Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488405 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2018. u 11:09 - pre 73 meseci
Citat:
VladaS80:
Citat:
mikim71:
Citat:
VladaS80:
Citat:
bubi34:
VladaS80
Kada si predao dokumenta i intervju u ambasadi u bg u ?

Intervju januar 2017


@VladaS80 U svojim prvim postovima si pisao da si radio intervju marta meseca 2017 godine, sada kažeš da je to bilo januara 2017 godine...pišeš da čekaš potpis premijera? ( a ako ti je taj status video bi da piše "Viceprezident na R B'lgarija" ili u prevodu zamenik predsednika Bugarske)...i kažeš da nisi predao original, a svi znamo da se sada striktno traže u MP-u upravo originalni dokumenti, kao i da je masa ljudi imala probleme upravo zbog nedostavljanja istih...sve u svemu čini mi se da nisi dosledan u svojim izjavama, a što samo može da dovede u zabludu ostale članove foruma, jer svi smo mi ovde iz istog razloga, prevashodno zbog razmene validnih informacija, a koje bi trebale da pomognu, a ne odmognu...nije ni čudo što su neki istaknutiji članovi foruma napustili isti, sada ih u potpunosti razumem...

U martu mi je status promenjen na finalni pametnjakovicu glupi


@VladaS80 "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo." ; "Radio sam intervju u martu ove godine i sad mi se promenio status da li neko zna sta to znaci i koliko jos do sledeceg statusa " Ovo su ti prva dva posta na forumu, a koje si napisao 4.8.2017. godine, a već narednog dana 5.8.2017. godine si napisao i treći post po redu "U martu ove godine sam bio na intervjuu u beogradu "...očito da sam glup po tvome, pa dobro, najverovatnije da je tako :-) ...takođe, trebao sam da budem pametan kao ti, tj. da se ne mlatim sa čitanjem prethodnih postova, već da odmah, maltene u prvom postu, pitam nešto o čemu je X puta pisano na forumu, jer jbga ima "glupaka" koji su to već uradili, tj upoznali se sa temom, pre nego što su bilo šta pitali na forumu...što bi rekao Z. Kesić: "Budale"...ha, ha...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2018. u 12:16 - pre 73 meseci
Ima li neko sa potpisanim ukazom ovih dana? Bas se nesto oduzilo burazeru, od novembra ceka potpis.
 
Odgovor na temu

mademoiselle 5
Beograd

Član broj: 337906
Poruke: 61
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2018. u 12:53 - pre 73 meseci
Ja bih da se malo pozabavim statistikom, pa ako bi neko mogao da mi pomogne..☺ovako, da li bi iko mogao da mi kaze koji je otprilike broj tokom prosle godine dobio nakon intervjua. Ja sam imala 04.04.2018 i broj sam 52××/2018.. prosto da procenimo koliko je ljudi bilo prosle god na intervjuu/ako moze tako da se gleda/
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2018. u 13:33 - pre 73 meseci
Ja sam bio u julu prosle godine u konzulatu, zavedeno septembra br. 12xxx/2017, obrazovana prepiska br. 99xx/2017 29.09.2017.
 
Odgovor na temu

Usernaame
Nikolic Vojkan
Abe to nemam
Niš be

Član broj: 338329
Poruke: 102
216.241.131.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2018. u 15:08 - pre 73 meseci
Citat:
acabor:
Citat:
Usernaame: Vlada s80,ja sam bio na forumu dugo,uzeo sam pasoš i l.k. u novembru prošle godine,brat moj ide tri meseca zamnom,sada je na dopunu baš od novembra prošle godine i zbog njega pratim forum......promenio sam ime na forumu BAŠ ZBOG TAKVIH KAO ŠTO TI KAŽEŠ DA IH IMA,bio jedan glupak koji je na svaku moju izjavu negativno odgovarao,od kad se ispostavilo da sam sve tačni pisao on ga nema na forumu......e zato sada samo pratim zbog burazera i ništa više



Muka mi je od Pojedinaca koji imaju vise LAZNIH profila na ovom forumu.
Pisu svakojake gluposti i deinformacije ili se reklamiraju a kazu da nisu posrednici.
Otvoris novi profil i opet smatras da mozes nesto pametno da napises, ako si zavrsio sta pratis sada za brate, pa svoju decu , mozda i za nekog drugara itd.

