Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Broj korisnika na AP?

[es] :: Wireless :: Broj korisnika na AP?

[ Pregleda: 4067 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
91.191.25.*



+1 Profil

icon Broj korisnika na AP?07.10.2007. u 16:12 - pre 201 meseci
Intersuje me vaša iskustva sa brojem korisnika po access pointu i brzini koju ostvaruju. Tražim neko optimalno rešenje za dobard download i broj korisnika.



 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Broj korisnika na AP?07.10.2007. u 19:22 - pre 201 meseci
jos kad bi dao neke parametre tipa kakvu opremu imas, kakve pakete planiras i slicno mozda bi bilo lakse za izracunati neke optimume... ovako moramo da bacamo kasike i pasulj.

NHF :D
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.customer.ravangrad.net.



+36 Profil

icon Re: Broj korisnika na AP?08.10.2007. u 03:01 - pre 201 meseci
ja bi rekao da najvise zavisi od opreme koju budes koristio i ako svaki korisnim ima idealan signal ( jace od -70 dB) mozes ocekivati ~3-4 Mbit (upload+download) pa zavisno koliko vuku izracunaj sam... ako im das brze pakete (flat) manje korisnika, itd... a akoplanias da korists G standard verovatno ti signali moraju biti jaci od -60 dB a tad mozes izvuci vise ~10Mbit-a

PS: ako samo jedan korisnim ima los signal (ako se konektuje na 1Mbit i vuce non stop) maximalni protok ce biti manji od 2Mbit... pazi..
 
Odgovor na temu

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
91.191.25.*



+1 Profil

icon Re: Broj korisnika na AP?08.10.2007. u 13:16 - pre 201 meseci
Što se tiče opreme to su uglavnom PIII (miktorik) + atheros karte i nešto sitno fabričkih Ap(linksys,dlink). Cilj mi je da nađem neko optimalno rešenje što se tiče broja korisnika po AP i cijene opreme.U skorije vrijeme planiram uraditi rekonstrukciju mreže, pa me interesuje vaše mišljenje tj iskustva.

Na strani klijenata to su uglavnom pci kartice sa biquadima, 3dkorner, sat +biquad.

Mjesto nije zakrčeno ostalim signalima, najveći problem je optička vidljivost.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Broj korisnika na AP?08.10.2007. u 15:58 - pre 201 meseci
Kakve signale imas kod korisnika, i kakve na tvojim AP-ovima od njih dobijas?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
91.191.25.*



+1 Profil

icon Re: Broj korisnika na AP?12.10.2007. u 19:41 - pre 201 meseci
Na ovoj temi sam očekivao vaša iskustva, znači nešto tipa ima 'x' access point i 'x' korisnika na toj i toj brzini..ali nema veze

Takođe imam jedan drugi važni problem, radi se o mreži koja nema interenta i koja se do sada zasnivala na mac filtriranju, dhcp je dijelio adrese kako sam ja to definisao...i sve to radi fino krasno..Planiram da povećam sigurnost na nekim dijelovima mreže, mac filtering nije neko rešenje, wep takođe, hotspot isto(postavio testirao i lako se probije) jedino nisam probao sa pppoe, nije mi problem postaviti radius i konfigurisati, vidim da neki ISP koriste ovaj oblik pppoe+mac koliko je ovaj način siguran? tražim neko rešenje koje bi postavio na željeni dio mreže a kasnije možda i na cijelu mrežu...


 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Broj korisnika na AP?12.10.2007. u 20:13 - pre 201 meseci
pa konkretan egzaktan racun ne postoji - na wifi ima previse promjenjivih! Od losih antena korisnika do promjene meteo uslova zakljucno sa nedefinisanim problemima koje mozda izazivaju gremlini! Totalno nestabilno i cesto bez objasnjenja... i rjesenja su od slucaja do slucaja razlicita. Samo na licu mjesta moze da se utvrdi sta i kako treba uraditi.

PPPOE sam vec vidio (uradio/administrirao) na WiFi i on ima svoje vrline (sigurnost) i mane (veoma osjetljiv na smetnje u WiFi - podlozan stalnom pucanju konekcije). Ako ti svaki klijent ima dobar signal - pppoe je idealano rijesenje. Ako su signali preko -75 db ocekuj probleme! Sto losiji signali to veci problemi, kako raste broj korisnika po AP i problemi rastu do neba ;)
Nadam se da si zadovoljan odgovorom.

Pozdrav

ps
Ne moze to bez kabla
 
Odgovor na temu

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
91.191.25.*



+1 Profil

icon Re: Broj korisnika na AP?14.10.2007. u 08:28 - pre 201 meseci
Mislim da neće biti problem jačina signala, hvala na obrazloženju rešenja
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Broj korisnika na AP?

[ Pregleda: 4067 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.