Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smart telefon: Koji kupiti... i slična pitanja

[es] :: Smartphone :: Smart telefon: Koji kupiti... i slična pitanja
(TOP topic, by Catch 22)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 131598 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

coa86
Aleksandar Tatic
Tehnicar racunara i racunarskih mreza,
Lukas Computers Laktasi
Gradiska

Član broj: 168612
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Pomoc oko odabira smartphone-a14.06.2011. u 19:40 - pre 155 meseci
Dvoumim se oko 3 smartphone-a, pa vas molim za iskustva i preporuke.
u pitanju su:
HTC Mozart
HTC HD7
LG P990

Najvise me interesuje razlika izmedju windows 7 i androida. Imam tablet sa android os, i jako sam zadovoljan kako funkcionira android a sa windows 7 se nisam jos susreo. Vidim da je velika razlika od windowsa 6 koji sam nekada koristio. Takodje me zanima i igranje igara. Hvala unaprijed
Aleksandar Tatic
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: Smart telefon: Koji kupiti... i slična pitanja15.06.2011. u 03:17 - pre 155 meseci
Za mene android All the way... Nisam probao W7, pa možda bi bilo bolje da se javi i neko ko je probao oba...

Ali mislim da i statistike nešto govore i da iz toga ponešto možeš zaključiti... Ako se ne varam - W7 po najnovijim podacima koristi svega oko 1.6 posto smartphone korisnika, što je malo i kada se uzme u obzir da postoji nešto oko 7-8 mjeseci... Dok se android bliži cifri od 40% - to znači dve stvari - ljudi biraju Android sa razlogom i Win ne izaziva bum kakvom se Microsoft nadao - još da vidimo da li će nokia nešto da promjeni... I gdje je više korisnika - tu je i više onih koji razvijaju aplikacije za te korisnike...

A pročitaj i nekoliko prikaza... Meni ne bi padalo na pamet da kupujem telefon koji ne podržava kopiranje i lepljenje ili puni multitasking (W7 ga podržava samo za sistemske aplikacije tipa muzičkog plejera)...
 
Odgovor na temu

Ratar
Sandu Larsvi
Prodavac sladoleda :D
Srbija

Član broj: 286657
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Smart telefon: Koji kupiti... i slična pitanja19.06.2011. u 15:40 - pre 155 meseci
Zdravo svima. Ovih dana treba da mi stigne HTC Inspire 4G. Posto nikada do sada nisam imao neki takav telefon (smartphone), voleo bih da mi neko da svoje misljenje o ovom telefonu i neke linkove da me uputi malo kako da lakse koristim taj telefon. Gledao sam malo po netu i cini mi se da je ok telefoncic... http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2931/HTC/Inspire-4G
 
Odgovor na temu

karadza3a
tivat

Član broj: 102350
Poruke: 106
*.crnagora.net.

Sajt: www.malifudbal.co.cc


Profil

icon Alternativa HTC Touch 2 Pro-u20.06.2011. u 19:29 - pre 155 meseci
Koji bi telefon bio dobra alternativa gore pomenutom telefonu? Pod time podrazumjevam Qwerty tastaturu, touch screen, po mogucnosti dobar zvucnik ali i Android OS, jer sam u zadnje vrijeme dosta loseg procitao o WM-u. Sto se tice cijene, planiram da ga kupim preko ebay-a, i ne potrosim vise od 170-80 €, ali mozete navesti i neki skuplji, cisto da ga imam na umu.

Unaprijed hvala.
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smejali stavi ovo u svoj potpis!!

E-mail: [email protected]
 
Odgovor na temu

Milica_BG_D
Komercijalista
Beograd

Član broj: 280067
Poruke: 18
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 02:41 - pre 153 meseci

Moj tata je stavio neku antenu i sada sa laptopom moze da seta po kuci i da ima internet.

Meni je rekao da kupim telefon koji ima wi-fi i da cu i ja onda moci tako da surfujem sa telefona a da me nista ne kosta.

Da li mozete da mi preporucite neki, mozda je bolje vise modela pa da izaberem... telefon koji ima taj wi-fi?

Spremna sam da dam za telefon do 200 eura, da li je to dovoljno?

