Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488495 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blgarin90
Nikola Markovic
Socialni radnik
Falcon
Bosilegrad

Član broj: 339786
Poruke: 40
46.11.23.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 13:58 - pre 61 meseci
Ok otici cu tamo i predacu originale. Nzm meni su pregledali originale i kopije i salterski radnik mi je vratio originalne papire a zadrzao kopije. Mom bratu isto tako nisu uzeli papire sem izvod iz maticne knjige zato vas pitam. E sad kako ide ta procedura da odnesem te originale jel se nosi na istom salteru gde sam predao u ministarstvu pravde ili nekom drugom mestu? Jel treba termin da se zakaze ili moze da se ode samo. Sta trebam da kazem konkretno ljudima tamo? Hvala vam bas
 
Odgovor na temu

Blgarin90
Nikola Markovic
Socialni radnik
Falcon
Bosilegrad

Član broj: 339786
Poruke: 40
46.11.23.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 14:50 - pre 61 meseci
Nzm isto da li moze neko umesto mene da odnese te papire? Posto sam van zemlje
 
Odgovor na temu

Juzni tok

Član broj: 339573
Poruke: 43



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 15:39 - pre 61 meseci
Andriola je imala slicnu situaciju a mozda i jos neko poveden tim primerom,koliko se secam i opisala je to,ali ko zna na kojoj je strani foruma. :)
 
Odgovor na temu

Juzni tok

Član broj: 339573
Poruke: 43



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 15:47 - pre 61 meseci
Neki advokati i posrednici kazu da mora advokat i da mora da ima punomocje,samim tim i naplati,a posto je nas drugar isto pitanje postavio i na makedonskom forumu,oni,sa tog foruma,revnosniji a i vise ih ima su mu odgovorili,mislim da je odgovor zadovoljavajuc i takav kakav treba.
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 17:03 - pre 61 meseci
Citao sam dosta na forumu u vezi nosenja dopunskih dokumenata za svaki slucaj posto i ja imam intervju za 3 meseca... Bio sam u dilemi sta da radim dal da nosim dal ne jer stvarno nemam vise para za bacanje, za vadjenje dokumenata, prevod, legalizaciju istih i put do Sofije da dostavljam u ministarstvo.Kontaktirao sam posrednika i rekao mi je da nema potrebe da dostavljas bilo sta jer u DABC postoji sva dokumentacija na osnovu koje si dobio proizhod i u ministarstvu to znaju.Kaze da ispred ispitivaca za vreme intervjua stoji sva dokumentacija tako da je bespotrebno nositi duplikate ponovo.Tako da ja sam odlucio da necu ponovo da vadim dodatne dokumente jer je to samo trosak. Ovo je samo moje misljenje, naravno svako treba da odluci za sebe da li ce nositi dodatna dokumenta ili ne.
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 17:17 - pre 61 meseci
Dopunska dokumenta moze bilo ko sa ovlastenjem da preda za drugoga. Nema univerzalnog ovlastenja, znaci morao bi da odes u Sofiju i das ga nekome. Kada vec ides, lakse je sam da predas. Treba da se napise molba i broj tvog slucaja prilikom dostavljanja, kako bi znali gde da pridruze dokumentaciju. Takodje, ukoliko radnik na salteru zaboravi, potraziti kartoncic na kome je potvrda da ste predali nesto toga dana.
Savet: odes kod advokata, napise ti molbu, prevede dokumenta i overi. Odneses u ministarstvo i predas. Ukoliko prevod i legalizacija iz nekog razloga ne moze da se zavrsi toga dana, das ovlastenje advokatu da preda umesto tebe. Najsigurniji si tako. Nemoj da dajes ovlastenje sumnjivim klosarima (citaj posrednicima) jer umeju da uzmu novac i ne predaju ti dokumenta, posto su stoka svi od reda.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.hsi16.unitymediagroup.de.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 20:03 - pre 61 meseci
Mogu samo jedno da Vam kazem u vezi predaje orginal dokumenta ....i onako ce morati ponovo da se odnesu samo je pitanje dali dok je status u obradi ili onda kad Vas posalju na dopunsko,a placanje pa bice ga u svakom slucaju ovako ili onako. Ovo kazem iz licnog iskustva izgubio godinu dana na dopunu samo zato sto nisu hteli da uzmu orginale kad je predato u ministarstvo ista je prica bila ne ne ne treba imaju orginale u DABC ovo ono i na kraju dopuniteljno. Da je bilo sve kako treba sad bi pasos bio u dzepu, a sad se ceka potpis viceprezedenta.
Budite pametni nemojte biti lenji i skrti za 100nak eura. Jos jednom da kazem iz licnog iskustva sa dopunom i kopijama.
Pozzz
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 20:21 - pre 61 meseci
@mucko030, najgore od svega je to sto cak i da odneses dopunske dokumente niko ti ne garantuje da ces uzeti drzavljanstvo, mozda ces i uzeti ali ko zna kada... Videli ste da ljudi koji su podneli preko roditelja sa bg drzavljanstvom cekaju potpis vise od 6 meseci a neki su jos na zadolzitelno a imali intervju pocetkom 2017. Posto je generalno ceo ovaj proces od pocetka do kraja jedan veliki rizik, smatram da nosenje ili nenosenje dopunskih dokumenata nece bitnije uticati na krajnji ishod. I da, stotinak eura je u Srbiji cesto pola plate, a bilo bi divno kad bi i bilo 100 eura, cas se to pretvori u 200 sa nepredvidnjenim troskovima, sto priznacete za nase uslove nisu male pare.
Ponavljam, iznosim samo svoje misljenje, svako ce raditi onako kako smatra da treba.
Pozz

