Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3451681 | Odgovora: 15653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VLAJKOST
Vladimir Stojanovic
vozač
Beograd

Član broj: 332268
Poruke: 10
*.customer.telenor.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.02.2016. u 15:59 - pre 99 meseci
Citat:
vcoki:
A jel si ti uzeo iz DABC-a potvrdu?



Nisam još nego ti kažem da se od statusa izdadeno čeka još 7 dana a od izčakva do izdadeno 35-40
meni je već mesec dana status izčakva finalen

Vladimir
 
Odgovor na temu

Vekimax
Tehničar
Institut

Član broj: 332282
Poruke: 4



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2016. u 10:05 - pre 99 meseci
Kod mene je došlo do lapsusa ,ustvari ja imam kevinu krštenicu na kojoj piše da se njena majka moja baba pre udaje prezivala na -ov, da li je to dovoljno ili ću morati da jurim babinu krštenicu?
 
Odgovor na temu

Gligi_88
Beograd

Član broj: 332298
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2016. u 12:15 - pre 99 meseci
Pozdrav svima, pratim ovu temu već neko vreme jer i sam ulazim u proces dobijanja bugarskog državljanstva, takođe i moj otac samnom. Zanima me sledeće mišljenje, moj rođeni stric ima bugarsko državljanstvo već par godina, znači on i moj otac su rođena braća od istog oca i majke, stric je dokazao poreklo kada je vadio papire na osnovu dedine vojne knjižice. Da li sada ja i moj otac treba da dokazujemo poreklo ili možemo da preskočimo tu etapu, jer je logično da ako je stric već dokazao na osnovu dede, da isto važi i za moga oca tj. mene kao njegovog sina? Mi smo sva dokumenta pripremili, povezali sa stricem, znači iz toga se jasno vidi da su oni rođena braća, e sada jedni tvrde jedno, a jedni drugo?
 
Odgovor na temu

vcoki
Nis

Član broj: 330819
Poruke: 95
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2016. u 13:12 - pre 99 meseci
Poreklo dokazujes u DABC, sa istim dokumentima tj. vojnom knjizicom i kopijom pasosa strica. Za dobijanje drzavljanstva potrebno je dokazati bugarsko poreklo a tu ti stric tj. njegov pasos moze pomoci. Tek onda kad dobijes poreklo iz DABC-a ides u ministarstvo... Nadji nekog posrednika pa ce ti pomoci dosta oko papira a sve ukupno kostace te 20-30 eura vise i mnogo manje nerviranja i jurnjave...
 
Odgovor na temu

Vekimax
Tehničar
Institut

Član broj: 332282
Poruke: 4



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2016. u 13:54 - pre 99 meseci
@ vcoki
A ja, a ja?
 
Odgovor na temu

vcoki
Nis

Član broj: 330819
Poruke: 95
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2016. u 14:44 - pre 99 meseci
Dovoljno... Isto vazi i za tebe - Nadji nekog posrednika...
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2016. u 14:52 - pre 99 meseci
Vekimax, nije dovoljno. Prezime ne igra tu bitnu ulogu, ako nema nigde da pise da je bugarske narodnosti. Ti si identican slucaj kao i ja. Moras da odes do mesne kancelarije, ili maticne sluzbe gde se baba vencala. Tu pise rubrika narodnost, verovatno je bugarska cim je na OV. Onda ti maticar izdaje uverenje da ti je baba bugarske narodnost, sve to povezes izvodima i prevedes, zatim predas u DABC.
serb.ch
 
Odgovor na temu

vcoki
Nis

Član broj: 330819
Poruke: 95
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2016. u 15:25 - pre 99 meseci
Citat:
Vekimax:
Pozdrav svima,
Mene interesuje da li je neko skoro predavao papire (poreklo).Šta je sada potrebno (ja imam babinu krštenicu na -ov i nacionalnost bugarska) da li je to dovoljno i šta bi ako to nije dovoljno trebalo još imati kao dopunu dokumenata???