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

Milica_BG_D
Komercijalista
Beograd

Član broj: 280067
Poruke: 18
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 02:43 - pre 153 meseci

Mozete da mi posaljete predloge ovde a mozete i na privatnu poruku, naucila sam to da koristim.

Hvala!
 
Odgovor na temu

Milica_BG_D
Komercijalista
Beograd

Član broj: 280067
Poruke: 18
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 02:50 - pre 153 meseci
Samo da dodam: kupila bih telefon, ne bih zbog telefona prelazila sam na postpejd, probala sam i ne odgovara mi i vratila sam se na pripejd.

Hvala!
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 12:02 - pre 153 meseci
Izvoli Milice,ja imam ovakav i prezadovoljan sam njime,samo 150evra, gotovo da ima sve.
Možeš gledati i filmove na njemu ako ih prebaciš u mp4 format. izvoli link ka njemu....

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2364/Samsung/S5560-Marvel
 
Odgovor na temu

Milica_BG_D
Komercijalista
Beograd

Član broj: 280067
Poruke: 18
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 16:56 - pre 153 meseci
Hvala!

Tata je pogledao telefon i kaze da je OK samo mu nedostaje android pa mi je rekao da trazim telefon koji ima ovo sto ima i ovaj koji si mi dao ali i android.

Ja ne znam sta je android, da li je to neki uredjaj koji moze da se doda?

Tata ce mi dati pare i za telefon od vise od 200 eura (do 1000, tako mi je rekao).

Sta je taj android i da li moze da se dokupi i zakaci za telefon?

Meni se ovaj telefon koji si mi posao jako svidja ali tata trazi i taj android (sada mi iz sobe vice andorod dva tacka dva) pa hajde da nadjemo taj android pa da ja mogu da surfujmem po kuci.

Hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 17:19 - pre 153 meseci
Evo ti androidi pa biraj koji ti se svidja:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-kriterijum/android

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 17:33 - pre 153 meseci
A sto tata ne izabere, vidi se da se razume?
 
Odgovor na temu

Milica_BG_D
Komercijalista
Beograd

Član broj: 280067
Poruke: 18
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 18:37 - pre 153 meseci
Ma tata ima neku staru nokiju :)

Ne razume se on u ove nove telefone (kao ni ja).

Tati je neko na poslu rekao da uzmem android telefon i on ce mi dati pare samo ako je android, ja ne znam sta je to :(

(ne zna ni on ali tako su mu rekli, tako je sa njim, sta da radim :(

Meni je vazno da imam interent po kuci dok on nesto radi na racunaru...

Da li neko moze da mi pomogne?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 18:42 - pre 153 meseci
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-kriterijum/android
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 18:48 - pre 153 meseci
I ako pitanje deluje uopsteno, hajde da malo uprostimo i ponudimo ti htc
telefone sa androidom.
Android je:
Operativni sistem otvorenog koda sto znaci da je android otvoren za programe
koji sun besplatni ili neznatno kostaju.

Kvalitet androida je bas u tome sto vecina programa su besplatni ili
jeftini, a najveci trzisni udeo bar koliko ja mogu da zakljucim ima htc, ima
tu i huawei naravno ne smemo zaboraviti ni samsung. Ali sve zavisi ono sta
ti trazis. Sam vifi ima i neki kineski tel sa dve kartice, ali ti to nebih
preporucio zbog kvaliteta.s
zzviktor
 
Odgovor na temu

krgo

Član broj: 66142
Poruke: 131



+46 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 19:48 - pre 153 meseci
Imaj na umu da je android operativni sistem i da se ovakvi telefoni koriste slično računarima a ne telefonima. Ako je internet u pitanju, ja bih ti savetovao da uzmeš klasičan telefon sa što većim ekranom, radije, nego android. Wi-fi ćeš i inače moći besplatno da koristiš samo u dometu tvoje kućne mreže a pošto ti je tu verovatno i računar, kupovina tako skupog telefona "za po kući" nema mnogo smisla. Druga je stvar što su android i drugi pametni telefoni u modi iako 90% njihovih vlasnika ne ume da koristi ni 10% mogućnosti. Još jednom - klasičan telefon sa Wi-fi-jem i što većim ekranom, oni se kreću oko 150e, za 400e imaš laptop po želji pa koristi internet kako je onaj odzgo rekao.

