Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3493010 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EminaVanjaAca
Emina Badrkic
Zaječar,Srbija

Član broj: 339963
Poruke: 31
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.03.2019. u 15:39 - pre 62 meseci
Citat:
Stefan27:
@EminaVanjaAca, nekada je potpis viceprezidenta bio cista formalnost i cekalo se oko 2 meseca, medjutim sada se ceka mnogo, neki cekaju cak i 8 meseci... Pravila nema, mozda ti potpise za 2 meseca a mozda i za godinu dana... Svaki predmet je prica za sebe a to da li ces uzeti drzavljanstvo ranije ili kasnije zavisi od mnogo faktora, a naravno presudan faktor je jacina veze koju imas...



Ja vezu uopšte nemam... verovatno sam zato u procesu od 2013... :/
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.03.2019. u 17:21 - pre 62 meseci
@EminaVanjaAca, nazalost tako funkcionisu stvari.Nema nikakvog reda, ponekad mozes da procitas da je neko dobio drz za godinu dana od intervjua a neko ni posle 3 godine nije.... i to sa istim dokumentima kao npr ti...To jasno ukazuje da nisu cista posla.. Ali dobro, kad si vec docekala da dodjes do potpisa toliko godina sacekaj jos par meseci i uzeces drzavljanstvo.Srecno!
 
Odgovor na temu

Suzafica
Leskovac
Leskovac

Član broj: 335074
Poruke: 25
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.03.2019. u 11:10 - pre 62 meseci
Pozdrav ljudi,moze pomoc stigao mi je pin ali kada hocu da proverim status ukucam onaj br I pin izbaci mi status primljena aplikacija sa inputom N.sta to znaci ili jos se nije promenio status ili nisam kucala dobro.
 
Odgovor na temu

draga33

Član broj: 336886
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.03.2019. u 11:38 - pre 62 meseci
Cao dali ima neko na finalni iz februara 2018.

[Ovu poruku je menjao draga33 dana 14.03.2019. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

flashman999
Wien
Wien, Österreich

Član broj: 339950
Poruke: 17
77.28.142.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.03.2019. u 15:37 - pre 62 meseci
Info o ukazima?
 
Odgovor na temu

Bugarce
Vidin, bugarska

Član broj: 339985
Poruke: 1
*.static.upcbusiness.at.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2019. u 15:44 - pre 62 meseci
Dobar dan,

zanima me da li je neko imao iskustva sa privremenim licnim kartama (tako ih nazivaju, ali to je ustvari bugarska viza). Da li moze sa njom da se radi u inostranstvu? Posto sam se ja vec raspitao u Becu i rekli su mi da ne moze, da ona vazi samo za Bugarsku i to je to.

Hvala puno.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.cpe.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2019. u 16:40 - pre 62 meseci
Kako u Beču ne može kad jedino u Beču može!?
Drugar ima privremenu BGR ID i poslao mi platnu listu na kojoj mu piše STAAT : BGR! Čuo sam još od par ljudi da su se zaposlili u Austriji ali ovo za ortaka znam konkretno...
 
Odgovor na temu

meksi
srbija

Član broj: 338818
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2019. u 18:36 - pre 62 meseci
Sta se dogadja sa podpisima? jel ima neko neku informaciju ?
 
Odgovor na temu

andriola
velickovic andrijana
beograd

Član broj: 337379
Poruke: 151
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2019. u 18:54 - pre 62 meseci
Citat:
Bugarce:
Dobar dan,

zanima me da li je neko imao iskustva sa privremenim licnim kartama (tako ih nazivaju, ali to je ustvari bugarska viza). Da li moze sa njom da se radi u inostranstvu? Posto sam se ja vec raspitao u Becu i rekli su mi da ne moze, da ona vazi samo za Bugarsku i to je to.

Hvala puno.

Pozdrav.

NE MOZE! Licno sam jurila po Becu po svim magistratima i svim organizacijama za pomoc oko dokumentacije i ne moze!Moze ako te neki poslodavac hoce,ali to moze i sa srpskim papirima. Tako da ako je neko uspeo,uspeo je preko nekog poslodavca koji garantuje za njega. U suprotnom nemojte da verujetw u bilo kakvu pricu o tome da moze.
ne
 
Odgovor na temu

AmonRa2018
Zoran Nikolic
Beograd

Član broj: 337971
Poruke: 64
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2019. u 19:17 - pre 62 meseci
Jel ima neko ko je imao intervju u 2018 da mu se promenio status?
 
Odgovor na temu

daca1981

Član broj: 338563
Poruke: 11
87.116.176.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2019. u 19:34 - pre 62 meseci
Pozdrav svim forumasima.
Interesuje me koliko se dugo ceka na potpis ukaza od momenta dobijanja sledeceg statusa (Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя ).
Ako ima neko ko je skoro dobio ukaz molio bih da prokomentarise.
 