 
Odgovor na temu

milos2326
Velika Plana

Član broj: 331992
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2016. u 21:49 - pre 99 meseci
Pozdrav svima! Da li je neko skoro predavao dokumenta u Ministarstvo, zanima me kada zakazuju intervju??
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2016. u 09:51 - pre 99 meseci
Ako pratis Makedonski forum, gde su oni najaktivniji po pitanju bugarskog državljanstva, videces da je ogromna guzva, zakazuju tek pocetkom 2017 godine.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 101



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2016. u 18:29 - pre 99 meseci
Da li neko ima sledeće informaicje :
- u kom terminu se izdaju dokumenta u DABC-u.
- u kom terminu se predaju dokumenta u ministartvu
- koja je adresa ministarstva (ulica, sprat, kancelarija) gde se predaju dokumenta za interviju
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2016. u 22:13 - pre 99 meseci
- Proizhod možeš da podigneš svakog radnog dana od 14h ili 15h
- Ministarstvo radi od 9h (po nasem vremenu je to 8h).Sto ranije stignes i zauzmes red, pre ces i uci :)
- Adresa : ul."Slavяnska"1.Dokumenta se predaju u prizemlju pa na leva vrata i tu je salter za predaju dokumenata.Ako je sve u redu sa dokumetima, dobijes kartoncic sa brojem i datumom za intervju.
 
Odgovor na temu

majestymilic
milic vlada
Srbija

Član broj: 216364
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2016. u 00:09 - pre 99 meseci
Pozdrav svima.

Trebalo mi je tri sata da pročitam celu temu.

Pre tri meseca smo brat i ja krenuli da se raspitujemo oko dobijanja pasoša. Mogu reći da je veoma naporan posao, ali se nadam da će biti uspešan. Čitajući temu najviše me plaši ovo da treba neka dopuna dokumenata.

Naime, meni je deda Bugarin rodom iz sela Slavinja kod Pirota. Selo je nekada pripadalo Bugarskoj. Uspeo sam da nađem Uverenje u Pirotu, odnosno Visočkoj Ržani izdato od strane Opštine. U uverenju piše da je moja majka rođena -ov ćerka tog i tog isto -ov i da se deda izjasnio kao Bugarin. I nadam se da bi to trebalo da bude validan dokument. Srodstvo smo povezali izvodima moje majke i mene. I sve to puta dva, i za brata.

Kada sam skupio ta dokumenta stupio sam u kontakt sa Konzulatom u Nišu, gde su me na svaki moj mail upućivali na DABČ. Vrlo su skrti u davanju informacija. Tako da sam krenuo u potrazi za ovlašćenim sudskim tumačem u Nišu koja ima direktnu vezu sa Konzulatom, i tako mi je olakšala posao. Žena je uradila posao, prevela dokumenta i uradila legalizaciju i uspela da mi zakaže u DABČ za 30. mart. Tako da sam jedan stepenik bliže. Za sada sam pri odluci da idem sam sve postupno i nadam se da mi neće trebati posrednik.

Svima želim puno sreće u ovoj proceduri, pa ćemo da se družimo u budućnosti.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2016. u 03:32 - pre 99 meseci
Dobro si postupio, znam zenu, izuzetna osoba, imao sam prilike da je upoznam. Ona sve objasni, za razliku od mnogih posrednika koji cekaju da te samo zavuku. Predaj ti samo u DABC, a za ostale informacije pitaj ovde, ima nas dosta koji smo prosli celu proceduru i kojima nije tesko da ti objasne sta i kako ti treba. Ne brini se ti za dopunu dokumenata, nece ti trebati ako sve prilozis u Ministarstvo Pravde. Prodji ti samo u DABC, uzmi proizhod, i dalje cemo ti mi pomoci u detaljima. Najvise me iritiralo kad vidim ove sto su dobili pasos, a nece da kazu te detalje i finese koje mnogo znace u celoj proceduri. Vecina u fazonu, "ja ako imam pasos, ne moras i ti".

[Ovu poruku je menjao Serb.ch dana 07.02.2016. u 11:41 GMT+1]
serb.ch
 
Odgovor na temu

majestymilic
milic vlada
Srbija

Član broj: 216364
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2016. u 12:38 - pre 99 meseci
Da, izuzetna je osoba.
Dosta sam informacija pokupio ovde, ali se javljam kad se vratim iz DABČ-a 30. marta.
Mnogo će da im znači ako i drugi ne dobiju. :/
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 101



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2016. u 16:42 - pre 99 meseci
Citat:
kamerman:
- Proizhod možeš da podigneš svakog radnog dana od 14h ili 15h
- Ministarstvo radi od 9h (po nasem vremenu je to 8h).Sto ranije stignes i zauzmes red, pre ces i uci :)
- Adresa : ul."Slavяnska"1.Dokumenta se predaju u prizemlju pa na leva vrata i tu je salter za predaju dokumenata.Ako je sve u redu sa dokumetima, dobijes kartoncic sa brojem i datumom za intervju.



