Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(

[es] :: Windows aplikacije :: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(

[ Pregleda: 9746 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marc0
Zrenjanin

Član broj: 131888
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(19.09.2007. u 03:31 - pre 201 meseci
Skinuo sam sa Raidshare-a cetiri fajla koji bi trbali da cine jedan AVI fajl ali extenzija ne odgovara nijednom file joiner-u,bar koliko sam ja trazio!
molim za pomoc!:(

dakle dobio sam fajlove:

imefajla.avi.0
imefajla.avi.1
imefajla.avi.2
imefajla.avi.3
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
77.46.202.*



+1 Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(19.09.2007. u 03:42 - pre 201 meseci
HJSplit
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(19.09.2007. u 11:22 - pre 201 meseci
Ekstenzija može da bude bilo šta pa je potrebno da se prvo proveri. Probaj da otvoriš prvi fajl sa spiska Winrarom pa ako ne prođe, onda je u pitanju obično seckanje. Onda koristiš program iz poruke iznad ali može i Total Commander Combine pa čak i obična copy komanda.
 
Odgovor na temu

Marc0
Zrenjanin

Član broj: 131888
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(19.09.2007. u 15:54 - pre 201 meseci
Nazalost,sa HJSplit-om nece jer on trazi samo ".001" tip ekstenzije!Posto ne mogu da otvorim WinRar-om probao sam "combine" u TotalCommander-u i uspeo ali se pojavio fajl koji je glasio "fajl.avi.out" ,kada sam ga rename-ovao probao sam da ga pustim ali mi naravno player mi registruje kao "invalid file name"!ako ste mozda pogresno razumeli moju predhodnu poruku hteo sam da kazem da se imena fajlova zavrsavaju sa ".avi.0" ; ".avi.1" ; ".avi.2" ; ".avi.3"!
Ja se izvinjavam na ovom!
 
Odgovor na temu

slaks

Član broj: 72302
Poruke: 315
91.150.101.*



Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(19.09.2007. u 18:08 - pre 201 meseci
Ja sam u nekim slučajevima nailazio da je trebalo da se ime datoteka promeni u odgovarajuće! Alo ti bi trebalo da ti je naglašeno tamo gde si naša te linkove za skidanje.

Recimo ja sam morao da delove: 123.avi_1, 123.avi_2 i 123.avi_3 zamenima sa: 123.part1.rar itd... i onda ih lepo sa Winrar spojim u jedan fajl.
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
91.150.108.*



+1 Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(20.09.2007. u 23:17 - pre 201 meseci
Pogledaj pomoću nekog hexeditora (može i F3 u TotalCommanderu pa izabri opciju hex) prvih nekoliko znakova u tom fajlu. U većini slućajeva ukapiraćeš koji je format (tj ekstenzija) tog fajla.
Ako ni to ne pomogne onda preostaje neki 'file anlizer' program koji može da prepozna tip fajla.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(20.09.2007. u 23:33 - pre 201 meseci
Evo sta pise na adresi http://www.binaries4all.com/001/

Skini program 7-zip pa probaj. Pozdrav, Rajko

Code:
How to extract 001 files?

Most of the archived files that you can download from binary Usenet newsgroups have the following filenames: name.part01.rar, name.part02.rar, name.part03.rar etc. You can extract those files with WinRAR of the free program 7-Zip. But sometimes you will see files with the following filenames: name.001, name.002, name.003 etc, which I will call 001 files. In this tutorial you will learn how to extract these files. Extracting isn't the right name though: normally these files are not compressed like RAR files, but just split by a file splitter, without compression. Joining would be a better term for what we are about to do.

In this tutorial we will try to join the test.mp3 file that I made. As you can see in the image below this file is split into eight pieces that we have to join before we can listen to the test.mp3 file. 

We can do this with three different programs: WinRAR, 7-Zip and HJSplit. It is up to you to choose which program you would like to use for this task: WinRAR, 7-Zip or HJSplit. Because many people have WinRAR installed on their PC, I will explain that program first. WinRAR isn't the best fit for this task though, so if you currently do not use WinRAR, just skip the next part and use 7-Zip or HJSplit. 
Joining with WinRAR 

Open the first file of the archive (name.001) with WinRAR by double clicking on it in the Windows Explorer. Normally a window will appear asking you which program should be used to open the 001 file (this is because Windows might not know which programs are capable of opening 001 files). So select WinRAR in that window. If WinRAR isn't listed, press the 'Browse' button and navigate to the WinRAR folder on your computer (probably C:\Program Files\WinRAR) and select WinRAR. Finally press the 'OK' button. 

Now there are two possibilities:
1) WinRAR is able to open the file successfully. Now you can extract the archive in the same way you would extract normal RAR archives, as explained in the WinRAR tutorial.
2) WinRAR is unable to open the archive and you get the following error message: 

In that case WinRAR is unable to join the files, so we have to try the programs 7-Zip or HJSplit. Both programs are free and will be explained below. 
Joining with 7-Zip 

The free program 7-Zip is better than WinRAR in joining 001 files. 

Download 7-Zip 

After installing 7-Zip, right click on the first file (name.001) in the Windows Explorer and choose 'Extract here' in the 7-Zip submenu of the context menu. 7-Zip will extract the archive and place the extract files into the same directory as where the source files are located. You could also choose 'Open archive' to view the archive in 7-Zip or extract the file to another directory by choosing 'Extract files'. Easy! 