Odgovor na temu

EminaVanjaAca
Emina Badrkic
Zaječar,Srbija

Član broj: 339963
Poruke: 31
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2019. u 21:27 - pre 62 meseci
Hvala :)
 
Odgovor na temu

EminaVanjaAca
Emina Badrkic
Zaječar,Srbija

Član broj: 339963
Poruke: 31
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.03.2019. u 21:28 - pre 62 meseci
Citat:
daca1981:
Pozdrav svim forumasima.
Interesuje me koliko se dugo ceka na potpis ukaza od momenta dobijanja sledeceg statusa (Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя ).
Ako ima neko ko je skoro dobio ukaz molio bih da prokomentarise.



Ja sam čekam od oktobra... :/
 
Odgovor na temu

Sladja wien
Janus
Janus

Član broj: 337095
Poruke: 56
*.cable.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2019. u 09:16 - pre 62 meseci
Na potpis cekamo takodje od oktobra .
Sa privremenom licnom kartom se ne moze oficijalno raditi to je sigurno.Postavice mi pitanje,, kako ne moze kad moj drug radi ,video sam njegovu platnu listu ?!"
Vas drug je onda verovatno prijavljen u Bugarskoj firmi a radi kao iznajmljen radnik u inostranstvu, u ovom slucaju, u Becu.
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2019. u 09:49 - pre 62 meseci
Upravo je tako kako Sladja kaze. Ljudi se dovijaju na razne nacine. Jedan od njih je da ima bugarsku licnu kartu i da je prijavljen u bugarskoj firmi. Njegova firma sklopi ugovor sa drugom EU firmom i tamo ode kao iznajmljeni radnik. Medjutim, za to vam ne treba trajno boraviste u Bugarskoj do koga je tesko i skupo doci. Dovoljno je da otvorite firmu u Bugarskoj i da sklopite ugovor sa drugom firmom. Nisam se interesovao za ovo, i znam da nije tako prosto kako zvuci. Navescu vam primer kako je prosto i 100% radi. Imate prijatelja u Svedskoj koji hoce stvarno da vas zaposli, ali procedura je obimna. Cekate bugarski pasos, izvadili ste licnu kartu. Taj prijatelj registruje poslovnicu u Bugarskoj, kosta ga neku sicu da to uradi. Zaposli vas tamo, i povuce za potrebe firme u Svedsku. Sve legalno, sve dozvoljeno. Primate svedsku platu. Ali zapamtite jedno: doprinosi i porez se placaju u Bugarskoj. EU zakon kaze: status radom mozete da ostvarite samo u zemlji u kojoj radite, imate prijavljen boravak, i placate porez. Posto zivite u Svedskoj, a porez placate u Bugarskoj, jasno vam je da je ovo duplo golo. Znaci status u Bugarskoj gubite, jer se odjavi adresa. Status u Svedskoj ne dobijate, jer imate adresu, ali porez placate Bugarskoj. Dobra strana price je ta sto, ukoliko vam treba novac dok cekate pasos (a kome ne treba), radite za Svedsku platu u uredjenoj drzavi. Isti model je primenjiv na sve drzave EU. E sada, kako bi islo da vi sami otvorite firmu u Bugarskoj, pa ugovor sa EU poslodavcem, je pitanje za nekog drugog. Moze i to, ali me nije interesovalo.
Sto se tice rada u Nemackoj konkretno, vidim da mnoge interesuje. Sa srpskim pasosem aplicirate u ambasadi u Sofiji. Morate da ispunite sledece uslove: 1. prijavljeno boraviste u Bugarskoj i original vazeceg ugovora o stanovanju; 2. srpski pasos; 3. originalni ugovor od poslodavca iz Nemacke; 4. dodatni dokaz da stvarno zivite u Bugarskoj (komunalni racun, izvod iz banke da primate platu, itd...). Bez svega ovoga, nece vam uzeti aplikaciju, uputice vas na Beograd. Proverice vam pecate u pasosu, ukoliko ste vise u Srbiji nego u Bugarskoj, nece vam uzeti aplikaciju, uputice vas na ambasadu u Beogradu. Moj drug je sada ove nedelje predao, molio ih je sat vremena da uzmu aplikaciju. na kraju se jedan od njih smilovao, uzeo je, rekao mu da su svesni da ih laze, ali eto uzece je, medjutim sada ide na reviziju, pa mozda i ne prodje. Moje razmisljanje: kada ste vec ulozili toliko truda i vremena u sve to, zaposlite se negde u Bugarskoj. Posla ima na svakom koraku (na zalost ne znam za zene, pricam za muskarce). Imate poslova gde ce vas zaposliti bez dobrog znanja jezika: vozac kombija, magacin neki, vozac kamiona. Plate su mnogo bolje nego u Srbiji, uslovi rada mnogo bolji. Neto plata za proste poslove je 500E neto (toliko primaju kasiri u Lidlu, plus benifit u vidu bonova za hranu). Primer: neko je profesionalni vozac (fale Bugarskoj inace, evo sada kada sam bio placu na vestima, fali im 250 vozaca za gradski prevoz ili gde vec). Izvadio si licnu kartu, znaci imas pravo da se prijavis na trziste rada. Odneses diplome i ostalo na nostrifikaciju da bi mogao da se prijavis na trziste rada i prevedes dozvolu. Zaposlis se, vozis par meseci, bices bolje placen nego u Srbiji, trajni si rezident, stiti te EU zakon, ne dozvolis nikome da te zavlaci za prekovremeno itd. U medjuvremenu, dok radis, prijavis se za EU sertifikat za vozaca, traje 7 dana, svi dobiju. Rekose mi da kosta 200E. Posle recimo tri meseca, nadjes poslodavca u Nemackoj, odes u ambasadu u Sofiji i predas za vizu. Ima slobodnih termina svakoga dana, nema cekanja. Obrada za vizu se ceka 1-3 meseca. Tako nam je receno. Uzmes vizu, ides u Nemacku da radis, dok stigne bugarski pasos. Sta god usput da se desi, da privremeno obustave potpisivanje ukaza (kao sada recimo), posle godinu dana u Nemackoj trazis long term residence, sa kojim vec mozes i poslodavca lako da promenis ukoliko nisi zadovoljan.
Sa ovom licnom kartom, tacnije trajnim prebivalistem u Bugarskoj, mozete da se setate kroz EU i da radite na crno. Neki to rade. Posto niste duzni da prijavite boravak u zemljama EU tri meseca, sto po osnovu naseg pasosa, sto po osnovu trajnog boravista u EU zemlji, ako vas neko legitimise na ulici, pravite se mutavi i kazete da ste bili dva meseca u Madjarskoj, mesec u Nemackoj... I nema zabrane zbog 90 dana. Medjutim, ovo nikako nemojte da radite. Ako vas uhvate da radite na crno, dobicete deportaciju iz te zemlje. Samim tim iz EU. Poslace depesu Bugarskoj, koja ce vam, po automatici, ukinuti proces za dobijanje drzavljanstva. Znaci, to ni u ludilu.
 