Ne razumem šta si napisao
 
Odgovor na temu

vcoki
Nis

Član broj: 330819
Poruke: 95
87.116.179.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2018. u 15:50 - pre 73 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Ja sam bio u julu prosle godine u konzulatu, zavedeno septembra br. 12xxx/2017, obrazovana prepiska br. 99xx/2017 29.09.2017.

Obrazuvana prepiska N:124XX/2017/08.11.2017
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.04.2018. u 22:32 - pre 73 meseci
Znaci stvarno ste carevi sa profilima.

Od Pekana pa nadalje...
 
Odgovor na temu

LeaMo
Srbija

Član broj: 328965
Poruke: 95
*.public.t-mobile.at.



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.04.2018. u 06:09 - pre 73 meseci
Moja deca su imala intervju 15.marta 2017u Beogradu. Predmeti zavedeni 15.maja I jos uvek su na Prepiska se namiruva...kako stvari stoje mislim da ce krajem godine stici do pasosa.

 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.04.2018. u 13:12 - pre 73 meseci
Danas sam zvao DABČ, rekla mi je da su sa potpisivanjem proizhoda stigli do kraja marta 2017., ali nije mogla da mi kaže datum.
Sledi hronologija ranijih poziva:
- Kada sam zvao 7.3. rekla mi je da su stigli do 9.3;
- Kada sam zvao 15.3. rekla mi je da su stigli do sredine meseca marta;
- Kada sam zvao 26.3. rekla mi je da su stigli do 16.3;
- Kada sam zvao 2.4. rekla mi je da su stigli do 16.3;
- Danas 13.4. mi je rekla da su stigli do kraja meseca marta.

Brat je predao u DABČ sledeću dokumentaciju kojom dokazuje poreklo:
1. Original obrazac br.9 gde je upisano da su očevi roditelji bugarske narodnosti;
2. Kopiju starog izvoda iz MKR za oca gde se vidi da su mu roditelji bugarske narodnosti. Original na uvid;
3. Kopija stranice iz dedine vojne knjižice gde se vidi da je bugarske narodnosti i da je bugarski vojnik. Original cele knjižice na uvid;
4. Kopije moje bugarske lične karte, pasoša i ukaza;
5. Moj original izvoda iz MKR;

Zahtev je predat 4.4.17. Prvi status od 12.4.17. je Obrabotva se. Naredni status od 26.10.17. je Odobreno zaяvlenie. V proces na izdavane. Sa kompletnom dokumentacijom, sa dokumentacijom gde je očigledno da brat ima bugarsko poreklo, sve bez ikakvih nedostataka, brat je trenutno 1 godinu i 9 dana na čekanju od predaje zahteva, odnosno 5 meseci i 18 dana od drugog statusa, tj. čekanja na potpis. Šta se to desilo kod njih da se sada toliko dugo čega, ne mogu da ulazim detaljno u to. Ali znam, i moram da priznam da mi smeta, ali ujedno i razumem ljude koji angažuju druge osobe da im za određeni novac za kratko vreme DABČ izda proizhod, ako je verovati pisanjima na forumu. Dodatno bi mi smetalo ako su upravo ove urgencije dovele do usporavanja redovnih zahteva.
Znači, čekaš okvirno godinu dana uverenje iz DABČ-a, pa još godinu dana do intervjua u MP (u konzulatu je dosta kraće). I onda opet istu dokumentaciju kojom dokazuješ poreklo sa originalnim starim dokumentima predajes u MP. Besmisleno! Po mom mišljenju DABČ je izgubio kredibilitet kod MP zbog ranijih malverzacija. Verujem da malverzacija ima i danas.

Kako stvari trenutno stoje, kada mu DABČ izda proizhod, a nadam se da će to biti u maju, pored originalnog proizhoda na kome će pisati na osnovu kojih dokumenata je izdat proizhod, planiram da na intervjuu u konzulatu preda gore nabrojanu dokumentaciju, s tim da dokumente pod 2 i 3 predam i u originalu. Na kraju procesa ću ih preuzeti. Ovo radim da ga ne bi slali na eventualnu dopunu. To mi je rečeno na šalteru za bugarsko državljanstvo u MP. O tome se dosta i pisalo na forumu.

