Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samonivelisuce mase za izravnavanje podova

elitemadzone.org :: TechZone :: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova

[ Pregleda: 15723 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Samonivelisuce mase za izravnavanje podova19.09.2007. u 08:08 - pre 201 meseci
Trebao bi uraditi bas to, samo izravnati pod jer je u pitanju sprat i kosuljica mi ne treba.

Ima u ponudi samorazlivajuce mase koje bas to rade (npr. PODOLIV http://www.hgp-prnjavor.com/ravnanje/podoliv.html) ili Jub-ov TLAKOLIN (http://www.jub.co.yu/sricg/sricg-index.htm)

Da li je neko ovde radio sa ovakvim masama? Saveti, preporuke ?
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

basic10
Antonio Basic
Poslovođa, BEB
BiH,Zenica

Član broj: 51116
Poruke: 320
85.158.39.*

Sajt: www.basic-estrih.com.ba


Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova22.09.2007. u 00:13 - pre 201 meseci
Prvo ti nama trebas reci sta ti tacno zelis da uradis nakon nivisanja.Sa ovim masama ti mozes sam malo nivelisat i dobit ces glatku povrsinu.A sad ako ti je ploca puno nageta od ovog nema nista
 
Odgovor na temu

milan-m

Član broj: 157609
Poruke: 13
*.174.eunet.yu.



Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova22.09.2007. u 23:47 - pre 201 meseci
Dobro, sta mislis ovako: recimo ploca je 5m x 2m i jedna duza (5-metarska) strana je niza 1 cm od druge. Da li se ove mase mogu upotrebiti?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.co.yu.



+370 Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova23.09.2007. u 01:59 - pre 201 meseci
Po ovim uputstvima na stranicamoa, ne mogu. Pise da idu samo da 3mm. Postoje mase za nivelisanje koje idu do par cm, ne znam ime nekog konkretnog proizvoda.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova24.09.2007. u 07:42 - pre 201 meseci
Citat:
basic10: Prvo ti nama trebas reci sta ti tacno zelis da uradis nakon nivisanja.Sa ovim masama ti mozes sam malo nivelisat i dobit ces glatku povrsinu.A sad ako ti je ploca puno nageta od ovog nema nista


Hocu da stavim termsilent, stirodur i onda laminat.

Ploca nije nagnuta, jednostavno ima neravnina koje bi se izravnale sa ovom masom.

Inace, Podoliv nema ogranicenja po debljini, tj. nigde se ne navodi a u prodavnici su mi rekli da nisu culi da je neko imao problema zbog debljine.

U svakom, slucaju nisam ni planirao da navlacim nekoliko cm, hteo sam samo da pitam da li je neko ovo prakticno probao, znam i ja sta pise na sajtu.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
77.46.234.*



+3 Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova12.05.2008. u 22:25 - pre 194 meseci

Jel ima ovde nekih novih proizvoda mozda u poslednje vreme?

Naime, nameravam da vadim onaj 8mm lamelni parket i da umesto njega stavim klasican (21mm). E sada, sigurno ce trebati izravnavanje povrsine pre postavke pravog parketa - pa me interesuje sta se moze preporuciti kao kvalitetno. Nebih voleo da se masa od pritiska namestaja i sl. ispuca ispod parketa (ili sl.)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.lukoil.co.yu.



+10254 Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova13.05.2008. u 09:49 - pre 194 meseci
A zašto misliš da mora da se niveliše cela površina. I za postavljanje lamelnog parketa, prethodno je morala da se uradi nivelacija podova.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova13.05.2008. u 14:19 - pre 194 meseci
Citat:
Java Beograd: A zašto misliš da mora da se niveliše cela površina. I za postavljanje lamelnog parketa, prethodno je morala da se uradi nivelacija podova.


Plasim se da ce cupanjem (ma kako ono nezno bilo... srafcigerima i sl. ;-) lamelnog parketa ostati povrsina koja nece biti bas idealno ravna.

Ili ima neki drugi nacin kako se to poravnava a bez nalivanja te nivelacione smese?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.lukoil.co.yu.



+10254 Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova13.05.2008. u 15:09 - pre 194 meseci
Pazi, jedno su "sitne" neravnine kojima više leži termin "hrapavost". Pa makar bile ponegde i malo veće. Sasvim drugo su velike neravnine, koje se zapravo mogu okarakterisati kao "nenivelisan pod".


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova13.05.2008. u 15:27 - pre 194 meseci
Sto se ne bi konsultovao sa majstorom?

Ako stavljas drugi parket preko toga, lepak ce i onako sve izravnati.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova13.05.2008. u 15:58 - pre 193 meseci
Citat:
bakara: Sto se ne bi konsultovao sa majstorom?

Ako stavljas drugi parket preko toga, lepak ce i onako sve izravnati.


Svakako cu se konsultovati sa majstorom (makar sa 2-3), no htedoh da se malo raspitam unapred, da ne budem bas nespreman u razgovoru s majstorima :)

Bitna mi je informacija da se parket ne mora lepiti na idealnu ravnu povrsinu ("kao ogledalo"), vec da lepak za parket moze to da "izravna" (tu hrapavost, kako Java Beograd rece)

Hvala! :)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Samonivelisuce mase za izravnavanje podova

[ Pregleda: 15723 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.