Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Azil u Norveskoj????????????

[es] :: Vodič za emigraciju :: Azil u Norveskoj????????????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18697 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Azil u Norveskoj????????????24.07.2014. u 11:18 - pre 118 meseci
Citat:
Jecka28: Dali pravo na azil imaju ljudi iz poplavljenog podrucija(Obrenovac),npr.u Norveskoj?Suprug mi je takodje raseljeno lice sa Kosova,a ja sam rodjena u Bg...dali imamo neke sanse?


Nemas nikakve sanse, jedino mozes dobiti zabranu ulaska u sengen zonu, kada ti odbiju zahtev, a odbice.

Postojala je sansa da se dobije azil ukoliko si ziveo na Kosovu, stim da nisi imao ili da oni nisu mogli dokazati drzavljanstvo Srbije, u tom slucaju nisi mogli da te vrate u zemlju porekla, jer je Kosovo bilo u nekom pravnom vakumu po njima a drugo drzavljanstvo nisu mogli dokazati, ovo se promenilo kada su priznali Kosovo kao nezavisnu drzavu te sada vracaju bez problema.

http://www.udi.no/en/statistic...by-citizenship-and-month-2013/

Recimo 2013 je bilo 43 zahteva iz Bosne, 1 iz Hrvatske, 254 sa Kosova, 12 iz Crne Gore, 78 iz Srbije, znaci iz ovih zemalja ukupno 388 i dobilo je azil rano njih 0, doduse mnogo njih se javilo da dobrovoljno povlaci zahtev (recimo 80 sa Kosova) ali su svi odbijeni. O drugim zemljama tipa Nemacka znam iz novina a za Norvesku znam poprilicno sigurno, u svakom slucaju imas i link pa pogledaj.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Azil u Norveskoj????????????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18697 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.