Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3486857 | Odgovora: 15717 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.05.2016. u 12:22 - pre 96 meseci
kod mene isto pise po kom osnovu i po kojim dokumentima je izdat proizhod, ali prilikom intervija neki fini mladic je pitao moju suprugu dali su joj tu dokomenta po kojima trazi bugarsko grazdanstvo, e sad na sta je on mislio dali samo na proishod ili i na ostala dokumenta koja se apliciralo u DABC, ili sluzbenici koji primaju dokumenta i oni koji vrse interviju uopste nisu sinhronizovani, koji ce ga znati ali u najgorem i u krajnjem slucaju predstoji jis jedan odlazak u BLG.
Zato sam pitao dokle se stiglo sa 2015, mi imamo jos mnogo interviju nam je bio 30.03.2016
 
Odgovor na temu

Spartakus83

Član broj: 333610
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.05.2016. u 14:08 - pre 96 meseci
Ja ne znam bugarski pa ako neko zna da mi prevede sta znaci moji status Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.
 
Odgovor na temu

emc
beograd

Član broj: 330286
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.05.2016. u 15:21 - pre 96 meseci
@MilosLosmi87: Nađi nekog ko zna bugarski pa im pošalji mejl.

@Sparakus83: Google Translate > Predmet je u procesu obaveznih konsultacija
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.05.2016. u 19:44 - pre 96 meseci
Citat:
Zapro:
I ja imam jedno pitanje sto se tice statusa.. moj ujak je jedan od onih koji su predali 2013. I njemu se pre neki dan promenio status kao i svima koji su predali te godine njegov trenutni status je ,,Prepiskata e izvadena za dopъlnitelna proverka MP,, Da li neko zna sta ovo znaci i koliko jos statusa ima do finalnog ? Hvala



Da li neko zna da mi kaze o cemu se radi ,treba mi hitno ? Promenjen je bio status na kratko nesto ,,finalna proverka,, i onda nakon toga se vratio ovaj status koji stoji vec 2god. , da li ovo znaci da ponovo treba dopuna ili ne ? Posto je on vec jednom nosio dopunu.. ispod je izvod koji je on odneo kao dopunu , a ja sam na osnovu tog izvoda trazio proizhod u ambasadi rekli su mi da dokumentacija nije potpuna posle 9meseci

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 23.05.2016. u 21:06 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.05.2016. u 19:52 - pre 96 meseci
Citat:
Skipper77:
Citat:
bbane:
Citat:
Skipper77: Posle otprilike 12-14 meseci mi se promenio status iz "Prepiskata e izvadena za dopъlnitelna proverka MP" u "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo". Dodatno sam slao dokumenta kojim dokazujem poreklo. Broj je 14.../2013.
Da li neko moze da mi kaze sta se radi u ovoj fazi, sta to proveravaju ovi eksperti? Da li moze da se desi da me odbiju ili da mi traze opet neku dopunu?
Svaka informacija je dobrodosla, a ja cu se vratiti unazad, mozda je neko vec pisao na ovu temu.
Hvala.

Celoj 2013-oj su danas promenili u finalni status i ko je odneo dopunu i ko nije pa kom sta bude, izgleda.Verovatno moraju da ociste tu godinu tako da ces uskoro da znas rezultat kakav god on da bude. I, da, mogu da te odbiju.


Bane, pazi sad ove novosti u vezi sa mojim statusom. Nakon samo jednog dana pod statusom "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo", danas je opet status "Prepiskata e izvadena za dopъlnitelna proverka MP".
Da li neko zna o cemu je rec?