Odgovor na temu

meksi
srbija

Član broj: 338818
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2019. u 12:01 - pre 62 meseci
Citat:
EminaVanjaAca:
Citat:
daca1981:
Pozdrav svim forumasima.
Interesuje me koliko se dugo ceka na potpis ukaza od momenta dobijanja sledeceg statusa (Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя ).
Ako ima neko ko je skoro dobio ukaz molio bih da prokomentarise.



Ja sam čekam od oktobra... :/

Jel vama podpisan ukaz ?
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
87.116.179.*



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2019. u 14:08 - pre 62 meseci
Jel @TecaizBeca preuzeo Proishod ? 🙄
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2019. u 14:36 - pre 62 meseci
pozdrav drustvo zena mi je bugarka a ja sam u proceduri za drzavljanstvo cekam potpis ukaza kao i mnogi,vencani smo u bugarskoj i imam adresu to jest prijavljen sam na njenu.sad me interesuje kada se ona zaposli negde u inostranstvu dali ja mogu dobiti radnu dozvolu...tacnije u nemackoj ,dali jd neko imao ta iskustva?
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2019. u 14:54 - pre 62 meseci
Konkretno za Nemacku: zaposli se, prijavi na adresu u Nemackoj, tri plate, prijavi te i dobijes odmah radnu dozvolu bez pogovora. Nemaju prava da je odbiju posto je EU drzavljanin. Prosle godine je drugar tako uradio, zena otisla (ima hrvatski pasos), primila tri plate, aplicirala, i odvela njega i dete u roku od odmah.
 
Odgovor na temu

EminaVanjaAca
Emina Badrkic
Zaječar,Srbija

Član broj: 339963
Poruke: 31
*.dynamic.vipmobile.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.03.2019. u 12:51 - pre 62 meseci
Citat:
meksi:
Citat:
EminaVanjaAca:
Citat:
daca1981:
Pozdrav svim forumasima.
Interesuje me koliko se dugo ceka na potpis ukaza od momenta dobijanja sledeceg statusa (Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe
Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя ).
Ako ima neko ko je skoro dobio ukaz molio bih da prokomentarise.



Ja sam čekam od oktobra... :/

Jel vama podpisan ukaz ?



Nije :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3493010 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.