Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3496551 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.dynamic.vipmobile.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 09:36 - pre 64 meseci
TecaizBeca i ja smo ti ovde glavni službenici za Proishod 😃😃😃
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 10:14 - pre 64 meseci
Bas tako Stefane. Pre cemo ti i ja da se porodimo nego da docekamo ovo. :-) Nije problem sto pojedinac mora da ceka nego mene vise nervira ponsanje sluzbenika kako nasih ovde tako i bugarskih. Zbog nemastine obe nacije su korumpirane do zla boga i onda zbog ljudi koji uopste nemaju pravo na drzavljanstvo koce nas koji imamo. Jos pohapse narod u DABC-u i to dva puta vec za par godina i sad ko zna sta ce sve da bude vezano za proceduru. Isti scenario sam gledao u mom gradu u opstini gde radim samo sto je slucaj vezan za izdavanje izvoda rodjenih i izvoda iz knjiga drzavljana za albance sa Kosova na osnovu kojih oni dobiju drzavljanstvo kod nas. Par puta komplet sluzba hapsena i menjana. Naravoucenije je to da se posle neko pita sto masovno hocemo da pobegnemo odavde.
 
Odgovor na temu

ana114
Novi Sad, Srbija

Član broj: 339700
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 10:43 - pre 64 meseci
Je li znate za koji mesec izdaje Amasada Proisod.Za koji mesec im je Dabc poslao Proishod ?
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 10:49 - pre 64 meseci
Kada sam skoro zvao samo su mi dali informaciju da im nisu srigli svi proishodi za zahteve podnete iz 2017. sto i sami mozemo da skontamo jer smo iz te godine. :-)
 
Odgovor na temu

niikoolaa

Član broj: 144709
Poruke: 206
*.dynamic.sbb.rs.



+27 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 11:40 - pre 64 meseci
Biće valjda do 2022 :D

Kad ste zvali DABC da vam daju podatke za proveru dal je izdato i dokle je stiglo, takođe i za pin, sta su vam tražili od ličnih podataka? Jel dovoljno samo ime i prezime?
Inače ja sam predao za proishod u amb u martu 2018.... načekaću se i ja....
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 12:09 - pre 64 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Citat:
Salino:
Citat:
Jupiter1976:
Citat:
Salino:
Citat:
draga33:
To ti je prvi status tako ide.

Pa kako @bradfordpa piše ovde ,par poruka iznad ,da mu je pri prvoj kontroli na sajtu pisala OBRAZUVANA PREPISKA a pročitao sam i kod drugih clanova foruma da im isto na samom
Početku "praćenja" pisalo obrazuvana prepiska... Jos kod nikog nisam pročitao da je pominjao da mu pisalo : Prieta molba s vhodящ! Da li je nekom od članova pisalo :Prieta molba s vhodящ? Hvala.



"Prieta molba s vhodящ"... Ovo je status koji ti stoji od trenutka kad predaš papire, pa sve dok ne odradiš intervju. Par minuta posle intervjua ide "Obrazuvana prepiska".


Kakve su ovo priče? Kako može neko da zna koji i kakav status stoji kada je normalna procedura da se PIN dobija :
1.Zakazivanje intervju-a!(cekao 4meseca)
2.Intervju
3.PIN(posle 80 dana)
I kako neko onda bez PINa moze da zna šta mu stojalo :
1.Kada je predao papaire
2.Par ninuta posle intervju-a!
Kada se PIN dobija posle intervju-a(posle par meseci) i tek onda preko njigovog sajta može da se pogleda status...
NIŠTA MI NIJE JASNO!?



Kada radis intervju u Sofiji dobijes PIN odmah a kada radis preko ambasade onda ti stigne kroz par meseci. Jeli ti sad jasnije?


Aha ,hvala,sad mi je to jasno... Ali kako ćeš da objasniš ovo:

"Prieta molba s vhodящ"..." Ovo je status koji ti stoji od trenutka kad predaš papire, pa sve dok ne odradiš intervju. Par minuta posle intervjua ide "Obrazuvana prepiska"."

