Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488097 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Redfox

Član broj: 337093
Poruke: 132
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 05:11 - pre 63 meseci
Citat:
Salino:
Citat:
draga33:
To ti je prvi status tako ide.

Pa kako @bradfordpa piše ovde ,par poruka iznad ,da mu je pri prvoj kontroli na sajtu pisala OBRAZUVANA PREPISKA a pročitao sam i kod drugih clanova foruma da im isto na samom
Početku "praćenja" pisalo obrazuvana prepiska... Jos kod nikog nisam pročitao da je pominjao da mu pisalo : Prieta molba s vhodящ! Da li je nekom od članova pisalo :Prieta molba s vhodящ? Hvala.



Meni je to pisalo kad sam zakazao interviju, Prieta molba s vhodящ i vreme intervijua, kad sam bio na interviju odmah se promenilo u obrazuvana prepiska, a nakon nedelju dana zadolzitelno.
 
Odgovor na temu

draga33

Član broj: 336886
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 07:21 - pre 63 meseci
Citat:
andriola:
Citat:
Salino:
Citat:
draga33:
To ti je prvi status tako ide.

Pa kako @bradfordpa piše ovde ,par poruka iznad ,da mu je pri prvoj kontroli na sajtu pisala OBRAZUVANA PREPISKA a pročitao sam i kod drugih clanova foruma da im isto na samom
Početku "praćenja" pisalo obrazuvana prepiska... Jos kod nikog nisam pročitao da je pominjao da mu pisalo : Prieta molba s vhodящ! Da li je nekom od članova pisalo :Prieta molba s vhodящ? Hvala.

MEni je to stajao nekih mesec dana taj status. Mesec dana nakon intervjua kada sam dobila pin sam proverila,stajao je taj status, i posle mesec dana se promenio u obrazuvana prepiska.

 
Odgovor na temu

draga33

Član broj: 336886
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 07:23 - pre 63 meseci
I meni je tako stajalo 20 dana do obrazuvana prepiska
 
Odgovor na temu

draga33

Član broj: 336886
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 07:35 - pre 63 meseci
To je to
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 15:21 - pre 63 meseci
Recognition of EU driving licences issued in exchange for a non‑EU licence

If you have an EU driving licence that was issued in exchange for a non‑EU licence, and you wish to move to another EU country with your converted licence, you should be aware that your new licence may not be recognised there. This is up to each EU country.

You need to check with the local authorities in your new country what the conditions are for recognising non-EU licences.

The EU driving licence you were issued with when handing over your non-EU licence should contain a code indicating the country that originally issued it (e.g. 70.0123456789.NL).

Sample story
Angeles is a Chilean who moved to Spain a few years ago. As Spain recognises Chilean driving licences, Angeles was able to exchange hers for a Spanish one after meeting a few administrative formalities.

With this new licence, Angeles can drive around the EU. However, if she ever moves from Spain to another EU country, she will have to check that the authorities there recognise her Spanish licence.

If the new country recognises the original Chilean licence automatically, she will be able to continue driving with her converted Spanish licence. If not, she may have to have her Chilean licence formally recognised or exchanged in the new country.

https://europa.eu/youreurope/c...ognition-validity/index_en.htm

Ovo je sa zvanicnog sajta europa.eu

Bugarska ne vazi u celoj EU bezuslovno, odnosno najcesce ako ta zemlja ne priznaje srpske.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 17:18 - pre 63 meseci
Evo da se pohvalim za kraj procedure. Pasos i licna karta preuzeta. Zelim svima koji su proceduri ili kraj iste da se u ovoj godini raduju.
Zelim da zahvalim Cvetliani na saradnji i na svemu. Bilo mi je zadovoljstvo da saradjujem sa njom , na pomoci oko svega i ispostovanog dogovora .
Zelim svima sve najbolje i olakscice u proceduri .
 
