Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613950 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Freelance Tutorial25.04.2008. u 23:01 - pre 193 meseci
Citat:

Problem je u suludom WU formularu, gde postoje 2 polja ime i prezime posiljaoca. A ti imas ime firme, a gde to da upise ??? Pa to nece moci ne ne ne ;)))
Imah slicnih iskustava u Intezi, cim sam uspeo da nagovim salterusu da unese ime firme u polje za ime a prezime ostavi prazno sve je bilo ok, ali posle dosta ubedjivanja....


Upravo tako samo upises ime firme u ime a prezime ostavis prazno i predas :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Freelance Tutorial26.04.2008. u 20:47 - pre 193 meseci
Takodje mogu da posle prvih mesec dana rada na RaC-u kazem da je uz dobar portfolio
relativno lako dobiti bidove. Barem one na koje sam ja pucao tj neke sitnije poslove do 150$ 200$max.
Cene su zaista male u odnosu na identican rad ovde ali sta da se radi. Dok ti RaC uzme fee i WU te odere
kao kozu, i jos dolar koji pada ostaje ti... Mada posla uvek ima zaista i mislim da svako moze naci poslic
preko RaC-a. Ali indijci ubise sa cenama jer bukvalno rade stvari i za 40-50$ za koje nikad ne bih pristoa da radim
ni za 100$.
-Mnogo posla
-Slabe cene
-Moze da se zaradi po koji dolar :)
Mada ja sam jos na pocetku na RaC-u odradio sam tek 4 projekta mislim i 2 su u toku.
Radim lakse poslove gde se trazi cist xhtml/css/ajax sa slabo dinamike (php/mysql).
Mozda u buducnosti ima vise para kada krenem i dinamiku :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
77.46.231.*



+1 Profil

icon Re: Freelance Tutorial08.05.2008. u 17:38 - pre 193 meseci
GAF nudi i uzimanje platne (MasterCard) kartice, pa me interesuje da li ima neko da ju je uzeo i kakva su mu iskustva (koliko treba da stigne, da li stigne bez problema i da li je imao problema prilikom koriscenja).
Znam da sa karticom teorijski ne bi trebalo da bude nikakvih problema, ali teorija i praksa (posebno u Srbiji) bas se ne poklope uvek.
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Freelance Tutorial08.05.2008. u 19:55 - pre 193 meseci
U HR i SLO nema problema. Puno je jednostavnije i brze tako povlaciti novac.
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

Teofilije

Član broj: 175131
Poruke: 20



Profil

icon Re: Freelance Tutorial13.05.2008. u 00:51 - pre 192 meseci
Hello svima!

Sve pohvale pokretaču, tutorijal je odličan. Verujem da će pomoći svima onima koji kroče samostalno u svet, pre svoje Zemlje matice, koja se još uvek misli "da li na istok ili na zapad!"

Pošto sam se načitao raznih iskustava, evo malo i mojih.
Prvo preporučujem Scrptlance, besplatan je, možete konkurisati koliko vam duša ište, pun je projekata, withdraw funkcioniše dva puta nedeljno, i ima vezu sa MB.
Što se tiče uspeha, ja sam negde na sredini lestvice koja vodi u "sigurne vode", još uvek se penjem, mada mi je, sa osvojenih x desetina zvezdica već mnogo lakše, imam više klijenata koji mi se javljaju.

Savet početnicima: samo napred! ja sam dugo gradio svoj portfolio i review. Mnogo puta sam nešto radio skoro i za džaba, samo da bih "narastao". Teško je kad nemaš rejting, biješ se sa jadnicima sa istoka, gledaš za koje pare rade i krstiš se, ali kao što sam već rekao, samo napred! Ako već imate neka predznanja u oblastima dizajna, ili programiranja, usavršavaćete se usput, radeći.