Kako neko može da zna koji ti status stoji OD TRENUTKA KAD PREDAŠ PAPIRE PA DO INTERVJU-a kada nemaš PIN i nemaš mogućnost da proveriš status preko zvaničnog sajta?

 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.dynamic.vipmobile.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 12:55 - pre 64 meseci
Da bi proverio status “Proishoda” moraš da imaš “Vhodasht nomer” i ukucas datum rodjenja .
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 13:28 - pre 64 meseci
Citat:
Salino:
Citat:
tecaizbeca:
Citat:
Salino:
Citat:
Jupiter1976:
Citat:
Salino:
Citat:
draga33:
To ti je prvi status tako ide.

Pa kako @bradfordpa piše ovde ,par poruka iznad ,da mu je pri prvoj kontroli na sajtu pisala OBRAZUVANA PREPISKA a pročitao sam i kod drugih clanova foruma da im isto na samom
Početku "praćenja" pisalo obrazuvana prepiska... Jos kod nikog nisam pročitao da je pominjao da mu pisalo : Prieta molba s vhodящ! Da li je nekom od članova pisalo :Prieta molba s vhodящ? Hvala.



"Prieta molba s vhodящ"... Ovo je status koji ti stoji od trenutka kad predaš papire, pa sve dok ne odradiš intervju. Par minuta posle intervjua ide "Obrazuvana prepiska".


Kakve su ovo priče? Kako može neko da zna koji i kakav status stoji kada je normalna procedura da se PIN dobija :
1.Zakazivanje intervju-a!(cekao 4meseca)
2.Intervju
3.PIN(posle 80 dana)
I kako neko onda bez PINa moze da zna šta mu stojalo :
1.Kada je predao papaire
2.Par ninuta posle intervju-a!
Kada se PIN dobija posle intervju-a(posle par meseci) i tek onda preko njigovog sajta može da se pogleda status...
NIŠTA MI NIJE JASNO!?



Kada radis intervju u Sofiji dobijes PIN odmah a kada radis preko ambasade onda ti stigne kroz par meseci. Jeli ti sad jasnije?


Aha ,hvala,sad mi je to jasno... Ali kako ćeš da objasniš ovo:

"Prieta molba s vhodящ"..." Ovo je status koji ti stoji od trenutka kad predaš papire, pa sve dok ne odradiš intervju. Par minuta posle intervjua ide "Obrazuvana prepiska"."

Kako neko može da zna koji ti status stoji OD TRENUTKA KAD PREDAŠ PAPIRE PA DO INTERVJU-a kada nemaš PIN i nemaš mogućnost da proveriš status preko zvaničnog sajta?



U svakom slucaju ako je tacno kako je jedan clan napisao a nema raxloga da mu ne verujemo, intervju se radi odmah prilikom predaje papira tako da nema sikiracije oko statisa izmedju predaje papira i intervjua.
 
Odgovor na temu

kobaya74

Član broj: 338657
Poruke: 110
87.116.180.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 13:30 - pre 64 meseci
@Salino : lepo ti covek napisao. Kada predajes u Sofiji odmah dobijas PIN. PIN ne dobijas posle intervjua, vec odmah prilikom predaje zahteva za intervju. Jel ti sada jasnije? Nije nikakva mucka niti fora niti bilo sta. Drugacija je procedura i drugaciji statusi kada ides preko Sofije. Tamo odmah dobijas mogucnost da pratis svoj slucaj na zvanicnom sajtu. Evo ja ti kazem iz prve ruke, predao sam u Sofiji, odmah dobio PIN i parolu, i sa time od prvog dana mogao da pratim status. To je tamo bitno, posto u slucaju bilo kakve promene termina za intervju, obavestenje ne dobijas ni na koji drugi nacin, vec jedino kada ukucas svoj PIN i parolu mozes da vidis datum i vreme. Kada predas u ambasadi, o promenama te oni (teoretski) obavestavaju putem telefona.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 13:31 - pre 64 meseci
Citat:
niikoolaa:
Biće valjda do 2022 :D

Kad ste zvali DABC da vam daju podatke za proveru dal je izdato i dokle je stiglo, takođe i za pin, sta su vam tražili od ličnih podataka? Jel dovoljno samo ime i prezime?
Inače ja sam predao za proishod u amb u martu 2018.... načekaću se i ja....