Joining with HJSplit 

There is a great chance that the person who posted the files used the program HJSplit to split the file to create 001 files. This freeware program is also able to join 001 files.

Download HJSplit

You do not have to install HJSplit. Just extract the 'hjsplit.zip' and double click on HJSplit.exe to start HJSplit. The main window of HJSplit appears. Since we want to join the files, click on 'Join':

Click on 'Input file' in the new window: 

In the new window select the first file of the files that we would like to join, so test.mp3.001 in this case, and click on 'Open' after that.

Click on 'Start':

Now HJSplit will join the file. When it is finished you will see this message: 

The files have been successfully joined! 

Was this tutorial helpful to you? Please consider supporting Binaries4all by making a one-time donation so we can keep improving our website! More information.

rgdrajko
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(21.09.2007. u 00:59 - pre 201 meseci
Citat:
Marc0: Nazalost,sa HJSplit-om nece jer on trazi samo ".001" tip ekstenzije!Posto ne mogu da otvorim WinRar-om probao sam "combine" u TotalCommander-u i uspeo ali se pojavio fajl koji je glasio "fajl.avi.out" ,kada sam ga rename-ovao probao sam da ga pustim ali mi naravno player mi registruje kao "invalid file name"!ako ste mozda pogresno razumeli moju predhodnu poruku hteo sam da kazem da se imena fajlova zavrsavaju sa ".avi.0" ; ".avi.1" ; ".avi.2" ; ".avi.3"!
Ja se izvinjavam na ovom!

HJSplit i TC rade istu stvar.
Kod ovako imenovanih fajlova, pogotovo skinutih sa rapidshare-a, skoro je sasvim sigurno da je potrebno upravo ovako spajanje. Ukoliko player nece da pusti, mnogo je veca sansa da je problem sa codec-om nego sa spajanjem. Uradi ono sto ti je rekao Brz_na_tastaturi, pogledaj prvih nekoliko karaktera u TC-ovom viewer-u pa nam reci koji su.
 
Odgovor na temu

severijan
janko jankovic
Obrenovac

Član broj: 26732
Poruke: 32
80.93.234.*

Sajt: www.obrenovackioglasi.com


Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(28.09.2007. u 13:32 - pre 201 meseci
Ma i ja se slazem sa ovim momkom od gore.jednostavno ih preimenujes.recimo abc.avi.1 postaje abc.avi.rar.o1 i tako dalje i onda ih fino raspakujes u jedan folder.
ja tako uvek radim.
 
Odgovor na temu

salecar
Sale Kojot
Novi Sad

Član broj: 174774
Poruke: 1
89.110.199.*



Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(04.03.2008. u 18:40 - pre 196 meseci
Ja znam da kasnim malo, ali evo programa za spajanje tih fajlova, a to je i za ljude koji guglaju pa nalete na ovaj forum.
U pitanju je program Hacha i nalazi se na sajtu:

http://en.utilidades-utiles.com/download-hacha-windows-xp.php

Pozdrav od Saleta iz Novoga Sada
 
Odgovor na temu

Popac86
Darko Popović
master studije, Tehnički fakultet
Čačak
Kladovo

Član broj: 59085
Poruke: 112
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 123


+2 Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(23.05.2009. u 18:17 - pre 181 meseci
Hvala za Hachu, preko google sam našao odgovor a baš je počelo da me nervira
Ako nas Bog nije želeo tu gde jesmo, ne bismo ni bili tu...
 
Odgovor na temu

Lavica1

Član broj: 42608
Poruke: 10
93.86.190.*



Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(25.09.2009. u 16:22 - pre 177 meseci
Sve ovo meni radi ok, ali mi se javlja sledeci problem:

naime, kad sve delove spojim u jedan, pojavi se ta nova extenzija, ali to nije problem. problem je sto vidim da je velicina novospojenog fajla u redu, ali kad pustim, ide stalno ispocetka prvi deo, znaci, pusti se prvi, kako i treba, ali kad on zavrsi, umesto da predje na dvojku, ponovo ide jedinica!


E, sad to su u pitanju razlicite epizode, ali sam htela da ih spojim da prilikom pusanja idu jedna za drugom, da ne moram da se ustajem i da ga otvaram ponovo, da li je to moguce ili se tako spajati mogu samo delovi 1 epizode?
 
Odgovor na temu

grayzer01
dig,EMS
Krusevac

Član broj: 234847
Poruke: 50
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(12.01.2012. u 15:27 - pre 149 meseci
Skinuo sam film koji je razbijen na deset fajlova čija je ekstenzija .hdm.
Kako da sastavim fajlove? Rezultat treba biti jedan mkv fajl.
Ono što sam probao je Combine komanda iz commandera ali kao rezultat se dobija jedan fajl sa ekstenzijom part001.
Sa HjSplit-om se ne može sastaviti.
Dati fajlovi su:
Clash.of.the.Titans.2010.1080p.BluRay.DTS.x264-EbP.part01.hdm
.................
.................
Clash.of.the.Titans.2010.1080p.BluRay.DTS.x264-EbP.part10.hdm
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: RapidShare - spajnje fajlova u 1 (ekstenzija nije 001)pomoc!?:(

[ Pregleda: 9746 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.