, osim na payoneer-u, gde je izrada kartice $5 USD, sto je manje od 5 eura. da li mozes da mi kazes gde mogu da nadjem jos neku firmu osim skrill-a koja izdaje kartice, jer sam se na skrilu registrovao pod drugim imenom. A to sto prate odakle dolaze korisnici, u slucaju da nije refer link na njihovom sajtu, a cini mi se da nije, to nije bas zakonito.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 19:44 - pre 129 meseci
A nisam te pitao, o koliko se transakcija radilo i koji je prosjecan
iznos bio? Manji ili veci iznosi?

Doista nisam prije cuo da su nekom ugasili private Load. Mora da si
pretjerao :).

Ali gledaj, mozes ovdje roncati do jutra ili beat the system. Odi
direktno i otvori novu karticu na brata ili sestru i imat ces
neogranicen private load. 2$ mjesecno za 2 kartice nije mnogo. Gore ti
je ovo sada.
...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 23:11 - pre 129 meseci
Citat:
milos 2:
Citat:
mr. ako: Ako si otisao sa Elance sajta, oni znaju da si odatle dosao. Imaju web analitiku i znaju odakle im dolazi saobracaj.

Skoro svuda ces placati izradu kartice, cak cesto i vise od 10 evra...


ok, osim na payoneer-u, gde je izrada kartice $5 USD, sto je manje od 5 eura. da li mozes da mi kazes gde mogu da nadjem jos neku firmu osim skrill-a koja izdaje kartice, jer sam se na skrilu registrovao pod drugim imenom. A to sto prate odakle dolaze korisnici, u slucaju da nije refer link na njihovom sajtu, a cini mi se da nije, to nije bas zakonito.

Ne znam gde je manje od $5, mada mislim da ima i onih koji daju besplatno... nego, ni Payoneer kartica nije uvek 5, vec zavisi preko koga je otovaras... recimo preko oDeska je $25 (ali su neki drugi uslovi povoljniji, pa ko sta voli to uzme)
Ima brdo firmi koje izdaju kartice, ali su razliciti modeli poslovanja, ne znam da li bi ti odgovarali, ali na pamet mi padaju recimo Neteler-ova Net+ Master kartica ili recimo Paxum ima svoju (mislim da je isto Master) ili jedna UK-based organizacija ePayments daje MasterCard isto... ali sve zavisi sta ti treba i za sta ti treba. A sve kartice se placaju, neke pre izrade, neke posle. Neke su $50 (Paxum). :)



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial11.08.2013. u 23:20 - pre 129 meseci
Citat:
virtualVoid:
A nisam te pitao, o koliko se transakcija radilo i koji je prosjecan
iznos bio? Manji ili veci iznosi?

Doista nisam prije cuo da su nekom ugasili private Load. Mora da si
pretjerao :).

Ali gledaj, mozes ovdje roncati do jutra ili beat the system. Odi
direktno i otvori novu karticu na brata ili sestru i imat ces
neogranicen private load. 2$ mjesecno za 2 kartice nije mnogo. Gore ti
je ovo sada.


Nisam ni ja cuo za to, dok nisu meni blokirali... :) Onda sam malo googlao i naisao na:
http://community.payoneer.com/...e-not-supported-for-this-card/
gde legendarni Nissim kaze ovo:
http://community.payoneer.com/...e-the-private-loading-service/


Inace, sta ti znaci "mora da si preterao", koliko ti je to? :) Kapis? To su mi i ovi iz Payneera rekli otprilike, sto znaci da to odredjuje neko odokativno kako mu se prohte... Nisam primao neko vreme nista sa Elance-a, vec sam radio direktno za svoje stalne klijente.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