Ista situacija i kod mog ujaka
 
Odgovor na temu

daca15

Član broj: 333629
Poruke: 2
*.tbcn.telia.com.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2016. u 21:48 - pre 96 meseci
E ovako nova sam na sajtu procitala sam vecinu ali ne sve naravno ! Pa vas molim hitno mi trebaju neke informacije koje nisam nasla ! Nasla sam posrednika tj. agenciju u Zajecaru koja tvrdi da ce mi srediti BG poreklo posto ga nemam ! Pa me interesuje kakve su sanse da je istina i da li neko ima iskustva u tome ? Jel iko uspeo da sredi bez porekla ? I jos jedna agencija koja tvrdi da ce mi na osnovu otvaranja firme u Bugarskoj srediti drzavljanstvo malo skuplja varijanta ali nebitno , samo me brine da nije prevara !
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.05.2016. u 23:03 - pre 96 meseci
Daca15. U startu prevara, jos nisam cuo da postoji agencija za "prevare". Ovo drugo otpisi odma, mnogo su muljali sa tim, i svi su izvisili. A ovo prvo, da se ne lazemo, uvek postoji nacin, samo sto cisto sumnjam da je to izvodljivo. Sta mislis, koliko se ljudi raspituje oko toga, koliko ima dobrostojecih koji bi rado izvadili pasos, ali ne mogu. To sto upravo pises, imao sam iskustvo sa par ljudi, u fazonu novac posle kad bude, a u medjuvremenu samo neki troskovi 100-200 evra, naravno cekao sam da vidim sta ce da bude. Izvisili su svi, od posrednika ni traga ni glasa. Moj ti je iskren savet, batali to, samo ces izguiti i novac i zivce.
serb.ch
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.05.2016. u 06:52 - pre 96 meseci
SLazem se sa svime sto je izneo Serb.ch, ne dobijaju ljudi koji imaju orginal poreklo salju ih na dopune + dodatna dokumenta, zamisli da dobijes prizhod a u MP traze ti dodatna dokumenta na dopunu , odakle ti,I automatski sve propada.
A veruj mi da kosta(overi ovo-ono,prevedi ono-ovo,plati taksu ,put,lekarski +njima provizija koja sigurno da nece biti mala) opet nista nije skupo samo da ti neko garantuje 101% da je to prava stvar.
Jos nesto da ti kazem u poverenju eto mi strepimo sto su nam svi papiri i dokumenti regularni i nije bilo muljanja, strepimo sta ako nas posalju na dopunu dokumenata - jer stvarno nemamo sta vise da im odnesemo cime bi dokazali poreklo,Govorim u svoje ime.
Sto se tice otvaranja firme u Bugarskoj sve imas na internetu samo potrazi i sve ce ti biti jasno precizno i do detalja su objasnili bas to kolika treba da bude investicija da bi se dobilo BLG drzavljanstvo a to su sume sestocifrene u evrima.
Dobro razmisli i sta god odlucila SRECNO!!!
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.05.2016. u 09:30 - pre 96 meseci
Citat:
Skipper77:
Citat:
bbane:
Citat:
Skipper77: Posle otprilike 12-14 meseci mi se promenio status iz "Prepiskata e izvadena za dopъlnitelna proverka MP" u "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo". Dodatno sam slao dokumenta kojim dokazujem poreklo. Broj je 14.../2013.
Da li neko moze da mi kaze sta se radi u ovoj fazi, sta to proveravaju ovi eksperti? Da li moze da se desi da me odbiju ili da mi traze opet neku dopunu?
Svaka informacija je dobrodosla, a ja cu se vratiti unazad, mozda je neko vec pisao na ovu temu.
Hvala.

Celoj 2013-oj su danas promenili u finalni status i ko je odneo dopunu i ko nije pa kom sta bude, izgleda.Verovatno moraju da ociste tu godinu tako da ces uskoro da znas rezultat kakav god on da bude. I, da, mogu da te odbiju.


Bane, pazi sad ove novosti u vezi sa mojim statusom. Nakon samo jednog dana pod statusom "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo", danas je opet status "Prepiskata e izvadena za dopъlnitelna proverka MP".
Da li neko zna o cemu je rec?


Imam jedno pitanje, mozda neko zna odgovor. Posto mi je samo jedan dan bio status finalni pregled pa vracen ponovo na doponitelna proverka, da li to moze da znaci da je potrebno ponovo nesto nositi od dokumentacije ili je u pitanju samo sistemska greska, tj. na finalnom sam pregledu, ali sistem jos uvek pokazuje stari status?
Prica se da je samo sistemska greska, mada cu danas poslati mejl u MP u Sofiju, ali sumnjam da ce odgovoriti. Vrlo je bitno da znamo da ako nesto treba da se prilozi od papira da odnesemo sto pre i na vreme.
Mnogo ljudi je imalo isti problem da im se pojavio novi-naredni status pa vracen stari. Uglavnom je rec u famoznoj 2013.god. Cuo sam cak da je nekom naredni korak bio dobijen ukaz pa vracen na prethodni korak, tj. finalni pregled, ali nisam siguran iz koje je godine.
Ima nas dosta iz 2013.god. sa doponitelna proverka pa podelite informaciju svi koji nesto znate.
Hvala
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
93.184.93.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.05.2016. u 12:48 - pre 96 meseci
Čuo sam da je sajt na kome se vrši provera statusa ranije često bio meta hakerskih napada. Moguće da je tako nešto i ovog puta u pitanju pa je zbog toga došlo do čitave zbrke sa statusima.
 