[Ovu poruku je menjao Stefan27 dana 26.03.2019. u 21:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Stefan27 dana 26.03.2019. u 22:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Blgarin90
Nikola Markovic
Socialni radnik
Falcon
Bosilegrad

Član broj: 339786
Poruke: 40
46.11.23.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 21:57 - pre 61 meseci
Meni je samo jedno ne jasno to sto svi kazu nosi i na mkd forumu isto i prijatelji koji su dobili drzavljanstva kazu da originali trebaju/ili su bila kod njih jos od prvog dana. Nzm mislim da treba da se odnese vise ce me kostati cekanja pune jos jedne godine il duze nego da bacim 100eura sa zadovoljstvom bi ako bi preskocio to cekanje. Samo nzm sto kazu za ovo da trebam da prevodim i overim mislim da nema potrebe jer su mi ti isti papiri vec overeni i tamo su samo dostavljam originali uz to verovatno napisem molbu da priloze kod vc premijereke i tamo da ima sve na mestu.
 
Odgovor na temu

Blgarin90
Nikola Markovic
Socialni radnik
Falcon
Bosilegrad

Član broj: 339786
Poruke: 40
46.11.23.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 22:02 - pre 61 meseci
Ja nzm da li ima jos neko ko moj slucaj? Znaci odneo sve na salteru i originale i prevedene stare papire i on iz fascikle mi kaze ovo tebi ovo meni lepo uzeo kopije i overene prevedene papire a meni vratio originale nazad... to je od prvog dana kad sam bio predao molbu i dobio datum za intervju. Jel ima jos nekom kom su vratili originale nazad a prosao celokupnu proceduru sa dobijenim drzavljanstvom bez dopuna?
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 22:07 - pre 61 meseci
Pa nisu male pare, al ako cemo realno, sve te pare sto damo za pasos zaradicemo za jedan mesec kao gasterbajteri, ne verujem da ovde neko uzima pasos iz ubedjenja. Tako da ta cena nije uopste velika, bolje da radis jedan mesec u inostranstvu za pasos, nego da ovde gulis jos godinu dodatno za 300evra mesecno, jer si zbog sto evra otiso na dopunitelno.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 22:09 - pre 61 meseci
Kad si ti predao tacno? Jedno vreme su uzimali samo kopije, pa su posle promenili, meni su u konzulatu trazili original dokumenta na osnovu kog sam dobio proizhod.
 