Banka intesa je stvarno među najboljim bankama, ali ima samo jednu manu. Ako vam u Moneybookers-u traže da povučete transakciju do 20$ da bi overili račun pomoću 6-znakovnog koda koji stiže sa transakcijom, Banca Intesa ovaj kod ne prosleđuje, ta informacija se gubi usput, tako da ovu overu računa (Koju će MB kad tad da zatraži) nemožete obaviti preko Bance Intese, osim ako imate VISA karticu za plaćanje, i onda overite ovu karticu na MB.

Pozdrav svima koji su dali iscrpne informacije o e-poslovanju, mada meni još uvek nije jasno u vezi plaćanja poreza kada ste fizičko lice. Od jednog računovođe sam dobio informaciju da u Srbiji nije čuo za nikog ko je fizičko lice i plaća porez, ljudi se gotovo uvek pre opredeljuju da otvore nešto, i tek onda prijave dobit.

Evo jedne proverene informacije iz Austrije!
Austrijski državljanin, kada otvara firmu/agenciju, prvih godinu dana, država ga oslobađa plaćanja poreza i doprinosa, i momentalno može da dobije neke kredite, stim da nemože firmu zatvoriti nakon samo godinu dana . Posle tih godinu dana, sledeće tri godine, plaća porez i doprinosi ali sa značajnim popustima, tek četvrte godine se normalno oporezuje.
Bilo da firmu otvara mlad čovek, bilo da je u godinama, u Austriji, ceni se kada se čovek osamostaljuje, i u svakom slučaju to će kasnije biti jedan novi poreski obaveznik, što je korist za državu.

I ja razmišljam da bi bilo bolje otvoriti agenciju nego čekati da mi dođu na vrata sa pozivom (ovde kod nas ), ali ovi uzimaju odmah, ne pitaju te da li ti treba pomoć, samo kažu DAJ! https://static.elitesecurity.org/thumbdown.gif
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Freelance Tutorial14.05.2008. u 08:26 - pre 192 meseci
Citat:
Teofilije: Hello svima!

Banka intesa je stvarno među najboljim bankama, ali ima samo jednu manu. Ako vam u Moneybookers-u traže da povučete transakciju do 20$ da bi overili račun pomoću 6-znakovnog koda koji stiže sa transakcijom, Banca Intesa ovaj kod ne prosleđuje, ta informacija se gubi usput, tako da ovu overu računa (Koju će MB kad tad da zatraži) nemožete obaviti preko Bance Intese, osim ako imate VISA karticu za plaćanje, i onda overite ovu karticu na MB.


Nisi u pravu, odnosno, oni nisu u pravu ako su ti to ovako prezentovali.
Standard kojim se vrši transfer novca je svuda isti, pa tako da ako neka druga banka ima mogućnost da vidi taj kod, mora i Intesa. Problem je samo što to ne može da vidi službenik na šalteru, već mora da zove kolegu iz deviznog. Kako god, taj kod se nalazi u opisu transakcije i postoji.

E sad, na stranu ovo sa kodom, još jednostavnija varijanta je da se uloguješ na Intesin on-line banking deo sajta i tamo uradiš screenshot strane na kojoj se vidi tvoje ime, broj računa i doznaka od MB-a, koji zatim proslediš Moneybookersu uz molbu da ti oni ručno verifikuju račun, jer službenici u banci ne mogu da nađu kod. Sve je gotovo u roku od max 24h.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Teofilije

Član broj: 175131
Poruke: 20



Profil

icon Re: Freelance Tutorial16.05.2008. u 09:38 - pre 192 meseci
Hello

Moguće je da grešim, mada imam pristup e-bankingu, tamo nisam mogao da vidim taj kod, a takođe, davio sam baš čoveka iz deviznog sektora Intese nekoliko puta. Čak je zvao kolegu iz predstavništva, koji nadgleda transakcije. Na kraju sam izveštaj o uplatama, dobijen iz banke, skenirao i poslao u Moneybookers, i tako uspeo da overim račun.

Samo sam opisao svoje muke, da bih, eventualno pomogao nekome.