Odgovor na temu

bradfordpa

Član broj: 339689
Poruke: 15



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 17:28 - pre 63 meseci
Citat:
Misha667:
Jeste li bili spremni za intervju? Koja pitanja vam je sluzbenik postavio..?
Posto cete vi koji ste po novom cekati godinu dana da li to znaci da cemo mi koji smo predali po starom cekati nesto manje, posto vec cekamo na intervju skoro godinu dana?


Naravno da sam bio spreman,mada mi to i nije predstavljalo neki problem jer stvarno imam bugarsko poreklo,i cesto sam u Bugarskoj,pa samim tim perfektno govorim (maternji) bugarski.

Pitanja uglavnom kao iz one aplikacije,licne informacije,nesto o istoriji i slicno.
Najbitnije je kad vas pitaju "kakv ste po narodnost" da kazete da ste bugarin,inace vam sve pada u vodu.

 
Odgovor na temu

Usernaame
Nikolic Vojkan
Abe to nemam
Niš be

Član broj: 338329
Poruke: 102
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 17:36 - pre 63 meseci
Meni deca bila na intervju re jedno 5 dana i povela nas je devojka koja radi kao prevodilac kod Cvetilijane......samo kazete narodnost bugarin i zavrsili ste sav ostali posao
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 18:07 - pre 63 meseci
Citat:
Salino:
Da li neko moze da mi objasni:
Ja sam podigao PIN pre oko 10ak dana i pri proveri na sajtu stoji mi status: Prieta molba s vhodящ! A vidim na forumu da mnogi pišu da im prvi status pri pobijnju PIN-a stoji status: Obrazuvana prepiska! O čemu se ovde radi? Da nije moj status u nekom"problemu" ili o čemu se radi? Hvala.

Kada si imao intervju,tj.koliko si cekao PIN od intervjua?
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 21:10 - pre 63 meseci
Ja sam dobio PIN 3,5 meseca nakon intervjua u konzulatu.
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 21:13 - pre 63 meseci
Imao sam intervju u Beogradu u amasadi sredinom oktobra a PIN sam čekao 80dana i takodje podigao u ambasadi u BGD!
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 21:14 - pre 63 meseci
Ja sam imala krajem oktobra u Ambasadi u Beogradu i jos me nisu zvali.Okrenucu ih u ponedeljak,jer je isti slucaj bio i kada mi je stigao proishod.Niko me nije obavestio da je stigao.
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 21:16 - pre 63 meseci
Citat:
vefi:
Citat:
Salino:
Da li neko moze da mi objasni:
Ja sam podigao PIN pre oko 10ak dana i pri proveri na sajtu stoji mi status: Prieta molba s vhodящ! A vidim na forumu da mnogi pišu da im prvi status pri pobijnju PIN-a stoji status: Obrazuvana prepiska! O čemu se ovde radi? Da nije moj status u nekom"problemu" ili o čemu se radi? Hvala.

Kada si imao intervju,tj.koliko si cekao PIN od intervjua?


Imao sam intervju u Beogradu u amasadi sredinom oktobra a PIN sam čekao 80dana i takodje podigao u ambasadi u BGD!
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 21:18 - pre 63 meseci
Salino,imas pp
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 21:31 - pre 63 meseci
Citat:
Jupiter1976:
Citat:
Salino:
Citat:
draga33:
To ti je prvi status tako ide.

Pa kako @bradfordpa piše ovde ,par poruka iznad ,da mu je pri prvoj kontroli na sajtu pisala OBRAZUVANA PREPISKA a pročitao sam i kod drugih clanova foruma da im isto na samom
Početku "praćenja" pisalo obrazuvana prepiska... Jos kod nikog nisam pročitao da je pominjao da mu pisalo : Prieta molba s vhodящ! Da li je nekom od članova pisalo :Prieta molba s vhodящ? Hvala.