Odgovor na temu

paki87
bugi men
operater
kragujevac, srbija

Član broj: 333572
Poruke: 30
*.223.171.0



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.05.2016. u 15:18 - pre 96 meseci
I ja sam cuo da je sistemska greska. Ljudi jel ima neko da ceka od 2014?
moma
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.05.2016. u 17:24 - pre 96 meseci
Citat:
daca15:
E ovako nova sam na sajtu procitala sam vecinu ali ne sve naravno ! Pa vas molim hitno mi trebaju neke informacije koje nisam nasla ! Nasla sam posrednika tj. agenciju u Zajecaru koja tvrdi da ce mi srediti BG poreklo posto ga nemam ! Pa me interesuje kakve su sanse da je istina i da li neko ima iskustva u tome ? Jel iko uspeo da sredi bez porekla ? I jos jedna agencija koja tvrdi da ce mi na osnovu otvaranja firme u Bugarskoj srediti drzavljanstvo malo skuplja varijanta ali nebitno , samo me brine da nije prevara !



Kazi mi koja je to agencija da cisto odem da se raspitam da vidim koliko su ozbiljni,posto su mene odbili sa regularnim papirima da vidim sta ce oni da kazu. ako ne mozes javno mogu da ti dam mail.
 
Odgovor na temu

daca15

Član broj: 333629
Poruke: 2
*.tbcn.telia.com.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.05.2016. u 22:35 - pre 96 meseci
Zapro ne mogu ni mejl ni PP da ti posaljem posto sam nova na forumu ! Jedino ako ti nije problem da na forum napises mejl .
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.05.2016. u 23:34 - pre 96 meseci
Hvala

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 26.05.2016. u 08:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Postar31
Nenad teodorovic
Beograd,Srbija

Član broj: 333657
Poruke: 39
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.05.2016. u 16:38 - pre 96 meseci
Da li neko moze da mi odgovori,predali smo za proizhod,i sad nam je status obrabotva se... Koliko se ceka za proizhod i koliko statusa ima??? Hvala braco bugari buduci :D
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.05.2016. u 16:55 - pre 96 meseci
Oko 4 meseca, mada pored ovolike guzve, nista vise nema tacno definisano.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.05.2016. u 17:05 - pre 96 meseci
Od 30 do 45 kalendarskih dana od datuma predaje u DABČ, to je neki prosek.

Promeniće se par statusa pre nego što dobiješ IZDADENO UDOSTOVERENIE. Ukoliko uhvatiš prvi dan tog statusa, znaj da nakon toga ide još jedan kraći period (7-10 kalendarskih dana) kada to uverenje (tj. proizhod) treba da bude potpisano.

Tek nakon toga možeš u DABČ po uverenje i dalje u sledeću fazu preko Ministarstva pravosuđa.

Preporučujem da nedelju dana nakon promene statusa pozoveš DABČ i proveriš da li je uverenje potpisano (ja sam zamolio jednog prijatelja koji zna nešto malo bugarskog). Ukoliko si na potvrdi iz DABČ-a dobio i neke brojeve telefona, kao zadnje dve cifre iskoristi 50, umesto onih koje su navedene na potvrdi, kako bi dobio konkretnu informaciju da li je tvoje uverenje potpisano.

Nakon dobijanja statusa da je uverenje izdato, možeš već da zakažeš termin u Ministarstvu pravde, verovatno neće biti slobodnih termina tako brzo. Najmanje dve nedelje pred odlazak u MP možeš da kreneš sa prikupljanjem dokumentacije, jer i to zna da se razvuče.

EDIT: moje iskustvo iz perioda oktobar-decembar 2015 je 45 dana čekanja za uverenje. Vidim da je Serb.ch naveo znatno duži period, moguće je da se i to sad toliko produžilo...

[Ovu poruku je menjao Kreuz dana 27.05.2016. u 18:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Postar31
Nenad teodorovic
Beograd,Srbija

Član broj: 333657
Poruke: 39
95.180.34.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.05.2016. u 23:08 - pre 96 meseci
Hvala puno... Stalno pratimo ovaj forum pa evo sad i da se prikljucimo sto sa pitanjima sto sa odgovorima. Tek smo krenuli,ne znamo puno,ali znamo samo da cemo se nacekati... Mada isplatice se cekati... Tu smo da se pomazemo,pitajte pisite i srecno nam svima
 
Odgovor na temu

maki1005
Beograd

Član broj: 333662
Poruke: 56
77.243.24.*

Jabber: maki1005


+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.05.2016. u 12:43 - pre 96 meseci
Nenade, ako nije tajna kada ste predali za poreklo i kako proveravete status jel kucate kompletan broj sa datumom i kosom crtom? Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Postar31
Nenad teodorovic
Beograd,Srbija

Član broj: 333657
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.05.2016. u 18:09 - pre 96 meseci
Predali smo 19 maja,i sad cekamo da odrade svoje... A proveravas tako sto gore ukucas broj ceo,do kose crte a dole tvoje podatke 1980-11-11,npr
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3486857 | Odgovora: 15717 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.