BTW, imam takođe i račun u Komercijalnoj, u kojoj gotovo nikad nisam ni otišao, jer su toliko spori, i za svaki novitet potpisuješ gomilu papira. Rade još uvek na onim knjižicama iz 80-tih. Međutim, što se ovog koda tiče, u toj banci je dostupan, dobiješ ga na onom upitniku, gde moraš da se izjasniš u vezi vrste transakcije. (i to sam primetio tek kada sam završio overu ).

Od mene toliko
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Freelance Tutorial16.05.2008. u 09:47 - pre 192 meseci
Pa da, ovo sa screenshotom je isto to što si i ti uradio, jer se ni na tom online servisu ne vidi taj kod, ali vide onda da si to ti, pa ti ručno verifikuju šta treba :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Freelance Tutorial04.06.2008. u 20:54 - pre 192 meseci
Zanima me da li je neko od vas koristio
Ikobo za transfer novca?
https://www.ikobo.com/
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

suba.
Bojan Subasic
...Still learning...
RS

Član broj: 145120
Poruke: 3
*.WLAN-BO9.NSD.panline.net.



Profil

icon Re: Freelance Tutorial05.06.2008. u 16:55 - pre 192 meseci
Svaka cast ! extra tutorial...a bas sam nesto ovako trazio...
Imam jedno pitanje: Sta ako smo pocetnici, kako da napravimo neki portfolio odradjenih poslova a nemamo ih jos...
Da li navesti da smo pocetnici ili sta?? A prvo bih hteo da skupim par dobrih ocena- review-ova ???
Ili da nabudzim portfolio sajt sa nekim laznim tudjim stvarima (( .... Help
*Suba*
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.06.2008. u 01:06 - pre 191 meseci
Svaki pocetak je tezak. Tako da biduj na male sume i najprostije projekte dok ne dobijes par ratinga.
Onda ce ici sve samo od sebe. Ukoliko zelis da laziras podatke onda sigurno jos nisi dorastao radu
kao freelancer.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.eunet.rs.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.06.2008. u 20:38 - pre 191 meseci
Mislim da ovo pitanje jos niko nije postavio na forumu a da je vezano za GAF. Video sam da na servisu postoji i GAF affiliate servis ali nema neko tacno objasnjenje kako on funkcionise, koliko procenta dobijate od refa i kako se sve to obracunava. Ja sam licno forsirao svoj ref link i imam ga u potpisu i ovde sam ga postavio cisto ako neko zeli da pomogne pa neka se registruje preko linka sto da se ne ispomazemo:-). Ali ipak moje pitanje glasi da li neko moze malo vise da objasni o svemu ovome da li se novac dize na isti nacin, koliko procenata se dobija i ostale stvari vezane za to. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.06.2008. u 20:56 - pre 191 meseci
Pa odgovoreno ti je na njihovom sajtu u FAQ rubrici.

Citat:
You will earn 100% of all fees or commissions taken from the users.


Znači umesto da sebi uzmu proviziju, koju inače uzimaju od korisnika, oni je tebi daju. E sad, ako si član GAF-a, onda znaš i kolika je provizija :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

suba.
Bojan Subasic
...Still learning...
RS

Član broj: 145120
Poruke: 3
*.WLAN-BO9.NSD.panline.net.



Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.07.2008. u 15:15 - pre 191 meseci
a jel se obavezno sa poslodavcem razgovara preko skype-a ili msn talk-a ili zavisi.... znam da prevodim engleski kada citam ili slusam na filmu,ali slabo sam pricao
pa mozda bih malo indijanisao .. jel svi vi imate svoj sajt sa primerima rada koji prikazujete poslodavcu kada postavljate bid ?
a sta ako pocinjem, da nagovestim da sam pocetnik i da nemam jos svojih zavrsenih radova ili da napravim nesto za primer ?
jel na tim freelance sajtovima ima svakakvih poslova od veoma prostih pa do veoma slozenih za neki tim ? hvala unapred...PozZ
*Suba*
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.07.2008. u 17:28 - pre 191 meseci
Svakako je bolje da napraviš nešto, što će poslodavcu omogućiti da stekne predstavu šta znaš da radiš.
Razgovor je najbrži način za dogovor. Ali se posao može dogovoriti i bez usmenog razgovora.
A kao i na svakoj berzi, ima svega za svakoga.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