Trazili su mi ime i prezime i datum predaje papira u ambasadi. Nisam ni dosao do toga da trazim pin kod za proveru statusa jer mi je zena preko telefona rekla da mi je proishod poslat u novembru i da se obratim ambasadi jer oni sad ne znaju za koliko ce da stigne, medjutim kada sam zvao ambadadu rekli su mi da nije stiglo.
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 13:42 - pre 64 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Citat:
Salino:
Citat:
tecaizbeca:
Citat:
Salino:
Citat:
Jupiter1976:
Citat:
Salino:
Citat:
draga33:
To ti je prvi status tako ide.

Pa kako @bradfordpa piše ovde ,par poruka iznad ,da mu je pri prvoj kontroli na sajtu pisala OBRAZUVANA PREPISKA a pročitao sam i kod drugih clanova foruma da im isto na samom
Početku "praćenja" pisalo obrazuvana prepiska... Jos kod nikog nisam pročitao da je pominjao da mu pisalo : Prieta molba s vhodящ! Da li je nekom od članova pisalo :Prieta molba s vhodящ? Hvala.



"Prieta molba s vhodящ"... Ovo je status koji ti stoji od trenutka kad predaš papire, pa sve dok ne odradiš intervju. Par minuta posle intervjua ide "Obrazuvana prepiska".


Kakve su ovo priče? Kako može neko da zna koji i kakav status stoji kada je normalna procedura da se PIN dobija :
1.Zakazivanje intervju-a!(cekao 4meseca)
2.Intervju
3.PIN(posle 80 dana)
I kako neko onda bez PINa moze da zna šta mu stojalo :
1.Kada je predao papaire
2.Par ninuta posle intervju-a!
Kada se PIN dobija posle intervju-a(posle par meseci) i tek onda preko njigovog sajta može da se pogleda status...
NIŠTA MI NIJE JASNO!?



Kada radis intervju u Sofiji dobijes PIN odmah a kada radis preko ambasade onda ti stigne kroz par meseci. Jeli ti sad jasnije?


Aha ,hvala,sad mi je to jasno... Ali kako ćeš da objasniš ovo:

"Prieta molba s vhodящ"..." Ovo je status koji ti stoji od trenutka kad predaš papire, pa sve dok ne odradiš intervju. Par minuta posle intervjua ide "Obrazuvana prepiska"."

Kako neko može da zna koji ti status stoji OD TRENUTKA KAD PREDAŠ PAPIRE PA DO INTERVJU-a kada nemaš PIN i nemaš mogućnost da proveriš status preko zvaničnog sajta?




A zasto bi ti uopste proveravao status od trenutka kad si predao papire do trenutka kad odradis intervju. Sta je svrha toga? A to sto tebi jos par dana stoji taj status nakon intervjua kad proveravas sa pinom koji si dobio nakon intervjua je zato sto tvoj predmet u celoj guzvi moze malo da kasni dok se obrazuje predmet zbog guzve.