kAOSmonk
Inner Mind

Član broj: 65502
Poruke: 22
..d8:1fe:1:92b1:1cff:fe79:bbac



Profil

icon Re: Freelance Tutorial12.08.2013. u 08:33 - pre 129 meseci
A da li je neko pokusao da sa svog bankovnog tekuceg racuna ili pak deviznog bankovnog racuna prebaci novac na Payoneer? Drugim recima, ono sto zelim da pokusam jeste da kada nemam novca na Payoneeru, a koristim ga za online placanja, prebacim novac sa svog bankovnog racuna na Payoneer. Da li je neko to pokusao i da li to prolazi?
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial12.08.2013. u 08:37 - pre 129 meseci
>
Sebi mozes uplatiti preko Load opcije, s druge kartice na svoju
payoneer. A preko banke mozes samo u SAD-u ako imas virtual bank account
otvoren. Nisam cuo da mozes s nase banke na karticu uplatiti. Isto kao
sto s kartice ne mozes prebaciti novac na svoj bankovni racun.
...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial12.08.2013. u 14:55 - pre 129 meseci
Citat:
kAOSmonk:
A da li je neko pokusao da sa svog bankovnog tekuceg racuna ili pak deviznog bankovnog racuna prebaci novac na Payoneer? Drugim recima, ono sto zelim da pokusam jeste da kada nemam novca na Payoneeru, a koristim ga za online placanja, prebacim novac sa svog bankovnog racuna na Payoneer. Da li je neko to pokusao i da li to prolazi?

Ko sto ti rece VirtualVoid, ne mozes to iz Srbije. Ono sto mozes je da sa svoje kartice preko Load Card stranice uplatis, ali je pitanje koliko ce ti to sljakati, jer k'o sto mozes iznad da vidis, meni su blokirali to posle par godina koriscenja... A jos se neko javio da mu je to zabranjeno bilo sa novom karticom odma'.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial13.08.2013. u 10:23 - pre 129 meseci
Citat:
mr. ako:
Inace, sta ti znaci "mora da si preterao", koliko ti je to? :) Kapis? To su mi i ovi iz Payneera rekli otprilike, sto znaci da to odredjuje neko odokativno kako mu se prohte... Nisam primao neko vreme nista sa Elance-a, vec sam radio direktno za svoje stalne klijente.


Ne zna sta to znaci. Hajde izvuci podatak od kada imas karticu, koliko loada si imao preko Elancea, a koliko preko private load. dobit cemo neki ratio koji ce nam reci "kada je previse private loada".

inace, mislim da je payoneer veoma osjetljiv na elance. znas da ih je elance dugo bojkotirao i onda su morali pristati na njegove uvjete (jeftina kartica, free povlacenje, i ko zna sto jos). zato mislim da ce oni posebno biti cangrizavi za elance card owners koji ne uplacuju preko elance sitea.

...
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial13.08.2013. u 13:43 - pre 129 meseci
imam jedno pitanje sto se tice postavljanje bid-ova. Ja posto sebe smatram pocetnikom, iako dosta znam oko powerpoint prezentacija i editovanja videa, ali znam da ima jos mnogo toga da naucim, pa ostajem pri tome da sam pocetnik, ja stavljam po 20-60 dolara za neki video edit , minimum je $20 kada stavi budget:less then $500, i hoce da mu se isece video na par mesta, i daje vreme na kojima treba da se isece snimak, banalno, posao od najvise sat vremena, zavisi od secenja, i posle pravljenja fajla, ali po meni ja za to mogu da trazim 20, eventualno 30 dolara, i onda vidim da je posao dodeljen nekome ko je za taj posao hoce da uzme $200. Slicno je i sa PowerPoint ili keynote prezentacijama. e sada pitanje, da li ja sebe podcenjujem, pa poslodavci misle da sam neozbiljan, pa nece da pricaju sa mnom, ili je neki drugi problem na koji odgovor zna samo poslodavac?
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Freelance Tutorial13.08.2013. u 15:03 - pre 129 meseci
Citat:
milos 2: imam jedno pitanje sto se tice postavljanje bid-ova. Ja posto sebe smatram pocetnikom, iako dosta znam oko powerpoint prezentacija i editovanja videa, ali znam da ima jos mnogo toga da naucim, pa ostajem pri tome da sam pocetnik, ja stavljam po 20-60 dolara za neki video edit , minimum je $20 kada stavi budget:less then $500, i hoce da mu se isece video na par mesta, i daje vreme na kojima treba da se isece snimak, banalno, posao od najvise sat vremena, zavisi od secenja, i posle pravljenja fajla, ali po meni ja za to mogu da trazim 20, eventualno 30 dolara, i onda vidim da je posao dodeljen nekome ko je za taj posao hoce da uzme $200. Slicno je i sa PowerPoint ili keynote prezentacijama. e sada pitanje, da li ja sebe podcenjujem, pa poslodavci misle da sam neozbiljan, pa nece da pricaju sa mnom, ili je neki drugi problem na koji odgovor zna samo poslodavac?