DusanR

Član broj: 151597
Poruke: 15
89.110.207.*



+21 Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.07.2008. u 18:04 - pre 191 meseci
Uglavnom se komunikacira putem IM-a. Ako nisi bas siguran u svoj engleski uzmi neki messenger sa spell checkerom. Miranda-u npr. Neki klijenti bezuslovno traze da se cujete Skype-om ali to su uglavnom veliki poslovi koji tebe ocigledno ne interesuju.

MORAS da imas nesto da pokazes. Ako "nagovestis" da si pocetnik jedino sto mozes da ocekujes je da dobijes dobar feedback za posao koji ces naravno da odradis free.

80% poslova su sitni (30-250$), 10% su medium (250-750), 5% su do 3K ili preko a 5% su prevare i "navlakuse" .

Srecno.
http://twitter.com/avannti l Skype ID: avannti.media
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.07.2008. u 20:37 - pre 191 meseci
Imam jedno pitanje koje je indirektno vezano za ovu temu.

Ovde je dosta pricano kako primiti novac iz inostranstva, dakle od klijenta koji je negde u svetu. Jasno mi je kako stvari funkcionisu kada se radi preko sajtova kao sto su http://www.getafreelancer.com/ i ostali.

Ono sto nisam najbolje razumeo je kakva je situacija ako neko radi kao freelancer, ali ne preko ovih sajtova, vec recimo pruza neku uslugu preko svog sajta i klijenti sami nalaze sajt. Kako se tu resavaju stvari oko naplate, jel ja kazem klijentu moj MoneyBookers racun i on tu uplati? Ili mogu da kazem klijentu moj racun u Intesa banci(na primer) i on direktno tu uplacuje, znaci bez MB?

Ono sto me u stvari najvise zanima jeste PayPal resenje, jer vecina klijenata u svetu njega koristi. Imam rodbinu i prijatelje u inostranstvu koji mogu bez problema da otvore PayPal nalog na svoje ime i da mi pomognu kako god treba.

E, sad kako to ide, nisam nikad koristio PayPal, pa zato pitam jer ne znam. Da li ja isto kao za MB saljem klijentu neki moj broj racuna na PayPall-u, on uplati, a ja sa tog PP naloga mogu sebi da posaljem novac na visa karticu, a onda odem u banku ovde kod nas (recimo Intesa) i podignem pare. Odnosno posto ja ne bih bio vlasnik PP naloga, vec moj prijatelj, da li on moze onda kad mu ja javim da ima nekih para, samo da mi to prebaci na moj racun u Intesi? Jel to tako funkcionise?

Ili da li taj moj prijatelj moze da otvori negde u inostranstvu PayPal nalog i da da meni sve podatke, pa ja odavde iz Srbije sam radim sta mi treba?

Znam da su pitanja prosta za nekog ko ima iskustva sa ovim, ali kad neko nije nikad ovo radio kao ja, onda su stvari jos uvek malo nejasne dok ne pocnem sam to da koristim.

Veliko hvala unapred za svaki savet i pomoc!
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.07.2008. u 21:00 - pre 191 meseci
1. Možeš im dati svoj email, koji je vezan za MB nalog.
Možeš im takođe dati uputstva za devizne doznake svoje banke, koje obiješ u banci. Znači, nije dovoljan broj računa u Intesi. Njemu to ništa ne znači. Naravno, elegantniji je onaj prvi način (MB ili PP), jer se poslodavac ne cima oko transfera.

2. PayPal, kao što je već poznato, nije moguće registrovati, zvanično, ako je korisnik njihove usluge sa teritorije Srbije. Ukoliko ti PP nalog otvara neko drugi, iz vana, onda ti i ne treba da znaš kako PP funkcioiniše, jer ti nećeš imati dodirnih tačaka sa njim. Naravno, funkioniše na istom principu kao MB.