I ja se to isto pitam! Ne zašto,nego kako? Jer nije moguce proveravati dok se ne dobije PIN I čudim se porukom od JUPITER1976 :
"Prieta molba s vhodящ"... Ovo je status koji ti stoji od trenutka kad predaš papire, pa sve dok ne odradiš intervju"

Statusi postoje i mogu se proveravati tek posle dobijanja PINa .ništa pre toga mi ne mozemo znati sta piše i da li nešto piše ili ne!
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 13:50 - pre 64 meseci
Citat:
kobaya74:
@Salino : lepo ti covek napisao. Kada predajes u Sofiji odmah dobijas PIN. PIN ne dobijas posle intervjua, vec odmah prilikom predaje zahteva za intervju. Jel ti sada jasnije? Nije nikakva mucka niti fora niti bilo sta. Drugacija je procedura i drugaciji statusi kada ides preko Sofije. Tamo odmah dobijas mogucnost da pratis svoj slucaj na zvanicnom sajtu. Evo ja ti kazem iz prve ruke, predao sam u Sofiji, odmah dobio PIN i parolu, i sa time od prvog dana mogao da pratim status. To je tamo bitno, posto u slucaju bilo kakve promene termina za intervju, obavestenje ne dobijas ni na koji drugi nacin, vec jedino kada ukucas svoj PIN i parolu mozes da vidis datum i vreme. Kada predas u ambasadi, o promenama te oni (teoretski) obavestavaju putem telefona.


Aaaa sada je sve jasno! Hvala na temeljnom objašnjenju... Nisam znao za te razlike koje postoje pri predaji u Sofiji i u Konzulazu u Beogradu... Hvala jos jednom i srećno svima!
 
Odgovor na temu

ana114
Novi Sad, Srbija

Član broj: 339700
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 15:01 - pre 64 meseci
Ja moj status na Dabc pratim preko broja koji sam dobila od njih kad sam ih zvala. Od oktorba 2018, stoji da je proces u izdavanju.
Kad ce stici u Ambasadu......ne znam
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.dynamic.vipmobile.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 15:56 - pre 64 meseci
Ana da li ti stoji “Obrabotva se”?
 
Odgovor na temu

ana114
Novi Sad, Srbija

Član broj: 339700
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 16:23 - pre 64 meseci
Ovako stoji na Dabc kad ukucam broj i godinu rodjenja Statusъt na zaяvlenieto e : Odobreno zaяvlenie. V proces na izdavane

Zena koja se javila u Dabc mi je dala broj da mogu da pratim stanje.
 
Odgovor na temu

bradfordpa

Član broj: 339689
Poruke: 15



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 16:46 - pre 64 meseci
Ja sam u DABCH zakazao podavanje dokumenata za septembar 2017.
Nakon 11 meseci i statusa "obrabotva se" mi je promenjeno u "odobreno zaqvlenie,v proces na izdavane",sto je avgust mesec.
Medjutim nisam bio u mogucnosti tad da idem da pokupim uverenje o proizhodu pa sam sredinom oktobra otisao direktno u dabch i pokupio,pritom mi je na sajtu i dalje bio taj status.
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.dynamic.vipmobile.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 17:15 - pre 64 meseci
A da li postoji mogućnost ako si preko konzulata poslao zahtev za Udostoverenie i dokumenta , a da preuzmeš direktno u Sofiji Proishod ?
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
217.16.139.*



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 17:33 - pre 64 meseci
Sta se desava ako izgubite original proishoda
Jel bio neko u toj situaciji?
Kakva je procedura?
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 17:36 - pre 64 meseci
Citat:
Stefan_13:
A da li postoji mogućnost ako si preko konzulata poslao zahtev za Udostoverenie i dokumenta , a da preuzmeš direktno u Sofiji Proishod ?



Ja sam to pitao Cvetilijanu ali ne moze jer razlicite sluzbe obradjuju zahteve koji su predati u Sofiji i oni koji su preko ambasade. Pozovi je pa pitaj, mozda se nesto promenilo.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.01.2019. u 17:37 - pre 64 meseci
Citat:
kostic17:
Sta se desava ako izgubite original proishoda
Jel bio neko u toj situaciji?
Kakva je procedura?



Drugi primerak cekas isto koliko se ceka i prvi. Tako je barem bilo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3496551 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.