1. Podcenjujes sebe. Uostalom, stavi se na mesto poslodavca. Koga bi pre odabrao, onog od $20 ili $200 sa verovatno dobrom reputacijom?
2. Imas li dobijene poslove?
3. Potrudi se da nabudzis svoj profil. Npr. stavis kako je neki video izgledao pre i posle editovanja. Ili neku PP prezentaciju pa iako je ukradu, briga te.
4. Dobar fazon: snimis sebe kako radis. Ne mislim na web kameru vec recimo fraps ili slican program koji snima tvoj ekran. Na tom videu pokazes sta umes da uradis u recimo 5-10 minuta. Nemoj duze, niko nece gledati do kraja.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial13.08.2013. u 16:43 - pre 129 meseci
Kao sto kaze mitke, moras dobro napucati profil. Ne znam mozes li to u video editingu, ali mi programeri mozemo napraviti sample aplikacije u kojima su prikazane osnovne i najcesce stvari koje klijenti traze. To nama dodje 1-2 dana posla i onda koristimo to ostatak karijere. Napravi i ti tako pa onda kada klijent trazi tako nesto, ti mu posaljes video i kazes "je li ovo sto trebas". Ja sam tako dobio svoj prvi posao.

Dalje, poslodavci su veoma razliciti. Netko hoce najbolje, netko najnizu cijenu, al vecina trazi sto vecu kvalitetu za sto nizu cijenu. Jednom je netko ovdje rekao da treba kao pocetnik pustiti da se razbukta bidovanje, nrp sacekas jedno 5-6 ili 10 bidova. onda pogledas prosjecnu cijenu i ti napises killer bid s top prosjecnom cijenom. tek nakon mogo reputacije, mozes sam formirati cijenu.

I nemoj nikada ici s najnizom. Ja se sjecam da sam jednom tako zarko zelio posao kao pocetnik, i dadnem klijentu da cu mu uraditi nesto za $30. On pocne dodavati jos 100 karafeka, hajde kazem uradit cu i to. Onda na kraju odabere tipa za $50. Tad sam sebi rekao da vise nikada necu ici ispod cijene pa makar neimao posla. Nemoj ni ti. Bolje uraditi 1 posao za $100, nego 5 za $20. Isto zaradis, al 5 puta se manje umoris.
...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Freelance Tutorial13.08.2013. u 17:58 - pre 129 meseci
Citat:
virtualVoid:
Citat:
mr. ako:
Inace, sta ti znaci "mora da si preterao", koliko ti je to? :) Kapis? To su mi i ovi iz Payneera rekli otprilike, sto znaci da to odredjuje neko odokativno kako mu se prohte... Nisam primao neko vreme nista sa Elance-a, vec sam radio direktno za svoje stalne klijente.


Ne zna sta to znaci. Hajde izvuci podatak od kada imas karticu, koliko loada si imao preko Elancea, a koliko preko private load. dobit cemo neki ratio koji ce nam reci "kada je previse private loada".

inace, mislim da je payoneer veoma osjetljiv na elance. znas da ih je elance dugo bojkotirao i onda su morali pristati na njegove uvjete (jeftina kartica, free povlacenje, i ko zna sto jos). zato mislim da ce oni posebno biti cangrizavi za elance card owners koji ne uplacuju preko elance sitea.

Sorry, mrzi me da to sve izvlacim, ali ko sto rekoh, vecina uplata u poslednje vreme mi je direktno preko Load Card stranice, nisam povlacio sa Elance-a ne pamtim, jer vec neko vreme imam stalne klijente... No, sve i da izvucem brojke i odredimo tacan odnos, to moze da znaci da je tako, a i ne mora, jer su rekli da "to oni procenjuju po njihovom nahodjenju".