"Kamerman" ...... onda mora da se prenoći u Sofiji ? Ukoliko podignem papire u Dabč u 14h, nema šanse da ih predam isti dan u Ministarstvu.
 
Odgovor na temu

machos
poljoprivredni radnik
Agrar
kosovo(prizren)

Član broj: 332343
Poruke: 1
82.114.82.*

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2016. u 19:05 - pre 99 meseci
pozdrav svima ...
imam nekoliko pitanja? pa bih voleo da dobijem odgovor ako zna neko.
nisam procitao celu temu ali vidim ima dosta iskusnih ovde ?
poceo sam proceduru za bugarski pasos 2012.god proishod sam dobio decembra 2012. znate i sami kako se tada dobijao na osnovi deklaracije samo da
potvrdis da si bugarskog porekla i nista vise...pa zavrsio sam i intervju maj 2013.god pa sve je bilo ok dok me nisu novembra 2014.vratili na dopunsku proveru?
nego da se predstavim ja sam goranac sa kosova mozda ste i culu znate kao sto vi i mi imamo pravo na zahtev za bugarsko drzavljanstvo...
nego u ministarstvo sam predao dopunske dokumente od mog pradedu pa njegov brat je imao bugarsko drzavljanstvo...nego sto mene zanima je to:
sto taj moj rodjak je imao bugarsko drzavljanstvo ali pisalo mu je da je turcin a drzavljanin bugarske tako su se svi nasi deklarisali davne 1955.god
ee to me zanima kakve su mi sanse...posto je malo komplikovano pozzz
mAC
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2016. u 19:57 - pre 99 meseci
Citat:
Sima19:
Citat:
kamerman:
- Proizhod možeš da podigneš svakog radnog dana od 14h ili 15h
- Ministarstvo radi od 9h (po nasem vremenu je to 8h).Sto ranije stignes i zauzmes red, pre ces i uci :)
- Adresa : ul."Slavяnska"1.Dokumenta se predaju u prizemlju pa na leva vrata i tu je salter za predaju dokumenata.Ako je sve u redu sa dokumetima, dobijes kartoncic sa brojem i datumom za intervju.



"Kamerman" ...... onda mora da se prenoći u Sofiji ? Ukoliko podignem papire u Dabč u 14h, nema šanse da ih predam isti dan u Ministarstvu.

Meni je papire iz DABC- a uzeo posrednik nekoliko dana ranije jer je imao moje ovlašćenje pa sam nakon toga rano ujutru krenuo u Sofiju, došao u Ministarstvo i završio medju prvima ali sam već imao sve papire.Pokušaj kada uzmeš papire u DABC da odeš do Ministarstva i predaš ali nisam siguran do koliko sati primaju papire.Ministarstvo radi do 17h ali ne znam za šalter za predaju.
 
Odgovor na temu

markonato86
Srbija

Član broj: 331943
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2016. u 20:05 - pre 99 meseci
Primaju i papire do 17h. Ja sam istog dana uzeo papire u DABC, kad sam ja bio 2014-te izdavali su ih posle 15h i odmah otisao do ministarstva, koje je udaljeno 10-15min hoda i predao na salteru. Naravno imao sam i sve ostale papire spremne i samo dodao jos proishod.
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2016. u 02:10 - pre 99 meseci
Kada sam ja prosle godine predavao, ministarstvo je radilo (primalo zahteve) do 12h ponedeljkom, utorkom i sredom. Neko je gore napisao da ce sam to da radi bez posrednika, to nikako ne bih preporucio, ja sam isao sam i kostalo me isto kao i da sam platio posrednika a zivce sam izgubio trceci po Sofiji i to sto ja znam bugarski i sto imam dosta rodbine tamo pa sam i imao gde da spavam ali kad bih morao sve isponova, nikako ne bih to radio bez posrednika.
Sto se tice ovih intervja, meni je tad zakazan za mesec dana od kada sam predao dokumenta a pre neki dan drugar predao zakazali mu za novembar, nije mi jasno iako se broj zahteva svake godine smanjuje (2013-18000, 2014-12000, 2015-8700) zasto toliko odugovlace. I prica se po forumu o dopuni dokumenata, ja licno nisam dao u ministarstvo nikakav dodatni dokaz o poreklu ali je drug, posto je cuo da vracaju na dopunu, hteo da preda dodatna dokumenta ali oni nisu hteli da ih prime koliko god on da je navaljivao, rekli su mu da mu je papir iz DABC-a dovoljan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3451681 | Odgovora: 15653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.