"Prieta molba s vhodящ"... Ovo je status koji ti stoji od trenutka kad predaš papire, pa sve dok ne odradiš intervju. Par minuta posle intervjua ide "Obrazuvana prepiska".


Kakve su ovo priče? Kako može neko da zna koji i kakav status stoji kada je normalna procedura da se PIN dobija :
1.Zakazivanje intervju-a!(cekao 4meseca)
2.Intervju
3.PIN(posle 80 dana)
I kako neko onda bez PINa moze da zna šta mu stojalo :
1.Kada je predao papaire
2.Par ninuta posle intervju-a!
Kada se PIN dobija posle intervju-a(posle par meseci) i tek onda preko njigovog sajta može da se pogleda status...
NIŠTA MI NIJE JASNO!?
 
Odgovor na temu

vozacc
vozim
kamiontr
bgd srb

Član broj: 338342
Poruke: 99
95.180.44.*



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 21:59 - pre 63 meseci
Zakazao sam intervju 27.12.2018 u Ambasadi u Beogradu i dobio intervju za pocetak Avgusta 2019.
Mama ima pasos, kazu mi da cu oko godinu dana cekati od trenutka kada odem na intervju pa do izdavanja ukaza jer
navodno lako ide kada imas direktno poreklo. Srecno svima!
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 22:05 - pre 63 meseci
Citat:
Salino:
Citat:
Jupiter1976:
Citat:
Salino:
Citat:
draga33:
To ti je prvi status tako ide.

Pa kako @bradfordpa piše ovde ,par poruka iznad ,da mu je pri prvoj kontroli na sajtu pisala OBRAZUVANA PREPISKA a pročitao sam i kod drugih clanova foruma da im isto na samom
Početku "praćenja" pisalo obrazuvana prepiska... Jos kod nikog nisam pročitao da je pominjao da mu pisalo : Prieta molba s vhodящ! Da li je nekom od članova pisalo :Prieta molba s vhodящ? Hvala.



"Prieta molba s vhodящ"... Ovo je status koji ti stoji od trenutka kad predaš papire, pa sve dok ne odradiš intervju. Par minuta posle intervjua ide "Obrazuvana prepiska".


Kakve su ovo priče? Kako može neko da zna koji i kakav status stoji kada je normalna procedura da se PIN dobija :
1.Zakazivanje intervju-a!(cekao 4meseca)
2.Intervju
3.PIN(posle 80 dana)
I kako neko onda bez PINa moze da zna šta mu stojalo :
1.Kada je predao papaire
2.Par ninuta posle intervju-a!
Kada se PIN dobija posle intervju-a(posle par meseci) i tek onda preko njigovog sajta može da se pogleda status...
NIŠTA MI NIJE JASNO!?



Kada radis intervju u Sofiji dobijes PIN odmah a kada radis preko ambasade onda ti stigne kroz par meseci. Jeli ti sad jasnije?
 
Odgovor na temu

ana114
Novi Sad, Srbija

Član broj: 339700
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 22:46 - pre 63 meseci

Ja sam nova na ovom forumu i pozdrav svima. Pratim vasa iskustva, da bi znala kako da se snadjem i da znam sta me ceka.
Ja sam predala papire za Proishod u Amasadi u Beogradu 10/2017. Proishod je odobren i stoji na stranici u Dabc da je u procesu izdavanja.
Da li je neko u slicnoj situaciji i da zna dokle su stigli sa izdavanjem Proishoda.
Hvala
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 23:05 - pre 63 meseci
Pozdrav Ana114 i tebi. Ka sam predao u avgustu 2017. godine i nista do sada osim sto znam da mi je odobren. Mogu samo da kazem da sam strasno razocaran u sve ovo jer ko zna kada ce i da li ce uopste da stigne.
 
Odgovor na temu

ana114
Novi Sad, Srbija

Član broj: 339700
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.01.2019. u 23:22 - pre 63 meseci
Hvala na odgovoru tecaizbeca.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488097 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.