Odgovor na temu

Nemanja. Beo
Nemanja Karovic

Član broj: 340029
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.03.2019. u 22:09 - pre 61 meseci
Moze li neko da me posavetuje, 2013 godine sam predao za poreklo i dobio da moram da dopunim dokumentaciju jer na izvodu iz knjige rodjenih od moje bake pise nacionalnos makedonsko. Odustao sam tada ali sam ponovo zainteresovan da udjem u proceduru. Da li neko zna sta dalje, da li mi jos uvek vazi ta dopuna, i kako da dokazem da je baba bugarka ako na starom izvodu iz SFRJ pise Makedonsko. Hvala unapred na pomoci
 
Odgovor na temu

Blgarin90
Nikola Markovic
Socialni radnik
Falcon
Bosilegrad

Član broj: 339786
Poruke: 40
46.11.23.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.03.2019. u 00:33 - pre 61 meseci
ja sam vec gasterbajter (nisam uobrazen)😂 znam za nas dole jeste velika svota novca zato i svi vadimo bg pasos da bi imali benefit neko bolje sutra. Ja sam predao dokumente 2016 sredinom godine... nzm sta mi je raditi da li da odem ili ne?
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.hsi16.unitymediagroup.de.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.03.2019. u 08:09 - pre 61 meseci
Ja sam samo napisao da ako Vas budu poslali na dopunsku proveru onda imate rok od nekih 2meseca da se dostave orginal dokumenta ili se ceo proces zavrsava kraj,prekraten ako se ne dostave. I da ce kostati i tad i sad svako ko hoce da ide dalje stim sto se izbegava cekanje od godinu dana. Opet da napisem to iz mog iskustva,da sam odneo dokumenta odmah posle intervija sto je i tad bilo pisanje ovde po forumu neki su to uradili i sad uveliko koriste pasos-moja jedina greska je bila sto sam tad u konsultaciji sa "mojim"posrednikom on rekao ma ne ne treba imaju oni u dabc pogledace ako im nije nesto jasno i da posle finalnog na dopunsko,doslo mi je da se ujedem za ..... Sve zbog eto moje lenjosti i verovanja tadasnjem posredniku mislim covek nije kriv on isto nije znao za to novo pravilo koje je bilo ne pisano,ali eto tako kako je i pravila uvode oni a ne mi. A svako naravno radi kako misli da je za njega najbolje,i na kraju najvise bih voleo da JA nisam u pravu i da procitam ovde demanti. Potpis se ceka koliko se ceka ovo je zadnji stepenik do cilja i svi mi znamo zasto je sad ovoliko potrebno za potpis. Pozz i sve najbolje
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.03.2019. u 12:10 - pre 61 meseci
Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя

Konacno, posle skoro cetiri godine :) Samo strpljivo, na kraju se isplati cekanje. Srecno svima!

 
Odgovor na temu

draga33

Član broj: 336886
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.03.2019. u 12:23 - pre 61 meseci
Timok čestitam.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.03.2019. u 12:34 - pre 61 meseci
Hvala, pa svi da docekaju :)
 
Odgovor na temu

Blgarin90
Nikola Markovic
Socialni radnik
Falcon
Bosilegrad

Član broj: 339786
Poruke: 40
46.11.23.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.03.2019. u 15:23 - pre 61 meseci
Timok sa srecom :) kako su tekli statusi kod tebe koliko sicekao jel se secas mozes da podelis sa nama?
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.03.2019. u 16:33 - pre 61 meseci
Hvala Blgarin90 :)

U proceduri sam jos od 2015. Upao sam u najgore vreme. Sve peripetije i cekanje koje su mogli da se dese su me zakacili. Kada sam dobio proishod, evo kako je posle toga islo:

1. Novembar 2016. intervju u MP
2. Decembar 2017. poslali me na dopunu - dobro poznata prica, kad sam predao dokumente nisu uzimali originale, pa je usledilo dopunitelno
3. Dopunu sam predao u Februaru 2018. a rok za predaju dopune je bio april 2018
4.Februara 2019 promenio se status u finalni
5. Danas - promenjen status, cekanje potpisa


 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488495 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.