Inace, nisam znao za taj specifican i osetljiv odnos Payoneera i Elance-a... interesantna prica. A moguce da je i to bas jedan od razloga sto su me blokirali za private loads...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.35.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial13.08.2013. u 18:54 - pre 129 meseci
Citat:
milos 2:
imam jedno pitanje sto se tice postavljanje bid-ova. Ja posto sebe smatram pocetnikom, iako dosta znam oko powerpoint prezentacija i editovanja videa, ali znam da ima jos mnogo toga da naucim, pa ostajem pri tome da sam pocetnik, ja stavljam po 20-60 dolara za neki video edit , minimum je $20 kada stavi budget:less then $500, i hoce da mu se isece video na par mesta, i daje vreme na kojima treba da se isece snimak, banalno, posao od najvise sat vremena, zavisi od secenja, i posle pravljenja fajla, ali po meni ja za to mogu da trazim 20, eventualno 30 dolara, i onda vidim da je posao dodeljen nekome ko je za taj posao hoce da uzme $200. Slicno je i sa PowerPoint ili keynote prezentacijama. e sada pitanje, da li ja sebe podcenjujem, pa poslodavci misle da sam neozbiljan, pa nece da pricaju sa mnom, ili je neki drugi problem na koji odgovor zna samo poslodavac?


To ti je čista, ali čista lutrija.

Možeš pre biddovanja da obaviš malo istraživanje o ponašanju poslodavca, ali ni to ti ništa ne garantuje.

Par puta sam video šablone da poslodavci angažuju kvalitetnije freelancere po skupljoj ceni, ja ponudim otprilike prosečnu cenu, i šipak - on izabrao bukvalno nekog Indijca/Pakistanca za najniži bid od npr. $20.

Ti ako si početnik, kao što sam ja bio prošle godine, moraćeš u svakom slučaju da "under-bidduješ" da bi obogatio svoj profil.
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial14.08.2013. u 08:54 - pre 129 meseci
hvala vam svima na savetima, gledacu da ih iskoristim koliko god mogu.
 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial17.08.2013. u 01:04 - pre 128 meseci
Kako izlazite na kraj sa naplacivanjem preko oDesk-a?
Ja npr. uglavnom trazim polovinu pre slanja fajlova, ali evo naisao sam na klijenta koji izbegava da mi uplati drugu polovinu.

I kako da iskljucim Payment Schedule?
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.35.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial17.08.2013. u 03:52 - pre 128 meseci
Ideš na "settings", pa na opciju "get paid", i tu promeniš na manual.

Teško ćeš dobijati nove klijente ako budeš tražio % unapred, ljudi se puno plaše toga.

Kod Odeska je problem što ti garantuje samo hourly jobs. Nema nikakve garancije kod "fixed price jobs". Dešavalo mi se (doduše samo sva puta) da me i klijenti sa solidnom reputacijom (iznad 4 zvezdice) ispale.

Ja generalno izbegavam Odesk, ne tražim više nove poslove na njemu, samo odrađujem stare klijente. Puno ima šljama tu. Evo baš pre 2-3 dana me iscim'o jedan klijent zato što sam mu najavio prekid ugovora (ne odgovara mi u principu jer mi uzima puno vremena, a najmanje 3 x mi je slabije plaćena njegova satnica nego kod ostalih klijenata). I on mi pošalje poruku u fazonu: "Ok, Marko, bili smo zadovoljni saradnjom u početku, ali u zadnjih nekoliko dana nisi morao da otaljavaš ovoliko. Preskakao si materijal na puno mesta, i ovo ni na šta ne liči." Ja pošizim, uzmem random proveru dva fajla, i vidim da je tačno preko 99,99%. Odgovorim mu to, kažem mu da sam šokiran njegovom neprofesionalnošću, i kažem da sam spreman na inspekciju Odesk support team-a, jer ja nisam sigurno tip freelancer-a koji će otaljavati poslove. - Epilog: naravno, više se nije javljao taj dbl od klijenta.
_________________________________

Nevezano za Odesk, jeste li primetili da su promenili način isplate na Elance-u? Sad je vrhunski, kad se odradi withdrawal, pare ležu u roku od par sati, a ne kao ranije dan-dva.
Ali ima i jedna loša vest, ne znam koliko ste upoznati (pogotovu za one koji ne uplaćuju premium membership):

Citat:
As a valued premium member we're giving you an advance preview of simplifications on how you use Connects as well as improvements to your premium freelancer membership plan. You'll see these enhancements on August 26.