Ovo je naš plan, možda nekom bude od koristi. Možda i promenimo plan u pogledu mesta održavanja intervjua i spiska dokumentacije, ali za sada je tako.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
87.116.181.*



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.04.2018. u 13:33 - pre 73 meseci
Dokumente pod 2 i 3 slobodno iskopiraj i overi kod notara, ja sam tako uradio za majcin izvod iz 1964 i nije bilo problema, cekam izdavanje ukaza (potpis).
 
Odgovor na temu

skskmk
Sopstvenik vlastit biznis
New Skies DOO

Član broj: 336857
Poruke: 20
77.28.5.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.04.2018. u 16:25 - pre 73 meseci
Joj ludilo Srbe uzimaju drzavjanstva a Makedonci cekaju. Zivote zivote... Koja ironija
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
87.116.180.*



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.04.2018. u 16:46 - pre 73 meseci
E vidis upravo zato i cekate. Zato sto smatrate da imate prednost, zato sto zelite bez ikakve procedure BG drzavljanstvo, zato sto smatrate da svaki papir koji donesete ima tezinu a vecinu vam izdaju koja~kakva udruzenja gradjana. Za razliku od vas, MI BUGARI sa srpskim drzavljanstvom uredno predajemo dokumentaciju priznatih drzavnih organa i STICEMO po protokolu ono sto nam po poreklu i zakonu pripada - bez problema.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.04.2018. u 17:03 - pre 73 meseci
Pa nismo mi Srbi, ja sam se na svakom popisu izjasnio da sam Bugarin.
 
Odgovor na temu

skskmk
Sopstvenik vlastit biznis
New Skies DOO

Član broj: 336857
Poruke: 20
77.28.5.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.04.2018. u 17:22 - pre 73 meseci
Citat:
shommy_kg:
E vidis upravo zato i cekate. Zato sto smatrate da imate prednost, zato sto zelite bez ikakve procedure BG drzavljanstvo, zato sto smatrate da svaki papir koji donesete ima tezinu a vecinu vam izdaju koja~kakva udruzenja gradjana. Za razliku od vas, MI BUGARI sa srpskim drzavljanstvom uredno predajemo dokumentaciju priznatih drzavnih organa i STICEMO po protokolu ono sto nam po poreklu i zakonu pripada - bez problema.

Mi imamo itekakvo pravo. Mi smo svi Bugari. Govorimo isti jezik za razlika od tebi. Trgni od tamo pa dalje.
1/3 od populacije na moderna BG je so dokumentovano poteklo iz MK, 100% od nasa istorija je ista sa BG istorija.
A vi se seuste klanjate Karagjorgevicu i pm tamu prvi ste istoriski protivnici Bugarskoj.
Baranja na dokaze za Makedonaca da su Bugare su vise od apsurdne. Kad Goce Delcev ili Vasil levski to dokaze da sum Bugare ondak i mi.

p.s mi smo nemali taj "luksuz" od vasa bivsa dominamtno prosrpska jugoslovenska vlada da cuvamo dokumenata. Se je po direktiva na tvovoj drzave u YU vreme unisteno. A one koju su prigovarale dobijali su one-way ticket do konc. logor Goli Otok.
Taka pokazi mala vozdrzanost.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.04.2018. u 17:41 - pre 73 meseci
Pa sto se vi ne pripojiste Bugarskoj kad odoste iz Jugoslavije, ako kazes da ste toliki Bugari? Boli vas kita za Bugarsku, samo vam je pasos bitan. Al treba to i da priznate, a ne da trazite nesto po automatizmu da vam daju.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.vipmobile.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.04.2018. u 17:50 - pre 73 meseci
Postovanje je dvosmerna ulica. Tvoja recenica - "Srbi dobijaju drzavljanstvo, a Makedonci cekaju. Ironija." Nepostovanje. Ruganje. Ne znam kako bih drugacije nazvao to. Drugo, to sto je velika vecina Makedonaca sa dokumentovanim BG drzavljanstvom...i to nista ne govori. Ponovicu - i moj otac koji je cisti Srbin je pre 10 godina za 6 meseci mogao da postane "dokumentovani" BG drzavljanin. Svako ko zaista ima poreklo i korene a cita ovo, izvinjavam se. Ali s druge strane, takvi imaju postovanja. Obicno se oni koji hoce nesto vise od onoga sto im pripada najvise udaraju u grudi. Eto ja iz tvog pisanja verujem da si ti veci Bugarin od samih Bugara.
Trece, ta drzava o kojoj pricas...moja? Vi niste bili njen sastavni deo?
Cetvrto...govorite isti jezik? Jeste Bugari? Zasto onda imate svoju drzavu? Ne razumem...kroz istoriju ste se borili za svoju teritoriju...svoju drzavu...dodelili joj ime. Uredjenje. Granice. Grb. Himnu. Cemu sve to ako ste Bugari?