PP je moguće otvoriti ako si državljanin BiH ili Hrvatske, kao što sam ga ja otvorio, ali opet postoje određena ograničenja. Novac možeš samo slati i plaćati sa tog računa, tako da ti takav PP ne pije vodu. Takođe, mana je što pri plaćanju takvim PP nalogom, PP prosleđuje adresu pošiljaocu, pa ako ti je prava adresa stanovanja u Novom Sadu, krajnja adresa izgleda ovako "21000 Novi Sad, Srbija, Bosna i Hercegovina", što je više nego zbunjujuće :) Jedino ako sajt na kome plaćaš nešto ne nudi mogućnost korekcije adrese, pa da se to sredi odmah po plaćanju.

Na takav PP nalog sam zakačio Mastercard Findomestic banke i normalno je koristim. Ne mora da znači da će raditi sa nekim drugim našim karticama.

U prevodu, ili se zadovolji MB-om ili gledaj da ti neko drugi otvori PP nalog, pa da po primanju sredstava taj neko tvoj primljeni novac prosleđuje tebi deviznim doznakama.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.07.2008. u 21:25 - pre 191 meseci

A te devizne doznake, sta je to tacno, to nije neka kompikacija? Jel mi to daju u banci na moj zahtev ili kako? I koliko se placa provizija na to, na primer ako mi covek posalje 1000 dolara od nekud pomocu devizne doznake, koliko mi uzimaju drzava i banka na to, sta ja dobijem na kraju?

Sto se tice PayPal-a, prijatelj koji bi otvorio PP, da mi pomogne, je u EU, tako da nema nikakvih ogranicenja koja pominjes. Da li ja mogu sa njegovim podacima da se ulogujem odavde iz Srbije na PP i dalje da radim sta hocu?

Nisam shvatio ovo za prosledjivanje adrese posiljaoca. Jel to znaci da ako moj prijatelj otvori PP nalog, i ja kazem klijentu broj PP racuna na koji treba da uplati novac, klijent ce dobiti nesto povratno sa mojom, tj. prijateljevom adresom i podacima?

Mozda su glupa pitanja, ali stvarno, kao sto neko vec rece ovde, kad je covek u nekoj drugoj prici, pa se ne razume... :)
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Freelance Tutorial03.07.2008. u 21:47 - pre 191 meseci
Devizna doznaka je svaki priliv novca u stranoj valuti na tvoj račun. Komplikacija je u smislu odlaska u banku i popunjavanja uplatnice, ali kad jednom prođe uplata, kada onaj ko ti šalje novac, a i bankarska službenica, se upozna sa procedurom (kod nas tek svaki drugi službenik bi ti mogao pomoći da ga nešto pitaš u vezi sa tim), onda je sve manje više rutina.

Mogao bi da se uloguješ, ali ja to ne bih radio, jer se vrlo često dešavalo da ljudima, koji su otvorili na ovaj i onaj način PP nalog (u vreme kada PP još nije bio u komšiluku) zatvore nalog (i zarobe lepe svote novca, koji vrate u duplo manjem iznosu nekoliko godina kasnije), samo zato što su videli da jako puno logovanjana nalog dolazi iz Srbije, pa verovatno želeći da spreče eventualnu štetu po "pravog" vlasnika :)
Mislim, i ja se logujem iz Srbije, a registrovan mi na drugu zemlju, ali mi je PP račun uvek prazan i kad plaćam povlačim novac direktno sa kartice.
Ti mi se na njegov nalog mogao logovati, plaćati nešto dalje parama koje su na PP računu i eventualno povlačiti pare sa njegove kartice, osnosno svući pare na njegovu karticu, ali ti opet ne raspolažeš ovde tim parama :)

Jeeedino, da ti čovek u nekoj njihovoj banci otvori i račun i napravi kreditnu, pa da ti nju ovde koristiš, a novaca svlačiš na nju sa PP-a. Cimanje, ali ako odradiš tako, to ti je najelegantnije rešenje :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613950 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.