Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pozdrav svima

[es] :: Java :: pozdrav svima

[ Pregleda: 3361 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.net.yu



+1 Profil

icon pozdrav svima30.09.2001. u 17:34 - pre 274 meseci
Pozdrav svima! Pregledo sam poruke i video da ima par pitanja o J++. Evo ga moje misljenje.

1. Radim javu oko godinu i po dana i prvo sa cim sam krenuo je bio J++. Na prvi pogled cinio mi se super.Sve je bilo jedostavno, radio je brze od JBuildera3... Medjutim jednog dana dobijem posao da odradim jedan web search. Stvar nikad prostija, nesto kao yellow pages. Unosi se ime firme, a kao rezultat izlaze podaci o toj firmi. I ja to odradim kao applet i u debugu J++ sve odradi OK, ali kada poteram browser da otvori on mi prijavi gresku "Applet can not be instantiated". Ceo net sam prevnuo da pronadjem sta mu to znaci i odgovor je J++ to ne moze. Kasnije sam otkrivao kako se ustvari on vezuje sa bazom i koliko se njegova sintaksa razlikuje od pure java sintakse. Razlog zasto su to uradili od jave je prost. Isto se desilo sa Foxom, kupili su prava na programski jezik, i jednostavno ga upropastili da bi progurali VB. Ovim su verovatno hteli da proguraju C#. Znaci ko god hoce da se bavi javom J++ treba zaobici u sirokom luku.

2. Imam jedno pitanje u vezi JBuildera> Kako on vrsi pretragu kroz bazu? Evo ga kod kako to radi J++, i znam kako to da preko jdk -a, ali hocu da vidim kako to odradi JB:

try{
dataSource1.getRecordset ().moveFirst ();
dataSource1.getRecordset ().find ("ImeFirme like '"+edit1.getText ()+"*'");

}
catch (Exception e){
handleADOException(e);
}

if (dataSource1.getRecordset ().getEOF ()){
MessageBox.show ("Nema firme sa tim imenom!", "Greska!");
}

3. Zanima me i J2ME. Koji je nivo znanja potreban, gde se nabavlja, koja je platforma potrebna i sl

 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: pozdrav svima

[ Pregleda: 3361 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.