[Ovu poruku je menjao krgo dana 14.08.2011. u 21:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 20:38 - pre 153 meseci
Ja sam do skoro bio totalni laik za mobilne, sto mi nije ni zameriti ako uzmete u obzir da nekih 15 godina ne izlazim iz stana, zbog neke cudne bolesti. (Nije psihicki, jer se i po stanu krecem otezano, bice da je nesto oko srca itd., nije ni vazno.) Jednog dana, crko nam fiksni telefon. Buduci da smo i majka i ja stari i bolesni, totalno smo zavisni od "trecih lica" ali kako ih pozvati kad telefon ne radi? E, tada sam i ja poceo malo da se bavim mobilnim telefonima i sad ih imam par komada, najobicnijih, tek toliko da posaljem poruku onim nasim nezvanicnim starateljima, i jos uvek o njima ne znam puno.

Nedavno mi crko rezervni monitor za PC, koji je u sustini "star" nekoliko meseci, a ovaj sa koga se javljam je star nekih 5 (?) godina.

Sad ste mi dali ideju pa moram da pitam dodatno - da li u principu telefon sa androidom moze da posluzi delimicno kao rezervni racunar, da pogledam postu preko wifi rutera i slicno? Za cenu od 120 - 140 evra, to bi bilo odlicno resenje. On ceo kosta malo vise od monitora a i inace ovi moji obicni su mi nekako nezgodni za koriscenje, sitna slova na ekranu i slicno. Da li treba nesto dodatno doplacivati ako surfujem preko mog vec postojeceg Interneta preko ADSL?

Vidim da se preporucuje i koriscenje obicnog telefona, sa funkcijom Wifi. Moze li on da posluzi za ovo sto meni treba, da ne bacam pare bez potrebe a ni meni se ne dopada da na novo ucim 100 funkcija u novom operativnom sistemu? I opet isto dodatno pitanje - treba li operateru nesto da se doplacuje za surfovanje ako se ono obavlja preko "kucnog" Interneta?

Hvala Milici i drustvu


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

krgo

Član broj: 66142
Poruke: 131



+46 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 20:56 - pre 153 meseci
Naravno da ne. U slučaju korišćenja kućne wireless mreže, bilo koji uređaj povezam na nju se ponaša kao običan elemenat kućne mreže. Telekom obično daje ADSL modeme sa ugrađenim četvoroportnim ruterom i wireless-om. Upotreba interneta preko ADSL-a nema nikakve veze sa mobilnim operaterom. Ako imate običan ADSL modem potrebno je kupiti wireless ruter (3-4.000 dinara) i to je sve. Za korišćenje interneta, telefon treba samo da ima browser, znam da nokije koriste Operu mini, i to je sve, najveće ograničenje je veličina ekrana ali za mail i slične jednostavne potrebe sasvim je upotrebljiv. Vidim da ste Vi na SBB-u. Oni daju samo kablovski modem pa će vam neki jednostavniji ruter biti potreban. Mogu vam preporučiti TP-LINK modele koji imaju dobar odnos cene i kvaliteta.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 21:02 - pre 153 meseci
@tdjokic,
S androidom mozete proveriti mail i sve ostalo, jedini problem do sada koji sam imao je skidanje sa rapisharea. Ako vam samo za internet treba mozda mozete da uzmete i neki jeftiniji tablet. Video sam malo pre u metro katalogu neki od 7" za 160,170e valjda, potrazite im katalog na sajtu.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 21:03 - pre 153 meseci
Za šetnju po kući dobar je i netbook. Evo najeftinijeg - 180 evra:
http://tinyurl.com/3k6tvmu
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Mobilini koji ima wi-fi14.08.2011. u 21:27 - pre 153 meseci
@tdjokic, posto mobilni telefon vec imas a nije ti neophodna velika prenosivost, i moj glas ide za netbook ako hoces samo za surf i neke osnovne stvari. Daleko je upotrebljiviji od mobilnog telefona a moze obavljati i stvari koje i bilo koji racunar ako nisu previse zahtevne. A cene su prilicno slicne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Smart telefon: Koji kupiti... i slična pitanja
(TOP topic, by Catch 22)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 131598 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.