Simplified Connects Model. We're simplifying how you use Connects to submit proposals. Starting August 26, here's how you can apply them:
- Invited jobs = 0 Connects
- Hourly jobs = 1 Connect
- Fixed Price jobs <=$500 = 1 Connect
- Fixed Price jobs >$500 = 2 Connects
- Featured job posting = 3 Connects
- Sponsored proposal = Additional 4 Connects

Click here for a chance to view our new Connects model in detail, including examples. This change will apply to all freelancers.

New premium member feature: Add work samples directly within proposals. Starting August 26, you'll be able to include portfolio samples directly into job proposals, allowing clients to see the best examples of your work when they browse their proposals and look inside your proposals. This feature is only available to freelancers with premium membership plans.

New premium member advantage: Competitive pricing visibility. Currently, all freelancers can see the minimum, average and highest proposal prices to help determine their own rate. Starting August 26, these amounts will only be visible to freelancers with a premium membership plan, giving you the opportunity to compete more effectively and win more jobs by having access to information that is only available to premium members.

More to come. These are just some of the improvements we're working on, exclusively for premium members like yourself. Look for more enhancements in the near future as we continue making Elance the world's best online workplace.
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Freelance Tutorial19.08.2013. u 22:05 - pre 128 meseci
Dobio sam email od payoneera da mi je aktiviran US payment service.
To sad kao znači da mi mogu uplatiti PP i onda se automatski prebacuje na karticu, bar tako piše?
Nekom ko hoće da mi tako plati dajem "bank routing number" i "account number" sa one slike čeka?
Kakva su vaša iskustva?

dare023
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial20.08.2013. u 11:39 - pre 128 meseci
Odradio sam još pre nedelju dana posao za jednog poslodavca iz Švajcarske (putem Elance-a).

On je neki start-up koliko vidim, započinje posao sa više sajtova, i angažovao je brdo freelancera (koliko vidim oko deset nas).

Ja sam mu još prošlog utorka poslao poruku da je posao kompletiran, on je odgovorio da je izuzetno zadovoljan, ali da će biti malog odlaganja, jer mu je partner sa kojim radi, a koji kod sebe nosi Visa karticu, trenutno u inostranstvu pa ne može da primi neki verifikacioni kod putem SMS-a. Reče da će najverovatnije biti u mogućnosti da primi taj SMS u ponedeljak (juče). Međutim, juče mi se javlja poslodavac sa pričom - Zdravo, hvala na trudu, nadam se da će moj kolega moći da završi sve transakcije OVE NEDELJE.

Nisam navikao na ovakvu neažurnost, pa me zanima vaše mišljenje - da li da počinjem da paničim ( da kontaktiram Elance support )?

Od tih 10 freelancera, vidim da je isplatio samo jednog pre 2 nedelje.
Brine me to što posao nije zaštićen Escrow-om (ne znam ni kako je to uopšte moguće, znam da je bila priča da su svi fixed price poslovi na Elance-u zaštićeni Escrow-om). Drugim rečima, brine me, pošto je nov poslodavac, da me ne ispali za isplatu (dešavalo mi se i ranije da me ispale, ali mahom neki Indijci i Pakistanci, nikad ljudi iz EU, i nikad za ovako solidnu cifru - $240).
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Freelance Tutorial20.08.2013. u 12:55 - pre 128 meseci
Zaštićeni su Escrowom, ali tako što ti oni kažu da imaš sva prava da ne počneš da radiš pre nego što pare legnu na Escrow.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613977 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.