@torta - svaka cast na zadnjoj recenici u postu. Sutra Makedonija da udje u EU pitam se koliko njih bi sa ovakvim ponosom govorilo - da, mi smo Bugari.
Po logici kojom gospodin razmislja moj otac je Turcin. Poreklom je sa Kosova, taj kraj je 500 godina bio pod njihovom vlascu. I dan danas koriste 50%+ reci koje su turcizmi. I apsurdno je da on Turcima to dokazuje, treba pasos da mu daju.

[Ovu poruku je menjao shommy_kg dana 13.04.2018. u 19:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao shommy_kg dana 13.04.2018. u 19:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VladaS80
vozac
Užice

Član broj: 337083
Poruke: 79
*.dynamic.orange.sk.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.04.2018. u 00:14 - pre 73 meseci
Citat:
mademoiselle 5:
Ja bih da se malo pozabavim statistikom, pa ako bi neko mogao da mi pomogne..☺ovako, da li bi iko mogao da mi kaze koji je otprilike broj tokom prosle godine dobio nakon intervjua. Ja sam imala 04.04.2018 i broj sam 52××/2018.. prosto da procenimo koliko je ljudi bilo prosle god na intervjuu/ako moze tako da se gleda/

19/2017
 
Odgovor na temu

mademoiselle 5
Beograd

Član broj: 337906
Poruke: 61
87.116.181.*



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.04.2018. u 07:11 - pre 73 meseci
Hvala svima na odgovorima. 2015 je bilo ukupno otprilike 12500. A prosle godine je onda jos vise ljudi imalo intervju...

Inace, sestri je sa obrazuvane 04.04.preslo na zadozitelno 13.04. A meni i bratu je i dalje obrazuvana, nadam se da ce i nama uskoro da se promeni.
 
Odgovor na temu

Usernaame
Nikolic Vojkan
Abe to nemam
Niš be

Član broj: 338329
Poruke: 102
216.241.131.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.04.2018. u 08:44 - pre 73 meseci
Citat:
shommy_kg:
E vidis upravo zato i cekate. Zato sto smatrate da imate prednost, zato sto zelite bez ikakve procedure BG drzavljanstvo, zato sto smatrate da svaki papir koji donesete ima tezinu a vecinu vam izdaju koja~kakva udruzenja gradjana. Za razliku od vas, MI BUGARI sa srpskim drzavljanstvom uredno predajemo dokumentaciju priznatih drzavnih organa i STICEMO po protokolu ono sto nam po poreklu i zakonu pripada - bez problema.

Sto posto si upravu,jedno vreme sam pratio makedonski forim i pojedini subtražili državljanstvo samo zato što se prezivaju na ov a nemaju nikakve papire......stvarno smešno
 
Odgovor na temu

Vukajlo023
Warcraft call
Domacin
Nijednoj
Zrenjanin,Srbija

Član broj: 338253
Poruke: 11
77.243.27.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo16.04.2018. u 09:37 - pre 73 meseci
Kako lekarsko uverenje treba da ja sam dob.ho nd8bnd kao 2 lista iz sveske velike plavo belo je sve hemijskom zapisano i na poslednjem listu pise tao gde stoji'Misljenje -sposoban psihicki,fizicki i zdravstveno za rad,to je otkucano na masini i dopisano je hemijskom I ZA DRZAVLJANSTVO REPUBLIKE BUGARSKE,naravno pecati su izlupani.Jel to ok?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488405 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.